Hozzászólások száma: 35696
Ugrás a hírhez Oldalszám: 1785
Témakörök > Droszt Híradó > Az örökzöld politika újra!!! (csak itt!!) :D A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2008.09.23. 11:19:20 / # 227299
avatar
Kár bántani egymást. Sinke nem hülyébb itt a másiknál,maximum más a habitusa. Nem kell veszekedni:) (csoguról meg tudjuk hogy komunista:p;)

csogu 2008.09.23. 11:18:50 / # 227298
Van még pár ilyen bölcsesség a tarsolyodban?
csogu 2008.09.23. 11:18:09 / # 227297
Az ő részéről szándékos, mert nyíltan, egyenesen, a témára szorítkozva...esélye sincs...na de hát én vagyok a hülye, mert mit is várok mást...
Bao 2008.09.23. 11:17:32 / # 227296
avatar
Nem feltétlenül a nagyhangú bőbeszédű embernek van igaza,kedves csogu. :)
Bao 2008.09.23. 11:17:00 / # 227295
avatar
Béke az van! Vitatkozni meg lehet! :)
Bao 2008.09.23. 11:16:16 / # 227294
avatar
A beszéded után ezt írod?? Hja,legjobb védekezés a támadás.. De azért mégis.. Nincs benned szégyenérzet?? :(
csogu 2008.09.23. 11:14:54 / # 227293
Tudsz mást is, mint rövid galambfosnyi mondatokat ide piszkítani és röhögni rajta? Mert ha igen,akkor hajrá...gyerünk, ha meg nem, akkor menj még fejlődni egy kicsit...szükséged van rá!!!
Bao 2008.09.23. 11:14:35 / # 227292
avatar
Én nem vagyok tisztességes és ráadásul még sötét is vagyok! Ez tőled dícséret neduggi! :)
Nevem senki 2008.09.23. 11:13:47 / # 227291
avatar
Folyamatosan elbeszéltetek egymás mellett Bao. Erre céloztam, nem az eszedre. Mint Tomajer is mondotta volt: A ló egy nagyon okos értelmes állat. Béke van Bao:-))
csogu 2008.09.23. 11:13:39 / # 227290
Bao, most te múltad alul önmagad... Szándékosan írtam az előbb ezt: Ez az ő pályája, hogy sikamlós terepre csalja a másikat, egy olyan témában, ahol sok embernek személyes érzelmei tombolnak, majd ott pellengérre állítja és diadalittasan nézi egy kibontott dréher mellett, ahogy a többiek ízekre szedik az ellentétes véleménye miatt. Ha lett volna benned, egy csöppnyi büszkeség, egy kevés gógyi, akkor most ezt a "módszered" nem veszed elő...na de háát ne várjon túl sokat az ember a másiktól...mert akkor ez lesz, csalódik...pedig azt hittem,már nincs lejjebb. Lehet bontani a söröd és hátradőlni!!
Bao 2008.09.23. 11:13:12 / # 227289
avatar
Úgy látszik kibújt a szög a zsákból kedves csogu! :DDD
Bao 2008.09.23. 11:12:28 / # 227288
avatar
csogu válasz | 2008.09.23. 09:46:20 (590) Nem nagyon akartam reagálni itt, semmire, mert olyan szintre süllyedt a színvonal (na nem az obszcenitás szerencsére), hogy nekem, itt a béka segge alatt 100 méterrel is nívón alulinak tűnik. De aztán úgy gondoltam, hogy mielőtt elkönyvelsz még te is Attus hazafiatlan embernek, még erre reagálok. Mivel ez a hozzászólás kényszer alatt születik (igaz belső kényszer), így valószínűleg lesz benne olyan momentum, amire Bao lihegve fog lecsapni, de qrvára nem érdekel. Ez az ő pályája, hogy sikamlós terepre csalja a másikat, egy olyan témában, ahol sok embernek személyes érzelmei tombolnak, majd ott pellengérre állítja és diadalittasan nézi egy kibontott dréher mellett, ahogy a többiek ízekre szedik az ellentétes véleménye miatt. Még akkor is, ha a (csendes) többséget mutatja be valaki nekik ezzel. Szavazás: Kezdeném azzal, amiről most Én itt beszéltem! Én minden egyes szavazásról beszéltem, nem egyet kiemelve. Az emberekben a jobbik megmozdulásai olyan ellenszenvet ébreszt, hogy Ferencünk iránt érzet megvetés ez mellett eltörpül. A másik, amire nem gondolnak a hihetetlenül okos emberek, hogy amíg közvetlenül az otthonainkat, személyes testi épségünket a baloldal nem veszélyezteti, addig az utcán megvadult tömeg ezt nem mondhatja el magáról. Baromira csípem a TV forradalmárokat. Az utcán kellett volna lenni, és nem otthon a fotelban lengetni az Árpádsávos zászlót gyerekek!!! Kíváncsi lettem volna, hogy ti milyen fejet vágtatok volna, amikor engem három hülyegyerek megállított a Nyugatiban és a „FORRADALOM NEVÉBEN” el akarták venni a munkaeszközöm, hogy abból építsenek barikádot. Rohadt nagy hazafiatlan voltam akkor, mert pár becsületsértést vágtam a fejükhöz és elkezdtem kiszállni, hogy megtegyem azt, ami addigra már közel 2 órája nem sikerült 2000 rendőrnek: egy magam leverem ezt a mikka-makka gyülekezetet, ha egy ujjal is hozzáérnek az autómhoz. Majd arra akartak rávenni (amikor látták a gyerekek, hogy nem ijedek meg a símaszkos fejüktől), hogy leszívhassák a benzinem, hogy abból készítsenek Molotov koktél. Agyatlanok 2 dolgot nem tudtak: 1, Manapság egy taxisnak a benzin olyan, mint egy elszegényedett civilnek az arany… 2, Abból, ami az én üzemanyagtartályomban van benzinmennyiség, jó ha egy születésnapos tortát sikerül begyújtani…ha nem túl idős az ünnepelt. Gondolom Bao kolléga a Székely himnuszt énekelve adta volna oda az autóját!!! Na és akkor pár sor (bár annyit sem érdemel) arról, amire felhúztad Te is Attus az orrod. Gondolom erről a szavazásról beszéltek és annak is erről a passzusáról: Akarja-e, hogy az Országgyűlés törvényt alkosson arról, hogy kedvezményes honosítással - kérelmére - magyar állampolgárságot kapjon az a magát magyar nemzetiségűnek valló, nem Magyarországon lakó, nem magyar állampolgár, aki magyar nemzetiségét a 2001. évi LXII. tv. 19. § szerinti "Magyar igazolvánnyal" vagy a megalkotandó törvényben meghatározott egyéb módon igazolja? Lehet Attus neked ott van rokonod, vagy valamelyik hozzátartozód onnan származik, de az is lehetséges, hogy hazafias érzelemből alkotsz ismételten állásfoglalást. Nekem egyik sincs, sem rokonom, sem hozzátartozóm, a hazafias zagyvaságról meg inkább nem is szólnék! Én, akikkel onnan találkoztam, azok a kalaposok, akik a Fáy, illetve a József városi piacon részegen üvöltözték, hogy …idézem: EZT MOST MEGSZOPTÁTOK, HOLNAPTÓL MI IS MAGYAROK LESZÜNK!!! Jót röhögtem, amikor másnap ők szopták meg. Na meg még onnan ismerem őket, hogy becsengettek 90-től 96-ig és kéregettek, meg paplant árultak, az otthonomban, pihenés közben megzavarva, rám akaszkodva, az intimszférámba behatolva…hol van ehhez képest az, ami miatt itt is habzott a társaság, hogy Ferenc elvtárs telefonon hívogatta az embereket?!!! Nagyon sajnálom a tisztességes, valóban magukat MAGYARNAK érző embereket. Nagyon meghatott az a vers, ami utána született, tényleg szívhez szóló volt. De a többség (akikkel én személyesen kapcsolatba kerültem) nem ilyen, de még a nyomukba sem ér. Olvastam utána, hogy azt nyilatkozták, hogy dehogy-dehogy akartak ők idetelepülni, csak azt szerették volna, ha az anyaország elismeri a létezésüket. Egyetértek és ha valóban csak ennyiről lett volna szó, akkor én is elmentem volna szavazni. De mi van azokkal (és nem is kell ehhez a többségnek lenni), akik viszont jöttek volna, és most is részben itt vannak. Több ilyen taxist is ismerek és jó ha abból kettő üti meg azt a mércét, ami még az én sivár elvárásaimnak is megfelel!!! Na most aki nem rokoni, hozzátartozói, vagy esetleg hazafias megfontolásból ment, illetve nem ment szavazni, az egyértelmű hogy mire és miért szavazott arra, amire… Hogy ez sokaknak rosszul esett, elismerem, hogy ez miatt harag és düh van bennük, elfogadom, de ugyanazt tudom erre mondani, mint a cigányoknak (és szeretném jelezni, nem a becsületes Romákról beszélek, hanem a cigányokról), hogy a kialakult negatív véleményt azoknak köszönjék, akik erről tehetnek!!! Előzmény: attus 2008-09-22 21:00:31 (582)
törölt felh. 2008.09.23. 11:12:13 / # 227287
avatar
jajajaj! Már megint az a 23millió román betelepülö. haggyuk már. ez már egyszer leszerepelt,nem? Semmi köze ennek az állampolgársághoz.
törölt felh. 2008.09.23. 11:09:04 / # 227286
avatar
hol az a beszéd?:)))
csogu 2008.09.23. 11:08:49 / # 227285
Megint ezzel jössz? Megint ezzel operálsz? Hogy az igazságot elferdítve most már mindennel összemosol? Most már balos lettem, most már Gyurcsány imádó? Nem gáz, hogy aki itt olvas téged, az már előre tudja, hogy az 5 darab eszközödből melyikkel fogsz előhozakodni?
Neduddgi 2008.09.23. 11:07:35 / # 227284
avatar
Húú de nagyon fogtok engem már megint utálni! :-) De nagyon elegem van, ebből az álszent kétszinű hozzáállásotokból. Tudjuk, hogy Bao tök sötét, és csak a kurucon olvasottakat bírja szajkózni, de Attus téged okosabbnak, és tisztességesebbnek gondoltalak:-( Miről is szólt ez a szavazás? Mert Csogu valószínűleg tényleg nem tudta miért is vagytok ennyire felháborodva. A határokon kívülrekedt Magyarok állampolgárságáról. Szép dolog. De! Nézzünk kicsit a mélyére a dolognak. Minden társadalomnak van egy felső, egy középső, és egy alsó rétege. (anyagilag) Vegyük a Románt, hisz ott él a legnagyobb Magyar kisebbség. Mint tudjuk, Románia nem tartozik a leggazdagabb országok közé, tehát torz ez a grafikon. Van egy nagyon szűk de nagyon gazdag felső rétegük, egy közepes, épphogy csak megélő középrétegük, és egy hatalmas negyon szegény rétegük. Ezen nem változtatott, hogy mostanában milyen szép mutatókat hoznak ki a statisztikusok. Gondoljuk végig, hogy ki az aki mobil egy ilyen társadalomban? (mobilnak nevezzük aki kész lenne elhagyni a szülőhelyét, egy kicsit jobb élet reményében) Mobil, a leggazdagabb réteg, hisz az ottani egzisztenciája mellé máshol is fel tud építeni egyet. Valószínűleg nem szeretnénk őket, hisz ki is lehet ott "kőgazdag" ? (maffiózók, seftesek, secusok) A középső réteg, meg nem mozdul, hisz neki azért van egy kis háza, lakása, tisztességes munkája, becsülete. Viszont ennek a fenttartásáért, dolgozik, tizensok órát, mint mi. Levegőt venni sincs ideje, nemhogy csak úgy utazgatni. És, hát az alsó réteg, akinek minden mindegy. Bármilyen feltételek közé elindul, mert minden csak jobb lehet. Bármit elválal, bármennyiért, bárhol elél, vezethető, félrevezethető, rabszolgaként tartható, és irányítható. Kicsit gondoljuk végig, melyik körbe ki is tartozhat. A legfelsőról már írtam. A középsőbe tartoznak (Erdélyről beszélünk) valószínűleg a Magyarok nagy többségben, hisz tudjuk, hogy dolgos, népség a Székely, és a többi erdélyi magyar náció. A legalsóba tartoznak, az erdélyi cigányok. (persze nem mind, és nem csak ők) Tudni kell, hogy az erdélyi cigányság tökéletesen beszéli mind a Magyar, mind a Román nyelvet, és érdekei szerint vallja magát vagy épp Magyarnak, vagy épp Románnak. (a Románok szerint Magyarok) Tehát, ha előnye származik belőle, azonnal nagy nagy Magyar lesz, és szebben fogja énekelni a Himnuszt, mint bárki ezen a világon. Most már csak azt kell végiggondolni, mi is járt volna egy ilyen Magyar állampolgársággal? Korlátlan utazási lehetőség, szinte az egész világban. Magyarországi bejelentéssel, (ami mint tudjuk, pillanatok alatt beszerezhető, egy lakásba akár többszáz embernek is) segélyek tömege, és a segélyre jogosultaknak, már természetesen az ingyenes orvosi ellátás. Viszont munka nem!!! A munkához való jog, a szocializmus eltörlése óta, nem állampolgári jog. El kell gondolkodni azon, ki is kérte volna ezt az állampolgárságot. Most jöhetnek az érvek, hogy érzelmi alapon, minden Magyar. De biztos ez? A gazdag, akinek olyan jövedelme van, ami mobilizálható, (hisz a magyar útlevél, jobb mint a Román) biztos. Annak aki ott akar élni, hisz szereti a szülőföldjét, van egzisztenciája bármilyen kicsi is. Van munkája, amit szeret, és ahol megbecsülik, mi haszna lett volna belőle? Semmi. Csak az érzelmi kötődés. Viszont azt is tudjuk, hogy a Román állam gyaníthatóan nem hálálta volna meg ezt az érzelmi lépést. El tudjuk képzelni, hogy ezért a döntésért keményen megfizettek volna, hisz a gyűlölet, nagyon találékony tud lenni, ha ártani akar. Tehát, a Magyarok többsége, hamar rájött volna, hogy neki ez az állampolgárság többe kerül, mint amennyit megér. Viszont az alsó tömeg, aki ott is munkanélküli. Azoknak egy megváltás, egy aranybánya lett volna. Már leírtam, kik is ezek a tömegek. Biztos, hogy a magyar ellátórendszer erre van tervezve? Biztos, hogy kibírtuk volna? Mi történne? Bao! Mit szólnál, ha hirtelen a magyarországi cigányság lélekszáma megduplázódna? Érdekes kérdés. A Magyar Gárda menne tüntetni, a friss Magyar állampolgárok ellen? A jobboldal küzdene, az általa beszavazott emberek jogai ellen! Szóval, szép dolog érzelmi alapon követelni valamit. Lehet is a nagy nagy szeretetre hivatkozva hülyeséget csinálni. De azért ugye nem baj, ha van aki nem csak a szivét, hanem a fejét is használja? Ma Uniós ország Románia. Gondolom egy személyivel annyit utaznak, amennyit akarnak, akkor jönnek haza amikor akarnak. Pár év mulva a Schengeni csatlakozásuk után, gyakorlatilag a határ is megszűnik. Nem sokat nyertek volna vele. Néhány év. Mi viszont rengeteget vesztettünk volna. Sok sok olcsó, (nagyon olcsó) munkáskéz, rengeteg feketemunkás, sok sok segélyes, és jópár új taxis is persze. És most lehet megvonni tólem a magyarság jogát, lehet fikázni amennyit akartok, de csendes magányotokban azért nem baj ha gondolkoztok egy kicsit.

Bao 2008.09.23. 11:07:22 / # 227283
avatar
Lehet beférkőzött az mszp,vagy nbh.. Csogu beszédét elemezd !
Bao 2008.09.23. 11:06:23 / # 227282
avatar
Csogu majd bólintson rá az év elején esedékes nem lesz gázáremelésre is. :)))
törölt felh. 2008.09.23. 11:05:43 / # 227281
avatar
Prsze,azokkal nagyrészt egyetértek,csak az a szépséghiba mostanában,hogy a gárda is kezd már elhatárolódni vonától. Ennek vagy elment most az esze,vagy hallgat valami rossz tanácsadókra. Egy biztos. Nem lesz népszerübb,ha ilyen beöltözött maszkos-csikós primik közt mutogatja magát.
Bao 2008.09.23. 11:03:16 / # 227280
avatar
csogu "öszödi beszédét" elemezd inkább mohamed!!!
Oldalszám: 1785