Hozzászólások száma: 14
Ugrás a hírhez
Témakörök > Hírek fórumai > 10 éves a hallotaxi.hu A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomtom6 2023.11.12. 17:40:13 / # 353073
avatar
BOLDOG 18. SZÜLETÉSNAPOT A HALLOTAXINAK!
tomajer 2023.11.11. 16:10:04 / # 353072


szálka 2016.11.15. 10:08:55 / # 346316
avatar
Egy születésnap kapcsán akár humorizálgathatnék is veled, mondván az intelligencia örökölhető, mint az elálló fülek, viszont tájékozódásra itt a Hallotaxi, de az esetedben van alapja a darwini tételnek is, úgymint a tudatlanság gyakrabban szül magabiztosságot, mint a tudás.
Néhányszor leírtam már a Tgfsz kapcsán, hogy nyilván mindent lehet jobban csinálni, de ebből még nem következik, hogy valamit rosszul csináltunk. Ráadásul az végképp nem igaz, hogy mindezt akarattal, szándékosan tettük.
Azt sem hiszem, hogy a végeredmény oly nagyon borzasztó lenne. Kétségtelen, áldozatot mindannyiunknak hoznia kellett, de talán valami pozitívum akad az egyenlőségjel után.
Azzal külön nem foglalkoznék, amikor valaki utólag cáfolhatatlanul bölcsnek láttatja magát a múltra vonatkoztatva....

Ahogy régebben is írtam: a másik oldal ereje a mi gyengeségünkben rejlett.

És az átbaszásról csak egy kis szösszenet... a rendelet életbelépése után közvetlenül (egyébként a tgfsz szétesésével közel egy időben) folyamatosan kaptuk "kollégáktól" a visszajelzéseket, hogy a T4 és a Budapest miféle módokon kerüli meg a fix tarifára vonatkozó előírásokat....
A részünkről egy jogosnak látszó, de így utólag elhamarkodottnak nevezhető panaszos levél okán a bíróságon találtuk magunkat.
A "kollégák" nem voltak hajlandóak bizonyítékkal is szolgálni..........egyenes út vezetett a pervesztéshez. Akkora pénzbírságot kiróva, amennyi pénze sose volt a szakszervezetnek. Így maradt a....nem maradt.

Végül: én -már csak elvi okokból sem- voltam / lehettem tagja mindazoknak, akik bíróságon támadták meg a -szerinted- fővárosi rendeletet.
Tisztázzuk, bár te meglehetősen magabiztosnak mutatod magad : alapvetően a sárga szín volt támadva, nem a rendelet egésze.
Nem igaz, hogy bírósági szakig sem jutott el, mert a nemzetközi bíróság előszobáját is megjárta, ahol az elfogadhatósági feltételeknek nem megfelelve, nem is tárgyalták.

Engedelmeddel a levelet nem másolnám ide, hiszen te mindent jól tudsz..............


tomajer 2016.11.12. 19:17:26 / # 346312
Igen.  Ha a Bao eszembe nem juttatja, teljesen el is felejtem ...
De így is kimaradt a megemlékezés, mert mire gépközelbe kerültem, megint kiment a fejemből.
Gondolom, a következő nagy ünneplés, a 25. évforduló lesz :-)

Bbetyár 2016.11.12. 18:18:20 / # 346310

Tegnap volt 11!


Isten éltessen Hallotaxi!

tomajer 2015.11.11. 14:54:10 / # 341434
A Bettiék is ugyanezzel fognak szembesülni.

ERŐ NÉLKÜL, KOMPROMISSZUMOKRA KÉNYSZERÜLSZ!

Nem téged hibáztatlak, hisz te ott voltál.  Azokat az ezreket, akik nem vettek részt a TGFSZ munkájában, nem támogatták, amikor szükség volt rá.

Akik éppen sosem érnek rá, akik szerint, nem világoskéket, hanem sötétkéket kellene mondanunk ...  miközben vazze a pirosak állnak nyerésre, ..... akik most sem írták alá a metálpetíciót ki tudja milyen indokkal !?! :-(
mezitlábas1 2015.11.11. 14:30:49 / Módosítva / # 341433
avatar

Ne csodálkozzatok, hogy egyre kevesebb a beírás.

Én is egy ideje csak olvasgatok itt és nem szólok hozzá sennihez.

A Tgfsz alakuló ülésén ott voltam,

tele lelkesedéssel fel is szólaltam, be is léptem.

Akkor azt gondoltam"na végre történni fog valami az érdekünkben, mivel a vezetőség is ugyan olyan mint én vagyok közösek a problémáink.

Lelkesen válaszolgattam a hirlevelükben feltett kérdésekre, javaslatokat tettem, próbáltam felhívni a figyelmüket egyes problémákra.

Ide is sokat írogattam, próbáltam felhívni egyes dolgokra a figyelmet mindhiába!

Sajnos a Tgfsz azóta-olyan dolgokba balement és aláírt amit semmiképpen nem szabadott volna!

Itt pedig írásam  cinikus válaszra találtak!

Pl: Felébredsz és bilibe lóg a kezed"

Tudjuk' stb.

Sajnos a történések a szakmánkkal kapcsolatosan engem igazóltak!

Én is benne vagyok akik perrel próbálták az igazukat megvédeni aFöv. rendelet ellen.

Sajnos a bìroságii szakig sem jutottunk el.

Beadványainkban mindig arra hivatkoztak, hogy minden ami történt az több érdekképviselet javaslatára és egyettértésével történt!

Az érdekképviselökröl csak annyi:NEM A MI ÉRDEKEINKET KÉPVISELTÉK!

A metált, a peredit a volános valakit tudtam, hogy nem a mi érdekünket képviseli!

A Tgfsz-be csalódtam, mert ő sem minket ķépviselt végül!

Összegezve saját magam idegesítésén kívül semmit nem értem el és végül is a Tgfsz ís átbaszott.

Na ezért nem írogatok.

Talán a Bettiék elindítanak valanit csak ebben reménykedek és figyelek szerintem a  többekkel együtt.

Kovács Zoltán 2015.11.11. 14:22:58 / # 341432
avatar
Isten éltesse, ha akarja!
Segítenél nekem? Egy idézetet keresgélek, amit tőled hallottam: "Minek a beilleszkedéssel bajlódni, ha egyéniség akarok lenni!?"
Egy kézilabdás hölgy mondta, de nem tudom kicsoda.

warrior 2015.11.11. 12:22:47 / # 341431

Bizony,bizony ez úgy volt. 

Naponta sok új beírás volt.Több topicban is.Simán bíráltuk a címkufárokat,központokat és bármit.Szegény H P amit kapott.Ma már sokan azt sem tudják ki az a H P. Nem beszélve a politikáról.Bizony akkor még égett a tűz.Sok eredménye is volt,mert a kufárok is olvasták a problémákat és időnként engedniük kellett a többség akaratának.Sajna a tűz kialvóban van.Meg kellene piszkálni.

tomajer 2015.11.11. 07:58:01 / # 341430
Fura érzés mi?
Kicsit nosztalgiáztam, visszaolvasgattam az akkori levelezésünket.....   háát, ha most is égne az a tűz?!? :-)
Bbetyár 2015.11.10. 21:13:08 / # 341427

isten éltessen Gyermekem.

a-kinti 2015.11.10. 19:31:04 / # 341424
avatar
Mintha tegnap lett volna  
turul 2015.11.10. 18:35:10 / Módosítva / # 341423
GRATULÁLOK.                                        
tomajer 2015.11.10. 18:30:06 / # 341422