Hozzászólások száma: 237
Oldalszám: 12
Témakörök > Droszt Híradó > Szeptember de vajon tudunk végre élni a kapott idővel? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
202 2012.06.21. 12:34:52 / # 121651
avatar
Persze, el pöcsölhetünk addig is , míg az éjszakai tarifát is elveszítjük. Na ,de mibűl és hogyan tovább ? Ne legyetek papírból, mert ezek össze gyűrnek és el dobnak ! Egyeztessetek a tx óra szervízekkel, ők is érintettek lehetnek több ezer taxis elhullásában !

tomajer 2012.06.21. 12:32:22 / # 121650
Jól hangzik.... Tételesen cáfoljam, vagy elég annyi, hogy: Marhaság?!? :-)
202 2012.06.21. 12:27:59 / # 121649
avatar
Kényes téma, de lépni kell ! Minden csapatnál van etikai bizotság. Ezeket az embereket a tagság választotta meg k..va demokratikusan. Ők azok akik minket képviselnek a tulajok felé. A tagdíjukat is mi fizetjük, tehát a mi érdekünket kell, hogy képviseljék ! ( nem leszek népszerű ) Az etikásoknak meg kell adni a pontos dátumot ( max 30 nap ) hogy pl. Július 22 től a fizető taxisok 240-336 os ft/km el fognak csak üzemben tartani taxi gk it. Ha nem lépnek, akkor valószinű, hogy Nekik más a költségrendszerük és állnak az adóhatósági vizsgálat elébe! Ebből ezt és ezt lehet megtermelni. A vizsgálat idejére , természetesen fölmentést kapnának az etikai teendők alól. Tudjuk mennyi anyagot, adatot kérnek be ilyenkor. ( 2009-2010-2011 es adóév összes ki és bejövő tételeinek alátámasztására szolgáló dokumentumok, szigorú számadású kartonok , stb. Ha el kezdődőt az órák átállítása a telefonosok kötelesek ennek tényét a telefonban elmondani. ( zene és reklám helyett is mehet ) Azok akik át állították dolgoznak, akik nem le vannak tiltva. A kufárnak tök mindegy, hogy Nálad mennyit fizetnek. Ez eddig is így volt. Nem ugyan annak a vállalkozásnak vagyunk a vezetői ! most mi kényszerülünk emelésre oszt ennyi ! kutya ?

krapek70 2012.06.21. 12:07:33 / # 121647
avatar
Ezt a tarifakérdést csak mi tudnánk megoldani ebbe nem fognak fentről szerintem belenyúlni különbözó érdekek alapján. De előszőr is az autó mizériát kéne megtárgyalni, mert sok munkanélküli lesz pár hónap alatt. Akkor meg fújhatjuk a tarifát ha nem lesz mivel dolgozni, max. a hátunkon cipeljük az utasokat. Igaz fogyizni nem is rossz:D
krapek70 2012.06.21. 12:03:53 / # 121646
avatar
Nem akarok megbántani senkit, de úgy járnánk mint eddig:-( Másrészről meg nembiztos, hogy az illetékesek pestiesen szólva szóba állnának az újjonan alakult mókusőrssel. Ahogy látom már három ember nem tud azonosúlni egy adott véleménnyel akkor milyen új szervezet kéne még?:-)))

Bao 2012.06.21. 11:57:39 / # 121645
avatar
Kéne egy taxisokból álló érdekvédelmi szervezetet alapítani... :)
tomajer 2012.06.21. 11:47:13 / # 121644
Nagyon figyelek...... Várom az elképzelést, hogy miként szeretnéd ezt kivitelezni???
nemertem 2012.06.21. 11:44:26 / # 121643
avatar
Részemről a javaslat: -érdekvédelmi tagsági összetépése -tarifa 240/336, 300 alap -telefonos tarifa 240/336, 500 alap,előrendelésnél 800 alap NEM az érdekvédőktől és az önkormányzattól kell várni a megoldást.A megoldást mi magunk tudjuk prezentálni.Az ellenőrzés és a szabályozás is a mi kezünkben van csak élni kell vele.

nemertem 2012.06.21. 11:19:20 / # 121642
avatar
240/336

nemertem 2012.06.21. 11:18:20 / # 121641
avatar
en csak azt nem ertem ha majd mindegyik ceg 184 korul fuvaroz akkor miert nem inkabb 240 korul fuvarozunk nindanyian?

ati8 2012.06.21. 07:22:31 / # 121640
avatar
Most kellene azzal foglalkozni, hogy a cégvezetők végre tudomásul vegyék a költségeinket, és emeljék tisztességes mértékre a tarifát. Ennek több módja létezik, nem mennék bele. Van 3-hónapunk rá, hogy ezt helyre tegyük, és már nem lehetne takarózni az olcsó taxi árakkal a főváros részéről. Uraim, mindenki a saját házánál fusson neki.

málna 2012.06.21. 07:03:34 / # 121639
avatar
Koholmány.:DDD Most a BKV-t fogják ízekre szedni, először kiszervezik belőle a buszállományt. Ezek azért fontosabbak..:)))
csogu 2012.06.21. 03:53:16 / # 121638
Szerintem van most nekik ott épp elég bajuk ahhoz, hogy mondjuk a taxis kérdéssel foglalkozzanak.... Elképesztő részletek derültek ki
törölt felh. 2012.06.21. 01:37:19 / # 121637
avatar
Rég írtam már mert elég átláthatatlan ez az egész.Végre taxisoknak kéne tárgyalni szeptemberig.Nem ilyen-olyan érdekvédőknek meg miegymásnak.Egyet kell tudomásul venni.Csak az látja át a mai problémákat a taxi körül aki az utcáról dolgozik.Miért kell hagyni,hogy mindenféle érdekvédő döntsön több ezer taxis sorsáról.A taxisok közül nincs 10 értelmes ember?(!!!)aki leülne tarlósékkal tárgyalni a gondokról.A fejünk fölött vagdalkoznak érdekvédők.vitézyk-tarlosok az egzisztenciánkról.Ébresztő uraim.Hogy ez hogy történhet meg??

Yuri 2012.06.21. 00:05:31 / # 121636
avatar
Nem állunk meg! TOR TÚRA! TAXISDEMONSTRÁCIÓ JÚNIUS 4-ÉN! TAXISOK IGAZSÁGA MOZGALOM Taxisok vs Városháza / Szakszervezet ...avagy Dióslaki Gábor mint taxisérdekvédő?!? :-) Pásztor Gábor: A Taxi rendelet Szakmai véleményezése A Főváros és a többiek... tárgyalásainak eredménye IN MEMORIAM BUDAPESTI MAGÁNTAXI Még a taxisok között sincs teljes egyetértés És végül, de nem utolsónak: Újjá alakul a TGFSZ! Ezek mind ugyanarról szólnak: érvek, ellenérvek, vélemények, ötletek; ki, miért csinálja jól vagy rosszul, hogyan kellene jobban csinálni, stb, stb. Megmondom őszintén, már nem tudom követni. Annyi topik van ugyanarról, hogy inkább bele sem olvasok már egyikbe sem. És most itt van még egy. Biztos, hogy kell? A fentiek mindegyike tele van ötletekkel, javaslatokkal (hasznosakkal és kevésbe hasznosakkal - nézőpont kérdése), mindegyikben van vélemény pro és kontra. De már értéküket vesztik, mert minden héten nyílik egy topik erről. Arra pedig ne is gondoljon senki, hogy itt nem lesz vita, személyeskedés, vagy mások szidalmazása. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek máshogy jó a jó. Ezért szinte természetes, hogy amiről valaki azt gondolja, hogy jó, az másnak rossz lesz. Ez pedig megszüli a vitát, a vita pedig a szitkozódást... Elnézést, ha megbántottam valakit a véleményemmel. De ez is egy vélemény.

202 2012.06.20. 23:06:08 / # 121635
avatar
Jó ötletnek tartom. Kezdjünk építkezni! Jó sok minden vár ránk, de valóban közös a sok probléma. A tarifát kell mielőbb rendbe tenni, mert pénz nélkül nem megy! Egyszerűen rá kell kényszeríteni az embereket a 240-336 ra taxist - utast egyaránt. Ennek ez az ára. Nem csak a kiadást nézem, de ne dolgozzak már ingyen azért, mert valakinek nincsenek törvény által előírt havi kötelezetségei. Ha a 240-336 ot használnánk , akkor ez a topik nem is lenne. De ha már van.......

megmondó 2012.06.20. 22:32:58 / # 121634
avatar
Meg kellene probálnunk ezt a topikot a megoldás topikjává előléptetni felépiteni kizárolag ész érvekkel személyeskedés mentes párbeszéddel,meghalgatva minden érvet ellen érvet. Minnyájunkat husba vágoan érint nem igaz,hogy egymást meghalgatva,türelmesen megprobálni meggyőzni a másikat fogadja el a jobb gondolatokat. A magántaxi-t soha nem tanultuk,egyszer csak "lett"! Mindannyian magunkban azt hisszük mi csináljuk jol de nem biztos!! Céges,szabad úszó,szállodás,repteres,mind más müfaj higgyétek el ha holnaptol bármelyikünknek a másik helyén kellene helyt állni meg meg inogna a vélt magabiztonságunk! Ennek az áldatlan állapotnak mindnyájan véget szeretnénk vetni az biztos! Van miből épitkezni mert indulásnak van 1 közös cél! Nem hiszem,hogy szükségünk lenne fogadatlan prokátorokra önjelőlt szonkokra! Innen legalulról kell épitkeznünk önerőből! Nem késő de sok időnk sincs! Remélem nem válik egymást lealázó veszekedések szinterévé ez a topik. Mégha sziruposnak is tartják néhányan és álomkergetésnek hiszem meg lehet találni a megoldást!

Oldalszám: 12