Hozzászólások száma: 194
Ugrás a hírhez Oldalszám: 10
Témakörök > Hírek fórumai > Bemutatjuk: Egy budapesti taxis költségei A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2006.02.01. 12:55:47 / # 33831
avatar
És a Csogu azért tudja, mert a Tomajer az övét vette meg! Sajnos a Rádiónál, már kevésnek bizonyult:)
törölt felh. 2006.02.01. 12:17:00 / # 33830
avatar
Igen, tomajer, de psssszt!!
törölt felh. 2006.02.01. 11:56:12 / # 33829
avatar
Vannak bizonyos 'védett' fajok:) A miértjét kérdezdd a Sas-tól:-)
Gremlin 2006.02.01. 11:50:36 / # 33828
avatar
Értem, tehát tomajer az aki ezt csinálja, ígérem titkosan fogom kezelni ;o)
Gremlin 2006.02.01. 11:46:26 / # 33827
avatar
Nyílván olyan taxiba ülnék ami úgy amúgy szimpi. De elég sokszor látok ácsorogni mindenféle taxitársaságos taxikat is, gondolom egy cégen belül azért azonos lenne (kéne hogy legyen) a minőség, tehát ott nyugodt szívvel vágodhatnék be bármelyik kocsijukba. Azt még had kérdezzem meg, hogy miért van az, és ezt sosem értettem, hogy egy 8 éves Merci lehet A kategóriás, de egy 0km-s Opel Vectra pl nem. Ez mitől van??? (Most lehet, h nem pont jó kategóriát mondtam, de hogy bizonyos magasabb kategóriákban már nem mindegy az autó márkája, illetve hogy egy márkás de öregebb autót előnyben részesítenek egy ugyan úgy felszerelt de kevésbé márkásnál.) Vagy ezt én tudom rosszul és ilyen nincs?
3asbreak 2006.02.01. 10:52:47 / # 33826
avatar
Hogy saját példát mondjak: nemrég békáson láttam egy Taxi M felségjelű kadettot. Ott volt 1 méterre, de eszem ágában sem volt beülni, inkább vártam negyed órát. (Taxi M amúgy is vicces, mesélték ismerőseim, hogy leugatta őket a diszpécser, illetve tolni kellett az autót, úgyhogy aki még velük utazik, az is sorba hagyja ott őket).
3asbreak 2006.02.01. 10:52:08 / # 33825
avatar
Hogy saját példát mondjak: nemrég békáson láttam egy Taxi M felségjelű kadettot. Ott volt 1 méterre, de eszem ágában sem volt beülni, inkább vártam negyed órát.
3asbreak 2006.02.01. 10:50:27 / # 33824
avatar
" másfelől az elég hülyén néz ki, hogy ott van egy taxi két utcányira tőlem, simán odasétálnék és ehelyett telefonon kell megrendelnem, mert az úgy olcsóbb." Gremlin ez tök egyszerű. Egyrészt amit lentebb írtak, miszerint ezzel lehet többek között utasbázist építeni. Másrészt az ilyen fuvarok probléma esetén könnyebben visszakereshetőek. Harmadrészt mindenkinek van mobiltelefonja, és a többségnek van valamilyen kedvenc cége, namost pont lehet nem annak az autója áll 5 méterre. Sőt, lehet olyan autó áll öt méterre, amire ránézel is inkább felszállsz a buszra... A budapesti taxi szívós munkával elérte, hogy utcán ne akarjon beülni senki, köszönhetően a 90-ben is 100 Ft/km-es Dácsiának, meg a többieknek. Ehhez hozzájött a mobiltelefonok elterjedése. De ajánlok egy próbát. Gyere ki a Westendből és ülj be a legközelebbi taxiba. A fogyasztóvédelmi és rendőrségi eljáráshoz utána nagyon sok sikert kívánok! Hát ezért.

tomajer 2006.02.01. 07:34:07 / # 33823
Ó hogy azt a... Pletykás vénasszony:-)
törölt felh. 2006.02.01. 04:11:13 / # 33822
avatar
De ez is megoldás, ha erősebben adunk. tomajer ezt is csinálja, mert most az ő rádiója olyan 40-50 wattos, csak ez nem szabályos és ha ez valaha kitudódna, akkor őt kirúgnák. Így ezt kérlek kezeld titokként :-)
törölt felh. 2006.01.31. 20:38:24 / # 33818
avatar
Best Off :))) Ez nekem is a kedvencem! Ha közelebb mész egy ilyen matricához meg tudod lesni ki adományozta ezt a címet az éppen aktuális társaságnak. De most jön az én meglátásom. Amikor bizonyos szakember irányította a city taxit akkor mindíg oda ítélték a best off díjat. Majd amikor a szakember átváltott a 6x6 taxihoz érdekes módon sity-suty a másik társaság lett a best off. Bennem felmerül a kérdés vajon ez a cím nem csak a jó kapcsolatokon múlik kinek ítélik oda??

Gremlin 2006.01.31. 19:57:30 / # 33821
avatar
10 cm is számít! Ezt tudom. :o))))) Viccet félretéve, akkor esetleg nem lehet valami kevésbé érzékeny üzenettovábbítási rendszert használni? Vagy erősebben adni, vagy jobb vételi egységeket beszerelni? Tudom, tudom, ez mind költség...
törölt felh. 2006.01.31. 18:18:53 / # 33820
avatar
10 cm is számít!
Gremlin 2006.01.31. 18:09:14 / # 33819
avatar
Ismételten köszi a válaszokat mindenkinek! :) A drosztok kijelölésénél egyetlen egy estben sem vették figyelembe a taxisok kéréseit, kijelölte az önkormányzat ahova gondolta. Az urh egy speciális technika a vételi és adási lehetőséget nagyban befolyásolja, hol áll meg az ember. Hmm, ez biztosan így van, én sosem használtam urh-s rádiókat, de azért érdekes, hogy az Őrs vezér téren ha jól emlékszem 3 droszthely tuti ki van jelölve, és mégis egy-egy autó kivételével szinte mindig üresek. Ámde a járdasarkon felpaszírozva mindig áll két-három delikvens... gondolom nem az a sík, épületek nélküli 15 méter számít a vételben, vagy ha igen, akkor tényleg igen kényes ez a technika. Persze ez nem az Őrsön zavar főként, hanem esetenként szállodák és egyéb népszerű helyek előtt - általában megállni, várakozni, és minden egyebet tilos táblák alatt - ahonnan 50 méternyire van egy 5 állásos droszt, de a taxik a hotel előtt tömörülnek, néha fél-egy sávot komplett elfoglalva, akár vészvillogó nélkül is. A rend éber őrei pedig úgysem küldik el őket, mondván ők csak dolgoznak... Ilyenkor a laikus autós azt gondolja, hogy: 'Na menjenek ezek a .... itt a kijelölt, kiépített droszt az én parkolóhelyeimből vették el, tehát oda megállni nem tudok miattuk, ők nem állnak oda így teljesen fölösben van ott, és még ezek után akadályozzák a forgalmat is?!' Még egy hülye kérdés: az utóbbi időben feltűnt nekem is, hogy a taxikon, a 'Best of Budapest 2005' illetve más évszámmal de ugyanazon matricák vannak. Ezeket nem EGY taxitársaság kapja az adott évben? Hogy lehetséges, hogy a Best of 2004-et láttam már 6x6 és Cityn is??? Esetleg annyi, hogy az adott sofőr akkor még emitt volt, aztán amott a matrica pedig maradt?
törölt felh. 2006.01.31. 13:57:30 / # 33817
avatar
Urak! Volt este egy fuvarom, egy fiatal lányt vittem, aki Magyar, de Mexikóban él. Ő mesélte, hogy teljesen szokatlan neki, hogy telefonról olcsóbb a taxi, mert kint náluk a telefonos 3x drágább az utcainál. Mielőtt a cégvezetőknek esnénk... nálunk ez kivitelezhető lenne? Véleményem szerint nem. Pont az utcai harcosok miatt:-) De szép lenne pedig:-)

Csumi 2006.01.30. 18:17:48 / # 33816
avatar
Így igaz!!
AVH 2006.01.30. 17:35:49 / # 33815
avatar
- miért van az, hogy a leintett taxiért többet kell - jóval többet - fizetni mint a telefonon rendeltért? Egyik megközelítésből értem, hiszen ha valaki fel alá autózva szeretne utast szerezni az több költség, mint állni és várni a rádión a hívást, másfelől az elég hülyén néz ki, hogy ott van egy taxi két utcányira tőlem, simán odasétálnék és ehelyett telefonon kell megrendelnem, mert az úgy olcsóbb. Mi ebben a logika? Ezzel kapcsolatban több vélemény is van. A magamét mondom, ezzel a trükkel érték el a fuvarszervezők, hogy ne üljön be senki utcán a taxiba, hanem rendeljen. Ha rendel a taxis fizet a fuvarért, a fuvarszervező pedig keres. - igaz én a város szélén lakom de előfordult többször is - mégpedig hétköznap este - hogy azt mondta egy nevesebb társaság diszpécsere, hogy 30-35 perc mire kocsit tudnak küldeni. Ez azért fura, mert ennyi idő alatt a város túloldaláról is simán átérek este 8 körül... Lehet ennek valami oka? Műszakváltás vagy vmi? Nincs a közelben szabad taxi, és a városban sincs olyan aki vállalná a rágurulást, az alább tárgyalt költség-üres-hasznos kilométer dolgok miatt, nem érzi úgy senki, hogy rákellene gurulnia erre a távoli címre. Műszak váltás mint olyan a közponokat érinti, de az percek alatt lezajlik. A taxisok döntőhányada egy taxi egy taxis leosztásban dolgozik, tehát nem kell váltania senkivel. - a másik amit nehezen viselek mint autós, és gondolom ez megint csak a taxis kisebbségre vonatkozik, de mégis sokat látok ilyet: a kijelölt droszt üres, 3-4 autónyi hely sárga cakkozással szépen felfestve, és annak kb 300 méteres körzetében viszont 4-5 taxi áll általában olyan helyen ahová én viszont parkolni tudnék, vagy olyan helyen ami tök szabálytalan pl járda. Ha felállok a droszt helyre, akkor viszont - teljesen jogosan megbüntetnek. Miért nem ott várakoznak a kedves kollégák, ha már ki lett táblázva, felfestve, miegymás? A drosztok kijelölésénél egyetlen egy estben sem vették figyelembe a taxisok kéréseit, kijelölte az önkormányzat ahova gondolta. Az urh egy speciális technika a vételi és adási lehetőséget nagyban befolyásolja, hol áll meg az ember. Nem fog olyan helyen, olyan drosztban megállni ahol nem vagy csak nagy vételi zavarokkal hallja a központot, nem beszélve az adásáról. Tehát olyan helyen fog megállni ahonnan tud címet felvenni, ha ez véletlen a kijelölt droszt akkor ott, ha nem akkor majd megáll a 'tutiban' ahol van esélye címet felvenni. Utasra amúgy is csak a rádióról számíthat. azt pedig pusztán csak kíváncsiságból kérdezném, hogy titeket nem piszkálnak a rendőrök? Vagy azért előfordul az is? Én még nem nagyon láttam hogy gyorshajtáson kívül bármiért is elővettek volna taxist, pl a fentebb említett parkolás őshonos az Őrsön, és a rendőr simán elsétál előttük napjában 2x egy büdös szó nélkül. Engem ugyanakkor többször elzavartak már onnan. Ez általános, hogy titeket azért 'barátként' kezelnek, vagy megint csak kirívó példával találkoztam? Saját tapasztalatom és rendőr ismerősők véleménye: Mivel a taxikat évente kell műszaki vizsgára vinni, és ott minden papírt töviről hegyire ellenőriznek, így a sima okmányellenőrzéssel sokra nem jut, mivel éven belül nem jár le semmi. A vizsga cimkét figyelik a rendszámon, és ha lejárt ugyanúgy ellenőriz. Valamint szabálysértés esetén is.
6ker 2006.01.30. 16:55:34 / # 33814
avatar
XY taxi cegeknel, nincs nagy kulonbseg a tarifaban a beulos es a telefonos kozott. Van ahol 10km-en 300 forint a kulonbseg. Rovidebb tavon azt meg el is telefonalod amikor hivsz egy kocsit. Majd varsz X percet, ahelyett, hogy beulnel egy ugyan olyanba rogton. Nem egyszer van, hogy a kocsi mellol allva hiv valaki taxit es megy 5 utcat..ossz es szorozz. A legtobb droszton civilek parkolnak, ahol meg nem, ott a vetel olyan sz*r, hogy cimet nemlehet felvenni..ami frekventalt droszt es van beulos ott talalsz is kocsit.
Gremlin 2006.01.30. 16:46:12 / # 33813
avatar
Kedves csogu! Köszönöm a válaszod, és elnézést ha egy picit is kötekedőnek tűnök, nem szeretnék az lenni! Inkább kicsit kiváncsi, mégpedig ahogy kezdtem a laikus, buta utas szemével... de most már kezdem tisztábban látni a dolgokat. Asszem nincs is sok hozzáfűzni valóm az általad leírtakhoz. Abban teljes mértékben egyetértünk, hogy várakozás a legrosszabb, pláne hogy figyelni kell közben. Az meg aki azt állítja, hogy eközben lehet eredményesen tanulni, az szerintem sosem tanult úgy igazán, max olvasgatni lehet. Viszont lenne egy-két kérdésem, amiket lehet, hogy egyszerűen meg tudtok válaszolni, csak én közelítek rossz oldalról: - miért van az, hogy a leintett taxiért többet kell - jóval többet - fizetni mint a telefonon rendeltért? Egyik megközelítésből értem, hiszen ha valaki fel alá autózva szeretne utast szerezni az több költség, mint állni és várni a rádión a hívást, másfelől az elég hülyén néz ki, hogy ott van egy taxi két utcányira tőlem, simán odasétálnék és ehelyett telefonon kell megrendelnem, mert az úgy olcsóbb. Mi ebben a logika? - igaz én a város szélén lakom de előfordult többször is - mégpedig hétköznap este - hogy azt mondta egy nevesebb társaság diszpécsere, hogy 30-35 perc mire kocsit tudnak küldeni. Ez azért fura, mert ennyi idő alatt a város túloldaláról is simán átérek este 8 körül... Lehet ennek valami oka? Műszakváltás vagy vmi? - a másik amit nehezen viselek mint autós, és gondolom ez megint csak a taxis kisebbségre vonatkozik, de mégis sokat látok ilyet: a kijelölt droszt üres, 3-4 autónyi hely sárga cakkozással szépen felfestve, és annak kb 300 méteres körzetében viszont 4-5 taxi áll általában olyan helyen ahová én viszont parkolni tudnék, vagy olyan helyen ami tök szabálytalan pl járda. Ha felállok a droszt helyre, akkor viszont - teljesen jogosan megbüntetnek. Miért nem ott várakoznak a kedves kollégák, ha már ki lett táblázva, felfestve, miegymás? - azt pedig pusztán csak kíváncsiságból kérdezném, hogy titeket nem piszkálnak a rendőrök? Vagy azért előfordul az is? Én még nem nagyon láttam hogy gyorshajtáson kívül bármiért is elővettek volna taxist, pl a fentebb említett parkolás őshonos az Őrsön, és a rendőr simán elsétál előttük napjában 2x egy büdös szó nélkül. Engem ugyanakkor többször elzavartak már onnan. Ez általános, hogy titeket azért 'barátként' kezelnek, vagy megint csak kirívó példával találkoztam? Köszi a válaszokat előre is, és jó munkát mindenkinek! :)
AVH 2006.01.30. 15:48:31 / # 33812
avatar
2000-2500-at lehet termelni mikor van egy kis mozgás, de ezeket az órákat megkell fejelni, az alább sorolt nulla bevételes órákkal. amik ugyszintén a munkaidő részei. Talán így érthetőbb.
Oldalszám: 10