Hozzászólások száma: 237
Oldalszám: 12
Témakörök > Droszt Híradó > Szeptember de vajon tudunk végre élni a kapott idővel? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Bbetyár 2012.06.22. 13:50:34 / # 121709
Hát még a szénégetőé! 21200km
tomajer 2012.06.22. 13:35:39 / # 121708
Kemény a bányászok élete:-)
Bbetyár 2012.06.22. 13:28:53 / # 121707
Hazaértem. (47. napra)
nagyonkedves 2012.06.22. 11:10:13 / # 121706
avatar
Még a végén tényleg eljuttok az érvényesítésig! :D
tomajer 2012.06.22. 11:06:22 / # 121705
Felriadtál?:-)))
Bbetyár 2012.06.22. 10:46:48 / # 121703
[b]Az érdekeit annak lehet megvédeni, aki tudja mi az érdeke.

málna 2012.06.22. 09:52:42 / # 121702
avatar
Elsőre nem sütött eléggé bizonyára... :))
tomajer 2012.06.22. 09:44:05 / # 121704
És akkor most csak neked Riccs! Az elmúlt tíz évben, hány többre hivatott, jobb sorsot érdemlő, lelkes garnitúrát láttunk már itt elvérezni, fásulttá, taxisgyűlölővé válni magunkkal együtt??? Mennyit kell még végignézni és hagyni, hogy bedarálja magát? Nézem, olvasom, hogy a most ébredező generáció kioktatja, lebassza az Indiánt, aki már tíz évvel ezelőtt a radikális frakció képviselője volt... /és a szájhagyomány szerint az egyetlen, aki sajátkezűleg csavart le egyet Pásztor Gábornak:-)/ Bakucz bácsi már szivarozó mágnásként mosolyog rajtunk a másik oldalon, Bbetyárral bármiről lehet beszélgetni, de a taxi szót ne ejtsd ki a szádon.... és akkor a későbbieket nem emlegetném. A TGFSZ is egy taxisokból álló lelkes csapat. csak épp már megkapták a maguk pofonjait, és rájöttek ők is hogy sz@rból kell várat építeniük.... de ők még nem adták fel. Még próbálnák. ha hagynák őket, ha melléjük állnának, ha támogatnák őket. De jön a "friss" generáció aki leszarozza őket, és megint fejjel akar menni a falnak, mert csak az az igazi. Vért akarnak inni és nem hiszik el, hogy amikor tényleg megindulnának nem lesznek tízen:-( Tényleg nem lehet egyszer végre nem mindent elölről kezdeni? Segítek, támogatok én minden új szerveződést, (ha nincs cégvezető szaga) de nem akarom több "gyerekemet" elveszteni!!! :-(
tomajer 2012.06.22. 09:32:27 / # 121701
:-) Az a baj, hogy azt hiszik, a célról kell engem meggyőzni, és itt hajtogatják nekem, hogy az milyen jólenne:-) Nem urak. Ne arról győzzetek meg, mi lenne a jó a taxisnak... habár ebben is sokan sok félét gondolunk. Én arra várok választ, hogy miként szeretnétek elérni azt a célt!!!
202 2012.06.22. 09:27:42 / # 121700
avatar
Alapos vagy ! na, de 3x ?
202 2012.06.22. 09:26:10 / # 121699
avatar
Üdv. mindenkinek ! Azért fontos a 240 / 336 mert azt már nem kell ezer évig tartó egyeztetésekkel kiharcolni. Cserébe sem kell föl ajánlani semmit!!! Ráadásul valamikor ezt , már kiszámolták és elfogadták. Azóta sem lett olcsóbb semmi! Ha nem tudjuk ebben az évben elérni, hogy csak ez a kettő darab tarifa legyen az órákban, akkor kár is bár mit tervezgetni és teljesen mind egy , hogy bent maradsz e vagy sem. Nem tudsz tovább létezni ! Ma már nem az a kérdés, hogy megéri e csinálni a taxit ( 300-500 munkaóra )ha nem az, hogy tudok e tankolni. Nem , nem tudom a megoldást, ha tudnám akkor én lennék a "Megváltó". Azt tudom, hogy a költségek már ott tartanak amivel az Áfa törvény értelmében a következő adóévben már csak nagyon kevesen választhatják az alanyi mentességet és ez sajnos akkor is így van, ha a homokba dugjátok a fejeteket. Sokkal nagyobb a baj , mint azt gondoljátok ! A munkahely tám. miatt pedig nem lesz szükség a volt vállalkozókra, mert senki nem fizet értük támogatást. Ha valamit nem érthetően írtam le , akkor elnézést kérek Tőletek !

málna 2012.06.22. 09:17:39 / # 121698
avatar
Tényleg megnyaltad? :))
606 2012.06.22. 07:21:07 / # 121697
avatar
Kata jó fej :)))
csogu 2012.06.22. 06:46:02 / # 121696
Jajjj mert olyan vagy:-)) Figyelj már rám egy picit...kérlek. Leírtad, igaz, na de hogyan? Neked ez a terep, az internet, a fórumozás, hazai pálya, Te otthonosan mozogsz rajta. Maga a szakma, meg ami most körülveszi, szintén ismert terep. magyarul Te vagy az a "bölcs", aki már annyit szívott, hogy többet tud a többinél... Erre van egy jó sztorim.... Ugye én is apa vagyok..2 gyerek meg miegymás... Mentünk egyszer kirándulni...és jó apához híven, ügyeltem arra, hogy minden rendben legyen... Erre vigyázz, arra vigyázz...oda ne lépj...itt kapaszkodj...lassan igyál...szerintem nem kell sorolni neked sem:-)) Mire a fiam egyszer csak megszólal: - Apa, hogy-hogy Te ennyire okos vagy, és mindent tudsz, hogy miből mi baj lehet? Óh...én? Okos? No igen...van benne valami, amit a gyerek mond....mert hááát igen...van tapasztalat rendesen...már épp készültem levegőt venni, hogy valami kurva okosat válaszoljak, mire a feleségem....hangjában a csodálat leghalványabb jele nélkül a következőt válaszolta... - Mert apád annyira okos volt amikor annyi idős volt, mint most Te, hogy 3x is megnyalta a vasólt, hogy biztos legyen abban, hogy az fáj...így most már tudja, hogy azt nem szabad... Na, ezen a kiránduláson már több dologtól nem óvtam meg őket előre...:-))))...hagy tapasztaljanak:-)) Tomi...pár éve Te meg a 200 forintot fújtad...szegény Pali idegeire is mentél rendesen...szóval rajtad is volt már az a cipő, amiben most Ők sétálnak...:-))) Hiénakutyáról meg már nem is beszélve, aki már csak a neved említésedtől feszültebbé válik:-)))
tomajer 2012.06.22. 06:27:35 / # 121694
De háát leírtam a (22)-es hozzászólásban mit kell tenni. És feltettem a kérdéseket, amiket én nem látok megoldhatónak. Foglalkozott vele valaki? Nem! Fújják a hülyeségüket, hogy 240/336 mintha ezzel a jelszóval mindent elmondott volna. Hogyan, ember, HOGYAN???
csogu 2012.06.22. 06:23:19 / # 121695
Szia, engedd meg, hogy pár észrevétellel éljek írásoddal szemben. Nem kioktatás, vagy jajj én jobban tudom alapon, hanem csak mint az én önálló véleményem. Idéznélek, majd hozzáfűznék pár gondolatot, ami az én meglátásom az említett dolgokkal szemben. Nem vita, sima eszmecsere. én hiszem a szive mélyén mindenki ugyanazt szeretné alapjaiban A "szakmában" lévő "taxisok" igen nagy százaléka...nem is merek saccolni, hogy mekkora, kényszerből jött erre a pályára. Így semmiféle szakmai tisztelet, odaadás sincs benne, sőt ennek hiányát sem érzik magukban. Semmi mást sem akarnak, mint minél kevesebb kint töltött idővel, minél kevesebb teljesített fuvarral, a lehető legtöbb profitot termelni. Amennyiben Te is erre céloztál, akkor helyes a megfogalmazás, valóban a többség ugyanazt akarja. Viszont a megfogalmazásodból nekem nem ez jött át, Te ennél több vagy. Mondhatjátok,hogy érzelgősen szirupizü utopia pedig qva anyázás nélkül is tudnánk egymással BESZÉLGETNI!!! Maximálisan egyetértek veled. Azt gondolom tegnap este talán megfogalmaztam alulrol kell elkezdeni épitkezni hittel és egymás és a SZAKMA iránti alázattal! Nézd, ha használhatok ilyen nagy szavakat, de én 18 hónap alatt kb. 400 taxist "oktattam". Talán...várj, picit végig gondolom...olyan 8-10 embernél találkoztam azzal, hogy a szemükben a taxi, taxis, valami más, egy magasabb besorolású állapot, mint ahogy minket a társadalom megítél. Kényszerpálya, guruló koldusok, primitívek, bukott emberek gyűjtőhelye....stb...stb...stb...ahogy azt lehet olvasni civil fórumokon. Honnan is kellene akkor kezdeni az alulról építkezést? Óvodás lehettem, amikor apám lement a taxiállomásra, hoyg hoz egy taxit, amivel majd kimegyünk a Palára, strandolni. Mielőtt elindult, határozottan utasításba adta a következő dolgokat: - Készüljetek el, mert ha találok a droszton szabad taxit, akkor 20 perc és itt vagyok és a taxióra jár, nehogy nekem egy percet is várni kelljen!!! - A taxiban nem hangoskodunk, nem rugdossuk az ülést és Ricsi (ez voltam én), nem tekergetjük az ablakot, mert az nem játék!!! ...majd elviharzott...anyu meg pánikszerűen készített össze minket, meg a strandra szánt dolgokat...én, hogy ne legyek útba, inkább kimentem az utcára és vártam aput, a TAXIVAL!!! 5-10 perc, és már kint is állt anyu a testvéremmel...és vártunk...és vártunk....................és vártunk.... Végre befordult a TAXI az utcába, elől apuval... Beültem...mindig középre, mert onnan mindent láttam, ami érdekelt. Engem nem az érdekelt, hogy mi zajlik az utcán, hanem az, hogy mi történik a TAXIBAN! Ketyegett az óra, olyan összeget mutatva, amiből én annyi édességet tudtam volna venni, hogy egész nyáron a fülem kettéállt volna...és csak ketyegett és putty, megint nagyobb összeget mutatott... A TAXIS magabiztosan vezetett, érződött rajta, ITT MOST Ő AZ ÚR!!! Apu beszélgetett a sofőrrel, és érződött a hangjában, hogy egyenrangúnak...na várj, így pontosabb....minimum egyenrangúnak tartja a sofőrt....aki csak mesélt és mesélt, olyan érdekes dolgokról, aminek a felét nem is értettem, hogy miről van szó...de egy biztos...TUDTA...mindent tudott... Megérkeztünk a Palára...(XVII. kerületben laktunk) és apu egy egész piros százast adott a sofőrnek...ami annyi pénz volt a szememben nekem akkor, hogy azt most nem is tudom veled érzékeltetni. Kiszálltunk a taxiból, anyu már a strand bejárata felé vonszolt (igen, akkor a taxik még behajthattak), de én csak visszaforgolódva a taxit, és a TAXIST néztem... Na, és akkor hol is kellene kezdeni az építkezést, mennyire alulról indulva? Elképzelem az előző történetet...a mai viszonyokban... Óvodás vagyok, fater ül a fotelben és néz valami sportműsort, amikor anyu bekiabál a szobába, hogy a taxis központból már másodszorra telefonáltak, hogy megérkezett a taxi, ami nem tud várakozni, folyamatosan kőröznie kell...szóval ideje lenne indulni...mire fater: - Ki nem sz@rja le, hogy kőröznie kell? Hát kőrözzön...örüljön, hogy rendeltünk. Eltelik még vagy 10 perc, mire végre elindulunk. Leérünk a ház elé...de a taxi sehol...fater kurva mérges lesz, és idegesen kiabál a mobiljába... ....3 perc és jön is a taxi...a sofőr elnézést kérve ugrik ki, mire fater valamit odamorog, nem értem mit, de érződik, semmire sem becsüli ezt az embert és nagyon nem érdekli, hogy mi a nyűge. Elindulunk...mire fater elkezd vitázni a sofőrrel, hogy merre megy??? A sofőr elnézést kér, és jelzi, hogy a fuvar végén, majd kevesebbet kell fizetni. Látszik rajta, hogy ideges, kiszolgáltatott...izzad is rendesen...meg szerintem kicsit büdi is... Hirtelen egy fékezés, amire anyunak kiesik a kezéből az üdítőm...na, ennek is lőttek..a fele kiömlött...nem baj, majd aputól kérek egy másikat...nem nagyon érdekel, mert nagyon tetszik, ahogy nyomogatom hátul a gombot, amitől az ablak lemegy, majd utána fel.... Megérkezünk...apu számlát kér és anyut kérdezi, hogy van-e nála valami apró, amivel a taxist ki tudják fizetni...anyunál van apró, egy 5 ezres, de ez valamiért nem jó a taxisnak...nem tud belőle visszaadni, vagy mi...apu elkéri tőlem a pénzem, hogy majd a strandon visszaadja, csak végre már jussunk ki ebből a taxiból... Végre, kiszálltunk...előttem a strand...futok előre, hogy minél előbb a vízben legyek.... Hmmmm...Megmondó, mennyire alulról kezdjük az építkezést? Ha tisztességes tarifát használunk akkor igenis minőséget kell szolgáltatni! Kérlek, mondd meg nekem, hogy mi szerinted a "tisztességes tarifa", mert egy hanyag közgazdaságilag megalapozott számítást végezve ez ma olyan cirka (kérlek ne ijedj meg!!!) olyan 420 ft/km körül lenne...függetlenül attól, hogy rendelt, vagy utcai tarifáról beszélünk...na és utána, ha leírtad, hogy szerinted(!!!) mi a tisztességes tarifa, akkor kérlek szépen, azt is írd le, hogy mit értesz minőségi szolgáltatáson? Még csak annyit...abszolút nem kekeckedni akarok, csak simán eszmecserét folytatni:-))
csogu 2012.06.22. 05:42:01 / # 121693
Figyeljetek, oké, radikális lépések kellenek. Rendben. Másik topikban azt olvastam, hogy a 2db "érdekvédő szervezetet" el kell távolítani, hogy több kárt ne okozhassanak. Oké, rendben. Mi a konkrét elképzelés, hogyan tovább? Minden cégnél ki kellene építeni egy olyan bázist, ahol a cégnél lévő taxisok 70-80%-a egy emberként gondolkodik és a megfelelő időben, egy emberként is cselekszik. Ez is rendben. Mi a konkrét elképzelés, miként lehet ezt kialakítani, illetve kik azok a konkrét személyek, akik ezt elvállalják? Az etikások azt mondják, hogy köszönik, de nem élnek azzal a megtiszteltetéssel, hogy Ők legyenek azok az emberek, mert annak ellenére, hogy itt valaki azt írta, hogy az etikások a taxisok érdekeit kell hogy képviseljék, Őket a cégek vezetősége nevezte ki és azért, hogy a CÉG érdekeit képviseljék...ha kell a taxis oldalán, ha kell, az utas oldalán...de mindenképpen a cég érdekeit előtérbe helyezve. Akkor hogyan tovább? Más ötlet kell... Ki, illetve kik lesznek azok, akik érdekcsoportokkal szembemenve, a jogszabályokat, BTK-t megszegve, elveszik azoknak a kedvét, akik az egységet (amennyiben ez kialakulna) megsértik, és ártörő akciójukkal új céget próbálnak életre kelteni? Mert kb. itt az elmúlt 2 napban ezeket fogalmaztátok meg, mint feladat. Tomajer, igaz picit ingerültebb stílusban, de ugyanezt kérdezi: Az ötlet adott, leírtátok, most hogyan tovább? Még azt sem mondjuk, hogy nem jó ötlet...rendben, legyen....még azt sem mondjuk, hogy nem fog működni...adjuk meg neki az esélyt...rendben...Hogyan tovább?
csogu 2012.06.22. 05:27:54 / # 121692
Tomi, figyu...tényleg hagyd őket "beszélgetni", ne szólj bele mindig, mert a témával kapcsolatos belelátásod azonnal ingerült reakciót kelt benned és ez borzasztóan érződik az írásaidban. Hagyd, hagy agyaljanak képzeleti síkon és ha majd olyat látunk, ami valóban említésre méltó, van benne fantázia, akkor majd kiragadjuk azon elképzelések közül, amiről tudjuk, hogy nem működik. Na....most ez is baromi nagy arcú írás, de nem tudtam jobban megfogalmazni:-((( Azzal senkinek semmi kárt sem okoznak a fiúk, ha agyalnak a lehetséges megoldásokon...szerintem...meg különben is, a reményt nem szép dolog senkitől sem elvenni... No, remélem átmegy a mondandóm lényege, és nem érti senki sem félre...
csogu 2012.06.22. 05:18:21 / # 121691
??? Nekem nem rosszabb...nekem már akkor is ilyen volt:-))
nemertem 2012.06.22. 02:30:23 / # 121690
avatar
ha te megkeseredtel az a te dolgod.itt most meglengettek felettunk a kardot,ez mindenkinek szoget utott a fejebe.ha ezt vesszuk alapul akkor ez alapjan el lehet indulni.radikalis lepesekre van szukseg nem ingyom-bingyom gittegyletekre. 240/336 szerintem ha kenyszeresen ki akarsz oktatni mindenkit es mindenki mas butasagokat beszel akkor ez azt jelenti,hogy te viszont tudod a megoldast.miert nem mondod el mi a jo irany?
Oldalszám: 12