Hozzászólások száma: 287
Ugrás a hírhez Oldalszám: 15
Témakörök > Hírek fórumai > Verseljünk A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Bbetyár 2007.12.24. 17:53:32 / # 120927
Babits Mihály Sírvers Itt nyugszom. Végre megnyugodtam a hosszú szenvedés után. Keserű lelkemet kiadtam s mint dőlt fatörzs, fekszem sután. Keserű lelkemet kiadtam, mint fájó gennyet a beteg: magamtól is védve maradtam: akarva sem szenvedhetek. Nincs jobb világ a másvilágnál, a másvilágon nincs világ, s nincs jobb világ a nincs-világnál, mert féreg nélkül nincs virág. Nincs jobb világ a nincs-világnál, hol féreg van csak, nincs virág, hol féreg nem kár, hogyha rágcsál, hol féreg nem fáj, hogyha rág. Itt nyugszom. Végre megnyugodtam. Elszállt az álom és a láz. Ma föld fölöttem, föld alattam, és nem emel, és nem aláz. Ma föld fölöttem, föld alattam, koporsó kerít, néma ház. Keserű lelkemet kiadtam és nem boszant a léha gyász. Nincs jobb világ a másvilágnál, mely halkan létlen létre bont, mert jobb ha nem látsz, mint ha látnál, s hol semmi érzés, semmi gond. Mert jobb ha nem látsz, mint ha látnál, és jobb a száraz, puszta csont ez ideges, husos világnál, mely oly keserves és bolond.

Bbetyár 2007.12.24. 06:15:32 / # 120897

Bao, a FŐNÖK! 2007.12.24. 05:38:03 / # 120895
avatar
Tipord világ, szegény szívem! (Mark Twain: Huckleberry Finn)

Bbetyár 2007.12.24. 04:22:03 / # 120892
Atta így is lehet
cbtaxi 2007.12.24. 04:07:04 / # 120891
avatar
Vörös István Karácsony éjjelén Kár lenne összeveszni, kínozni egymást; szeretőd bárhol akad, de társat nem találsz. Könnyű, kis kalandok, öröm, élvezet; úgy kérlek, ne vedd zokon, ha mindig engedek. Karácsony éjjelén, a szeretet ünnepén; maradj most velem, hajolj fölém. Próbáltál visszafogni, csak néha sikerült, volt úgy, hogy rajtakaptál, minden kiderült. Lehet, hogy rossz vagyok, és gyakran tévedek; de mindig nálad találok menedékhelyet. Karácsony éjjelén, a szeretet ünnepén; maradj most velem, hajolj fölém!

törölt felh. 2007.12.24. 03:46:52 / # 120886
avatar

cbtaxi 2007.12.22. 01:57:15 / # 120924
avatar
Nocsak...egy P.Mobil rajongó! :)))
törölt felh. 2007.12.22. 00:08:32 / # 120921
avatar
Élhetsz akár százhúsz évig Járhatsz iskolába végig Nőhetsz fel a magas égig Belül nem változol semmit! Élhetsz nagylábon vagy térden Járhatsz a világban vagy helyben Kérhetsz aranyat vagy bármit Belül nem változol semmit Élhetsz gyár mellett vagy dombon Ülhetsz hűvösben vagy trónon Nyelhetsz melegen vagy forrón Belül nem változol semmit Léphetsz másokra vagy félre Szólhatsz hangosan vagy félve Várhatsz sárgában a zöldre Belül nem változol semmit

törölt felh. 2007.12.21. 06:27:33 / # 120918
avatar
Arany János: Civilizáció Ezelőtt a háborúban Nem követtek semmi elvet. Az erősebb a gyengétől Amit elvehetett, elvett. Most nem így van. A világot Értekezlet igazgatja: S az erősebb ha mi csínyt tesz, Összeül és – helybenhagyja.

törölt felh. 2007.12.21. 04:08:46 / # 120917
avatar
Ady Endre Történelmi lecke fiúknak Hóditották ez országot Derék, lelkes, úri szittyák, Jóttevõi szegény népnek: Iskolában így tanitják. De nem így volt ezer évig, Munkás embert ág is húzta, Egy-két ezer úr kötötte Millió jobbágyát gúzsba. Magyarország dús ország volt, Van termése, kincse, vadja, De amit a bús nép szerzett, Víg uraság zsebre rakja. Csak a gazdag, csak a zsarnok Élt föl minden földi jókat. Megláncolták, butitották A dolgozó milliókat. Ma már a szivek bátrabbak, Sápadtak a gyermek-orcák, Ha összeszakad Ég és Föld, Mégis más lesz Magyarország. Ez az ország mindnyájunké, Hol bilincset urak vernek: Háborura készüljön föl Minden sápadt munkás-gyermek. Van e földnek áldott Napja, Pirosító levegõje És ha lefogja az úr-had, Munkával elvesszük tõle. Föl, gyermekek, tanulásra, Háborura, egészségre: Ti lesztek majd e rab ország Megváltott és boldog népe.

törölt felh. 2007.12.15. 02:41:19 / # 120832
avatar
Na idefigyelj jóember. Három választásod lehet. Vagy mondatról mondatra papirra vetem Neked a verset(mivel a neten nem fellehető szöveges formában,és ezt iés bemásolom ide,ahonnan lementheted és nyomtathatod,vagy keresel egy könyvtárat,ahol megvan a mű és lefénymásolod a könyvből. Előbbi esetben valóban vedd számitásba hogy tényleg Rádteszem a nyakörvet,és életed végéig itt kucoroghatsz a jobbomon,lesve minden kivánságomat:D A harmadik verzió az,ha magad irod le mondatról mondatra,és mented el file-ba,majd nyomtatod. ;) József Attila: Emberek Családunkban a jó a jövevény. Az érdek, mint a gazda, úgy igazgat, - ezt érti rég, de ostobán, ki gazdag s ma már sejteni kezdi sok szegény. Kibomlik végül minden szövevény. Csak öntudatlan falazunk a gaznak, kik dölyffel hisszük magunkat igaznak A dallam nem változtat szövegén. De énekelünk mind teli torokkal s edzzük magunkat borokkal, porokkal, ha kedvünk fanyar, szánk pedig üres. Erényes lény, ki csalódni ügyes. Ugy teli vagyunk apró, maró okkal, mint szúnyoggal a susogó füzes.

attus 2007.12.14. 20:00:40 / # 120827
avatar
Vargha Gyula:Feljajdulás Óh, a sok sehonnai, Aljas és silány kufárhad, Kiknek ajkán a haza, Mint hamis pénz peng bitangul! Még ma lelkes honfiak, sőt Túlzók, kik leárulózzák Azt, ki vélük nem rikolt; De ha érdekök kívánja, Holnap már eladni készek Júdás módra a hazát, Mégis ők a honfiak, Ők a hívek, ők a tiszták, Ők a makulátlanok! S én, ki már az anyatejjel Szívtam ébredő szívembe Szent szerelmedet, hazám; Én, ki ifjúságom óta Oltárodon lelkemet Mint a tömjént égetem el, S aki most is kész vagyok Harczmezőn vagy vérpadon Éltemet letenni érted: Én volnék a gyáva, czenk? Én volnék az áruló?! Oh, te nagy, hatalmas Isten, Sújts le villámostoroddal, Törd diribre és darabra Ezt a kárleső gonosz fajt. Óh ne hagyd, hogy a hitet, Erkölcsöt, becsületet Keresztfára feszítsék S elveszejtsék a hazát!

attus 2007.12.14. 13:26:10 / # 120915
avatar
Sík Sándor: A néma Miatyánk Hozzád, Veled, Neked, Mondani egy utolsó éneket, Imában ömleni Eléd, Legutolsó, de hűséges cseléd...! De jaj! ha nem igaz! Szobám csupa por, Kertem csupa gaz, Csupa lelógó tört faág, A templom messze, a könyv nehéz, Ólomcsizmában toporog az ész. És mégis, mégis, Ő van itt, Immár tőlem el nem veszik. Nap nap után, éj éj után Én Téged hívlak, Miatyánk. De mire jó Egy lámpástalan rádió? Hogyan szólítsam az ég Urát Egy siketnéma Miatyánkon át, Ha szói közül minden második Alattomosan elrejtőzködik! Bénult napokon, izzadt éjeken Az értelem is értelemtelen, Értelemtelen és imátalan, - Magam vagyok, egészen egymagam. De talán mégis volna valami Helyettem hinni, vallani, Nevemben felimádkozó Karikás kis szentolvasó, Egyetlen társam aki vagy, Karikagyűrűm, el ne hagyj! De nem hagytalak-e Téged el én, Szómmal, amelyből kialudt a fény? Szívemmel, amely csupa seb, Elmémmel, amely űrnél üresebb? S nem hagytam-e el Veled együtt Azt, Aki az űr fölött virraszt? Mit felelek, hisz nem tudok felelni: Mit felelhet a Mindennek a semmi! Akarom élni az egész hitet, Szeretni, ahogy Isten szeret, És bízni, bízni akarok, Abban, amit a Krisztus hozott. Nem érzem, nem is gondolom, De akarom, akarom, akarom.

Kovács Zoltán 2007.12.14. 13:01:49 / # 120911
avatar
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM NEKED! Ha, még abban is tudnál segíteni, hogy mindez kinyomtattható legyen... Hálám végtelen lenne! Mégegyszer: KÖSZÖNÖM!
törölt felh. 2007.12.13. 22:26:34 / # 120871
avatar
Kovács Zoltán 2007.12.13. 13:43:59 / # 120867
avatar
Tomayer! Benned van minden reményem! Ja, és bájos lányodban! Valahonnan "túrjátok" elő nekem ezt a verset. Én egy Geszti önálló kabaréestben hallottam. A mű egyébként valamilyen irodalmi versenyre készült. NAGYON NAGY SZÜKSÉGEM VAN ERRE A VERSRE!

Kovács Zoltán 2007.12.13. 10:04:34 / # 120866
avatar
Segítsetek nekem. Szükségem lenne a következő versre: Geszti Péter: Frakk levele a 101 kiskutyához. 101 kiskutya válasza Frakknak. Ez teljesen komoly! Sajnos én nem tudtam megtalálni sehol. Ez egy fanzasztikusan sikerült RÍMHÁNYÓ-ROMHÁNYI versszerűség.

törölt felh. 2007.12.13. 00:55:18 / # 120890
avatar

törölt felh. 2007.12.12. 02:49:43 / # 120926
avatar

törölt felh. 2007.12.12. 02:24:41 / # 120925
avatar

Oldalszám: 15