Hozzászólások száma: 4098
Ugrás a hírhez Oldalszám: 205
Témakörök > Droszt Híradó > Hogy mik vannak...!? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2009.07.17. 11:07:43 / # 216911
[b] Megölik a bulizást Terézvárosban Legkésőbb hajnali egykor lakatot tenne egy sor felkapott szórakozóhely ajtajára a VI. kerület önkormányzata, és addig is csak azok maradhatnak nyitva, amelyek megszerezték a lakók kétharmadának hozzájárulását. Az önkormányzat szerint a randalírozók elértek egy kritikus szintet, és a lakók védelmében lépni kell, míg a vendéglősök azt mondják, ellehetetleníti őket az új rendelet.[/b] A Liszt Ferenc tér teraszai is veszélyben vannak. .... ..... A rendelet összesen mintegy 2500-3000 üzletet érinthet a kerületben, köztük több népszerű szórakozóhelyet: Terézvárosban található az úgynevezett Pesti Broadway, vagyis a Nagymező utca és környéke, illetve a Liszt Ferenc tér, ahol szinte lépni sem lehet az éttermek teraszaitól.

taxidriver01 2009.07.13. 08:13:38 / # 216910
avatar
[b]A riksák végnapjai? RIKSA TAXI: Éjjel Margit-sziget - Gödör = 1000 HUF (az utas elmondása szerint). NORMÁL TAXI (több száz felesleges bürokratikus kiadással, + 60-70.000 HUF havi tagdíjjal, 300 HUF benzinárral, ugyanebben a desztinációban) = 850 HUF[/b] Jó lenne tisztázni tényleg... "Ugyanazok a KRESZ-szabályok vonatkoznak ezekre a járművekre, mint akármelyik biciklire, így a szerencsére egyre bővülő autómentes övezetek is megközelíthetők. Persze lesznek még itt tisztáznivalók a szabálykörnyezetben, és az is elképzelhető, hogy egyes érdekeltek éppen itt akarják megfogni ezt az új „utaslenyúló" kezdeményezést. De több, indulófélben lévő, hozzánk hasonló céggel összefogva most alakítjuk meg a Magyar Riksaszövetséget. Ez egyfelől a tagokkal szemben fogalmaz meg minőségi elvárásokat, másrészt érdekképviseleti szerv lesz, amelynek feladata pont az ilyen helyzetek kezelése, tisztázása."

taxidriver01 2009.07.13. 08:04:22 / # 216909
avatar
No komment! ***

iceman 2009.07.13. 08:01:01 / # 216908
avatar
Meg lehetne azért csinálni ezt kulturáltan is. Leírtam hogyan, ugye japanese? Még egyszer: a lényeg, hogy mindenki (minden fővárosi engedélyes taxis), csak a kitáblázott taxiállomáson várakozhatna a éjjeli diszkók környékén, ahogy elő van írva a rendeletben. Tudomásom szerint a pepitára is érvényes a hatóság rendelkezése. A rendelt, és utassal érkező taxikat pedig engedni kell a bejárathoz állni. Törvénybe ütköző korlátozni a Hajógyári-szigeten is az "ipargyakorlást" más - becsületes - vállalkozók számára. Akiket írsz - kaszálósokat - , azok pedig ott sunnyognak köztetek szép óvatosan.
japanese 2009.05.28. 03:07:13 / # 216905
avatar
Milyen éjszakai lenyúlás? Azért nem jöttek a külföldiek, mert az ungarisegulas pesten 25 ezer pénz volt néhány étteremben, a taxi meg a Körútról a Korona szállóig 20 ezer. Én a Fötaxit meg kell, hogy védjem, ez inkább tisztulás, és gát a tájékozatlan utasok lenyúlásában. Vagy ez a gond? A diszkókhoz nincs vendégparkoló, a fúrópajzsot elviszik a munka vége elött, a BKV járatok meg úgy indulnak, hogy az Omega koncertről mindenki csak taxival juthat haza.( Szerencsénkre) És nem is biztos, hogy összeér a metró a Bosnyák Kelenföld között a végére. Ez ilyen város, ne a fötaxi legyen már az oka.
cooltaxi 2009.05.26. 16:18:42 / # 216904
avatar

iceman 2009.05.25. 05:42:15 / # 216903
avatar
[b] Balkán fíling Dolgozgatna az ember – ha már éjszakás taxis – dolgozgatna… Ám európai körülmények között nem teheti ezt. A világváros, Budapest, azért még mindig a Balkán része. Delejesen vonzza „valamiért” a valamikori, ilyetén aposztrofált fíling. Nézzük meg csak a szórakozóhelyek (éjjeli dühöngők), kajáldák környékét, ahová gyakran rendelnek telefonon taxikat. Rendezetlenség, rendetlenség, fejetlenség. Össze-vissza parkolás mindenütt. Káosz és szemét, szemét hátán. Ezt látva/kihasználva az – érthetően – jócskán bekáfolt (egyébként polgári neveltetést kapott) gyalogosok is hasonló stílust vesznek fel: ott rókáznak, szemetelnek, brunzolnak, ahol épp sikerül. A rendelt taxik másodikként, harmadikként tudnak megállni az említett helyek környékén, ahová a káosztól megrészegült, preventív utasjelölt már jó előre megrendeli az állandóan akciós (veszteséggyanús), ingyen várakozó, tíz percig nem is reklamáló, közlekedési dugót képező, buta képpel álldogáló droidpótló fejű, céges taxist. Hol vannak éjszaka a rendfenntartók, és a közterület felügyelők? Szuszókálnak az adónkból? Kialusszák a földből a krumplit biztos nyugdíjas állásuk tudatában? Csak a nappali parkoló bizniszben van a komoly zsé? Éjszaka meg hadd dúljon a balkáni őrület? Egyik diszkó környékén sem lehet látni éjszakai posztos rendőrt, vagy takarító tigrismellényest, netán szemfüles közterület felügyelőt. Mindenki azt teszi/teheti, ami tetszik neki. Gyönyörű, turistacsalogató látvány pl. a Nagymező utca, a Zrínyi utca-Roosevelt tér, a Petőfi, Erzsébet híd alja/környéke, a Szeráj büfé sarka, Nyugati PU, a Mamut környéke, vagy esetleg - ha műxik - a Daróczi-Karolina „spinyő”. Az említett éjjeli szórakozóhelyek környékén a káosz néha elviselhetetlen, mindenhol állnak taxik, ahol csak bírnak. Lehet az villamossín, sarok, úttest közepe, járda, útpadka, troli, buszmegálló. Ezután, ha pl. „békávés” szemmel, vagy a sima közlekedő szemével vizsgáljuk, akkor rájövünk: milyen „barbár, balkáni állatoknak” tűnünk - magunk – taxisok is. Néhány – szinte a szabadosságtól megtébolyult – utasjelöltről nem is beszélve. Hihetetlen miket enged meg az ember magának, ha falkában van, és szünetel a kontroll… Lehetne mindez szervezett, fejlett EU-s formában is: Az említett szórakozóhelyek környékén csak a kijelölt állomásokon állhatnának rendezetten a taxik, és csak annyi, amennyi befér oda. Ám nem csak egy-egy csapat kocsijai, hanem akinek engedélye van a városban, szép sorban, és a fix éjszakai áron. A rendelt taxiknak külön droszt lenne, mint a reptéren. Persze tudom: ez ma, Budapesten csak utópia. A mi kis, mutyizós, feketézős, putris fővárosunkban – ahol a lózungok bár eléggé hangzatosak – bőven le vannak osztva lapok, és minden, mindenki, aki/ami csak megteheti, a visszájára fordul; a farok csóválja az ebet (többek közt): Most főleg (naná hogy) a Főtaxinál az adu, ő nyomja a kenőcsöt a diszkók milliárdos fordulaton pörgő kerékagyába. Kell még oda hordani – természetesen –, ahol egyébként is nyakig áll a zsé… Külön leadók fuvaronként (nem elég, hogy a „taxicég” lenyúl minden átlag kanyar után ~ 500 ftot?)… odaállás, a KRESZ-szabályok semmibevétele, nyúló sorok, éheskedés, próbálkozás, levevés, összebeszélés, pici hiénázás? A volt „utálatos” helyi hiénák is ott pöffeszkednek ezekben a sorokban, az odaállós kollégák közt – az tuti. A legnagyobb röhej, hogy még a Főtaxi „kommandósa” (kitűzővel, felirattal, mint hajdan) dirigálja a rendelésre érkezőket is. Magyarul: „húzz má’ innen arrébb wazze, nem látod, hogy itt szervezetten folyik az utcai lenyúlás? Várom, hogy a Mamut-köz hiénahősei mikor adják fel az „ellenforradalmi” harcot, és mázolnak át Főtaxis színekbe. Addig is a Hajógyári-szigeten – taxisként – még brunzolni sem állok meg, (ne adjisten) nehogy megsértsem a Főtaxi terrorisztikusan privilegizált helyi érdekeit. A kijelölt, mindentudó, zord, pragmatikus, szűkagyú, de kifejezetten lojális etikások pedig továbbra is (haláli vigyorral) hadd kaszáljanak, amikor egy-egy megromlott erkölcsű, megtévedt rendelt taxis megfordul a lekopott záróvonalon – a nagy felfordulásban –, vagy késik öt hosszú szekundumot. [/b]

tomajer 2009.05.22. 00:18:29 / # 216901

tomajer 2009.05.21. 16:39:34 / # 216900

AdamGyak 2009.05.12. 19:02:01 / # 216897
avatar
Én már láttam TaxiPlus-t :)

cooltaxi 2009.05.12. 18:03:56 / # 216896
avatar
Gondolom ez ugyan az a cég lehet.
málna 2009.05.12. 11:55:35 / # 216895
avatar
Honnan a bátorság?Onnan,hogy híre ment a városban vagy az országban,hogy a taxistársadalom szinte minden egyes résztvevőjének torkán különféle állagú és ízű szart-mennyiségtől függetlenül- le lehet tolni a torkán!Így vak-világtalan is alakíthat egy negyvennyolcadik irodát is,akinek van némi tőkéje vagy hitele. Miért csodálkozol ezen?Van itt már megmurdált maffiózó segédje,autóverzsenyző,ingatlanbefektető és tőzsdeügynök is.Egy kiváló szakértelmű ügyvezető igazgató,és megy a szekér...százötvenért kilométerenként.
cooltaxi 2009.05.12. 10:40:30 / # 216894
avatar

tomajer 2009.04.28. 20:24:12 / # 216893
Közben megkerestem a leendő TaxiPlus vezetőjét is. A lapon megadott telefonszámot felveszik. Akár taxit is lehetne rendelni, (nem próbáltam ki) megkértem a "diszpécsert" hogy hozzon össze a főnökkel. Ez meg is történt, felhívott az ember. Szerettem volna megtudni, ki ő mi ő, honnan jött. Sajnos nem sikerült zöldágra vergődnünk. A beszélgetés közben kiderült, hogy egy picikét sincs képben a bp-i taxiviszonyok ügyében, magabiztosságáról meg csak annyit volt hajlandó elárulni, hogy "vannak taxis ismerősei" :-) Voltam olyan rendes, hogy jelzésértékűen felhívtam néhány bakira a figyelmét... (Pl. a tarifatábla teljes szabálytalansága) amin megsértődött:-( Így per pillanat úgy tűnik, van egy újabb halvaszületett fuvarszervező irodánk! :-) Csak tudnám, honnan veszik emberek a bátorságot, hogy olyanba fektessenek munkát és pénzt, amihez egyáltalán nem értenek?!? :-( De szeretnék én is ilyen magabiztos lenni:-)
tomajer 2009.04.28. 20:15:37 / # 216892
Nem link, nem link...dehogynem:-) Utánajártam őjra kicsit a dolognak. Úgylátszik, a lyányoknak már nem kell beszélnie angolul;-) [b]női gépjárművezetőket keresünk taxivállalkozáshoz Ápolt külsővel, jó fellépéssel rendelkező hölgyek jelentkezését várjuk taxivállalkozáshoz gépjárművezetőnek. Biztos állás, kedvező munkaidőbeosztás, jó kereseti lehetőség! Ár: 1 Ft[/b] Az egy forint, remélhetően nem a leendő tarifájuk:-)
tomajer 2009.04.28. 18:41:27 / # 216891
Én még nem hallottam róluk. Ahhoz képest viszont igen nagyvonalú, és magabiztos a szöveg a lapon:-) Mondhatni önbizalomban nincs hiány:-)))
mlábas 2009.04.28. 18:13:34 / # 216883
avatar
Ki ismeri Őket? TaxiPlus

madár 2009.04.28. 15:26:02 / # 216890
avatar
Nem link... :)) G-mailon kaptam, mint álláskereső. Biztos már "madárnak" néznek ezek is. :DD

tomajer 2009.04.28. 15:20:52 / # 216889
Link? ;-)
madár 2009.04.28. 15:17:04 / # 216888
avatar
[b]Most már bizonyos... útjára indul a gyönyör májusban! Egyelőre úgy néz ki, nem sokat tökölnek-pöcsölnek. Célirányosan, angolul nyomják a vakert) ladytaxi Taxi Company is looking for CALL CENTER OPERATOR speaking fluent English and German. Duties include : * handling outgoing and incoming calls, * call center handling by computer, * making contacts with taxi drivers, * administrative and organizing work, * shift work. Requirements: * at least intermediate qualification, * good German and English conversation knowledge, * work experience on the field of call center, * MS Office skills, * good speaking voice, * solid, polite, tolerant, patient, helpful person, * residence in Budapest, * excellent knowledge of the streets of Budapest. Our offer: * competitive salary, * varied work. Workplace: Budapest, XIX. Work start: May, 2009 Waiting for your CV on Hungarian and English language Education required Secondary education Languages required English, German, Work experience required 2-5 years Contact information: E-mail XXXXXX cvonline.hu Address 1195 Budapest, XXXXXX u. 3., Pest megye (Budapest)[/b]

Oldalszám: 205