Hozzászólások száma: 53
Ugrás a hírhez Oldalszám: 3
Témakörök > Hírek fórumai > Kijátszható a sárgarendszám A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
MCCCXCII 2009.08.20. 11:16:36 / # 20995
Kicsit lassú vagyok. A taxi az taxi, s arról lehet felismerni a városi forgatagban, hogy a kocsi tetején van egy kivilágítható szabadjelző, amely jelzi az utazni vágyó polgárnak, hogy ez egy bérautó, melyet utazás céljára igénybe vehet bizonyos összeg megfizetése mellett. Vagy ezt rosszul tudom? Itt az a bajom, hogy a kocsi tetején van egy erősen szabadjelzőnek látszó tárgy, ami nagymértékben megtévesztő. Az már csak egy apróság, hogy a rendszám meg fehér. Tehát ez egy úgymond „úri” gépjármű. Vagy azért nem sárga, mert az „drágább” lenne. De tovább megyek. A BKV és a Volán járművein miért nincs felül egy szabadjelző, hogy messziről látható legyen, hogy ezekkel a járművekkel személyszállítást végeznek. (Itt jegyzem meg, hogy lehet a kötelező rendeletért lobbizni. Pár befolyásos műanyag fröccsöntő kisiparos összefog. A megfelelő embert megkeresik, s máris törvény írja elő a használatát. Ja az ötletért, mint ötletgazda az értékesített jelzők árának csupán 1%-ára tartok igényt.) De még itt vannak a pizza- és ételszállítók is nekik is van a kocsi tetején szabadjelzőnek látszó tárgy. Vagy azért van rajta, hogy véletlenül szegény „Pizza” nehogy másik kocsiba szálljon be, vagy esetleg leintse. De akkor a motoros pizza szállítóknak miért nincs egy ilyen felszerelve? Jó tudom, nem mindegyik motornak van teteje, de a bukósisakra azért fel lehetne szerelni! Vagy itt is egy kis mellékes becsöppenhet, ha véletlen összekevernek egy taxival. Tudom azt is, hogy néha szállítunk mi is pizzát taxival, mert a bohókás utas olyan helyen lakik, ahová nincs kiszállítás. Bár ilyen hely egyre kevesebb van. Vagy az ilyen fehér rendszámos "szabadjelzős" kocsit a gazdaság "kifehérítésének" egyik első lépése? (:-))
indi50 2009.08.11. 20:57:11 / # 20994

málna 2009.08.11. 20:27:03 / # 20993
avatar
H1N1?150-es pacsiért beteg+oltás egyben... Hogy az árányeső hujjon reád!:))))
Kekec 2009.08.11. 18:12:25 / # 20992
avatar
Még mielőtt felhoznátok a betegszállítást az nem egyezik meg a személyszállítási engedéllyel.

Kekec 2009.08.11. 18:09:50 / # 20991
avatar
Igen de szerintem amit leírtál az 9 fő feletti járművekre vonatkozok 9 fő-ig csak taxira kapsz engedélyt nem pedig személyszállításra. Sory ha tévedek.
Kempes 2009.08.11. 16:36:18 / # 20990
avatar
A jármű tetején bármit szállíthat, amit a teherbírás és a biztonságos rögzités megenged. A járművek megvilágításáról szóló szabályt sérti, amennyiben világít. (hátrafelé a jármű vörös fényt bocsájthat ki, az irányjelző kadmium sárgát, egyebet nem) Ha nem világit és nincs rajta TAXI felirat akkor nem sért szabályt, ahogyan a tetőn szállított kanapé, gorenje, és a kerékpár sem.
Csumi 2009.08.11. 16:07:22 / # 20989
avatar
A szabadjelző attól szabadjelző, hogy az áll rajta "TAXI". A többi, csak világító reklám... Még ha tudjuk mire szolgálnak ,akkor is...
Apuka 2009.08.11. 15:53:33 / # 20988
Valaki keresse már meg és linkelje be az idevágó szabályt. Én úgy emlékszem hogy a "szabadjelző" engedély köteles (taxis vizsga) és más nem is használhatja! Tehát amit mi látunk az utcán, - pizzafutár, soförsegély stb.- az teljesen illegális. Az megint más kérdés hogy a rend éber őrei inkább azzal foglalkoznak, hogy bekötötted-e az övet ha utas nélkül vagy, de egy ilyen hiénával nem törődik. (még akkor sem ha te szólsz neki, hogy illene intézkednie!)

Csumi 2009.08.11. 15:42:57 / # 20987
avatar
Egy pillanat Urak! Személyszállítás nem kizárólag a Taxit jelenti! Ha kiváltod az ipart "személyszállításra", és közlöd, hogy nem taxi üzemmódban dolgozol, nem kell taxi vizsga, taxióra, sárga rendszám... Tehát csak óvatosan azzal az üldözéssel... A megtévesztő szabadjelzők, nos az más téma....

rőzsehordó 2009.08.11. 15:19:28 / # 20986
avatar
Én láttam tegnap fehér rendszámos világító szabadjelzős ezüstmetál mercedest is, sőt az oldmans elött áll egy egyterű ami belül hordja a műszerfalra erősítve a taxi szabadjelzőt, természetesen ő is fehér rendszámmal. De a pálmát nálam a kollégák által látott (ha látom lefotózom) román rendszámos sárga dacia viszi, szintén szabadjelzővel túrja a várost!

mew 2009.08.11. 14:13:32 / # 20985
avatar
Kicsit meg kéne kergetni az ipsét!

málna 2009.08.11. 11:13:48 / # 20984
avatar
Elméletileg engedélyt kell kérnie annak,aki pizzafutár vagy sofőrsegélyes,és alkalmazná a szabadjelzőt.Mert alkalmazhatja sajnos,hiszen nincs levédve!Ellenőrizni pedig ezeket senki nem ellenőrzi,elvétve akad néhány lelkiismeretes jogkövető rendőr!De miután eme lelkis személyek intézkednek és kirónak rá egy szabálysértést(mert ezzel törvényt nem sért), ő befizeti és tevékenyen tovább sarabol! Ennyi!
csogu 2009.08.11. 09:26:41 / # 20983
Nincs egy olyan rendelet, vagy jogszabály vagy mi (mert tomajer kényes arra, ha ezt keverem), amiben szabályozva van, hogy mikor világíthat valami a kocsid tetején?

Oldalszám: 3