Hozzászólások száma: 72
Ugrás a hírhez Oldalszám: 4
Témakörök > Hírek fórumai > Még meddig nem tartunk igényt a részünkre jogosan járó bevételre? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
nemkar 2006.08.30. 02:47:20 / # 40901
avatar
Taki! Igen, Én tényleg egyszerű Taxis vagyok, immár 15 éve. Igen, Én is rendeltem magamnak, taxit, és kapaszkodj meg 90%-ban, mindig előkére. Pontosan azért, hogy a kollegának, ne kelljen idegeskednie a várakozás miatt. Nem szoktam nézegetni rendelt idő előtt a kollégát, hanem időre, vagy előtte pár perccel, már az utcán voltam, és érdekes módon egyetlen egy sem vágott bamba arcot. Nem értetted meg a lényeget, ezért kicsit bővebben. A topic nyító cikk lényege, hogy címre érkezéskor azonnal indítsuk-e az órát. A cikk írója /csogu/, átlag 6' várakozást említ, amire én az előkéknél eltőltött átlag 10'perccel fejeltem meg. Magyarul, ha az azzonali rendeléseknél fizetni keéne a várakozást, akkor az egész ország átszokna az előrendelésre, mert ez lenne a kézenfekvő, és te mehetnél 10 fuvarból 9-re előkére, és akkor a maradék 1-ből, hány év múlva lenne új autód? Egyébként szerintem az előkéknél általában, nem mindig, de jattban bejön a várakozási idő.
törölt felh. 2006.08.30. 02:05:35 / # 40898
avatar
Igen, sajnos igazat kell adnom neked most:-)) Valóban csak ebből lehet az embernek új autója...de sajna nekem nincs. Többiknek mondanám, hogy azért mi 3asbreakkel már nem keveset "harcoltunk" egymással, így a "baszod" szó említése simén haveri alapot képez és nem sértő számomra:-) Köszi!

törölt felh. 2006.08.30. 00:54:35 / # 40893
avatar
Ott van a Horváth Pali...HA_HA_HA...
kibic 2006.08.30. 00:54:05 / # 40900
avatar
"a szokásos visszatérő alpár szemétkedésekre inkább nem reagálok (kibic) :-)" Na ide figyelj csemegeparaszt! Te csak irsz vagy olvasol is? Abban a hozzászolásodban éppen azokat fikáztad akik elviszik azt az hatalmas arcodat a-ból b-be!Akkor milyen szemétkedésről röfögsz?ki az alpári "baszod2????????????? Inkább azon gondolkozz el mikor vársz a taxira, hogy megint nem megy érted senki,mert már ismernek ,és utálnak mint a sz@rt!!!.-))) Azt meg ne te mondd meg hogy milyen utas vagy egyszerülelkű!A 6x6-osok biztos szivükbe zártak azok után amiket róluk irtál! Ha tarifát akarunk emelni okvetlenül megkérdezzük a véleményedet!:-)))))/és mesélj légyszivesa 330 ft-os óráról mert én nem tudok! Másokkal ellentétben én nem akarlak agyonütni sőt fel sem idegesitesz inkább mulattat a tevékenységed!További sok sikert!Te KIVÁLÓ UTAS:-))))Inkább mennyél busszal baszod!:-))
frodo 2006.08.29. 20:41:30 / # 40897
avatar
Hogy érted azt, hogy ki fizeti ki neked a várakozást előkénél? Ha jól tudom a legtöbb címnél úgy dobják az előkét, hogy: pl óra 30-as előkére keresek 3-mal, 5-tel stb... Te döntöd el, hogy van-e kedved várni a címen, vagy nem veszed fel.
3asbreak 2006.08.29. 17:46:42 / # 40899
avatar
csogu: "Külföldi" turisták voltunk, de megbántuk ebből meglesz az új autód! :-)) a szokásos visszatérő alpár szemétkedésekre inkább nem reagálok (kibic) :-) lehet csogu miatt kicsit egyéni stílusban írtam, de azt senkinek sem sikerült kihámoznia belőle, hogy a lényeg az volt, hogy egy elfogadható várakozási időn túl teljesen rendben van a várakozási díj - de semmiképpen nem azonnal. arról pedig, hogy kérdezzem meg a diszpécsertől mennyi idő az autó, csak annyit, hogy nem egyszer hallom a forgalmazásban, hogy dobálják a címeket amikor a kedves utas már régesrég nincs is a vonalban. egyébként engem szeretnek a taxisok, bármilyen hihetetlen :-)) csak talán az a baj, hogy tovább látok az orromnál. mindig mondtam: tőlem akár emeljétek 5000 forintra is a km díjat, aztán majd ha nem ül be senki, akkor meglátjátok. ha hiányzik a sok ajtócsapkodás, hisztizés a 330 ft-os órával akkor indítsatok :) erről gondolom mindenki tudna mesélni. csogu: szerintem egy átlagos utas számára a szolgáltatás onnan kezdődik, hogy beült. nyilván parasztság 20-30 perceket váratni bárkit, de szerintem mondjuk 5 még nyugodtan elfogadható. (ps: kicsit offtopic: de itt a zóna mint tipikus eset. érdekli is az utast, hogy ki hogy szerezte meg a helyet? olcsóbb? olcsóbb. azzal fog utazni - HACSAK a többi cég nem nyújt olyan szolgáltatást, ami übereli. Na most ha bárki nekiáll azonnal órát kapcsolni egészen biztos vagyok benne, hogy lesz egy cég, aki....gondolom nem kell folytatni :) [az engem agyonütni vágyóknak: higyjétek el, hogy én tényleg nagyon jó utas vagyok, nem váratok senkit, és mindig messzire megyek - de próbálok a sima utas fejével gondolkodni]

taki 2006.08.29. 17:17:06 / # 40896
avatar
Te nagyon egyszerű vagy,hogy meg ne sértselek ,rendeltél már taxit magadnak? Gondolkozz kicsit: ha 6-ra kérek egy autót 3/4 6-kor nézegessem a taxit,hogy ne vágjon buta arcot a bunkója. Maradjon egymás közt, nem az észlények taxiznak nálunk. Kivétel azért itt is akad, annak is megvan az oka.Üdv. Taki-bá
idvez 2006.08.29. 17:06:05 / # 40895
avatar
Engedjetek meg egy hozzászólást egy 3asbreak-el ellentétben higgadt és -azt hiszem- objektív utastól. Szerintem az óraindítással kapcsolatban nem kéne ennyire végletesen gondolkodni. Azt se tartom helyesnek, hogy a taxi szinte meg se áll a címen és már ketyeg az óra (Csogu, azt hiszem valamelyik régi blog írásodban is pozitív példaként említettél egy 6x6-os taxist, aki nem indított rögtön órát, de lehet, hogy tévedek), de az is helytelen, hogy a taxisnak ingyen tolerálnia kelljen 10-20 perces várakoztatást. Én azt hiszem soha nem várakozattam meg taxist, de egy 4-5 perces határ mind a két fél számára elfogadható kell hogy legyen. Tényleg rossz érzés utasként, hogy rendelsz egy taxit és fogalmad sincs, hogy 2 vagy 12 perc alatt lesz ott (föleg, ha kint -20 fok van télen). A tarifával kapcsolatban az a vélyeményem, hogy valóban nyomottak az árak, de szerintem a legnagyobb probléma a taxik rossz kihasználtsága. Tudjuk, hogy Bécsben fele annyi taxi van. Na most gyors fejszámolással, ha a napi 10 átlag fuvar helyett 20 lenne, akkor máris más lenne a szitu, nem? Egyszer egy német (ill. török) taxissal beszélgettem. Azt mondta, ha úgy 30-nál több autó áll a frankfurti pályaudvar elötti droszton, akkor nem áll be, mert akkor akár 20-30 percet is várnia kell, hogy sorra kerüljön...!

taki 2006.08.29. 14:30:53 / # 40892
avatar
Szia kedves Dog.Az információid igen rosszak, több oldalról is sántít a dolog! Nem a R.taxi kezdte ezt a kiállásos őrületet, ha egyszer bepillantást tehetnél egy taxitársaság életébe, hogy mennyire nehéz 5-600 taxisnak munkát adni és még közben ilyen "szakérő" szarkeverőkkel harcolni, hát nem egyszerű dolog! Folytatom a sort ár alatt dolgozni, hát most ez van, vérzik a szivem minden szerződésnél, amit aláírok; "hidd el tisztába vagyok vele" a multi meg az Ő helyzetével. A szakszervezet induláskor halott volt, nincsenek taxisok a dologhoz "lehet , hogy nem érdekel senkit" Bakucz nem lett kirúgva, a Mob.taxihoz ment vezetőnek "amihez sok sikert kívánok neki" Nem akarsz ezekkel a feltételekkel dolgozni, menj hiénázni, majd elolvasunk az újságban" Üdvözlettel Taki-bá
nemkar 2006.08.29. 13:59:04 / # 40891
avatar
Kérdésem a következő: Mi a helyzet az előkékkel. 20'-cel előbb dobják a címet, Te odaérkezel 2-5' alatt, és az óra, csak rendelési ídőkor indul. it nem átlag 6' a várakozás, itt kb 12-15'. Na ezt ki fizeti meg? Utaskáim is szépen rájönnek, és minden rendelés előke lesz. Akkor mit fogunk csinálunk?

kovi_ubi 2006.08.29. 11:59:52 / # 40889
avatar
MAJD KÉRÜNK A SZOLIDARITÁSTÓL SEGÍTSÉGET LENGYEL ORSZÁGBÓL!;-)))
dog 2006.08.29. 11:56:01 / # 40888
Helló kovi ubi! Nos a tapasztalatom az,hogy 20taxist sem találnál aki részt venne bármilyen szolgáltatás beszüntetésben. üdv.
kovi_ubi 2006.08.29. 11:41:28 / # 40887
avatar
JAVÍTÁS:Vállalkozó,vállalkozás /2lö betű/
kovi_ubi 2006.08.29. 11:37:51 / # 40886
avatar
Ne feledd el válalkozót,válalkozás ellen"SZAKSZERVEZET"nem képviselhet.ITT csakis MI léphetünk,vagy megegyezünk a .T társaságokkal a méltányos feltételekben,vagy próbaként 1-2 napra egységesen beszüntetjük a szolgáltatást,gondolom annyit még a legéhesebbje is kibír a cél érdekében.
dog 2006.08.29. 10:56:43 / # 40885
Szevasztok! 3asbreak beírására ne kapjátok fel a szart.Ez csak 1 ócska provokátor.Lehet,hogy vip utalványt kap a beírásaiért.Csumi!(7)-es beírás világosan megfogalmazza,miről is van szó.Teljesen igaz,erről kell beszélni.Annó ingyenes kiállás:Rtaxi.Tőrzsutas kártya:Rtaxi.Ár alatt dolgozni:Rtaxi.Fodesz elnöke?Rtaxi elnöke.Hogy is van ez?Madár!Bizottság.Pár éve megalakult 1 ilyen szakszervezet.Bakucz J,Kaluzsa..stb.Sajnos nem voltak tagok.Ráadásul ők akkor a Rtaxinál dolgoztak.A Góré amilyen gyorsan csak lehetett kirúgta őket.Ennyit erről meg az érdekeinkről.Én részemről megérkezem a címre,5perc után óra indul.üdv mindenkinek.

hosza829 2006.08.29. 09:53:44 / # 40884
avatar
Csumi. Bocsi de utólag vettem a fáradtságot, és elolvastam a 7 est. Hát pont arról beszélünk mindketten.Csak én előőbb hozzászólok,és utána olvasom el,hogy mihez.teljesen igazad van.

hosza829 2006.08.29. 09:47:09 / # 40883
avatar
Jó reggelt.Kedves Csumi.Arra gondolok,hogy Nagyjaink mikor mikor szerződnek,és fuvart szerveznek,ilyen és ehhez hasonló akciókkal próbálták egymás fuvarjait megszerezni.Ehelyett esetleg el tudnám képtelni,hogy leülnek együtt,és kialakítanak egy normális piaci környezetet.Bár a teljességhez hozzátartozik, hogy ma már látszik a szándék,hogy ebben az irányban lehet előrelépés.Újabban már beszélnek is egymással nagyjaink. én szorítok Nekik. Hátha elérünk oda,hogy ataxis is számít valamit, nem csak a saját bevétel.
kibic 2006.08.29. 08:52:28 / # 40882
avatar
Ha Ő "rendes" autót venne "baszod", és azt neked meg kellene fizetni csak a BKV bérletedet csokolgathatnád "baszod"!!!! Egész hónapban arra spórolnál,hogy egyszer taxiba ülhess!Menny vissza szépen a munkapad mellé aztán ott osszd az észt!Remélem a 6x6-nál kevés az ilyen extragyökér utas "baszod"! Arra még nem gondoltál,hogy azért vársz néha 20 percet,mert senki sem hajlandó elmenni érted ,akivel már egyszer utaztál???????????????
madár 2006.08.29. 08:36:06 / # 40881
avatar
Mi világ piaci áron vásárlunk mindent,eszközt,alkatrészt,üzemanyagot,olajat stb.A havi tagdíj is ott van.Egyedül a bevétellel van gond, mi csak a saját munkabérünkből tudunk elvonni,ebből adjuk évek óta a 20-25%-os kedvezményeket.Feltehetné a kérdést akármilyen "gazdasági szakértő",hogyan bírják ezek a birkák,hiszen ez az egy profiljuk van,ami elmegy a réven,nem jön vissza a vámon.Ráadásul még viszonosság sem létezik,hogy csóró taxis is kapna engedményt a nagy MOGULOKTÓL.Nincsen flotta kedvezmény sem pl.autó vásárláskor,vagy a biztosítónál,mert a fuvarszervező cégek csakis a saját hasznukra gondolnak,pedig mi tartjuk el őket,nem is rosszul.Kellene egy Taxis-Bizottság,aki képviselné az érdekeinket a társaságokkal szemben,mert csak így lesz esélyünk,hogy akaratunkat érvényesítsük,visszaállítsuk régi jogainkat, lehetőségeinket és talán RÉGI FÉNYÜNKET.

törölt felh. 2006.08.29. 02:21:53 / # 40849
avatar
...és ehhez mit szóltok? Taxisokvilágából szintén.

Oldalszám: 4