Hozzászólások száma: 267
Oldalszám: 14
Témakörök > Droszt Híradó > Pécsi Taxisok A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
mecsek 2013.03.15. 09:24:09 / # 30958
avatar
Pécs ismét levizsgázott a felkészültségből,és a hó eltakaritásából. A média már napok óta a havat szelet jelezte,szerdán bemutatták,hogy ny-európát belepte a hó,a szél gondokat okotott az utakon.Ezeket valószinű,hogy viccnek vélték a városi vezetőik és köztisztaságiak,mivel tudva ,hogy Pécs útjait időben csúszásmentesiteni kéne,ezt nem tették meg.Megvárták mig a járművek letapossák a havat,mely megfagyva lehetetlenné tette a közlekedést. A városi tulajdonban lévő tömegközlekedési eszközöket "buszokat" kiengedték a közforgalomba,az emelkedős utakra ,tudva ,hogy a szar négyévszakos és nyári gumikkalvannak felszerelve.Az m60 as,és az m6 ost sajátmagam tapasztaltam du 16 és este 23 között,hogy a közútkezelő melója is gyerekcipőben járt.Szégyen,hogy a duma és a pofázás van csak,hogy felkészültünk az időjárásra,.Egy szart!!Fizetjük a súlyadót,és kátyú kátyú hátán,leesik a hó és megáll az élet,mert időben nem képesek ellátni azt a munkát amit tenniük kéne.Egy nagy szar az egész,követelnek,előirnak ,de tett az nincs.Talán az alkotmányt ez űgyben is megkéne változtatni,pl:ne essen hó,ne jegesedhessen a közút,és az aszfaltban ne képződhessen kátyú.Talán igy egyszerübb lenne a vezetőinknek mert akkor e teher leesne a válukról.Szégyen,szégyen ami itt a közlekedés terén van.Bocs ,hogy ilyen nyilt voltam és szókiejtő,de nagyon bosszant,hogy már tiszta hülyének néznek minket.Balesetmentes közlekedést mindenkinek...

mecsek 2013.03.12. 13:09:13 / # 30957
avatar
Nagy a csend.Történik valami és azért,vagy csak szélcsend van,egyszerüen?

szega 2013.03.09. 15:20:46 / # 30956
avatar
Segítene valaki? Volt itt aláíróív, emlékeim szerint, de most persze nem találom. Valaki leejtené nekem hol van? Kösz!

Apuka 2013.03.06. 13:11:15 / # 30955
hogy ne kelljen keresgélni: 70/502-4507
Apuka 2013.03.06. 13:10:06 / # 30954
Szia mecsek! A telefonszámom nyilvános! Hívj bátran. Én tartozom köszönettel! Üdv Zsolt
mecsek 2013.03.06. 12:42:22 / # 30953
avatar
Nálam sem a börönd és az indulás az első terv. 23 éve vagyok itt ebben a profilban,tehát ha lehet mmaradnék,és emberi mértékekhez igazitva teljesitem a feltételeket ehez.De ha már az embertelen feltételeket kell majd teljesitenünk,akkor lehet ,hogy inkább utolsó esélyként elindulok kifelé,nem ijedségből tenném ezt,mert akkor már pár éve elindulhattam volna,hanem magam és családom megélhetése,a gyerekeim felnevelése érdekében tennem.Egyébként a mostani papirok,és engedélyek,jogsi,kint egy taxis cégnél elfogadottak és ha már társalgási szinten beszélsz is,akkor a meló végén a góré megköszöni a munkádat,és még fizetést is kapsz,a jattról nem is beszélve,nem hallomás,olyan mesélte aki ezt tette.Itthon a taxi szakmában mikor lesz ilyen,vagy hasonló? Itt vidéken nagyon pocsék a helyzet,ha csapatba vagy azért mert lehuznak lóvéval,mint jogos tagdij,meg a fekete lóvék befizetése,ha csapaton kivül vagy ,akkor pedig nagyon sok szakad a nyakadba,és időben energiában is kemény,itt a napi 12-13 órát kikell ülni,hétvégén meg 14-16 ot,nem panaszkodom ,csak a kérdéseidre válaszoltam volna.
mecsek 2013.03.06. 12:32:13 / # 30952
avatar
Nem kezelem ezt még tényként. De mivel más profilban,mint a játék-kaszinó,dohány,biztonsági őr,törvényben is határozott volt a rendelet módositó és T ház,igy neharagudj de borúlátó vagyok,. Föleg igy,hogy olvasva a neves "képviselőnket" K úr,megnyilvánulását,és hozzánk állását nem sok reményt füzők a pozitiv fordulathoz.Megjegyzem,tudva ,hogy ez országos rendelet tervezet,éna Pécsi képviseletről irok,nem más vidékiről beszélek.De ne legyen igy,örülnék,és örülnénk sokan ha pozitiv válltozás állna be.Hogy mit teszünk?Hallgatva és olvasva titeket,kapcsolatban vagyunk és maradunk,meglátjuk a lehetőségeket és lépéseket,és majd lépés egyszerre indulj,,mint annó mikor még másfél évig ezt hallgattam..
mecsek 2013.03.06. 12:24:24 / # 30951
avatar
Szia Apuka.Tegnap a gondolataimban emlitettem,hogy itt Pécsen is kéne még egy érdekszervet létrehozni,hivatalosat,ami a másik oldalt képviseli,mármint minket a szakmát.Mivel a tények azt bizonyitják,hogy a jelenlegi itt csak egy csapatnak az érdekeit nézi,ha nézi.Ha ebben tudsz érdemleges segitséget tanácsot vagy véleményt mondani,megköszönném.Ha segiteni tudnál,az a legjobb,akkor topicon kivül felvehetnénk a kapcsolatot.Előre is köszönöm.
csogu 2013.03.06. 08:34:46 / # 30950
No, majd este, mert most pihi jön:-)
csogu 2013.03.06. 08:17:43 / # 30949
Apuka 2013.03.06. 08:16:24 / # 30948
csengess meg kérlek, vissza hivlak. másik telefonom van és még nem töltöttem fel minden számot.
csogu 2013.03.06. 08:11:32 / # 30947
...és mit is teszünk annak érdekében, hogy akkor ne "bólintsanak"? Mert ugye 2005-ben pont egy nap kellett ahhoz, hogy valaki ne bólintson arra rá, amire előtte nagyon bólogatott....bár az is igaz, hogy egyesek állítása szerint Ő akkor kapott egy bőröndöt...
csogu 2013.03.06. 08:04:31 / # 30946
Azért várj már egy pillanatot... Mikor bólint rá a T.ház? Miért kezeled ezt már tényként? Az EU, ami felé el akarsz indulni, azért lehet csábítóbb, mint a hazai feltétel, mert az OTT élő emberek nem a bőröndöt ragadták meg akkor, amikor a megélhetésük ellen mentek...
Apuka 2013.03.06. 08:02:45 / # 30945
a tájékoztatás szerint 2013. július 01.
mecsek 2013.03.06. 07:52:17 / # 30944
avatar
Tudható valami időpont,dátum,hogy ezen csodálatos rendeletre mikor bolint rá a T.ház?Elgondolkodtató,hogy elökészitsük e a böröndöt,és elindulni a valós EU felé,vagy nézni és átélni a normálatlan rendeletek áradatát,az igért munkát és lehetőséget adó rendszerünkből...

csogu 2013.03.05. 20:38:32 / # 30943
:-DDDDDDDDDDDd
tudomis(kibic) 2013.03.05. 17:32:07 / # 30942
avatar
Gondolom Ő a barátnőd. Jó fotó!
tomajer 2013.03.05. 16:06:57 / # 30941
Most egy darabig nem leszek abban a helyzetben, hogy ilyesmivel foglalkozzak, így legyetek lécci önállóak. Ba csináltattok, akkor azt kérném, hogy: dőlt, félkövér, impact a betűtípus.
békés 2013.03.05. 15:21:56 / # 30940
avatar
üdvözöllek a matrica lehet jó lenne nekem is,ha van készen hátha a békés megyei taxisokat is felébresztenénk vele.természetesen nem kérem ingyen.
mecsek 2013.03.05. 12:37:56 / # 30939
avatar
Olvastam a megbeszélést a másik oldalon.Vitába szállnék Kovács úrnak azon kijelentésével,hohy itt is sokan a szigoritás támogatnák.Valós dolgokat kéne állitani,mert itt az utcán csak és csakis ellenvélemények vannak mint 10 év,tanfolyam,vizsga,és egyéb szigoritások a taxisra nézve.A v-taxinál is több tagot,köztük nyugdijas,vagy fiatalabb lényegtelen érint minden szigoritás.Mivel érint mindenkit,igy "valószinű",hogy az emlitett kamarai megbeszélésen a Pécsi "érdekképviseletnek" valóban érdekeket kell képviselni és nem tartozkodni,hanem felszólalni a mindenkit érintő szigoritás ellen.Vitatható,hogy jelen esetben mig Bp en több érdekszerv ült az asztalhoz,Pécsről ki és kik bizták meg a jelenlévőt,hogy ott "képviselje a szakmát" ha képviselte volna egyáltalán.Kérdezném,hogy itt Pécsen is,megoldható lenne e,hogy ne egy,érdekszerv legyen,mert ez igy ebben a formában ne valós,mivel K úr,csak a saját team ját ismeri,de kérdéses,hogy egyáltalán őket többségben képviseli e,ha tartozkodik szavazáskor.Jó volna ha minnél több Volános kolléga elolvasná ezt az anyagot amit a másik oldalra felraktak,és szembesülne a belső igazsággal,na biztos nem mert ,jelen esetben igazság az nincs. Pécsen van a v-taxi,az e-taxi,a 900,és a szabadok.Nem tudok róla,hogy ezek közül,az érdekszerv megkérdezett e valakit is,hogy mi szakma véleménye,mert mennek Bp re,és ott az érdekeket szeretnék megvédeni.Nevetséges és egyben siralmas úraim.Itt Pécsen mindenki megvan vezetve,és tudatlanul várja a fejleményeket.Tomajer,és Apu segitségét kérve felkéne állitanunk egy szakmát támogató másik érdekképviseletet is a meglévő mellé.Szega és taxi900 is támogatná szerintem,ha mehet ez igy ebben a formában,akkor mielöbb lépni kéne..

Oldalszám: 14