Hozzászólások száma: 237
Oldalszám: 12
Témakörök > Droszt Híradó > Szeptember de vajon tudunk végre élni a kapott idővel? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
megmondó 2012.06.21. 23:20:59 / # 121689
avatar
Ezt nem gondolhatod komolyan! Én többet tudok! Az biztos kétség nem fér hozzá akik napi szinten mondjuk pl. itt aktiv részesei a 400-nak de sokkal többen tennének! Tegnap "megrottál" mennyire felkészületlen vok. az érdekképviselők kilétével kapcsolatban! Sztem még ez a 400 sem tudná mind! Vissza kanyarodva nagyon sok embert érdekel de Metál és társai mögé nem fognak felsorakozni,és itt a felsorakozniban van az eggyik lényeges pont.Addig mig vki v. vkik nem fognak tudni felmutatni értelmes elfogadható alternativát felmutatni ami nem arrol szol ,hogy majd vki aki az élre áll remélve kitörhet a taxibol mint érdekképvileti vezető. Ezekből már volt elég! Gondolom első lépésként a Fővárossal tudatni tudatositani kellene,hogy pl. akikkel most tárgyalnak nem élveznek a tenni akaro taxis társadalomtol semmilyen felhatalmazást hisz az elmult fél évben arra sem voltak képesek hogy legalább 2 hétig ugyanazt képviseljék! Majd mikor napi szinten eggyeztetnek egy átfogo a szakma minden szegmensét érintő csoportal és az ő általuk megfogalmazottakat képviselni tudják. Hitüket pénzüket vesztett embereket nehéz tüzbe hozni ujra.
tomajer 2012.06.21. 22:32:11 / # 121688
Nem akarom megcáfolni a mondandódat, bár megtehetném... De lényegtelen tényleg, ki mióta taxizik. csak, ha már úgy teszel mintha, akkor ne mond hogy nem szereted azokat, akik ezzel kérkednek:-))) Nna sz'al, hogy mi az utópia ma a szakmánkban...... minden ami úgy kezdődik, hogy minden taxis..... Nincs ilyen. Nem létezik minden taxis!!! Létezik, egy kb. 5% azaz öt százalékos mag (3-400 ember) aki hajlandó lenne tenni valamit. Abból kell kiindulni, ennyivel mi érhető el. Minden más, csak álmodozás.
megmondó 2012.06.21. 20:54:28 / # 121687
avatar
Bár kis cinikusság érződi a soraidbol válaszolok! Konkrétan mig a hangnem ilyen sehogy! Az irásomból pontosan az tünik ki amit szerettem volna,hogy kitünjön! Ha már megszolitottál mi az ami nem jo vagy valoságalap nélküli abban amit irtam? Nem tudom mi számit régi taxisnak?! Mikor elkezdtem sem szerettem ha vki avval kérkedett miota taxizik ahogy most sem! Pontosan azért mert sok kollégát ismerek aki régebben kezdte vagy csinálja mint én és nem jobban(bár tudjuk ez ha relativ is de "mérhető"!)de az ellenkezőjét is! De hogy válaszoljak mennyire vagyok régi taxis akkor kezdtem mikor volt a cb-n TORONY,a rádio taxinál 850 volt az utolsó szám várolista volt,2 kőzpontja volt a r.taxinak. Gondolom tudod ez kb mikor. Nem akarlak megbántani ahogy mást sem de azt irod abbol induljak ismervén a taxisokat ezt a közeget lehetetlen és utopia amit leirtam! NEM! Azért nem mert voltak,vannak,lesznek köztünk olyanok akik nem fásultak bele még teljesen ebbe az egészbe! Másodszor vagyunk (talán nem vagyok nagyképü ha ide sorolom magamat is lévén a királyi többest használva) elég sokan akik az átlagnál reálisabban,objektivebben,látjuk a kiutat és nem egymást kellene herotozni inkább egymást segitve kellene felnyitni a többiek szemét felrázni a hétköznapokba beleszürkült megfásult kollégákat! Nekem is van családom és ami időt itt eltöltök velük is lehetnék de hidd el nekem fontos mit hoz a jövő mert bármilyen hihetlen szeretem még mindig ezt csinálni az összes nyügével keserüségével szeretek taxizni!
tomajer 2012.06.21. 20:31:56 / # 121686
Ámen. Akkor már csak azt mond el, hogy ezt hogy szándékozod elérni. Írásodból az tűnik ki mintha régi taxis lennél.. /szerintem nem vagy az:-)/ akkor viszont ismerned kéne a taxisokat. Tehát abból indulj ki, milyen közegben is akarod ezt véghezvinni!!! Konkrét gyakorlati lépéseket várok.
megmondó 2012.06.21. 20:26:53 / # 121685
avatar
Egy ideje igyekszem beleolvasni inden topikba ami a "megváltásrol" szól. Azt látom itt is a megváltás egymás ba....gatása megy a megoldás keresése érvelések egymás meghalgatása esetleg meggyőzése helyett! Nem tudom lehet rosszul gondolom de én hiszem a szive mélyén mindenki ugyanazt szeretné alapjaiban de a legnagyobb baj az hogy senki nem hisz benne!! Mondhatjátok,hogy érzelgősen szirupizü utopia pedig qva anyázás nélkül is tudnánk egymással BESZÉLGETNI!!! Addig mig itt vagy bármely más topikban ill. forumon kioktat bárki másik kollégát addig nem lehet megoldást várni mig az alapvető tisztelet a másik gondolatának szabadságot nem adva egyből ledegradáljuk egymást! Azt gondolom tegnap este talán megfogalmaztam alulrol kell elkezdeni épitkezni hittel és egymás és a SZAKMA iránti alázattal! Pontosan azért tartunk itt mert mint irtam egyszer csak lett a "maszek taxi" nem tanultuk csak csináltuk! Mindig a hosszu évek alatt 1-1 taxis ki emelkedett közülünk mondván majd én vezetem a szekeret de eddig minden szekér tévutra ment mert a bakon ülve elfelejtették milyen is tolni a szekeret! Mikor az idő mulásával mondjuk ugy hozzáértők is clgvezetőként bekerültek a taxi vérkeringésébe rálátással mekkora pénz van abban ha vezetnek megvezetnek bennünket! Miután a munka mellett a másik fő tevékenységünk a sirás ezt meglovagolva szisztematikusan belénk "döngölték" csak akkor lesz munka ha olcson járunk,mert akkor majd folyamatosan tudsz menni rezsi km nélkül és akkor a 150 az valojában 300!! Fel kellene már ébredni azért mert a taxiban ülünk nem vagyunk hülyék!! Igenis fel kell emelni a tarifát és tisztességes munkával tisztességes jövedelmet kereshessünk! Ha tisztességes tarifát használunk akkor igenis minőséget kell szolgáltatni! Kivesző félben van az a faj a taxiban aki ki-be szállásnál kinyitja az ajtokat és ez csak egy! Ne üres zsebbel fillérekből saját nyomoruságos küzdelemből kelljen már eggyik naprol a másikra csodát csinálnunk. Biztositsák ehhez a tisztességes feltétel rendszert,ne ultimátumot hanem korrekt elvárásokat támasszanak amit be lehet és kell tartani! Ellenőrizzenek de ne üldőzzenek! Hinni kell abban,hogy ez nem utopia nem a világmegváltásrol beszélünk! El kell felejteni az elmult 20 év rossz beidegződéseit! Ha tisztességes pénzért fuvarozol akkor van esély bármire! Ha ezt elérjük akkor a szakma metisztulhat önmagátol is.

krapek70 2012.06.21. 20:19:52 / # 121684
avatar
Azok a régi szép idők:D Mindig azt mondjuk ennél rosszabb már nem lehet pedig.....

tomajer 2012.06.21. 20:14:52 / # 121683
jjaja:-) Elképzelted, hogy annyit kapsz értem mint egy rendes emberért:-) vazze... már tíz éve. És nem hittük volna, hogy lehet rosszabb is a helyzet!!!:-(
csogu 2012.06.21. 20:12:46 / # 121682
Beijedtem, azt menekülőre fogtam :-))
tomajer 2012.06.21. 20:10:02 / # 121681
Nnaugye:-) Istenem, amikor bejöttél a kútra, végigmértél.. csak nem te vagy a tomajer? nna én inkább megyek is... :-DDD
csogu 2012.06.21. 20:06:25 / # 121633
Szofisztikált és erősen disztingvált stílusban nyomtuk...A TELEFONBESZÉLGETÉSEINKHEZ KÉPEST :-)))

tomajer 2012.06.21. 19:42:28 / # 121680
Szerintem nagyon kulturáltak voltunk:-)
tomajer 2012.06.21. 19:19:58 / # 121679
Dühöngeni lehet, csak lóf@szt sem ér! Engem pl. bosszant ez a mondatod: "egy ilyen kocsog nyomorposztkommunista orszagban nem valtozott meg az emberek gondolkodasa enyi ev utan sem." Mert dehogynem változott meg. Sokkal önzőbb lett. Nesze neked kapitalizmus!!! Nem kezdem el sorolni, hogy mi mindent tett meg egy taxis a másikért, húsz évvel ezelőtt kérés nélkül, mert csak tündérmesének tűnne.... Ma mivel megváltozott az emberek gondolkozásmódja, azt várja mikor hullik ki mellőle a másik... mindegy milyen okból. Ha te demonstrálsz. ő dolgozik... (lehet hogy te is???) Ha te nekimész a cégvezetőnek, és letiltanak, ő mossa kezeit, és nem is ismer. Ha te felemelteted a tarifát a cégvezetőddel valahogy, ő vigyorogva elkezdi hirdetni az új ócsó cégét, és fog rá találni embert, aki elviszi a fos fuvarjait. Ez mind a mai valóság. Az utolsó ötleted meg még értelmezhetetlen is. Mit csináljon a droid??? Dögöljön éhen??? Önként? És azt miért tegye???
nemertem 2012.06.21. 18:14:33 / # 121678
avatar
az, hogy mivel szét leszünk szedve, ezért még abban a kis időben ami hátravan januárig megpróbálhatnánk anyit keresni egy fuvarral, hogy ne a borravalóra kelljen apellálni.aki nem áll be a sorba az meg bekaphatja.mondok jobbat.bekapja nem bekaphatja.aki meg itt azert veri a segget a foldhoz mert occsotarifaval felepitett valamit es most toredezni latszik a jolet azt nagyon sajnalom.es igen elkeseredett vagyok mert ez tok egyszeru dolog lenne es valoban duhos is vagyok mert egy ilyen kocsog nyomorposztkommunista orszagban nem valtozott meg az emberek gondolkodasa enyi ev utan sem.amikor meg megkerdezek valaki "illetekest" akkor tolja a rizsát Ádámtól és Évától elkezdve a parciális integrálásig meg próbál tütetéseket szervezni az egyik pozícióra vágyik a másik hírnévre a harmadik szotyicéget épít borsodi vendégmunkásokkat ahelyett, hogy végre valaki a cipőjébe ugana és tenne valamit.de persze azt nem lehet...kezdhetnenk mondjuk azzal, hogy aki droid autón ül az nem jön ki ma, meg holnap sem és azután sem és így tovább.
csogu 2012.06.21. 18:06:09 / # 121677
Figyelj, én neked is maximálisan igazat adok, azzal kapcsolatban, hogy a kolléga a stílusával sért egyeseket. Megmondom neked, hogy engem speciel miért nem. Azért nem, mert tőlem is és (főleg) tomajertől is lehetne, ennél sokkal kifogásolhatóbb stílusú idézeteket betenni még abból a korszakból, amikor mi hittünk valamiben. Hajjajjj, de még hozzá milyen hangvételű adok-kapokok mentek ... még köztünk is :-))))) Szóval én maximálisan megértem a kollégát is, aki ennyire hevesen fogalmaz...tele van a ******....feje elképzelésekkel, amik halva született ötletek, ....talán Ő is tudja...de a tehetetlenség düht generál benne és azt azon fogja kitölteni, aki az elképzelése ellen megy...ez egy sablon...mára már...sajna.
krapek70 2012.06.21. 18:00:31 / # 121676
avatar
A Nagykönyvben úgy van megírva ahogy leírtad. Ezen nemigen tudunk így változtatni. Csogu értem, hogy mire célzol, csak legalább a többieket ne kezelje le a "kolléga" mindenkinek áll a zászló de lehetne nyugisabban is fogalmazni. Felesleges egymás szapulása.
csogu 2012.06.21. 17:55:39 / # 121675
Ne piszkáljátok már egymást. Te is tudod, hogy belőle a düh, és a kétségbeesés beszél, megoldást nem tud, amire Te (tapasztalatból) már ne tudnád a választ, hogy az miért megvalósíthatatlan. Ahogy a Málnának is, Farkas Zsoltinak is...és stb...stb...a maga bőrén kellett ezt megtanulni, vannak és lesznek is olyanok, ahogy Mi is így voltunk ezzel, hogy amíg maguk nem rohannak falnak, addig hisznek valamiben. Ennyi:-)
tomajer 2012.06.21. 17:42:21 / # 121674
Várom, hogy védi ki azokat a buktatókat amiket leírtam....
krapek70 2012.06.21. 17:32:08 / # 121673
avatar
Ahogy elnézem mindegy mivel érvelsz, szemellenző aktiv űzemmódba és csak nyomja a sódert:-)))
tomajer 2012.06.21. 17:29:40 / # 121672
Mi?
nemertem 2012.06.21. 17:24:45 / # 121671
avatar
faszer ertetlenkedsz itt te is tudod, hogy ez lenne a megoldas
Oldalszám: 12