Hozzászólások száma: 247
Oldalszám: 13
Témakörök > Droszt Híradó > Taxisok a flaszterről. A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
sas 2011.01.24. 09:09:52 / # 33408
avatar
Ja igen és nem nyomkodtam reggel és nem fogok este sem 6-8 között kibirom nem halok éhen nem úgy mint ti. Nektek a tíztíz sem ment mit is várhat tőletek bárki. Nektek az fog fájni ha végre valaki elér változást hogy nem ti lesztek azok. Nektek ott nem terem babér . Mit is értetek el ti eddig ? semmit ? köszi
tomajer 2011.01.24. 09:05:25 / # 33407
És együtt fogsz nyalni a Csumival? :-)
sas 2011.01.24. 08:54:39 / # 33406
avatar
:-) Nem nem a csumi nem az aszfaltot nyalta 9 évig hanem a sipekit de rosszul érteeeed? Egyébként most megyek a pentához emelni a szinvonalat :-))
tomajer 2011.01.24. 08:37:19 / # 33399
Nna akkor most jól kitárgyaltuk a Csumit, aki már négy hónapja mezítlábas, és legfeljebb az aszfaltot nyalja... te hol is nyalsz, akarom mondani fizetsz? :-)
sas 2011.01.24. 08:28:18 / # 33398
avatar
Ó hát jobban kellene nyalnia.Megy az neki tudjuk.
tomajer 2011.01.24. 07:48:21 / # 33393
Jjaja! Ez a Csumi máá csak ijjen. De azéé az felháborító, hogy ez a Sipeki milyen kevés bért fizet a bérenceinek. Ez a hüjje Csumi máá majd három hónapja nem bír összekaparni egy félhavi tagdíjra valót, hogy beléphessen végre a Pentába etnikásnak! :-) Jut eszembe. Az,hogy a Pentánál ki lesz etikus, vagy micsuda, ha majd egyszer lesznek ilyenek, legkevésbé se a Sipekin fog múlni.
sas 2011.01.23. 22:13:48 / # 33377
avatar
" Abban nincs igazad, hogy mi kiégtünk volna, vagy befejeztük volna a tevékenységünket! Csak mert nem kapsz róla hírt a hallo-n keresztül, mi még nagyon keményen dolgozunk! Értetek! " Van egy titkos társaság titkos célokkal arc nélkül . Vagy ti vagytok az arcok? Bocs , hogy belevau , de ilyen csumifélékkel nem lesztek hitelesek ti sem . A Sipeki bérence nyalja a seggét tovább és akkor a pentánál is lehet előbb utóbb etikás még legalább 9 évig.

Yuri 2011.01.23. 21:51:34 / # 33374
avatar
Ez egy fórum. Nyitott fórum. Mindenkinek lehetősége van leírni a véleményét, akár egyezik a tiéddel, akár nem. Ha én úgy gondolom, hogy ez vagy az nem jó, le fogom írni (jó, legyen: károgni fogok). Ha valaki nem képes elviselni a negatív kritikát (azt már nem is merem írni, hogy nem képes a hasznára fordítani), akkor még inkább úgy gondolom, hogy jobb, ha nem állok mögé. Ha valakit buzdítani kell arra, hogy álljon ki maga mellett, a saját érdeke mellett, szerinted azzal mire tudsz menni? De rendben, buzdítgasd csak a népet. De mire is? Ha másért nem is, de azért igen, mert jó kis balhé volt! Ezzel pedig tökéletesen megértetted velem, hogy te mit is képviselsz itt. További jó balhézást kíván neked egy tel.szám-tulaj felbérelte varjú...
Yuri 2011.01.23. 21:38:13 / # 33372
avatar
Kedves 3x! Te teljesen félreértettél, de nem baj, majd tisztázom a dolgot: én nem állítottam egy szóval sem, hogy szeretek 184/166/stb ft-ért vagy transzferekért járni. Ha ilyet láttál tőlem, másold ide, kérlek, had kövezzem meg magam. Azért, mert nemtetszésemet fejezem ki valami iránt, még nem biztos, hogy a cégvezetők fizetnek. Elég szomorú, hogy csak erre tudsz gondolni. De ez is alátámasztja azt a feltevésemet, amit írásod is, hogy te ama neves, mégis névtelen társaság tagjainak egyike lehetsz, akik ismét, immáron harmadszor feltalálták a spanyol viaszt (1. "10 óra 10 perc"; 2. 2:02; és most ez). Elárulom neked - és ebben többen igazolhatnak is, - hogy már az előző két akció sem hozott eredményt, sőt, a többi, más jellegű demonstráció, megmozdulás sem. (Persze kivétel mindig van, jelen esetben a T4-sztori.) Tudod, miért nem jöttek azok össze? Megmondom: mert nem volt elég taxis a megmozdulások mögött. És ez így lesz most is. Álljak mögéjük - írod. Kik mögé? KIK MÖGÉ??? Hogy egy közhely-szerű mondást átalakítva fejezzem ki magam: valakik mások péniszével akarnak csapást vágni maguknak a csalánosban. Holott nekik kellene elöl lenniük. Ha valaki úgy gondolja, hogy elege lett a jelenlegi állapotból, és ennek hangot szeretne adni, sőt, össze akarja kovácsolni mindazokat, akik hasonlóképp gondolkoznak, akkor az legyen annyira tökös, hogy felvállalja magát, a nevét, az arcát. Másképp hiteltelen az ügy. Sajnos ritkán érem el a 2e ft/óra átlagot. De az az időpont, amit itt meghirdettek, alkalmas arra, hogy sikerüljön. Ha neked még akkor sem, akkor nem a rendszerrel van a baj. (Az előző két ilyen akció legalább értelmes időpontban volt.) Szóval! Hogy stílusos legyek, idézem: én teszem a dolgom...
oregrokker 2011.01.23. 20:28:51 / # 33331
avatar
Tökéletesen igazad van.
tomajer 2011.01.23. 16:43:13 / # 33328
Vezesd le. Dolgozol egy cégnél. Rettentő jó rábeszélőkéd van... ...meg tudod győzni a cégnél dolgozók felét, hogy ne nyomkodjanak. [b]Kinek okozol kárt? Mi fog történni? [/b] ...rá tudod beszélni a cégnél dolgozók negyedét, hogy ne fizessenek tagdíjat. [b]Kinek okozol kárt? Mi fog történni?[/b] Melyik a jobb megoldás? A lényeg: Olyan ötletben érdemes csak gondolkodni, ahol kevés tökös ember célt tud érni. Sok töketlennel semmire nem mész! :-)
oregrokker 2011.01.23. 16:20:55 / # 33318
avatar
Talán az a baj,hogy sokan érezzük,azt,hogy a 24.órában vagyunk.Most már mindenki belátja,hogy itt tenni kel valamit.Mindenki tenni akar valamit és sokan sajnos el kezdtek kapkodni.Csak az a félő,hogy a kapkodás az nem vezet sehová.Ahogy írod csak közösen tudunk tenni valamit.Kis csoportok halálra vannak ítélve.
tomajer 2011.01.23. 15:17:40 / # 33315
Vazze! Itt kb tizen magyaráztuk el (mind olyanok, akik már megjárták a hadak útját) hogy ez a kezdeményezés miért van eleve halálraítélve! És akkor nem az a reakció, hogy oké, akkor mihez kezdjünk, hanem mi vagyunk ellenségnek beállítva. Lófasztot uraim. Mi nem ellenségek vagyunk, csak már jobban látjuk mit lehet megtenni, és mi az ami tuti nem megy! Amíg ezt nem fogjátok fel, és ellenséget keresek, addig nem nagyon van miről beszélgetni. Itt a felület, szervezzetek... szervezzétek meg, hogy mások jól keresenek..... Tudod, aki nem hagyja hogy segítsenek neki, nem is érdemli meg!
xXx 2011.01.23. 15:08:08 / # 33309
avatar
Tamás! Én értem. Csak azt nem értem, hogy minek kell valakinek elmagyarázni százszor miről van szó, és ha fel is fogja, akkor is miért károg mint egy varjú, miért úgy beszél mintha az egyik tel.szám-tulajt hallanám, vagy annak a bérencét! Még azt a kevés önbizalmát is le akarja törni azoknak, akiket buzdítani kell így is nem keveset! Régen a taxis egyik ismérve volt, hogy a másik taxisért, de legfőképp magáért kiállt! Ha másért nem is, de azért igen, mert jó kis balhé volt! Most meg mindenki hagyja magát porig alázni!

Csumi 2011.01.23. 14:25:11 / # 33522
avatar
Még egy gondolat, hogy ne csak személyeskedjek: Szerintem két lehetőség lenne most, amit a taxis tehet: 1: Egységesen (és ezzel bukott is a mutatvány)nem fizetni addig sehol tagdíjat, amíg nem megfelelő tarifát állapít meg a fuvarközvetítő iroda. Ismétlem: SEHOL! Megvalósítható? NEM... ..és hogy ki lehessen védeni a cég részéről az "árkartellel" való büntetés lehetőségét, egy másik lehetőség: 2: Aláírásokat kell minden cégnél gyűjteni, hogy: "XY vállalkozó "X" forint tarifával vagyok hajlandó szolgáltatni,....Stb stb..", és ezt minden(!) cégbelivel MINDEN CÉGNÉL aláiratni!! Járható út? Járható! Megvalósítható? ...talán....
Csumi 2011.01.23. 14:00:09 / # 33509
avatar
"Kedves" Trubadur! Ideírhatnám a "polgári" nevemet, de az nem sokaknak mondana valamit is. Ha van még aki ismer, (egyre kevesebben) csak Csumiként ismer, úgy hogy elégedj meg ezzel. Mi talán egyszer találkoztunk személyesen, egy taxis temetésen, tehát nem ismerjük egymást. A kezdeményezésről nem ejtenék több szót, ha érdekel a véleményem, olvass vissza, leírtam már, és egyébként is csak Apukát, és tomajert tudnám ismételgetni... Aki ismer, tudja, hogy minden általam értelmesnek tűnő kezdeményezést támogattam, és ott voltam. (ezt nem önfényezésnek szántam, nem is az, hisz azok a kezdeményezések is kudarcot vallottak, és hozzájárultak ahhoz az áldatlan állapothoz, hogy ma már a taxis szinte senkinek, és semminek nem hisz. Csupán azért írtam le, hogy lásd: Nem csak a klaviatúra mögül "forradalmárkodtam"! ) Ami miatt írok Neked mégis, lehet kicsit személyeskedő, és nem tartozik szorosan a topic témájához: Valóban: Hol voltál idáig??? Csak most esett le, hogy baj van? ..mert az, hogy ellenőr voltál a Főnél, az nem mentesít! Csak hogy tudd: 9 évig voltam etikás a Tele 5- nél, és mégis ott voltam mindig ahol szerintem lennem kellett. A teljesség igénye nélkül: taxis demonstráció a fix tarifa mellet, a Bakucz féle taxis felvonulás a Hősök teréről, A Duna parton éjjel mikor a Taxis Szakszervezet (aminek tagja voltam) tiltakozásra, demonstrációra hívta fel az ott megjelent taxisokat, stb..stb... Tettem ezt etikásként. Te tettél már valamit, vagy csak most, hogy kiestél a pikszicsből, nyílt ki a szemed? (persze jobb későn, mint soha ) Utoljára: Ezután is részt fogok venni minden olyan megmozduláson, amit úgy látok, hogy valamit is javíthat a jelenlegi finoman szólva áldatlan helyzeten. Ez a mostani "Ne nyomkodj" nem az! (egyébként mióta létrejött a Tele5-Rádió holding mezítlábas vagyok, tehát Én azóta nem nyomkodok, de ha nem így lenne sem állnék mellé) Per pill. az Én tiltakozásom az, hogy egy tel.szám. tulaj zsebét sem tömöm! Ahová Én fizetni fogok valaha is, az max a Penta lehet, ha érted mire gondolok. Nem akartam személyeskedni, de ezt le kellett írnom. Bocs!
Apuka 2011.01.23. 11:19:39 / # 33501
Nem az a lényeg, hogy akár karaj-nak, akár másnak mi a valódi neve! A lényeg azon van, amit leír és te nem akarod megérteni! Abban nincs igazad, hogy mi kiégtünk volna, vagy befejeztük volna a tevékenységünket! Csak mert nem kapsz róla hírt a hallo-n keresztül, mi még nagyon keményen dolgozunk! Értetek! De jelen topic-ban nem ez a lényeg! Annyit mondanék neked, és a többieknek is, ha mindenki csak annyit tett volna mint pl karaj, már régen nem itt lenne ez a szakma! más! Mindenkinek igaza van abban, hogy tenni kell valamit mert ez már a vég! (igaz mi több éve mondogatjuk, de a mostaniaknak akkor még volt pénze) Csinálhatod megfontoltan, kidolgozottan! és csinálhatod úgy is, ahogy a felhívásban van! Mond csak trubadur, mit fogsz csinálni akkor amikor állsz a tutiban több kollégáddal egyetemben aztán elérkezik a bűvös időszak. Te nem nyomsz a címre ((biztos, hogy nem veszed fel a repterest?) mert szolidáris vagy a cikk (felhívás) írójával! Igen ám, de a kollégáig, ott melletted lazán belecsapnak és repülnek! Mit csinálsz ezután? szájba vered őket ezért? vagy vered a fejed a falba, hogy te bizony sztrájkolsz itt ezerrel (és éhen döglesz) a többiek meg nem értik miért nem nyomsz, de örülnek hogy egyel kevesebb a konkurencia! egyébként ezt annyiféleképpen leírtuk már neked hogy szerintem direkt nem akarod megérteni! vagy te voltál aki a felhívást megírta! trubadur! engem nem érdekel az hogy te vagy bárki más miért csak most veszi észre hogy gáz van! Nem érdekel az, hogy eddig mi a fészkes fenének nem állt mellénk, mögénk amikor kellett volna! Az érdekel, hogy kezd kinyílni egyre több ember zsebében az a bicska! Az érdekel, hogy amikor már elszakadt az a cérna és megmozdul a csapat, Te ott leszel-e?? és hozol-e magaddal mindenkit akit csak el tudsz érni? Mert itt van az ördög elásva!
tomajer 2011.01.23. 11:16:45 / # 33499
[b] trubadur [/b] válasz | 2011.01.23. 05:32:36 (122) [i]Szerintem jobb volna ha megpróbálnál pártatlan maradni ha már nem tudsz hozzá tenni ehhez az ügyhöz. :-( Hurrogni könnyű.... Előzmény: tomajer 2011-01-22 23:27:10 (119) [/i] Drága egyetlen Trubadur. Nem vagyok pártatlan. Sose voltam. Mindig a taxisok pártján álltam Bárkivel szemben. Most éppen veled szemben. Tőled, tőletek szeretném megvédeni a szakmát! Nem utolsó sorban saját magatokat is. Bebizonyítottad, hogy alkalmatlan vagy bármire, amihez gondolkodni, kommunikálni, és szöveget értelmezni kell! Íme: "Viszont azért engedd meg azt az észrevételem , hogy nem kellene rögtön nekiugrani annak aki a taxis társadalom érdekében bármi kezdeményezést tesz úgy , hogy közben a legelső akadályt maguk a taxisok , Ti okozzátok. Becsülni kellene az ilyen kollégákat nem degradálni , bármilyen próbálkozással is éljenek." Senki nem degradált itt senkit!!! Figyelmeztettünk benneteket, hogy ez a módszer nem vezet sehova! Pontosan azért, mert csak és kizárólag akkor vezetne eredményre, ha a taxisok 100%-a részt vesz benne. Nnajó, már 70%-al nagyot lehetne durrantani. De erre a mai viszonyok között nincs remény. Akkor sincs, ha a fejed tetejére állsz, akkor sincs, ha egyesével meggyőzöl mindenkit.... mert majd amikor hallja a címeket sorolni, és ő ott áll a droszton egy percnyire..... nem fog tudni ellenállni a sárga csekkek nyomásának. Tehát amit el tudtok érni.... és ezt már sokszor leírtam: Saját magatokat, és a veletek egyetértőket szívatjátok le, és pénzt dugtok azok zsebébe, akik nem állnak mellétek, netán akikhez el se jutott ez a felhívás. [b]Magyarul az jár rosszul, aki szeretne tenni valamit! Végeredmény: Megint gyártotok egy csomó olyan embert, aki soha többet nem szeretne tenni semmit a taxisokért![/b] Nna ezért nem vagyok pártatlan drága Trubadurom! Mert károsnak tartom ezt a fajta megmozdulást! ui: Az meg azért tényleg érdekes, hogy te kezdesz el itt valami erkölcsi magaslatról prédikálni Karajnak, Apukának, nekem..... Nézz már magadba, és netán nézz rá arra is akitől ezt a felhívást kaptam emilben..... Mit csináltatok, hol voltatok, mondjuk két éve? Milyen pozícióban voltatok? Neme talán még a másik oldalon? Neme kiestetek a mézesbödönből, és most hirtelen kéne valamit már csinálni, mert itt lenn a köztaxisok közt.... gázos a helyzet?!? Nem akartam személyeskedni, de úgy csapkodtál itt kollégám vaktában, hogy kénytelen voltam .... hátha elgondolkodsz....

Karaj 2011.01.23. 10:55:45 / # 33498
avatar
Nem Beszélgettünk soha...csak ott voltam.Nem ismerlek.Csak láttalak. Nem egy körben mozgunk.Ami persze nem baj,mert a jelek szerint nem vagyunk egy hullámhosszon.Szerinted,hány embernek bassza fel az agyát,és most megismétlem a kérdést hogy:Ameddig a FŐ-nél ellenőrők,etikások voltatok,amíg nem kellett tagdíjat fizetnetek,amíg hatalom volt a kezetekben addig nem tűnt fel hogy baj van? Na ezért kéne neked és a többi olyan embernek csendben lenni akik elősegítették ezt hogy ide jutottunk. Nyolc éve taxizok.Nyolc év alatt elmentem pár kollégám temetésére,voltam egypár megmozduláson de valahogy nem láttalak.Mindegy már. Azért ragadtam klaviaturát mert Tomajert kezdted okolni mert nem áll mellé egy olyan kezdeményezésnek ami szerintünk értelmetlen.Persze lehet véleményed,de ugye lehet nekem is.Csak az enyém marhára nem egyezik a tiéddel.Ennyi a történet.
trubadur 2011.01.23. 10:27:16 / # 33496
avatar
Tudod , hogy ki vagyok , szerinted talán még ismersz is. Csak arra lettem volna kíváncsi , hogy hol találkoztunk vagy beszéltünk . Meg persze a véleményed hitelesebb volna nem de? Nem csak apuka türelmes , Én is az vagyok. Veled is türelmes vagyok . Lapozz vissza nézz szét , mert egyszer sem kértem sem a tanácsod sem egyebet. Tőled beszélgetést sem.
Oldalszám: 13