Hozzászólások száma: 72
Ugrás a hírhez Oldalszám: 4
Témakörök > Hírek fórumai > Még meddig nem tartunk igényt a részünkre jogosan járó bevételre? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Biotérkép 2006.08.28. 20:25:30 / # 40861
avatar
Tulajdonképpen a kérdésnek nem is lenne szabad kérdésnek lenni.Ezzel szemben KŐKEMÉNY kérdés, és JOGOS kérdés! Egy fiktív példa: Valaki megrendel egy taxit a 24.ker.Birka utca 1-hez,Pityi Palkó néven. A taxis, amint megállt a címen,senki másra nem vár,kizárólag a Pityi Palkóra.A tarifatáblán ott virít,hogy: Várakozási díj:.....Ft.De az nincs, hogy ez csak mondjuk a piros lámpánál történő várakozásra vonatkozik.Miért is nem lenne köteles a Megrendelő a saját részére rendelt taxi várakoztatását fizetni? A piros lámpás, vagy a dugóban várakozást is szó nélkül kifizeti. Arra már nem is gondolok hogy ilyen 3-as brake és hasonlók szerint esetleg a piros lámpánál is megkellene szerinte állítani a taxiórát,nehogy várakozási díjat kelljen fizetnie! Ami jogosan jár, az JÁR!!! A taxi NEM szociális intézmény!!! Mi taxisok nem akarunk egyetlen olyan fillért sem zsebretenni ami nem jogos,de igenis minden olyan fillérre igényt tartunk ami a tarifatáblánk szerint minket MEGILLET!!!

törölt felh. 2006.08.28. 20:15:00 / # 40860
avatar
Igen, köszönöm, tetszett és majd a többiek is olvashatják:-))
Csumi 2006.08.28. 19:10:35 / # 40859
avatar
E-mailt megkaptad?
Csumi 2006.08.28. 19:08:28 / # 40858
avatar
A régi lehetőségek amiket a cégek "elengedtek" mind adottak, csak (ahogy írod) egy álltalános kéne a dolgok helyre tételéhez, de melyik cég merné elkezdeni? A többi menne-e utána? Ugye?..Hát itt a bibi....
törölt felh. 2006.08.28. 19:08:09 / # 40857
avatar
Thx!!!
Csumi 2006.08.28. 19:05:40 / # 40856
avatar
Kedves 3-as break! Nem tudom mennyi idős vagy, de régen, mikor még nem jelent meg a "maszek" szféra, és csak a Főtaxi, és a Volán taxi létezett, (sőt a magántaxikat tömörítő cégek első pár évében is) ez teljesenm normálisan így is működött...sőt Az utas rendelt egy autót, a központ kiadta, a taxis bekapcsolta az órát, és úgy ment a címre!!!! Érdekes!...az utas ott várta a megadott címen az utcán!!! (mert ugye az óra ketyegett, Ő meg nem akart sokat fizetni. Aztán egy nagyon okos "maszek cég" gondolt egyet, kitalálta, hogy eltörli a kiállást, így szerez plusz megrendelőt magának...Erre a többi cég is elengedte, így plusz utas sem lett, viszont a városból eltünt a kiállási díj...Erre kitalálta egy másik okos, hogy kedvezményes "törzsutas" kártyákat bocsát ki, hátha többen rendelik őket...Nem rendeltek többen, hisz erre a többi cég is kiadott ilyet, megfejelve "aranykártyával"....Majd jött a kedvezményes csekkek bevezetése, és így tovább....Nos mint tudjuk, ezeket a kedvezményeket nem a cégek adják, a taxisaikkal adatják!!! Nekik nem "fáj", hogy az alvállalkozóik bevétele minden egyes ilyen "okossággal" kevesebb lett... Megrendelés növekedést nem jelentett, hisz mire híre ment volna a városban, hogy ez, és ez a cég milyen kedvezménnyel dolgozik, addigra az összes bevezette....Más hímtagjával meg könnyű verni a csalánt ,mint tudjuk...Akkor most ki is a demagóg?
törölt felh. 2006.08.28. 18:12:09 / # 40855
avatar
A legszebb az benne, ahogy kicsit utána jártam, hogy minden lehetőségünk meg is lenne arra, hogy indítsuk az órát. A cégvezetőknek csak egy általánosban engedélyt kellene adniuk rá. A másik okosság benne, hogy ez nem emelés és azt az utast nem is érinti, aki rendesen viselkedik:-)) Viszont, aki a kádból rendeli, vagy esetleg mikor meglátja a taxit, amit Ő rendelt és még kényelmesen elfogyasztja a sörét, vagy még gyorsan megbeszéli a bnőjével, hogy holnap hova mennek mulatni, akkor igenis, indul az óra és szép apránként egy kocsi ára is kijön belőle. vagy esetleg megtanulják, hogy ez ezzel jár, akkor meg napi 1-2 fuvarral többet tudsz csinálni azonos idő alatt, ami megint azt eredményezi, hogy az életszínvonal kicsit nő, az autó park könnyebben újul. Ez az utas érdeke is...igaz, nem azoké, akik élvezettel várakoztatják a taxit, mert ŐK megtehetik:-)
törölt felh. 2006.08.28. 18:06:35 / # 40854
avatar
3asbreak kedvenc topiktársam, mindig kiborít:-DD Már ajánlottam neki, hogy Lengyel Sanyival közös céget kellene alapítaniuk:-DD
indi50 2006.08.28. 18:02:53 / # 40853
Szia! Látom, közben Te is válaszoltál.
indi50 2006.08.28. 18:01:07 / # 40852
Na a Te hozzászólásod sem semmi. Már mint a demagógia része. 1.Amit nem keres meg, abból hogyan adózzon.Vagy a Fecó embere vagy és a virtuális bevételt is megadóztatnád. 2.Na látod, ehhez nem tudok hozzászólni, de nálunk is van ilyen probléma. 3.A munkahelyeden, csak arra az időre adnának fizetést, amikor valóban munkát végzel, Te is elcsodálkoznál. 4.Erre a kérdésre megint csak a mi esetünket tudom felhozni.Nyáron elég sok ilyen rendelés van: -Halló! Egy taxit szeretnék. -Igen és hová? -Itt vagyunk Füreden. -Esetleg a címet is megmondaná? -Xy utca, ja az nem az, mert az a pesti címünk -Milyen utca is ez? -Várjon mindjárt megkérdezem. Na ilyenkor ki a hülye? Szerintem a Csogu pont erre akart utalni, hogy ezekből az "apró" várakozásokból tudna venni egy "jobb" autót. :))
törölt felh. 2006.08.28. 18:00:49 / # 40851
avatar
Kedves 3asbreak:-) Régi cimbim, engem nagyon nem érdekel, hogy te mikor kapsz fizetést és mikor nem, az legyen a te gondod:-)) Az utas megrendel egy szolgáltatást, én kiállok címre és nem zavar ha már ott van, az sem zavar, ha már várt, de ha nekem kell várni az már zavar. Vagyis csak abban az esetben, ha ezt ingyen teszem. Hiszen én akkor már a címen állva szolgáltatok:-) Hogy neki mi a gondja, nem érdekel, nekem a tarifa táblázatom tartalmaz egy olyan tételt, hogy várakozási díj. Miért ne használhatnám? Az sem érdekel, hogy a telefonos mit mond, nem az én gondom, azt majd boxold le te vele:-) Én szolgáltatok és a várakozás, az esetleges körözés a szűk utcában, ami néha több km, mint maga a fuvar, az mind-mind szolgáltatás. Ingyen!!! A kedvezmény-kedvezménye. Normális kocsit meg azonnal fogok tudni venni, amint nem hagyom a ti (utasok) zsebében azt, ami a szolgáltatásom fejében jár:-)) Maradok tisztelettel:-)) Csogu
3asbreak 2006.08.28. 15:08:23 / # 40850
avatar
csogu mester...:) sok elég demagóg ízű dolgot írtál már, de ez mindent ver. :-)) 1. Előszőr a nagy számolgatás közepette ezekből a várakozási díjakból elfelejtettél adózni, de mondjuk lépjünk át efelett. 2. Azért annyira nem óriási volumenú a fővárosi taxirendelési forgalom hogy ez valós problémaként felmerüljön - kivételes eseteket leszámítva. 3. Nem tudom mi a problémád alapjából. Arra az időre amíg utazom a munkahelyemre, sajnos én sem vehetek fel fizetést. Az 5-10 perces most alkalmazott várakozási idő teljesen elfogadható. (Különösen annak a 6x6-nál pl. gyakran alkalmazott megoldásnak a tükrében, amikor bemondanak egy 20-ast a telefonba, az autó meg ottvan 2 perc múlva, és én vagyok a szemét, hogy várni kellett rám). 4. Amikor az autót két utcával odébbról kell összeszedni, vagy negyedóra múlva jön, vagy - szintén 6x6 - fel van háborodva hogy nem találta meg a címet, akkor a kedves utas is indítson órát? Hagyjuk már ezeket a demagóg baromságokat, de tényleg. Inkább vegyél egy rendes autót baszod' :))

Oldalszám: 4