Hozzászólások száma: 10868
Ugrás a hírhez Oldalszám: 544
Témakörök > Hírek fórumai > Gyökeresen átalakítja a ferihegyi taxi szolgáltatások rendszerét a Budapest Airport A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Zaccmester 2006.04.04. 19:53:39 / # 307350
avatar
A feszültség teljes mértékben elkerülhető, ha Tomajert odaküldjük egyedül a skodrival kézenfogva, aztán majd jól lebeszéli őket! :D További enyhítésként vihetne magával tájékoztatási füzetecskét, az óvóbácsi átképzési lehetőségről, amelyet maximálisan támogat a munkaügyi központ. ;) Majd elfeledtem: mi pedig túristabuszos, szervezett kirándulás keretein belül vonulunk a reptérre röhögni szegénykén... :DDD Jegyek már most igényelhetők, előre fizetéssel nálam! ;)
Sas882 2006.04.04. 18:36:33 / # 307343
avatar
pont ezért kell más módszer nem feszültséget kelteni

tomajer 2006.04.04. 14:08:05 / # 307349
Elméletileg semmi. Gyakolatilag gyanítom, karhatalmilag lennénk eltávolítva:-( Magyarul, annyian nem férünk oda, (szabályosan) amennyien erősebbek vagyunk, a többit viszont elzavarnák, ha meg emberkedünk, akkor mi csináljuk a feszültséget, és terrorizáljuk szegény kollegáinkat! Nem röhögni:-)))
törölt felh. 2006.04.04. 12:54:34 / # 307342
avatar
Akor mi történne ha minden cégtöl felállna a drosztra 20-30kocsi.

tomajer 2006.04.04. 10:41:05 / # 307348
Izgalmas elképzelés!:-) Tényleg működne is, mert rögtön címlapon lennénk. De sajnos elképzelhetetlen:-(
Sas882 2006.04.04. 10:06:07 / # 307347
avatar
brancs most is van, a t5 nél is van aki egésznap a reptéren a droszton áll, s vissaz is megy oda.ez az Ő dolga. nekem az a kérdésem, ha arra jo a vállakozásom és az összes engedélyem, hogy a kedves utast kivigyem a repülőtérre a városból, akkor gondolom arra is jó, hogy behozzam. egy woodfasz nevű angol vagy akárki ne akarja megmagyarázni, hogy mikor van nyitva a non-stop. 1hét több nem kellene és rend lenni, csak összefogás 1x rűen az összes cégnél megmondanák a tisztelt utasnak, hogy nem tudunk a repülőtérre menni, se jönni, mert a jelenlegi állapotok nem teszik lehetővé a biztosnágos, kultúrált kiszolgálást, menjen busszal, vagy oldja meg,amik a helyzet nem változik. Csak senki nem annyira tökös, hogy ezt bemerja vállalni, pedig ez nem árkartell.

tomajer 2006.04.04. 09:38:23 / # 307346
Nézzük már reálisan!!! Hogy akadályozod meg, hogy kialakuljon egy brancs, akik egy pillanat alatt kiverik onnan a többieket?
Kovács Zoltán 2006.04.04. 09:28:56 / # 307345
avatar
Én egy egészen egyszerű megoldásra tudok gondolni. Bent a tranzit részen, és a váróteremben nagy táblákon hírdetné a reptér, hogy a pesti oldal 5000ft, a budai oldal 7000ft az első címig. Akinek ez nem felel meg, az hívjon magának egy kedvenc társaságot! Így e mellet mindenféle autó beállhatna a drosztra, amit egy pufferparkolóból lehetne töltögetni folyamatosan. Nem hiszem, hogy így bárki is be tudna jönni a turistával 15000-ért. Nincs pályázat, nincs korrupció! Persze ez egy-két társaságnak biztosan nem jó. Ők már biztosan kiszámolták, mennyit is tudnának szakítani ezen a pályázaton az új belépőktől!

indi50 2006.04.04. 00:03:27 / # 307341
Na, ez a hozzászólásom nem fog osztatlan sikert aratni: Párszor már volt alkalmam a reptéren várakozni az általatok említet taxisok között.Nem értem, hogy mi a gond. Van egy, vagy két társaság, akik a reptérről fuvaroznak.Ők onnan dolgoznak társaságként, szerintem elég jól szervezve.Sőt, szerintem tagfelvétel is van, mert egyszer megkérdeztem és nem hajtottak el a malac f.....ra, hanem azt mondták, hogy olvassam el a honlapjukat, ott megtudok mindent.Akkor meg is néztem és valóban volt ilyen rész, most lehet, hogy nincs már.Tavaly volt. Szerintem ez olyan, hogy egy szálloda, szórakozóhely, stb.. is egy bizonyos társaságot hív.Ezen miért nem akadtok ki? Mert ezt mindenki elfogadja. Az valóban egy áldatlan állapot, hogy más taxicégek autói nem állhatnak oda, bár a parkoló tábláján csak az áll, hogy taxi, ezért várakozok én is ott mindig, mert ezt a feltételt teljesítem.Még soha nem szóltak , hogy ne álljak oda.Meg aztán el sem mennék.Igaz, idén még nem kellett ott várakoznom, tehát friss dolgokról nem tudok, de eddig ez így működött. Igaz első alkalommal a rend őreivel meggyült a bajom, de a jó szó és megfelelő hozzállás megoldott mindent. A naív vidéki beállt a rendelt taxiknak fenntartott helyre és besétált az utasért.Ill. besétált volna, ha a rend őre nem állított volna meg, hogy hová megyek.Na, ez okos kérdés, gondoltam, de a hatósággal az ember udvarias, ezt eddig mindig célravezetőnek találtam, mondom, hogy az utasomért.Azt mondja, hogy nem mehetek el az autótól, mert ez valami menekülési útvonal, bombariadó esetén erre menekülnek.Hogy kik azt nem kérdeztem meg. Megjegyeztem, hogy ez érdekes lesz, mert az utas bent vár, én meg itt várom kint és így elég nehéz lesz találkoznunk.Látta, hogy nagy rutinom van az ilyen dolgokban és megengedte, hogy beszaladjak az utasomért, persze akinek még le sem szállt a gépe, mert késett.Megbeszéltük a dolgot és most már tudom, hogy mire való a taxi droszt.Semmire, mert ott engem senki nem fog keresni,meg nem is ismer és ezért nehéz a találkozásunkat össszehozni.Most azt csinálom, hogy a gép érkezése után beállok a parkolóba, a fizetősbe,addig a kijelőlt parkolóban várakozom, és szépen besétálok a csarnokba.Mikor megjött az utas, akkor elmondom neki, hogy várjon, mindjárt jövök a kocsival, de volt már olyan is, aki lesétált velem a parkolóba, fent álltalában nincs hely, meg azért az elég húzós. Na, visszatérve a kérdéshez, szerintem ez a pasi azt sem tudja,hogy itt mi van és a terve az nem fog sikerülni. Bár, ha egy normális parkolót kialakítanának, a más taxitársaság kocsijainak, akkor szerintem az lenne az előrelépés.Hangsúlyozom, hogy nem tudom, hogy idén mi van ott, mert sajna még idén nem jártam arra. Ma, aztán bőven hozzászóltam a dolgokhoz.

peugeot 2006.04.03. 23:52:00 / # 307340
avatar
T. idvez! Jól látod a helyzetet. Semmi garancia nincs arra, hogy ne alakuljon ki az amit Te megemlítesz! De a kérdésnek nem ennek kéne lennie egy szabad országban hanem a kérdés az miért haggya ezt a szabad ország vezetése???? Hogy néz az ki hogy a médiában nyilatkozik egy angol "úr" és arra hivatkozik azért a változás mert az országunkról (a miénkről nem az övéről)az első benyomást itt szerzik a túristák??? Miért nem vigyáz az első magyarországi benyomásra az akinek ez dolga lenne???? Szerintem ez itt most a kérdés. További jó idegen vezetést.
carlotax 2006.04.03. 21:04:33 / # 307339
Taxis újságot olvasva!!!! Lámpafelelős úr a Rendőrséget Kérdőjelezte meg,teljsen jogosan.Olvassátok el!!!

tomajer 2006.04.03. 20:24:20 / # 307338
Nna hello!!! Ezexerint Seriffünk már van:-) Lehet kezdeni a rendcsinálást! Csak ne azt kiabáld, hogy: "ELŐRE!" hanem azt, hogy: UTÁNNAM!!! :-)
seriff 2006.04.03. 19:58:42 / # 307337
avatar
Nagyon jól tudjuk,hogy mely taxisok v.kamu taxi cégek azok akik folyamatosan károsítják az utasokat és ez által a taxisok ázsióját.Pl.:moonlight,citypark,...stb!1hét alatt ki lehetne végezni az ilyen rabló taxikat!!!!!

törölt felh. 2006.04.03. 19:51:38 / # 307336
avatar
milyen alapon zárnak ki akárkit is a reptéri drosztról?? Mert engedjük. Mert vagyunk olyan birkák, hogy olyanért fiztünk, amit nem is használhatunk.
seriff 2006.04.03. 19:49:58 / # 307335
avatar
Aki v.akik nem engednek be bizonyos drosztokra,azoknak azonnali hatállyal bevonnám az engedélyét min.5évre!!!!

seriff 2006.04.03. 19:46:50 / # 307334
avatar
Egyáltalán milyen verseny????Mindannyian fizettünk és fizetünk mindent ami a taxizáshoz kell,milyen alapon zárnak ki akárkit is a reptéri drosztról??????????Meg Egyáltalan bármely drosztról amiért fizetünk.Kellene egy TAXI KOMMANDÓ!!!!!

carlotax 2006.04.03. 19:40:48 / # 307333
Nem bánnám,ha teljesen tiszta verseny lenne.Hivatalos pályázokkal,teljesen korrekt módon,de valahogy úgy érzem,hogy nem így lesz!!!!Miért?

seriff 2006.04.03. 19:29:43 / # 307332
avatar
Ja bocsi és a cégeseket is eltiltani ha megkárosítják az utast.

seriff 2006.04.03. 19:24:21 / # 307331
avatar
sziasztok érdekes,hogy beszélnek a reptéri tenderről s már a FŐTAXIé,még ki sem írták.Egyébként nem csak a reptéri hiénákat hanem a város összes olyan hiénáját el kellene tiltani a taxizástól akik nem a törvényes árakon fuvaroznak.Nem szabad általánosítani.

törölt felh. 2006.04.03. 15:48:00 / # 307330
avatar
Elhangzott olyan,hogy meg kell tisztitani a hiénáktól a repteret.Ezek szerint mostani csapat a hiénak tehát kapásból kizárnám öket a palyázok közül.Legigazságosábbnak azt tartánám személy szerint,hogy a társaságoknak álljanak ott autói.Kizárolag A kategoriás 4évnél nem öregebb.Amit olyan etikás csapat felügyelne amelyikben van minden társaságból.Csak ebben elöször a vezéreknek kellene megegyezniük és utána tárgyalhatnának az Airporttal.

Oldalszám: 544