Hozzászólások száma: 5463
Ugrás a hírhez Oldalszám: 274
Témakörök > Droszt Híradó > ??? - ??? Budapest Taxi Holding - fúziós topic A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
R,RT5,Bp,taxi 2019.01.16. 12:03:30 / # 349538
avatar

Tehát röviden tömören: cheater azt sérelmezi, hogy miért kell hetente bejárni sorbaállni nem is keveset ráadásul feleslegesen. A 8. dátumot 15.-re változtatni és a probléma megoldva. ugyanis a tagdíjj első felét 15-ig ugyancsak rendezni kell. Ha egy összegben fizeti valaki abba ne is menjünk bele.Egyszerüsítve ha a taxist emberszámba vennék ez valahogy így működne.A kaukciót meg már meg se említsük,mert ebben az esetben is mi hitelezünk.

tomajer 2019.01.16. 08:21:50 / # 349537
A Bp taxi mostani technikáját nem ismerem, de a 6x6-nál, anno láttam, hogy dobozokban, taxi vitte ki a csekkeket, összetűzve az általunk kiállított számlákkal a megrendelőnek.
Hidd el, bizonylat nélkül senki nem fizet.
A kártyalehúzó slejfnije tényleg csak azért kell, hogy ha nem jönne meg a pénz akkor legyen mivel reklamálni.
Lehet, hogy ma a csekkeket se viszik ki, de bent tartják, hogy ha a megrendelő reklamálna, akkor ki tudják keresni, és a rendelkezésére bocsájtani.

Ui:  a fix (és a maximált) tarifa előtt, ha te kiírtad, hogy 600.-/ Km-ért fuvarozol, megtehetted.  Ma is, ahol nincs szabályozva a tarifa, megtehetik a taxisok. Csak előre ki kell írni.
De ez nincs szabályozva államilag, legfeljebb, a mi szerződésünkben.  Tehát, ha azt a szabályt közli veled előre, hogy a papír alapú csekkeket  (mert szerintem még mindig erről beszélünk) x időpontig van lehetőséged beváltani, akkor az teljesen rendben van.  Az, hogy tőled tagdíjkor nem veszi el, de egy hét múlva meg lejár a határidő, az nincs rendben.  De ilyet még én csak tőled itt hallottam!!!
Természetesen, ha te pl. kórházba kerülsz, és ezt igazolni tudod, akkor elvárva tőled a kárenyhítést, tehát ha tudod legalább telefonon jelezd, hogy nem tudod időben bevinni,  .... akkor elvárható, hogy ne vesszen el a pénzed.
cheater 2019.01.15. 20:39:29 / # 349534
"A csekket, meg kipostázzák, a megrendelőnek, a számlákhoz hozzátűzve" 

Biztos, hogy nem. Nem postáz senki semmit, elektronikusan úton számláznak. Nem vagyok mérlegképes könyvelő, de erre most fogadok veled, hogy nem tömködnek borítékokat és küldik el postai úton a megrendelőnek, aki csak miután megkapta fizet.Ez alapján éveken keresztül ezt megelőzően is igy kellett volna mennie, de a módi az új vezetéssel érkezett közénk. Ezeknek a megoldásoknak a legfontosabb szerepe az, hogy magához láncolja az utast és persze a megrendelőnek is kényelmes, igy hatékonyabban tudja kezelni az alkalmazottak utazási költségeit.
Ráadásul - megjegyzem nem szándékosan - de becsaptalak picit, azt kifelejtettem, hogy ez a bizonyos csekk két példányos, egy marad az utasnál. Bár én még mindig nem tartom ennek mikéntjét fontosnak, nem egy utast láttam aki már ott rögtön kiszállás után kidobta vagy vannak akik a másodpéldányt nem is hozza eleve magával.

"Te beviszed két év múlva, mert akkor kerül a kezedbe ...  de a szerződés, már egy éve megszűnt ....  kin hajtja be???"

Még ezt meg érteném, de itt nem két évről van szó, hanem egy hétről. Ráadásul én ezt radikálisabban látom, nekem meggyöződésem, hogy ez úgy helyes, ha akár egy hónapokon át tartó kórházi kezelés után is ott várakozik rám a pénzem. Ez ebben lényeges megfogalmazás az hogy pénzem. Mert az az enyém, nem másé, igy más ennek sorsáról nem rendelkezhet. 

Másrészt, ha én megmondom előre, hogy én ezentúl 600Ft-l járok kilométerenként akkor az már ettől helyes lesz? Nem. És azért nem, mert én ilyet nem mondhatok.
tomajer 2019.01.15. 19:46:45 / # 349533
Nem.  Ha ezt előre megmondja.
A csekket, meg kipostázzák, a megrendelőnek, a számlákhoz hozzátűzve.Az bizonyítja a fuvar teljesítését.  Mert nincs se pin kód, se semmi más védelem, ami a megrendelőt védené.
A csekk, egy múltszázadi csökevény. De ha még él ilyen szerződés, akkor azt a múltszázadi előírásoknak megfelelően kell kezelni.  Akkor is, ha közben elektronikusan már a fuvar teljesítésének pillanatában rendelkezünk minden adattal.  A bizonylat a csekk!!!
Mondom, ha van olyan csekk, amit neked nem fizetnek ki a határidő előtt, bármikor, az már felvet kérdéseket ....   hiszen te teljesítetted a fuvart és ezt igazolod is.  
De hogy nem váltja be korlátlan ideig, az érthető. 
Sarkosítsunk. 
Te beviszed két év múlva, mert akkor kerül a kezedbe ...  de a szerződés, már egy éve megszűnt ....  kin hajtja be???

cheater 2019.01.15. 19:31:15 / Módosítva / # 349532
Bocsánat, de szerintem még mindig csak félúton vagy a - szerintem - helyes hozzáálláshoz képest. 

Miért ne számlázhatná ki időben? Az akadályozza meg, hogy nincs a kezében az a sárga csekk - vagy nevezzük utazási igazolásnak - ami a taxisnál van? Ezt nem küldik el az utasnak postán, hogy ő ez alapján fizessen. Megkockáztatom, hogy a kukában végzi. Ahogy a becipelt voucher és feltételezem a POS terminál papírjai is. Ennek becipelése konkrétan egy illúzió, enélkül is kifizethetné ha akarná, tehát ha elhagynám sem történhetne dráma.

"Arról volt szó, hogy szab egy határidőt és az UTÁN nem fizeti ki. A kettő nem ugyanaz!"

Egyrészt mindenképp be kell cipeljem, hisz 28-a utolsó tagdíjfizetési nap, tehát erre rá vagyok kényszerítve. Másrészt valóban nem ugyanaz, de ettől még ez sem helyes.

Ő nem fizeti ki nekem azt amit én meghiteleztem neki - többszörösen - csak azért, mert a naptár már következő hónap 6-át mutat. 
Ebben az utolsó mondatban semmi kivetnivalót nem találsz? 
R,RT5,Bp,taxi 2019.01.15. 18:52:16 / # 349531
avatar

Jó,most egy kicsit megnyugodtam.     )

tomajer 2019.01.15. 18:24:04 / Módosítva / # 349530
Nna arról eddig nem volt szó, hogy ha bemész határidőn belül, akkor nem fizeti ki.  Arról volt szó, hogy szab egy határidőt, és az UTÁN nem fizeti ki.
A kettő nem ugyanaz!!!
A lényeg az, hogy neki nem fogják kifizetni, ha nem számlázza ki időben!!!
Ha te időben bemész a csekkeddel, akkor nem értem miért nem fizeti ki neked.Ilyenről én eddig nem hallottam. 
cheater 2019.01.15. 17:54:33 / Módosítva / # 349529
Elképzelhető, hogy nem sikerül megértenem amit írsz, mert ha jól értem akkor semmiképp sincs úgy ahogyan mondod.Ha úgy lenne ahogy mondod, akkor egyetlen csekket sem fizetne ki, csak a bevitel után mondjuk - a hasamra ütök - egy hét múlva.
Van csekk amit kifizet, van amit nem. Ezt előre nem tudod. Bemész utolsó nap tagdíjat fizetni, 50 a kötelezettséged, 70ért van csekked és nem fizet ki csak 40et. Hogyan kell ezt kezelni? Már a taxis részéről..  Plusz kilépsz a központból és jön a figyelmeztető üzenet : ha X napig ezeket a csekkeket - amiket ő épp az imént nem vett át és nem volt hajlandó kezelni - nem viszed vissza, akkor nem fizeti ki.
Az üzenetet amire hivatkozok fejből írtam, hogy mi szerepel szóról szóra az üzenetben nem hiszem, hogy lényeges. A csekk az ő megfogalmazása, legyen utazási igazolás ha neked igy már más a leányzó fekvése. Ráadásul van itt még voucheres utazás és taxikártyás is, ha még bonyolítani akarnám. 
De nem akarom, mint már írtam ez csak a fűszer a sztoriban, a lényeges elem az a rész, hogy ő ezt X naptól nem fizeti ki. Ilyen nincs, ezt nem teheti meg.
R,RT5,Bp,taxi 2019.01.15. 12:16:38 / # 349528
avatar
Vagy nem érted amit nagytiszteletű kollégám sérelmez, (mellesleg én értem és maximálisan egyet értek vele!!!) vagy nem AKAROD.Remélem nem az utóbbi.....
tomajer 2019.01.15. 06:17:27 / # 349526
Értelmezzünk:
"Tájékoztatunk benneteket, hogy a novemberi csekkes fuvarok utolsó beváltási dátuma december 8-a 16 óra. Ezeket a fuvarokat a későbbiekben a központ már nem fizeti ki!"
Ezt a mondatot kifogásoltad.  Ez egyértelműen a csekkes fuvarról beszél.


A papír alapú csekket, csak a csekk birtokában tudja kiszámlázni.
Lényegtelen, hogy tudja a csekk adatait, ha a csekk a bizonylat!Az előzetesen bevitt adatok tájékoztató jellegűek.   Írhatnál bármit, az utasnak nincs rá befolyása.  Miért fizetné ki, a bizonyító erejű dokumentum nélkül???
cheater 2019.01.14. 19:00:18 / # 349524
Nézd, tőlem kapnak tiszteletet azért ahogy anno megoldották a Veres ügyet, de ettől ez az út még helytelen. Céges papír, POS terminál és teljes mértékben elektronikus fizetésről is beszélünk. Egyébként a céges papír alapú csekk is elektromos, adott cég vezetője már látja is az alkalmazott merre ment, mikor és mennyi a számlája. Ahogy természetesen a központ is látja, hisz ő engedélyezi, elektronikus úton zárod le a fuvart és természetesen ez bekerül azonnal a központ adatbázisába. Akár azonnal kifizethetné. És ne felejtsük el, hogy erre a sztorira benn figyel minden egyes taxistól a letét. Ez döntő többségében erre van.
De mindez csak másodlagos, a fenti csak egy fűszer a történetben... a lényeg az a kijelentés, hogy X naptól ő már nem fizeti ki. Mi az hogy nem fizeti ki? Az nem az övé.
Mit csinál vele? Elrakja? Kicsoda?Vagy nem rakja el, hanem az elvárható módon lekönyveli?  Mint micsoda, Einstand?Van egy ilyen rublika az adóbevallásban, hogy Einstand? Einstand (a taxisoktól) a 2018-as évben 6.300.000Ft. 
Nincs ilyen, nem csinálhatja meg. Ez az egész hozzáállás helytelen. Sőt, továbbmegyek, ha én meghalok és emiatt nem megyek be a időre beváltani csekket, akkor neki még olyan dolga is van, hogy jutassa el az özvegyemnek a pénzt a letétemmel együtt.Mert innentől kezdve ez már a feleségemet illeti, de egy biztos, semmiképpen sem őt.
tomajer 2019.01.14. 18:13:46 / # 349523

Agyalok magamban ezen egy ideje.
Úgy értelmezem, hogy papír csekkről beszélünk.
A papír alapú csekket, csak a csekk birtokában tudja kiszámlázni.
Gondolom, a szerződésben van egy határidő, amíg kiszámlázhat egy utazást. Gyanítom, havonta egyszer számláznak, és addigra szeretnék begyűjteni az összes bizonylatot.
A lóvé, meg majd a számlázás után, XXX nappal fog a cég számlájára megérkezni ....

Gondolom, ha te lennél a megrendelő, akkor te se örülnél ha fél év múlva érkezne egy szolgáltatásról egy számla, amit már rég elfelejtettél.

Mindez meg fog oldódni, hiszen én a Főtaxinál, május óta 1, azaz egy darab papíralapú csekkel találkoztam.
A többinél meg nincs ilyen kikötés, még aznap mehetsz a pénzedért.

anyahajókabinajtóhajtogató 2019.01.14. 12:19:55 / # 349522
avatar
Miért nem fizeti ki? 
Mert egy szarházi, ügyeskedő kis féreg. Mi meg birkák vagyunk, és asszisztálunk ehhez. 
kezdő13 2019.01.13. 23:29:13 / # 349521
avatar

Ezen nincs mit csodálkozni, a fasszopó főtaxi stílusa ez és miután a budapest taxi most már tulajdonképen főtaxi, ezért ez fog menni. A 90000 forintod pedig csak azért kell nekik, hogy zsarolhassanak vele alkalomadtán. Nincs az bent sehol sem, ha vissza akarod kérni akkor várhatsz rá közel egy hónapot is akár.

Nem kell ennek a geci bandának tarhát fizetni és akkor nincsenek ilyen gondjaid!

cheater 2019.01.13. 21:40:00 / # 349520

"Tisztelt Kollegák! 

Tájékoztatunk benneteket, hogy a novemberi csekkes fuvarok utolsó beváltási dátuma december 8-a 16 óra. Ezeket a fuvarokat a későbbiekben a központ már nem fizeti ki!

Üdvözlettel, R.Ádám"


Hónapról hónapra kapja minden Budapest taxis ezt az üzenetet. Ez egy új trend lett A Budapest taxinál, ha következő hónap épp valahányadikáig nem viszed be a csekkeket, akkor azt ő nem fizeti ki.

Száz kérdés jut ezzel kapcsolatban eszembe, próbálom rövidre fogni, de már előre látom, hogy még igy is hosszú lesz.

Legtöbbünknek az a kérdés jut elsőre eszébe, hogy miért nem fizeti ki? Eljutunk idáig is, de bennem elsőre nem a miért, hanem az hogy MI AZ HOGY NEM FIZETI KI? Aztán az, hogyan jutott fejébe a gondolat..?

Honnan szedte az ötletet?

Próbálok találgatni: Pl. neki igy egyszerűbb az élete. Igy képes kezelni a taxisokkal kapcsolatos költségeit. És ezért - hogy neki egyszerűbb legyen - szopat több száz taxist. De hát neki nem az a dolga, hogy egyszerűbb legyen az élete. Nem ezért kapja a fizetését.

Ráadásul a lényeg: ez nem az ő pénze. Hát hogy mer ilyet kiküldeni üzenetben? Hogy ő pedig ezt csak eddig fizeti ki. Ezt megírja üzenetben, értitek ezt..? Ő ennek sorsáról nem dönthet, ezzel nem ő rendelkezik, neki egy dolga van: ezt az összeget kifizetni.

Még belemerülhetnénk, hogy ezt ő találta ki saját kútfőből és erről a tulajdonosi kör nem is tud vagy a épp fordítva, ezt a feladatot megkapta ukázba... de első blikkre ezt hagyom, pedig engem ez érdekel leginkább. 


Most jöjjön az a kérdés, hogy miért. Miért nem fizeti ki? Mi a fene van - a fenti üzenetnél maradva - december 8-a után? Elviszi a cica a kasszából a pénzt? Akkor nem kell beengedni a cicát. Vagy - egy kollegámat idézem - megromlik? Mi a tököm van dec. 8-án ami miatt ez a határ?? 

És ha a november negyven napos lenne, akkor csak november 38-ig fizetné ki a pénzt? Nem mindegy milyen szám szerepel a naptárban?

Utána mi lesz ezzel a pénzel, hova kerül? Birtokba veszi? Aztán milyen alapon? Hát ez nem az övé.

Ő nem fizeti ki nekem azt a fuvardíjat amit én hiteleztem meg a Budapest taxinak már hetekkel előtte. Ő  - az én pénzemet - megkapta, de ha dec. 9-ét mutat a naptár akkor ő azt nem fizeti ki nekem. Érti az ember gondolatvilágát valaki?? 


Na de várjatok, még tetézem, menjünk vissza az időben picit... november 28-án tagdíjfizetési nap, ahol nem fizetnek ki egy raklapnyi csekket azzal a címszóval, hogy azokat még nekik sem fizették ki. 

Hmm... újabb érdekes gondolatmenet. Hát kit érdekel, hogy neked kifizették e vagy sem? Ezt hívják fuvarszervezésnek, ezért kapod tőlünk a pénzt, hogy ezt az egészet organizáld. Hát itt te vagy a nagytőkés. nem én és ennek az az ára, hogy te ezt tudd kezelni is. Ha nem tudod ezt kezelni akkor nem kell a nagytőkés szerepében tetszelegni. Ha neked ez sarkalatos pont, akkor köss olyan szerződést, ahol egyből fizetniük kell a partnereknek. 

De tudod mit? Van benn 90.000Ft letétem - melynek egyébként mértéke több, mint érdekes, de egy bizonyos, hogy annak és minden taxis letétjének benn kell várakoznia a kaszában, ezt másra elhasználni nem megengedett - ennek épp az a szerepe, hogy gond nélkül ki tudd fizetni a csekkes fuvarokat. 50 a tagdíj, van 70-ért csekkem, adjál 20.000Ft--ot és akkor rendben vagyunk. És még igy is hagytam nálad 70.000Ft-ot. 

 - Nem ,nem. Nekem meghagyták, hogy csak azokat fizethetem ki amelyeket az utasok már kifizettek.

 - De miért, hol van a 90.000Ft letétem?  Vagy a saját csekkednek nem hiszel? Ezeket ti gyártottátok, nem hiszed el, hogy a fuvar megtörtént? A POS terminálos csekkeket sem hiszed el? Hát erre a terminálra ti kényszerítetek rá minket, semmi sem indokolja azt hogy én ne használhassak bármilyen más terminált, jóval, de jóval olcsóbban, de ti ragaszkodtok hozzá hogy ezt tőletek béreljem és ezek után behozom az ezen a POS terminálon kinyomtatott csekkeket és te ennek nem hiszel??

 - De, de elhiszem, sőt látom is a gépben, de csak akkor fizethetem ki ha már az megérkezett. 

 - Oké, akkor add vissza a 90.000Ft letétemet, innentől kezdve ennek nálad semmi szerepe. 

 -  Öööö......


Összegezve: november 28-án nem fizeti ki azokat a csekkeket amiket én meghiteleztem neki, ráadásul többszörösen, hisz meghiteleztem a fuvarral és még meghiteleztem a 90.000Ft letétemmel is. Na de még ezen is túllép, nov. 28-án nem fizeti ki, de elvárja, hogy dec. 8-ig újfent kutyagoljak be, különben NEM FIZETI KI. Slussz. 


Hát mi vagyok én, egy kutya már megint? 

alelölülő 2018.09.09. 22:15:12 / # 349164
És akkor megint csúnyán fogtok nézni, mint amikor veresék csinálták.
balga 2018.09.09. 14:17:25 / # 349163
Ha innen is dolgoznak, elöbb vagy utóbb kiderül.
kojak 2018.09.09. 14:05:40 / # 349162
avatar
A főtaxi erre a kérdésre határozottan nemet mondott és kikérte magának még a felvetést is hiszen Ők milyen korrektek és ilyen dolgokhoz nem nyúlnak. Ma már mi is tudjuk, hogy milyen korrektek. Egyik kutya másik eb. 
anyahajókabinajtóhajtogató 2018.09.08. 13:23:31 / # 349161
avatar
Azoknak a Mercedeseknek egy része ki lett adva bérbe, sárga taxiként. Azt hiszem heti 75 ezer forint a bérleti díja, és ebbe mintha a 2 vagy 4 órás bejelentés is benne lenne. 
alelölülő 2018.09.08. 10:24:01 / # 349160
Az a kérdés, hogy az ominózus fekete merciket is megvette a kockás, vagy sem. Úgy gondolom, hogy miért tették volna, de persze lehet, hogy a csomag része volt. A jutub-videós gyerek által közzétett videóban az szerepelt, hogy felhívták, szeretne-e luxustaxit, app-világban azért működnek a régi, telefonos megoldások is. Találgatunk, ez van.
Oldalszám: 274