Hozzászólások száma: 267
Oldalszám: 14
Témakörök > Droszt Híradó > Pécsi Taxisok A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
mecsek 2013.03.03. 12:43:56 / # 30918
avatar
Köszönet a támogatásért,itt Pécsen sem olyan édes a rétes mint ahogy ezt leirják.Na a limit a droszt kérdésben egy dolog,és a droszt matrica is,de tudod az EKF miatt itt az átalakulás elvett két frekventált drosztot ahol 15 -15 autó hely volt,most helyette a frekventált helyen van 5 autónak legális hely,gondolhatod ,hogy nap mint nap milyen ügyeskedés van a drosztra való felfejlődéshez a szomszédos utcákban,a hatóság állandó jelenléte és szigora miatt.Nem bünözők vagyunk,csak dolgozni,drosztolni szeretnénk ott ahol el is leht fogyni,de ezzel senkisem törödik.Ez csak egy a sok közül.A hatósági ár bevezetése "szerintem" itt is nagyon kell,hiába a szigoritgatások betartása majd pénzbe kerül,ezeket a pénzeket meg is kéne keresni de arányos km eken belül.Valószinű,hogy itt is lesz még önkormányzati rendelkezés is plussz,de a személyszállitásban a város nincs otthon.Hiszen most tulajdonos a tömegközlekedésben,ahol kaotikus állapotok vannak,ezstétikailag és kivitelezési szinten is,tehát ezek után ők mit,és miért is irnának elő a taxira nézve,ha ők a buszközlekedésben nem tudnak helytálni.Lehetne sorolni,de reggelig..Tudom most nálatok és országosan is nagy a gond,de itt is.Mindenesetre ha letévedsz ide délre,szólj és idegenvezetünk,megmutatjuk ,hogy itt is van ,lenne tennivaló..
tomajer 2013.03.03. 12:36:42 / # 30917
Hozzám nem jutott el info... azéé a City egy elég zárt közösség. Majd eccercsak valaki kiszivárogtat valamit...:-)
szega 2013.03.03. 12:32:14 / # 30916
avatar
Szega Tomi! Tegnap történt valami? Itt a volán honlapján a fórum továbbra is használhatatlan, de ezen nem vagyok meglepődve, azonban ez is azt mutatja, hogy mennyire fo.. azaz félnek az információ áramlástól, mert a fórum eddig sem volt agyon használva. :( Én mindenesetre gyártottam magamra egy hallotaxi-s matricát és a volános ismerőseimet bombázom....hátha!
tomajer 2013.03.03. 10:57:33 / # 30915
Ne féljetek... a névtelenség megvéd. És mi "hatalmasabbakkal" szemben is megvédtük eddig a nickek inkognítóját:-)
mecsek 2013.03.03. 09:49:20 / # 30914
avatar
Szevasz ismeretlen.Szép ha van humorérzeted ez kell,de jelen helyzetben a humor helyett sirni kéne,ha taxis vagy mert a bizonytalanság ami mostúralkodik,lehet ,hogy borút hoz...De megtapsoltalak,és szavazok,hogy bekerülj az X faktorba.További jó,és kellemes poénkodást...
mecsek 2013.03.03. 09:46:21 / # 30913
avatar
Ez itt lent délen jó lenne,de nehéz lesz,mert a többség az ismert csapatnál van,de ők a helyüket féltve sajnos nem mernek nyilatkozni,ez igy volt mindig és szerintünk marad is.Megvezetett emberek.Szega,Taxi900,és én felvettük egymással a kapcsolatot,informáljuk a taxisokat és kérjük,hogy olvassák a lapot,majd meglátjuk ez milyen hatással lesz.
tomajer 2013.03.03. 09:20:16 / # 30912
Javaslom a pécsi kollégáknak, e topic birtokbavételét. Itt kicsit ismerkedhettek egymással, és ha megjelennek a helyi problémák, talán megjelennek a kollégák is.

Slyven 2012.10.11. 21:35:17 / # 30911
avatar
Sziasztok! Régebben gyakran utaztam Volán taxival, most a munkámból kifolyólag már nem... Szinte mindíg a 240-es számú taxi kapta a fuvart, nagyon meg voltam elégedve vele, széles látókörű, illedelmes sofőr volt. Érdeklődnék, hogy dolgozik-e még a cégnél? Üdv.:

szega 2012.07.04. 21:46:27 / # 30910
avatar
Ez szép vó't!
mano10 2012.07.04. 20:41:18 / # 30909
Ez itt a Pécsi Szál? Vagy Szécsi Pál?

tomajer 2012.07.04. 17:30:17 / # 30908
Ez nem kívánságműsor kérem! :-)))
szega 2012.07.04. 16:56:36 / # 30907
avatar
Nem lehetne inkább valaki más mellé? :))) Én már a Főtakácsnál sem szimpatizáltam Vele. :)))
tomajer 2012.07.04. 16:51:40 / # 30906
Kicsit még segíteni akarsz nekik, és felkötnek egy lámpaoszlopra a Metál mellé:-)))
szega 2012.07.04. 16:38:16 / # 30905
avatar
Tomi! A hajad is kihullana ha látnád mi folyik Pécsett taxizás címszó alatt. :((( Ez az állomásos sztori csak egy csepp a tengerben. A képen látható koma a parasztelosztónál TAXI900-as szabad jelzővel áll aztán felteszi a képen láthatót és átmegy a vasúthoz. Sérült, horpadt, rohadó kasznijú taxik láttán felhívtam a KPM utódját és megkérdeztem, hogy ki ellenőrzi a taxik állapotát az időszakos műszaki vizsgákon kívül, jelesül az utcán. Az illetékes elvtárs azt mondta, idézem: "Nem tudom, de ha megtudja szóljon vissza nekem." Szerinted? Nem volt több kérdésem! :(((
Bátyó 2012.07.04. 08:03:22 / # 30904
avatar
Gondolom,ha mozgássérült érkezik,a kollégák átengedik a helyet.Sajnos rengeteg KRESZ tábla/és most nem a Pécsi esetre gondolok/átgondolatlanúl,időkorlát nélkül van kihelyezve.PL:"Várakozni tilos" kivéve áruszállitás.Oszt az üzlet 08-18.ig üzemel,a tábla meg 24 órára szól.Lenne még mit tennie az illetékes hatóságnak az anomáliák felszámolására.De ehhez tudniuk kéne,hogy miért kapják a fizetésüket.
piszkos fred 2012.07.04. 03:10:41 / # 30903
avatar
köszi a tippet!! holnap mikor száll le egy gép én is beparkolok a leszállópályára :)
tomajer 2012.07.03. 10:24:03 / # 30902
[b]Taxis hiénák vadásznak, mondják a taxisok, a vonattal érkezőkre a főpályaudvar bejáratánál Még a szabálysértési bírság kockázatát is vállalják azok a pécsi taxisok, akik - elsősorban az InterCity-k érkezésekor - a főpályaudvar bejárata előtti járdán próbálnak utasokat fogni. Péterfai György, taxis érdekvédelmi vezető hírportálunknak azt mondta, sajnos mindennapos esetről van szó. A megoldás a rendőrök kezében van, a területen ugyanis elvileg csak mozgáskorlátozottak parkolhatnának. [/b] Képünkön: most megérte a kockázat - utasok szállnak be a mozgáskorlátozottak számára fenntartott helyen álló taxiba a pécsi főpályaudvar bejáratánál. Felháborítónak nevezték a munkatársunknak nyilatkozó taxisok, hogy néhány kollégájuk úgy próbál utasokra „vadászni", hogy közvetlenül a bejárat előtti járdára hajtanak fel a főpályaudvarnál. Ahelyett, hogy a szabályokat betartva a nagyjából száz méterre lévő drosztnál várakoznának. Mint mondták, a hasonló esetek miatt már több alkalommal is hangos szóváltásba keveredtek. - A szabadúszók egy része valóban ezen a módon igyekszik kuncsaftokat szerezni, mindennapos eseménynek számít, hogy ketten-hárman a droszt helyett a bejárat előtt várakoznak - erősítette meg kollégái beszámolóját Péterfai György, a Pécsi Szállító Ipartestület elnöke. Kérdésünkre azt mondta, gyakorlatilag semmit nem tudnak tenni a jelenség felszámolása érdekében, egyedül a rendőrségben bízhatnak, a bejárat előtt ugyanis kizárólag mozgássérültek parkolhatnának. - Tapasztalataink szerint rendszeresen bírságolnak a főpályaudvar előtt, de úgy tűnik, ez sem tántorítja vissza a taxisokat, akik inkább vállalják a több tízezres büntetés kockázatát - tette hozzá. A szabályszegő taxisok pénzt nem takarítanak meg azzal, hogy a számukra kijelölt terület helyett a bejárat előtt várakoznak, hiszen a drosztdíjat (éves szinten húszezer forintot) mindenképpen be kell fizetniük az önkormányzatnak. Péterfai György elmondta, e nélkül működési engedélyt sem kapnának. - Nem arról van tehát szó, hogy ilyen módon szeretnének spórolni. Valószínűleg inkább arra játszanak, hogy az utasok nem szívesen gyalogolnak a bőröndökkel, inkább beszállnak a legközelebbi taxiba - fogalmazott.

dokumentumok 2012.02.18. 18:34:35 / # 30901
avatar
Fehér rendszámos FEKETE TAXI! Így lehet "korrekt" tarifát kiajánlani!!!! Persze hozzá nem fognak NAV-osok beülni.(?) Ajánlom a pécsi kollégák figyelmébe.
Taxi Szekszárd 2012.02.17. 18:51:01 / # 30900
Dehogynem! A "legújabb szabályozás" szerint lett betaxizva! :-)))))
indi50 2012.02.17. 18:42:06 / # 30899
Ráadásul nem is taxi.:(
Oldalszám: 14