Hozzászólások száma: 170
Oldalszám: 9
Témakörök > Droszt Híradó > Oltsanak, vagy ne oltsanak... A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
málna 2009.12.15. 20:28:35 / # 118989
avatar
A sógornőm Olaszországban él.Ő azt mondta,odakint mindenki magasról leszarja ezt az egészet... Akárcsak én! :)
attus 2009.12.15. 13:06:36 / # 118988
avatar
Európai körkép: Az egyes országok oltási kedve hatalmas skálán mozog Lengyelország bizalmatlan a gyógyszercégekkel Visszatérve az oltásellenes hangulatra: úgy tűnik, ez nemzetenként igen eltérő lehet. Lengyelországban például a vakcina elleni bizalmatlanság az államigazgatást is elérte: mind a mai napig nem engedélyezték az oltást. "Legalább egy hónapja egyeztetünk a gyártókkal, azt szeretnénk elérni, hogy garantálják a vakcina biztonságosságát és vállaljanak felelősséget minden, előre nem látható mellékhatásért. Ezt viszont nem akarják elfogadni" - nyilatkozta a Bloombergnek Pjotr Olechno, a lengyel egészségügyi minisztérium szóvivője. A kormány egyébként öt gyártóval tárgyal, Olechno nem nevezte meg a cégeket. Forrás: Bloomberg Az Egyesült Királyságban a lakosság 3 százalékát oltották be Az Egyesült Királyságban tízmillió adag oltóanyagot szállítottak ki a háziorvosoknak, hogy a betegség kockázatának fokozottan kitett 9,3 millió személyt beoltsák. Ehhez képest eddig összesen 2,3 millió oltást adtak be a szigetországban - ez a szám teljes lakosságnak mindössze 3 százalékát fedi le. Forrás: BBC Olaszországban az egy százalékot sem éri el az oltottság Az olasz egészségügyi hatóságok december 2-i közlése szerint november 22-ig közel ötszázezer embert oltottak be, ami szintén igen csekély, tekintettel arra, hogy az olaszok is közel annyian vannak, mint a britek: 60 millióan. Forrás: Bloomberg Franciaországban épp csak meghaladja az egy százalékot Nyugat-Európában a tetőfokára ért vagy csökkenő tendenciát mutat az újinfluenza-járvány, kivéve Franciaországot, ahol továbbra is egyre többen betegednek meg. Az országban december elejéig 1,3 millió embert oltottak be. Ez elenyésző szám ahhoz képest, hogy a 63 milliós országban 712 millió euróért négy gyártótól összesen 94 millió oltóanyagot rendelt az egészségügyi minisztérium. (A tárca azzal számol, hogy az oltást két részletben kell elvégezni.) Forrás: Le Monde Csekély az oltási kedv Belgiumban is Jóval tíz százalék alatt van az újinfluenza-vírus ellen beoltottak aránya Belgiumban is a hivatalos statisztikák szerint. A számok viszont nehezen összevethetők más országokéval, mert a belga orvostársadalom a személyiségi jogok védelme miatt megosztott azt illetően, hogy listázni kell-e a beoltottakat. A négymilliós lakosságú Vallónia orvosainak szövetsége például egyértelműen a statisztikák készítésének mellőzésére szólította fel a szakmát. A rendelkezésre álló adatok szerint a két fő országrész közül Vallóniában a lakosság 3,4 százaléka, a mintegy hatmilliós Flandriában 8 százalék kapta már meg az oltást, míg a külön régiónak számító Brüsszelben 1,3 százalékot jelentettek be hivatalosan. Forrás: MTI Nem éri el az oltottság a 10 százalékot Németországban se Németország az év végéig 20 millió adag oltóanyagot rendelt, a legfrissebb adatok szerint azonban eddig mintegy 5,8 millió személyt oltottak csak be az új vírus ellen. Ez körülbelül a lakosság 7 százalékának felel meg. Az országban a napokban kezdődik a terhes nők oltása. Forrás: Focus Bezzeg a skandinávok! Nem mindenhol ennyire alacsony azonban az oltási arány, a skandináv országokban nagyobb sikert aratott a vakcina, Svédország kicsit több mint kilencmillió lakosának harmada beoltatta magát. Norvégiában is hasonlóan jó a helyzet, ott a kockázati csoportba sorolt 1,2 millió lakost mind egy szálig beoltották - ez a teljes népesség negyede. Finnországban a lakosság ötödét oltották eddig. Forrás: Bloomberg Az amerikaiak oltatnának, de nincs mivel Talán a legfurcsább a helyzet az Egyesült Államokban: itt a vakcina elfogadottsága magas, azaz sokan beoltatnák magukat - ha lenne mivel. Az USA legfőbb közegészségügyi szervének, a Betegségellenőrzési és Megelőzési Központ (CDC) adatai szerint november közepéig 20 millió oltást adtak be a 300 milliós országban, de további 83 millió adagot rendeltek az igények kielégítésére. Néhány államban már most is szélesebb körben hozzáférhető a vakcina, nem csak a rizikócsoportok számára. Forrás: Bloomberg Magyarország az elsők között Egy korábbi cikkünkben Ludwig Endre infektológustól, a Szent László Kórház tudományos igazgatójától idéztük a következő örökbecsű mondatot: "Mi magyarok kevés dolgot csinálunk jól, de az oltási rendszert, azt igen." Az infektológus professzor állítása most is igaznak bizonyult. Mostanáig már az ország lakosságának 22-23 százaléka kapta meg az új influenza elleni védőoltást, és ez az arány még számottevően javulhat a megbetegedések január második hetében várható tetőzéséig - jelentette be hétfőn Székely Tamás egészségügy miniszter Kaposváron. Az oktatási hivataltól kapott legfrissebb információk szerint az iskolákban jelenleg 26-27 százalékos a diákok oltottsága. Az Egészségügyi Minisztérium honlapjáról letölthető részletesebb átoltottsági térképen jól látszik, hogy a kelet- és nyugat-magyarországi területek között ebben a tekintetben is jelentős különbség van: míg a Dunántúl egyes kistérségeiben az átoltottság akár 30 százalék is lehet, a Tiszántúlon több olyan kistérség van, ahol ez csupán 5 százalék, és olyan is akad, ahol a 2,5 százalékot sem éri el. Ez azért aggasztó, mert - jókora egyszerűsítéssel persze - éppen az ország szegényebb területein élők nem oltatják be magukat, miközben közismert tény, hogy a szegénység egyenes arányban mutat összefüggést az egészséggel, így a szegényebb, leromlottabb egészségi állapotú emberek jobban ki vannak téve az influenza okozta megbetegedés veszélyének is. Mivel azonban a Fluval P vakcina fogyasztói ára 1930 Ft, az oltóanyag beadásáért a háziorvos maximum további 1930 Ft-ot kérhet, a végösszeg 3860 Ft is lehet, ezt pedig nyilván épp a szegényebb rétegek nem tudják kigazdálkodni. Az oltópontokon valamivel olcsóbban, 3000 forintért juthatunk oltáshoz. Egy olyan négytagú családban, ahol senki sem jogosult a térítésmentes oltás felvételére, ez 12-16 ezer forint kiadást jelent, ami karácsony előtt sokaknak komoly gondot okoz.

Rocktaxi 2009.12.09. 15:08:33 / # 118987

törölt felh. 2009.12.07. 00:01:09 / # 118986
avatar
Eljön még itt az ideje a kötelező lélegzetvételnek is. Először önkéntes alapon, utána ki-ki hozzájárulása szerint! De legalább jó lesz! Ui.: jobbulást a betegeknek!

törölt felh. 2009.12.06. 23:04:23 / # 118985
avatar
Ja mindezt csak azért, mert így a böllér nem tudja eldönteni: Meri vagy nem meri?:-)))
törölt felh. 2009.12.06. 23:01:00 / # 118984
avatar
Én már egy hete így nézek ki. ( a fejemből) Sárgára festtettem magam, (autóilag) ? magamra pedig kitűztem egy gárdajelvényt, amin egy szegfű, körbefon egy narancsot, ami félig eltakar egy keresztre feszített hatágú csillagot!
MCCCXCII 2009.12.06. 15:35:09 / # 118983
Akkor most már nem érdemes oltatni magam. Viszont a böllért, valahogy el kéne kerülnöm a napokban. :)))
MCCCXCII 2009.12.06. 15:34:30 / # 118982
Reggel, amikor belenéztem a tükörbe!!!
Rocktaxi 2009.12.06. 13:37:38 / # 118981

wanderer 2009.12.05. 18:36:34 / # 118980
avatar
Ez így rendben van. Az utolsó bekezdésed pedig megköszönöm, és viszont kívánom én is. :)
csogu 2009.12.05. 12:29:17 / # 118979
[i]találkozom a járvány elvonulta után is! Akár oltottan,akár oltatlanul.[/i] Ez a lényeg!
Dodi 2009.12.05. 11:48:49 / # 118978
avatar
Soha senki,sehol nem állította,hogy 100%-os védettséget ad az oltás. Másrészt,azt sem igaz,hogy halálos betegség a H1N1! Tehát ha valaki nem oltatja be magát és átvészeli az nem ok arra,hogy hirdesse:"ugyehogykamuvoltazegészénmegmondtam"! Tegyük végre helyére a dolgokat! A H1N1 valós betegség.A krónikus betegségekben szenvedőkre,kismamákra,gyermekekre és gyenge immunrendszerrel rendelkezőkre fokozottan veszélyes! Az alap betegségükkel még megbirkózna a szervezetük,de a pluszként rájuk támadó vírus már lehet,hogy sok nekik. Az oltás. Nos ez nem olyan mint amikor tüzet oltunk.Kigyullad a papírkosár,ráborítasz egy vödör vizet és a veszély elmúlt. 10-12 nap míg kialakul a védettség.Ezt csak a "Két nappal az oltás után meghalt" érvek miatt mondom. Oltóanyag. Lehet,hogy rohamtempóban készült el.De vegyük számításba,hogy nem egy,az emberiségre ismeretlenül törő sosem látott vírusról van szó!Volt elképzelésük a laborokban dolgozó orvosoknak,szakembereknek.Nem a sötétben tapogatóztak. Egy influenza vírussal volt dolguk - amit alapjában már ismertek - és ami most radikálisan mutálódott. A magyar orvostudomány elismert és méltán világhírű.Talán ezt nem kéne pont saját magunknak vitatni.Büszkék lehetünk rá. Nem külföldi "trutyival" oltanak minket,hanem magyar gyógyszerrel. Honnan az ötlet,hogy gyermekeink,szüleink kiirtására(a veszélyeztetettebb csoport)adják a fejüket??? Orvoshoz megyünk ha ez fáj,az fáj stb. A doki felír ezt,azt,amazt.Ha krónikus baj van,akkor - "próbáljunk meg egy másik gyógyszert,hátha az jobban beválik" - mondja. Vajon elkezdünk ilyenkor is aggódni? Mi ez az új szer? Ki van próbálva,le van tesztelve?Ki gyártja és ki forgalmazza?És egyáltalán miért fizessek érte?Hisz nem az az ország érdeke,hogy meggyógyuljak és továbbra is adófizetője legyek? Nem jellemző,igaz? Megvesszük,bevesszük mert egészségesek akarunk lenni. Az összeesküvés elmélettel itt most nem kívánnék foglalkozni,elvesztené a komolyságát az írásom. Végezetül. Én megkaptam az oltást.De csak azért mert a gyermekeim is.Ez már a "hisztéria"hatása volt nálam.Az Ő sorsuk legyen az enyém is. Ha egyedül álló lennék nem oltattam volna magam.De annak csak egy oka van.Amiért az évek óta "divatos" "hagyis" influenza ellen sem oltattam. Bíztam a szervezetemben és azt akartam,hogy saját maga termelje ki az ellenanyagot és tegyen immúnissá ellene. Ha 100%-ban!!biztos lehetnék abban,hogy gyermekeim szervezete is megbirkózna a H1N1-el,akkor most nem lenne miről beszélnem. És tényleg végezetül: :)) Nem véletlenül nem tartozik a "Kötelező védőoltás" kategóriába a szérum. A fentebb felsorolt veszélyeztetettebb csoport is átvészelheti a járványt. Csak a kockázat nagyobb. Remélem mindenkivel aki elolvasta e "pár" sort :)) találkozom a járvány elvonulta után is! Akár oltottan,akár oltatlanul. Dodi

taxi free 2009.12.05. 11:38:24 / # 118977
avatar
Ajánlom mindenkinek vasárnap 21-órakor a National Geographic musorát vélhetően elfogulatlan dok.filmet mutat be a sertésinfluenzáról. (Nem magyar készítésű film.)

attus 2009.12.05. 00:57:56 / # 118976
avatar
"Falus Ferenc országos tiszti főorvos szerint a védőoltás nem ad száz százalékos védettséget az influenzával szemben." Ha ez így van , akkor nem mindegy, hogy kapott -e oltást az illető, vagy sem? Utoljára szóltam bele, nincs kedvem megkapni, hogy unintelligens vagyok!:-)
wanderer 2009.12.05. 00:32:50 / # 118975
avatar
A Debreceni Városi Televízió értesülése szerint – Az új típusú influenza vírusát mutatta ki a gyorsteszt egy olyan férfiban, aki másfél hónapja megkapta a védőoltást. Teljes bizonyossággal csak akkor jelenthető ki a debreceni Kenézy-kórházban kezelt rendőrről, hogy valóban az új típusú influenzában szenved, ha megérkezik Budapestről a fertőző betegségek diagnosztizálására alkalmas, speciális vizsgálat eredménye. A 29 éves férfi állapota sokat javult, már nem szorul gépi lélegeztetésre. Értesülések szerint a beteg rendőr két gyermekét a klinikán ápolják. A hírt a Debreceni Orvostudományi Egyetem nem kommentálta. Falus Ferenc országos tiszti főorvos szerint a védőoltás nem ad száz százalékos védettséget az influenzával szemben.

csogu 2009.12.04. 18:59:01 / # 118974
Kellenek a "szolgák"!! :-( Nálunk ideálisabb alanyokat nem is találhatnak...mi még fizetünk is érte, hogy azok lehessünk:-)))
Rocktaxi 2009.12.04. 15:45:13 / # 118973
Írjál még ilyeneket!! Majd Te is bekerülsz mellém, mellénk a "zártosztályra"! A "cellára" az van kiírva: "Bolondok", kik hisznek az "összeesküvés elméletben"!! :-)) Ne félj nem kell mindenkinek meghalnia. Kellenek a "szolgák"!! :-(
törölt felh. 2009.12.04. 15:08:58 / # 118972
avatar
Urak! Kérdeztem valamit, néhány jegyzettel ezelőtt!!! Egy világjárvány megfékezése közös érdek! Akkor miért fizetős? Kinek áll érdekében , a tömeghisztéria??? Senkinek nem érdeke, hogy a pórnép kipusztuljon, mert " Ha a paraszt nem szarik, az úr nem eszik"! Vagy kell a hely "valakiknek"??? Nostradamus írt róla , én nem hittem, és lőn!!!:((((((((((((((((((((((((((

admissarius 2009.12.04. 13:26:35 / # 118971
avatar
abszolut nem érdekel, hogy ki oltatja és ki nem magát ezért ebben én nem is foglalok állást én nem hiszem, hogy bárki szavait kiforgattam volna vagy nevetségessé tettem volna (nincs szüksége a segítségemre nevetségessé teszi saját magát aki ekkora marhaságokat állít).
csogu 2009.12.04. 01:51:54 / # 118970
A Németországi botrányról olvastál? Ahol 2 féle oltóanyag volt...egyik a köznépnek, másik a magasságosoknak? Képzeld el, ha Németeknél ez folyik, akkor mi mehet itt nálunk?!! :-((
Oldalszám: 9