Hozzászólások száma: 165
Ugrás a hírhez Oldalszám: 9
Témakörök > Hírek fórumai > Eddigi életem egyik legdöbbenetesebb 3asbreakje A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Nevem senki 2008.11.02. 13:45:57 / # 24752
avatar
Tamás, légy férfi:-) Írd ide a kódját!
tomajer 2008.11.02. 13:30:51 / # 24751
Jóreggelt. Őszintén megvallom, én nem tudtam volna ilyen kereken megírni a történteket. Olyan zavaros volt, az egész, hogy csak kapkodtam a fejem. Utassal mentem el a rengeteg taxi mellett előszőr. Hívtam a Ricsit, mert azt hittem baleset van, tudjon meg valamit. Mondta, hogy még nem hallotta, messze végez, de majd jön. Nekem rövid kanyarom volt, így pár perc mulva ott voltam. Messze álltam meg, több okból is. Már sokkal kevesebb taxi volt, és mivel nem volt mentő, kényelmesen sétáltam oda, gondolván nagy dolog szerencsére nem lehet. Körbejártam a helyszínt, és nem találtam egyik autón sem sérülést. Pedig a járdára majdnem merőlegesen áltt öt hat autó, határozottan ütközésre valló szögben. A fura az volt, hogy az egymással kapcsolatba hozható autók mind taxik voltak. Közben láttam két egyenruhás rendőrt, akik karbatett kézzel ácsorogtak a körön kívül. Bent az autók gyűrűjében rengeteg kopasz ember beszélgetett vitázott. Azt láttam, hogy néhány közülük rendőr lehet, mert pisztolytáskák fityegtek az oldalukon, és apránként motozgattak, másik kopaszokat, meg pakoltatták ki a zsebeiket az egyetlen civilnek látszó autó motorháztetejére. Tehát még mindig nem értettem semmit. Közben kiböktem, hogy a Főtaxi mellett álló kolléga elég magárahagyatva szemléli az eseményeket, így először hozzá mentem oda, és kérdeztem meg, hogy mi is történt. Ő nem tudta, hogy új nézelődő vagyok, ezért nem mondta el az egész történetet, csak odavetette, hogy: semmi! Idejönnek nekem, kikapják az autóból az utasokat, pedig nem csináltak ezek semmit, jó gyerekek. Láttam, hogy nem vergődünk zöldágra, ebből én soha meg nem tudom mi történt, átsasszéztam, egy másik rendőrök által nem zaklatott csoportosuláshoz, akik 6x6-osok voltak. Gondoltam, ezekből csak kiszedem mi történt. Nem jártam sok sikerrel, mert itt meg valami újpesti késelésről kezdtek el nekem mesélni, és hogy ...megálltam mellette, kértem jöjjön, de le se szart...aztán meg megyek vissza és látom, hogy pont ő viszi őket... Itt elszakadt a cérna. Vagy én nem vagyok normális, vagy mindenki bepiált. Leállítottam a sztorit, és megkérdeztem ki az aki az elejétől fogva végig tudja nekem mondani a történteket. Eddigre már kiderült ki vagyok, és megpróbálták összeszedni a gondolataikat. Így állt össze a Ricsi által már leírt sztori, nagy körvonalakban. A megtámadott 6x6-os még mindig a rendőrgyűrűn belül volt, így visszamentem a Főtaxishoz, hátha így hogy már naggyából képben vagyok, megtudom tőle, mit érezhetett, amikor rádöbbent, hogy ő menekített taxistámadókat taxisok elől. Ekkor már szinte ellenségesen viselkedett velem szemben, és elmagyarázta, hogy azért van ez a rengeteg konfliktus, mert a mai fiatal taxisok nem tudnak kommunikálni az utasokkal, és neveletlenül, modortalanul beszélnek velük. Ezek a fiúk is elpanaszolták neki, hogy milyen stílusban beszélt velük a másik taxis....hát ő meg is érti őket, hogy nem utaztak vele. Próbáltam még pár kérdést feltenni késről, támadásról, de mintha nem értette (lehet hogy nem is értette) volna miről beszélek. Ekkor jött meg Csogu, aki logikusan kapásból a Főtaxis felé indult. Elhúztam onnan, és átirányítottam a 6x6-osokhoz, hogy előbb hallgassa meg ezt, ilyet még nem halott. Innen ismeritek a történetet. A sokkoló az volt, amikor a "kedves utasok", szépen mosolyogva, mintha mi sem történt volna becsücsültek a Főtaxiba, a taxis "Nnavégre" arckifejezéssel szintén beült, és másik tíz taxis elkerekedett szemei előtt, méltóságteljess lassúsággal elindult velük. Csak annyit tudtam hajtogatni hogy: ..és elviszi...nem hiszem el, elviszi őket.... Ekkor kiálltam az út szélére, és lassan ütemesen elkezdtem neki tapsolni. Erre érkezett a Ricsi által már leírt reakció, a csontig letekert ablakon keresztül az autóból. Nekünk persze nem volt meg a jogi hátterünk ahhoz hogy kitépjük őket, és agyba főbe verjük. Tanulság: Nincs.

MCCCXCII 2008.11.02. 12:52:42 / # 24750
Akkor itt van egy másik régebbi történet. Ezt is az "ÉLET" írta. Nem kitaláltam. Ez nem egy új jelenség, mármint az, hogy nekem az én fuvarom a lényeg. Én már vagy 15 éve is tapasztaltam ilyen esetet. Nem tudom, hogy írtam-e róla, vagy sem, de leírom még egyszer. Most nem fényesíteni akarom magam, de akkor nagyon felháborított az eset, s azóta is dühös vagyok, ha rá gondolok. A történet röviden: Az egyik kollégánk 3-as bréket jelent a csatornán. Helyszín: Újpest Árpád út és Erzsébet utca sarka. Okok: Utas kötözködik, kiszállni nem akar, de legfőképpen fizetni nem óhajt. Az első segélykéréskor, amit a kollégától hallottam, akkor én még utassal mentem kifelé a Külső Bécsi út felé. A diszpécser kért kollégákat a helyszínre, akik oda tudnának menni. Nagy pancsolás nem volt a csatornán, de mivel mondták tovább a címeket, így haladtam utasommal az általa megadott címre. Kitettem a volt téglagyár magasságában. Majd megfordultam, és a legbájosabb arckifejezésemet ráerőltetve orcámra elkezdtem befelé csoszogni a Bécsi úton a Flórián felé. Remélve, hogy a buszmegállóban várakozó emberek közül valaki szimpatikusnak talál, és leint. (Igen akkor még nem volt divat, hogy ezerrel rohanunk vissza a saját tutinkba. Ezt a fiatalabbaknak mondom.) Hogy nem vagyok szép látvány, ezt akkor még nem hittem el teljesen, ezért némileg reménykedtem. Bizony senki nem intett le. Így vagy 15 perces kocsikázással vissza érkeztem a Flórián drosztra. Itt már vagy 5 perce álldogálok, amikor a kolléga ismételten segítséget kér. A hangja most sokkal kétségbeesettebb, meg nem is tudja befejezni a mondandóját. A diszpécser ismételten kér valakiket a kolléga segítségére. Rájelentkezek, hogy én megindulok, de az egy kis idő még odaérek a Flóriánról. Még hallottam vagy két bátortalan bágyadt kódot bejelentkezni, de semmi többet. Elindultam a Flóriánról de csak egyedül, mert az ott várakozó kollégák azt mondták, hogy nagyon messze van, meg azután mi lesz a gurulójukkal. (Hiába a régi reflexek, guruló szindróma.) Pontos időt nem tudok, de körülbelül olyan 10 perc kellett mire odaértem a helyszínre. Még nem volt ott senki, csak a kolléga, aki a kocsiban dulakodott az utassal. Odamentem a kocsihoz, és amikor az utas meglátott, akkor abbahagyta a dulakodást. (Lehet, hogy az ábrázatom volt számára ijesztő.) Pár szót váltottunk, hogy bizony jobb lenne, ha kifizetné a kollégának a fuvardíjat, és szépen kiszállna, mert úton van idefelé egy olyan kolléga, aki előbb üt, azután kérdez. Hogy ez hatott vagy az ábrázatom nem tudom, és már soha nem fogom megtudni, mert az utas fizetett, majd igaz morgolódva de békésen kiszállt a kocsiból, majd kissé támolygó léptekkel eltűnt az egyik mellékutca félhomályában. A történethez még az is hozzá tartozik, hogy az Árpád út és István út sarkán álldogált egy kolléga a kocsijával, aki a kocsiban úgy üldögélt, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. Bal kezében a mikrofon, s jobbját az adásindító gomb fölött tartva, hogy egy éppen a környékre bemondott címet mindenkit megelőzve felvehessen. Nem mondom, azért megálltam egy szóra a kolléga mellett, még hogy „kolléga”, és megkérdeztem, hogy nem hallotta a másik kolléga segélykérő beszólását, és miért nem sietett a segítségére, hiszen pár méterre van tőle. Nos a válasz a következő volt: — Hallottam, hallottam, de ha közben mondanak ide egy címet? Meg nem vagyok köteles odamenni, menjen az, aki akar! Nem mondom talán e mondat hallatán torzulhatott el nem éppen barátságos ábrázatom oly mértékben, hogy a renitens utas megérkezésem után rögtön jobb belátásra bírta magát. Azt sem tudom, hogy olvassa e sorokat a „kolléga”, és esetleg magára ismer, de ezúton szeretnék neki köszönetet mondani a segítségéért, még ha nem is közvetlenül, hanem közvetve tette. Ja és még valami. A bejelentkezett kódok közül csak egy érkezett még meg. Pedig Újpesten és környékén több címet is elvittek ezen idő alatt.
Bao 2008.11.02. 11:10:58 / # 24749
avatar
A t2000es támadásról kevés szó esett. A kollégák nem fiatalemberként emlegették a támadót... Oké,befejezem,mert jön az ombudsman. :(

Bao 2008.11.02. 10:59:16 / # 24748
avatar
Ezt kifelejtettük: mi van ,ha úgy megfenyegették a "kollégát",hogy ilyen színészi teljesítményt produkált? Bár ebben nem nagyon hiszek.

Bao 2008.11.02. 10:04:09 / # 24747
avatar
Jó éjt ! :)
csogu 2008.11.02. 10:03:20 / # 24746
Muszáj aludnom menni, jó éjt!

csogu 2008.11.02. 10:02:04 / # 24745
...és nekem ég az arcom, amikor szabályosan körbemegyek... Tudom, nem kellene, de akkor is...olyan síri csend lesz az autóban...és vibrál a feszültség, hogy kínos na...
Bao 2008.11.02. 10:00:15 / # 24744
avatar
Sok a hülye.. Nyáron volt: Kolléga beszól,hogy ne forduljunk ki a Margitszigetről Pest felé a Margit hídon mert figyelik. Diszpécser:de hát ott nem is lehet arra fordulni. Kolléga :tudom,de hát az utasok mindig szólnak érte,ha nem arra megyek.. :(
csogu 2008.11.02. 09:51:21 / # 24743
Igen, pont ez a veszélyes ebben... - ...itt forduljon meg! - Hol uram? Itt? - Igen! - De ez egy egyirányú utca, ha meg is fordulok, akkor is a forgalommal kellene szemben mennem. - Tudom, de a kollégái is így csinálják. - Hááát ne haragudjon, de én ezt nem teszem meg....majd ott szépen elmegyünk jobbra és úgy fordulunk irányba. - Úgy hosszabb az út... - De ne vicceljen már, most komolyan mondja, hogy a kollégák így csinálják? - Igen - mondja valóban őszinte arckifejezéssel. - Véletlenül nem emlékszik az egyik ilyen kolléga kódjára, vagy nevére? - ŐŐŐőőőő nem....de miért? - ..........mert szeretném térden rúgni.... ....és Bao, még én voltam a rossz taxis...
csogu 2008.11.02. 09:47:10 / # 24742
Hááát, nem egy csapatjátékos:-))
csogu 2008.11.02. 09:46:51 / # 24741
Nagyon sokat gondolkodtam, hogy kiírom a kódját, aztán úgy gondoltam, hogy a történet tartalmán ez nem változtat. Egy idősebb kolléga...talán a kor tisztelete is szerepet játszik abban, hogy inkább nem publikálnám. Inkább annak örülnék, hogy ha van még ilyen köztünk, és ezt a sztorit olvassa, akkor kicsit elgondolkodik, és amikor Ő kerül ilyen szituban, akkor nem így cselekszik. ...és azt sem szeretném, ha inzultus érné őt, miközben áll a droszton és várja a kedves utast...mert neki, vele megértetni, hogy hibázott...szerintem lehetetlen.
Bao 2008.11.02. 09:44:00 / # 24740
avatar
vaqyis :ne szálljon be.. bocs
Bao 2008.11.02. 09:41:58 / # 24739
avatar
Persze,gondolom az "utasok" már sok "kollégánál" tapasztalták,hogy nem gond a nyitott sör meg a gyrosz. Ez a kolléga meg csak szórakozik velük. A múltkor rám is szólt egy "utas",amikor megkértem,hogy ne szálljon meg kajával. Mondtam neki,hogy megvárom amíg megeszi kinn. Erre ő :próbálnád csak meg,hogy nem! Persze ezt hallva nem vártam meg.
Rolly 2008.11.02. 09:41:40 / # 24738
avatar
Nem találok szavakat erre. Milyen ember az ilyen?

idegen 2008.11.02. 09:41:01 / # 24737
avatar
Az nem publikus melyik Főtaxis "kolega" volt? Csak hátha ismerem?
csogu 2008.11.02. 09:39:00 / # 24735
Ja-ja,olvastam, és örülök, hogy más is így gondolja.
csogu 2008.11.02. 09:38:21 / # 24736
Ezt arra értette (tomajer mesélte), hogy minek szóvátenni, hogy sör és szendvics van náluk... Ezt Tomi mondta a telefonban utólag. Vagyis: A 6x6-os kolléga volt a hibás, az ő viselkedése váltotta ki a fiatalokból az ellenséges viselkedést. Fogod?:-)
idegen 2008.11.02. 09:38:06 / # 24734
avatar
Ok, elfogadom a "taxis" jóhiszeműségét...egészen addig, amíg távozóbban a srác nem ígéri be nekünk a kést, miközben egy nemzetközi jelzést mutatott a középső ujjával...de gondolom erre is az lenne a válasza: - Biztos csak viccelt. Számomra elfogadhatatlan, hogy ekkor nem állt meg, és nem tette ki a kedves utasokat.... Igen ezt irtam én is a másik ba :(
Bao 2008.11.02. 09:36:16 / # 24733
avatar
Ez a duma se jött be,hogy nem rossz gyerekek,csak tisztelettudóan kell velük bánni.. Ezt ,hogy gondolta a "kolléga" ?
Oldalszám: 9