Hozzászólások száma: 10868
Ugrás a hírhez Oldalszám: 544
Témakörök > Hírek fórumai > Gyökeresen átalakítja a ferihegyi taxi szolgáltatások rendszerét a Budapest Airport A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2006.04.03. 15:34:18 / # 307329
avatar
Komolyan majd más válaszol, én "viccesre" venném... Nekünk még az általad említett áldatlan álapot is áldásosabb lenne, mint az, ami most van. Azt ha mi nem érdeklünk most senkit, akkor minket miért érdekeljen az, hogy kinek milyen lesz akkor? Ezt úgy kellene megoldani, hogy a kecske is büfizzen, és a káposzta is elégedett legyen. De ez nem lesz, így nyugi, nem kell izgulni, mi bugris taxisok, akik nem beszélünk 10 nyelven, és a szakmához sem értünk, nem leszünk oda engedve:))
tomajer 2006.04.03. 15:24:19 / # 307328
Sajnos tökéletesen igazad van:-( Mi csak álmodozunk, egy olyan megoldásról, ami visszaadná nekünk a repteret! De persze mindannyian tudjuk, hogy ahoz ott valamilyen nagyon komoly erővel, és szakértelemmel rendelkező megvesztegethetetlen erőszakszervezetre lenne szükség, ami (aki) rendet tart:-( Ilyen szervezet nincs, és nem is lesz!!!
idvez 2006.04.03. 14:28:17 / # 307327
avatar
Kedves Taxisok! Mint egyszerű idegenvezetőnek összesen egy kérdésem lenne a tervezett ferihegyi változásokkal kapcsolatban. Elvben egyetértek azzal a véleménnyel, hogy szabad országban az vehessen fel a ferihegyi drosztról utast, aki akar, ill. akinek megéri kivárni a sort. A gyakorlatban azonban komoly aggályaim lennének ezzel kapcsolatban. Mi a garancia arra, hogy ebben az esetben nem ugyanaz alakul ki, ami a pályaudvarok (elvileg mindenki számára nyitott) drosztjain van pillanatnyilag? Azt hiszem, ezt senki éppeszű ember nem kívánhatja, mert az még a mostani helyzetnél is katasztrofálisabb lenne.
törölt felh. 2006.04.01. 21:12:09 / # 307326
avatar
Talán ez az öltözet megfelelő lenne európai taxisnak?

visitor 2006.04.01. 12:36:32 / # 307325
avatar
Meddig csinálhatnak még HÜLYÉT belöllünk???? Mit képzelnek ezek a külföldi ""Angol öltönyös Úrak""". ÖSSZE KELLENE VÉGRE FOGNI,ÉS NEM KIHAGYNI A TAXISOKAT. TISZTELT CÉGVEZETŐK, TISZTELT ÉRDEKVÉDŐK MOST MEG LEHET MUTATNI KIÁLLTOK ÉRTÜNK!!!!!

carlotax 2006.04.01. 10:05:38 / # 307324
ÚGY HALLOTTAM,HOGY MÁTÓL MINDENKI BEÁLLHAT A REPTÉRRE ÉS VIHETI AZ UTASOKAT AHOGY AKARJA!!!AKÁR IKARUSSZAL IS.ARRA JÓ SOKAN FELFÉRNEK.IGAZI TÖBBSZEMÉLYES!!!!

Csumi 2006.03.31. 19:16:13 / # 307323
avatar
Nem értem.....itt azt nyilatkozza ez az angol úriember (talán igazgató?), hogy a hiénáktól szeretnék megszabadítani a repteret.....most akkor kik is vannak kint??, nem úgy volt , hogy az már a múlt, és most ott fix áron (Bp. területekre bontva, ahogy a most kiírt tenderben is szeretnék) dolgozó matricás autók vannak? Vagy netán ez az angol úr a felelős, hogy megoldódjanak ott a dolgok, magyar kollegái pedig "magyarítják" a dolgokat, és úgy segédkeznek a rendcsinálásban magyarul nem beszélő főnöküknek, hogy véletlenül se változzon semmi? EZ AZ UTÓBBI FELTEVÉS SEMMI KONKRÉTUMMAL NINCS ALÁTÁMASZTVA!!! .....csak gyanús....

Csumi 2006.03.31. 18:39:48 / # 307320
avatar
Újabb infó RTL hiradó, pár perc....

Csumi 2006.03.31. 13:54:19 / # 307322
avatar
Hallgattad a 31. h.szólásnál meghallgatható, telefonos interjút? ennek az embernek gőze nincs mit beszél!!!!! Először is már megint valaki Európára hivatkozik!!!!Kérdem én, naív hülyegyerek, hogy Európában, hol működik ez úgy egy NEMZETKÖZI REPÜLŐTÉREN , hogy Taxi (csak úgy álltalánosságban taxi, matricától függetlenül) nem állhat meg!!! (csak majd a kiválasztott!) Egy kiírt tendernél miért is kell személyesen "beszélni" pl. a cégvezetőkkel? (csak nem azért, hogy esetleg ki vesz elő több "dokumentumot"?) Meg ki is az a "taxi szolgáltató KHT"? ...mert hogy velük is beszélt, pedig ilyen nincs is..(netán a droszt kezelőkre gondolt? .. ha igen, nekik meg mi közük az egészhez?) Milyen alapon szeretné körzetesíteni Bp-et? Neki mi köze a taxi árképzéshez? Mire találták ki a taxiórát? Ilyenkor az APEH mit csinál? Én is beleszólhatok ezután mennyiért szeretnék mondjuk Párizsba repülni? + az1 éves autók, amik ne öregedjenek, mindíg 1 évesek maradjanak........ Ki ez az ember??? Itt él a földön, vagy csak látogatóba érkezett? Netán arról lenne szó, hogy kiírunk 1 teendert olyan feltételekkel, amit normális csapat nem tud, nem akar(!) bevállalni, és akkor az ÉN gyerekem marad ott! de mindenkinek csend, tender volt?....
Kovács Zoltán 2006.03.31. 11:18:39 / # 307321
avatar
Én még szeretném olvasni itt a Bakucz Józsi, és a MACITOSZ véleményét is!

Kovács Zoltán 2006.03.31. 11:15:10 / # 307319
avatar
Nálunk, itt a MOBILTAXInál, az elején volt egy szavazás. Arra lehetett szavazni, adjunk-e pacsipénzt, vagy ne? A Betyárral ketten mondtunk nemet!!! Hidd el, ez is csak úgy lesz, hogy: nagyon szar ez a megoldás, csak én vihessem el az utasokat!
Kovács Zoltán 2006.03.31. 11:10:58 / # 307318
avatar
Jaj már! Várják a tenedercsomag megjelenését, és közben a legjobb megoldáson gopndolkoznak. Közben pedig mondogatják: Úgy kell megoldani, hogy nekünk jó legyen.
family 2006.03.31. 10:26:08 / # 313140
avatar
Herr Szo.... nem véletlen a Tourist taxi menedzsere? Bááár ez a tender kiírás , hogy tiszta autók , nem dohányzó , több nyelven beszélő , jólöltözött vezetők , nekem ez gyanús ! Szerintem ezt a Főtaxira szabták :-))) Várjatok csak , most jutott eszembe , lehet meg kéne a taxisokat is kérdezni?
törölt felh. 2006.03.31. 10:07:01 / # 307316
avatar
Ilyenkor hol van a minket elgáncsoló Gazdasági Versenyhivatal..és hol vannak azok, akik a fix tarifánál a mi "védelmünk" miatt tudtak ehhez a nemes hivatalhoz fordulni?

törölt felh. 2006.03.31. 10:07:01 / # 307317
avatar
Mondjuk nem pályázna senki:) Ő ott várná a pénzt semmi Ő ott várná a taxikat semmi Ő ott vihetné egyedül európai módon az utasait Ő mindjárt könyörögne hogy valaki csak vigye már el akár még riksával is csak már vigyék!!!! Ezzel szemben meg mindenki azon töri a fejit, hogy milyen pályázatot nyújtson be. Szép dolog, hogy egy külföldi fa@i akarja nekem megszabni itt MAGYARORSZÁGON hogy Én miként taxizzak. Szerintem ez vicces. Hol az érdekképviselet ilyenkor????? Talán mondani kéne neki hogy a kökin is írjon ki pályázatot hogy ki járassa reptéri buszt!!!
Sas882 2006.03.31. 10:01:29 / # 307315
avatar
1 éves autók a legjobb, 1 éves mi, Lacetti? Fraporton bezzeg jo a 200d is. Kezd idegesitő lenni, hogy mindig jön valami okos, aki feltalálja nekünk a puskaport, leg1x megoldás egy droszt, nagy háttértárolóval, ahova mindenki beállhat, nincs tender, nincs pályázat, nincs korrupció. S egyforma árak. Csak ez ugye tul 1x rű lenne, kiderülne, hogy sok ember milyen felesleges, pl. itt van a megkérdezett droszt kht faszi, ez mit dolgzik, mi az érdemi munkája??

Kovács Zoltán 2006.03.31. 08:58:28 / # 307314
avatar
Én is boritékolnám a tippemet: A jelenleg is onnan működő cég a nyerő. Abból gondolom amit a tarifákról ír ez a nagytudású igazgató. Egyetlen cég sem fogja a tarifatáblázatát átalakítani zónás rendszerűre, mert akkor mi lesz a sok ezer másmilyen megrendelőjével, azokat nem viheti táblázat alapján. Márpedig a taxiórában csak nyolc hely van. Esetleg lesz egy cégen belűl egy másik cég? Szerintem csak új neve lesz a gyereknek. Az utas továbbra sem választhat. Ez van, tetszik vagy nem! Az, hogy mindenki hozzájusson közülünk a munkához egy nemzetközi reptéren szóba sem kerül. Arról már nem is beszélve, hogy a taxióra hivatalosan nem működhet zónás rendszerben. Az, hogy netán a cégek azt mondanák a kedves igazgató úrnak, hogy törölje ki a pályázatával az értelmesebbik felét, valahogy szóba sem került! Pedig ez lenne a megoldás.
tomajer 2006.03.31. 07:49:15 / # 307312

Kryss 2006.03.31. 03:29:02 / # 307313
avatar
Kinyílt a zsebembe a bicska a cikkek olvasása közben. Jó hogy egy olyan ember próbálja meg kiírni a tendert, akinek semmilyen tapasztalata sincsen a taxizással kapcsolatba, maximum 1éves autók? Haha! Egy reptéri lófütyi transzfer miatt minden évbe új autó? Minden évbe új rendszám? Minden évbe új MINDEN. hát ez akkora egy baromság, hogy na… Magyarországon nincs olyan cég, aki ezt el tudná vállalni, illetve TALÁN lenne.. De akkor nem lenne megoldva a reptéri transzferek csökkentése és legalizálása. Ugyanis 6-8forint alatt senki nem indulna meg a reptéri sorból a több milliós autóval a belváros felé. Tehát akkor miről beszélünk? Maradna ugyan ez a helyzet, csak ahogy a szavazás állása is mutatja, legalizálva lenne az egész. és ezekután nem a baseballütőt vagy a pisztolyt mutogatná a "hiéna" a matricás taxinak, ha oda áll, hanem szembeköpné és „nekem szerződésem van, hogy itt állhatok, és ennyi pénzért vihetem az utast.. úgyhogy húzzál innen te….”

admissarius 2006.03.31. 01:59:29 / # 307311
avatar
Cáfolja a külföldiek átverésére vonatkozó visszatérő pletykákat is, és mint mondja, csak a terminál előtt a soron kívül megálló, majd a váróba besétáló és ott utasokat fogó taxisokra tudja érteni Nekem ez tetszik a legjobban... Na és persze mindenki beállhat arról meg ők nem tehetnek, hogy nem élünk evvel. Gusztustalan egy pali ez az ügyvezető!

Oldalszám: 544