Hozzászólások száma: 247
Oldalszám: 13
Témakörök > Droszt Híradó > Taxisok a flaszterről. A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Karaj 2011.01.23. 10:13:37 / # 33495
avatar
Mert nyilván téged Trubadur-nak anyakönyveztek.... Apuka egy türelmes ember,én nem vagyok az. Nem hiszem hogy kritizáltam volna,nyilván fáj az igazság... De nem akarok személyeskedni tényleg. Tomajer és Apuka is azt irta:Lehet csinálni bármit,csak ne így!Nehéz felfogni ugye? Mintha lóval imádkoznék...na mindegy. Tanácsot neked már pénzért sem adnék. Ne beszélgessünk többet...
trubadur 2011.01.23. 09:32:49 / # 33494
avatar
Hát jól bemutatkoztál tényleg :) sikerült..akkor most mi is a neved? :) Bár ha ilyen stílusban kritizálsz másokat talán vehetnél példát apukáról, Ő legalább hozzátette a nevét , kódját ha már a hitelesség volt az egyik probléma gyökere. Miért gondolod , hogy ez a fórum rólam szól és nem egy kezdeményezésről? A rólam feltételezett elképzeléseidet meg ne vagdald ide , mert semmi értelme. Személyeskedésben vannak itt nagy királyok azt tudom , de az a gond , hogy a lényegre nem figyelsz Te sem. Itt olyan dologról vitáztunk ami sajnos megosztja a taxisokat és ahhoz , hogy egy kezdeményezésről véleményt alkossak bocs , de nincs szükségem a tanácsodra. Remélem nekem sem kell többet leírnom.
Karaj 2011.01.23. 09:32:13 / # 33493
avatar
Egyébként eszembe jutott hogy mit is tehetsz még: Vegyél magad mögé úgy 30.embert minden cégtől. Cégenként menjetek be,közöljétek hogy akkor ti most kilépnétek és azonnal,de AZONNAL kéritek vissza a le nem dolgozott tagdíjat és a kauciót! Ja és vigyetek magatokkal egy jó ügyvédet is! A hatás meglepő lenne! Ja de előtte keressetek magatoknak valami jó állást mert taxizni nem fogtok egy ideig. Na kell még tanács?
Karaj 2011.01.23. 09:13:37 / # 33492
avatar
Hmmm...Igazából bármikor bemutatkozok neked de a polgári nevem nem hiszem hogy mond valamit.Viszont szerintem páran ismernek itt,hogy te nem hát nem tudom hogy ez jó vagy rossz-e.Én viszont találkoztam veled egy párszor.Például ott voltam mikor jöttél belépni a kétezerhez és a nagy üvöltő Lajos távirányitott a parkolóból.Még azt is hallottam mit mondott:Menjél gyorsan! Majdnem minden reggel látom hogy az Uránia pékségnél ott bódéztok a brigádoddal. Számomra csak az az érdekes hogy amig pörgött a fő,amig nem kellett teljes tagdíjat fizetni,amig hatalom volt a kezetekben addig nem tünt fel hogy baj van????? Ne haragudj meg rám,nem konkrétan veled van a bajom,csak érdekes hogy a régi nagy ellenőrőket most mindenféle himi-humi cégnél látom,egy éve meg azon röhögtek kávézás közben hogy kit hogyan kell letiltani. Tanácsot kérsz? Na kollegám adok én neked tanácsot: Van amit lehet de nem szabad. Pl: Megfogni a .... lehet,de nem szabad.. Hányan irjuk még le?!!!!
trubadur 2011.01.23. 05:40:44 / # 33491
avatar
Szép litánia :-) Az a helyzet , hogy bár hülyének nézel azért még értem mi a lényege a mondandódnak. Nincs is ezzel semmi baj . Sőt , egyet is értek vele és elfogadom , hogy Ti bejártatok egy utat aminek a végén rájöttetek , hogy azokkal az emberekkel nem lehet eredményt elérni akik a saját érdekükben nem hajlandók semmire.(ilyenek vagytok most Ti is) Viszont azért engedd meg azt az észrevételem , hogy nem kellene rögtön nekiugrani annak aki a taxis társadalom érdekében bármi kezdeményezést tesz úgy , hogy közben a legelső akadályt maguk a taxisok , Ti okozzátok. Becsülni kellene az ilyen kollégákat nem degradálni , bármilyen próbálkozással is éljenek. Szerintem gondolkodj el ezen. Nem kell több monológ. Ha úgy érzed hát jó munkát neked hétfőn este 18-20 között is. A Te döntésed.
trubadur 2011.01.23. 05:32:36 / # 33490
avatar
Szerintem jobb volna ha megpróbálnál pártatlan maradni ha már nem tudsz hozzá tenni ehhez az ügyhöz. :-( Hurrogni könnyű....
Apuka 2011.01.23. 04:58:24 / # 33489
Most hirtelen nem jut eszembe ki volt az aki ugyan ilyen értetlen volt egy világosan leírt közléssel kapcsolatban! Komolyan mondom, már fájó, hogy nem érted! Vagy csak minket zrikálsz? Nem bántásként, de most megpróbálom olyan szinten elmagyarázni, hogy bármilyen értetlen is legyél, fel tudd fogni! 1. Az jó, hogy van kezdeményezés! 2.Az is jó, hogy más is kezdi észre venni, ez így nem mehet tovább! 3. Rossz, hogy szervezetlen ez az egész 4. még rosszabb, hogy teljesen átgondolatlan (és kivitelezhetetlen) 5.Rossz, hogy valaki tapasztalanul kezd(ene)bele 6.Rosszabb, hogy nem is veszi a fáradtságot, hogy megkeresse tanácsért azokat az embereket akik már végig járták ezt az utat! 7. Az utolsó előtti mondatod mutatja meg azt, hogy te is azok közé tartozol aki az első kritika(pofon) után lelép! Először is, aki érdekvédeni akar, legyen hiteles aminek az alapja a láthatóság! -ha fosik attól, hogy a cégénél megtudják ki is ő akkor minek akar belekezdni valamibe? -ha nem akar valaminek az élére állni akkor minek rak ki egy felhívást? Csak azért, hogy felbuzdítson valakit (valakiket), csináljátok, de én nem leszek benne mert féltem a seggem? a matricám? trubadur! az utolsó mondatod az ami pontosan rád illik annak ellenére hogy tomajernek címezted. Ebből látszik, képtelen vagy másnak a véleményét elfogadni, sőt a tapasztalat szülte tanács sem érdekel! Nem hatnak rád az ész érvek mert nem (akarsz) látsz tovább az orrodnál! Máris feladod, amikor még semmi sem történt néhány (számodra) negatív hozzászóláson kívül? Bakker.. ez a fájó! (más szavakat írtam volna, de nem akarlak megsérteni) Bár jó néhány hsz-ben le lett írva, elmagyarázva, megindokolva, hogy miért halott ez az egész. Ennek ellenére még egyszer megpróbálom ! Csak olyan megmozdulásnak van haszna amelyben akár a teljes Budapesti állomány ki tudja venni a részét! Az a demonstráció ahol csak egy szűkebb réteg érintett a részvételben, nem fog eredményre vezetni! Ez a "ne vegyél fel címet urh-n" típusú akció életképes lehetne, ha: - egy-egy adott cégen belül lenne meghirdetve - annak a cégnek a teljes állományát bele lehetne vonni Kérdésem az ilyen ( és csak itt, a hallon megjelenő) felhívással kapcsolatban: - hogy akarsz tömeget belevonni valamibe amiről nem tájékoztatod a teljes Bp.-i taxis állományt? vagyunk kb 8 ezren! ennek egy bizonyos százaléka olvassa a hallo-! a többi része nem! (nem érdekli, nem hallott róla, nincs internete, stb!) ők nem vehetnek, részt ilyesmiben? ha nem, akkor ez azt jelenti, hogy csak a saját portádon akarsz takarítani! ha igen, hogyan értesíted őket? (név és arc nélkül?) változtatni akartok ezen az áldatlan állapoton? egy ötlet: - szervezz nagygyűlést! kérj területfoglalási engedélyt, mondjuk a hősök terére -Hirdesd meg úgy, hogy időben tudjon róla minél több taxis - hívj meg másokat is az emelvényre magad mellé és add a szócsövet (mikrofont) a kezükbe Először is, ha ez sikerül(ne) 2 legyet ütnél egycsapásra! az ott megjelenő taxisok kiesnek a munkából így biztos hogy nem fognak címre nyomkodni! ha már ott vannak tovább lehet buzdítani őket! csak azt képzeld el ha pl 2.000 taxis hallgatná a beszéded, ki maradna nyomkodni? ha összejönne oda 2.000 taxis, lehetne egyebet is csinálni? soroljam tovább vagy magadtól is rájössz?
4 0 0 0 2011.01.22. 23:51:44 / # 33488
avatar
1. Vedd le a 240 alatti matricát ! 2. Győzz meg erről másokat is ! 3. Állj be a drosztra az éves matricáddal! 4. Ne tűrd el, hogy árban alád menjen a droszton dolgozó kolléga ! 5. Legyen egységes matricátok, hogy megáll- hass más droszton is ! 65.000 ft ért vegyél magadnak üzemanyagot, hogy tudj dolgozni !

tomajer 2011.01.22. 23:27:10 / # 33487
Ez pont tőled olyan nevetséges Trubadúr, hogy inkább nem is reagálnék rá! :-(
törölt felh. 2011.01.22. 23:25:49 / # 33486
avatar
Értem én, hogy csak most tűnt fel, hogy tré van, de akkor miért hagytad ott azt a céget, ahol adottak voltak a lehetőségek? Csak így gyáván kérdem, név nélkül, a világosság kedvéért...
trubadur 2011.01.22. 22:44:33 / # 33485
avatar
Hát elég szomorú , hogy így gondolod. Te azon kívül , hogy a csoguval csináljátok ezt az oldalt amit ezek szerint soha senki nem támogatott és nem használt reklámra és nem fizetett érte és stb stb stb....meg a különböző megnyitókon , taxis rendezvényeken (amikor még ment a szekér) kattingattad a géped , csináltad a riportokat stb stb .... most fogod magad és minden más által kezdeményezett próbálkozást igyekszel letörni , eredménytelenné tenni még mielőtt elkezdődött volna. Ezért tart itt a taxis társadalom , mert akinek lenne rá módja és eszköze az is minden kezdeményezés ellen van. Bölcsebb lett volna ha ebben (is) pártatlan maradsz minimum. Ha már a kezdeményező taxisok mellé nem tudsz oda állni. Részemről most fejeztem be , mert nem szeretnék több kárt okozni taxisok vagyis Ti általatok azoknak akik még nem adták fel úgy mint Ti. Bocs ha zavar az , hogy másnak lehet más a véleménye :)
tomajer 2011.01.22. 22:33:15 / # 33483
Karaj, be van itt mutatkozva... és eddig mindenhol ott volt ahol szükség volt taxisokra!!!
trubadur 2011.01.22. 22:29:25 / # 33482
avatar
Hmmm.... Akkor mindenek előtt a hitelesség kedvéért kérlek mutatkozz be Te is. Persze nem török feletted pálcát ha ez nem megy neked.Ha mégis , akkor vitatkozhatunk arról , hogy érdemes-e a saját érdekünkben tenni végre valamit.Bár azt nem értem ez miért lehet egyáltalán vitatéma? A Tomajert nem kezdtem ki. Csak tanácsot kértem , mert Ő mindenkinél okosabb :)
tomajer 2011.01.22. 22:28:44 / # 33481
Kössz! Már megszoktam, hogy az új felkelők lebaltáznak:-) Mondjuk a Trubadurtól fura. Ő ha nem is vett részt eddig az eseményekben, hisz ellenőrként ugye nehéz lett volna, de legalább itt volt, olvashatta (volna) hogy mi zajlik az elmúlt hat évben. Mit tegyünk, nem emlékszik?!? :-)
tomajer 2011.01.22. 22:22:03 / # 33480
Előszöriss! Per pill, egyetlen fuvarszervező cég se támogatja a hallotaxit... sajnos...:-) Másodszoriss! Ismersz minket. Tehát tudod, hogy ha támogatott is valamelyik, ez sose számított abban, hogy itt mi hangozhat el. Ha számított volna, akkor most is támogatnának bennünket:-) Harmadszoris! Ha tudnám mit kell tenni, már rég megtettem volna. Tudod, az, hogy az ember tapasztalatból tudja mi nem vezet eredményre, még nem jelenti azt, hogy tudja mi az ami eredményre vezet. Negyedzseriss! Van elképzelésem, arról mi, vagy milyen stratégia vezethet eredményre. De az törvénytelen. Tehát, itt nem írhatom le. Sőt! Én sehol nem írhatom le!!! Remélem elég egyértelmű voltam. Én már nem vagyok érdekvédő. Itt a lehetőség. Tietek a pálya. Minden segítséget megadunk. De én többet nem dugom hurokba a fejem!
Karaj 2011.01.22. 22:16:53 / # 33474
avatar
Ezt most komolyan csinálod? Szerintem már egy párszor volt próbálkozás,névvel,hiteles emberekkel,volt tavaly toborzás te hol voltál? Komolyan nekimész a kiscsávónak?Ez a szerencsétlen már annyi pénzt és időt áldozott már ilyenekre hogy nem tudnád neki visszaadni erre most betalálod? Tudod hol jelenj meg? Próbálj meg mondjuk a Szencinél elsőnek és kérdezd meg tőle mikor ér véget már az akció! Ja hogy tavaly még nem kellett tagdijat fizetned? Én kérek elnézést....
trubadur 2011.01.22. 22:06:12 / # 33473
avatar
Ok! Elfogadom amit írsz . Akkor most mondd meg légyszi , hogy mit tegyünk? Kit keressünk? Mikor és hol jelenjünk meg? Konkrétumokat kérek kritika helyett. Írd le mik a lehetőségek vagy mutass utat ! Mutasd meg hogyan kell ezt csinálni ésszel! Komolyan kíváncsi vagyok , mert eddig minden alkalommal ott bukott meg minden próbálkozás , hogy a taxisok fordultak taxisok ellen. Már az elején. Ne fejezd abba így a félúton , tedd hozzá amit tudsz. Remélem nem ellenkezik egyik fuvarszervező céggel sem amik a hallotaxit támogatják.
tomajer 2011.01.22. 21:05:50 / # 33472
Ennél sokkal okosabbnak tartottalak:-( Senki nem arról akar lebeszélni, hogy tegyetek valamit. hanem arról, hogy ezt tegyétek. Nem igaz, hogy nem értitek. Ti nem vesztek fel címet, a másik kilencven százaléknak több jut..... Ennyi. És akkor én abbafejeztem. Konkrétan: Azt csináltok amit akartok. Aki szeret fejjel menni a falnak, hát menjen.
trubadur 2011.01.22. 20:53:46 / # 33471
avatar
Bocs , de nevezd nevén légyszi! Ki fog minket taxisokat megvédeni? Te most tényleg azt mondod az a helyes ha nem csinál senki semmit és megvárjuk azt , hogy valami dilettáns döntéshozó szabjon újabb feltételeket a már teljesen megnyúzott szakma részére? Vannak taxisok akik gyűlölik a többi taxist ezért vagy azért és vannak akik nem . Ez ilyen. Csak együtt tudjuk magunkat megvédeni és nem hiszem , hogy jó az ha szakmán belül bárki a másiktól várja a megoldást. Mindenkinek együtt kell tenni ezért és most Ti vagytok azok ellen akik próbálnak tenni valamit csak azért , mert többször több próbálkozás elbukott már.
tomajer 2011.01.22. 20:41:04 / # 33470
Te elég régen itt vagy ahhoz, hogy tudd..... volt már ennél sokkal komolyabb kezdeményezés!!! Miért ragaszkodtok ahhoz ami szar?!? Ha tudod ki áll mögötte, győzd meg, hogy gondolkozzon tovább! Mert három hónap múlva egy követ fog fújni Apukával, és utálni fogja a taxisokat! Miért nem hagyjátok magatokat megvédeni???
Oldalszám: 13