Hozzászólások száma: 397
Ugrás a hírhez Oldalszám: 20
Témakörök > Hírek fórumai > Ősszel drágul a taxi? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2006.11.17. 16:21:16 / # 114161
Nem érzed, hogy a droidozásod, milyen nevetséges?:-( Nem tudom, mióta taxizol, nem tudom, mit értél el eddig életedben, tehát, azt sem tudom, mire vagy ilyen nagyra?!? De azt tudom, hogy összevissza beszélsz, mindezt hihetetlen nagyképűséggel vegyítve! Ezt a mondatot igazán értelmezhetnéd nekem, szegény tudatlan droidnak: "Vannak általános kiadások a szakmán belül és vannak olyan összetevői, könyvelő által nem elszámolható kiadásai, ami egy összegben általánosítható." De a következő sem piskóta:-) "Vagyis részalapot szolgál." És, hogy értsd is miről beszélek: Egy budapesti taxis költségei "de egy droid még ezekkel is szembehelyezkedik. Könnyű neki, hiszen ő nem taxis, csak egy alkalmazott sofőr." És persze ez a mondatod is úgy hülyeség ahogy van! Hiszen, ha van kissárgája, akkor taxis! Csak nem vállalkozó! A kettőnek semmi köze egymáshoz. A te olvasatodban, 1982 előtt, Budapesten nem is voltak taxisok!?! Ezen azért páran elvitatkoznának veled! Szépen kérlek ezen a lapon ilyen stílusban ne droidozz, mert nem szép dolog a kollegáidat sértegetni! Némelyik "droidnak" a kisujjában több lehet, mint te vagy úgy teljes egészében! Egy droid!
tibi39 2006.11.17. 16:17:38 / # 114150
avatar
Az mszp-szdsz közgyülés az az a fövárosi maffia szemet huny afelett,hogy a cégek nyomott aron az engedélyezett tarifák alatt telefonos rendelés cimszoval nyomott árakra kényszeritsék texisaikat.Ez az unioban versenyszellemel ellentétes törvénytelen!Normális demokráciákban tölünk nyugatabra a telefonos rendelés extra szolgáltatás drágább tarifával.Itt meg a cégvezetök és a közgyülés karöltve csak igégeti a fix europában elfogadott tarifarendszert.Lássuk be ez egyikük érdeke sem,az az kéz kezet mos.

bonifac 2006.11.17. 15:52:44 / # 114154
avatar
Pont ezért nem akarok veled erről a témáról beszélni. Egy rosszul értelmezett anyag elsajátítása után már úgy érzed alkalmas vagy arra, hogy meghatározd egy vállalkozás költségeit. Azért egyéni vállalkozás, mert már a szavaiban is benne van, egyénre szabott. Vannak általános kiadások a szakmán belül és vannak olyan összetevői, könyvelő által nem elszámolható kiadásai, ami egy összegben általánosítható. Vagyis részalapot szolgál. Ezek figyelembevételével kell a tarifát meghatározni, egy olyan intervallummal számolva, amitől profitot termel. Pont ezért érdemes vállalkozni és nem alkalmazottnak lenni. A jelenlegi tarifák egy alkalmazotti, 240 munkaórás hónaphoz is kevés. Így ezek, amiket itt most leírtunk, csak egy fantazmagória jelenleg, de egy droid még ezekkel is szembehelyezkedik. Könnyű neki, hiszen ő nem taxis, csak egy alkalmazott sofőr.
tomajer 2006.11.17. 15:39:47 / # 114153
Én ezen nem is vitatkozom! (habár nem tíz, hanem húsz évnyi taxizással sikerült elérnem, amit elértem:-)) Csak azt nem értem, hogy a saját családi költségeiteket miért keveritek bele a vállalkozás költségeibe??? Talán pont azért, nem értem, mert biza anno én is elvégeztem a vállalkozói tanfolyamot:-) És mellékesen majd tizenöt évig voltam Taxis vállalkozó. (a többiről ne beszéljünk) Rettenetesen irritál, amikor itt olyan költségek kerülnek a kalapba, amitől egy könyvelő, hisztériás rohamot kapna. Magunkat tesszük nevetségessé, hogy a gyerek angoltanárját, és a lakásfelújításunkat is besoroljuk a vállalkozás költégei közé! A vállalkozás költségvetése, és a család megélhetése elkülönítendő! A családodat, a "személyi jövedelemkivétből" kell fenttartanod, amit ugye "Személyi jövedelemadó" terhel. Annak illik annyinak lennie, hogy ezt az APEH is elhiggye neked:-) És a vállalkozásnak, ezzel együtt kellene még PROFIT-ot is termelnie, hiszen ezért vállalkozás. Erre ma a Taxivállalkozás sajnos nem alkalmas. Ebben egyetértünk!
bonifac 2006.11.17. 15:24:17 / # 114143
avatar
Nem vitázni jöttem a lapra. Főleg nem egy taxissal azon, hogy mitől lesz egy vállalkozás nyereséges és nem csak fent tartható. Egy befektetésnél, ami gazdasági alapokra épülő vállalkozás, nem lehet szempont a fenntarthatóság. Mindenki azért vállalkozik, hogy profitáljon belőle. Ma ez a taxis vállalkozásra nem igaz. Miről kellene téged meggyőznöm? Arról, hogy vágj bele egy hitelbe, mert 10 év taxizással nem tudtad elérni, hogy legyen annyi kézpénzed, hogy ezt önerőből finanszírozd, és a hitel, mint Demoklész kardja lebegjen feletted? Mert minden vállalkozás, ami a szakmát körülveszi, megkéri azt az összeget, amitől nyereséges lesz a befektetésük. Mivel mi ezt nem tesszük meg, így mi vagyunk egyedül azok, akik a kiszolgáló funkciót töltjük be, más vállalkozások nyereség termelője. Cégeké, autószervizé, taxióra szervizeké, de még azoké is, akiket jelentős kedvezménnyel szállítunk. 5 évente új autót kellene tudnod venni, mivel ennyi idő alatt amortizálódik le annyira, hogy megérjen egy cserére. Ezt havi maximum 240 munkaórában kellene elérned. Ehhez kell igazítani az árainkat. Mit kell ezen neked magyaráznom, hogy ehhez más kiadásaid is csoportosulnak? Ha magyarázni kell, akkor már régen rossz.

tomajer 2006.11.17. 15:00:25 / # 114149
No?!? Miből gondolod, hogy nekem nincs meg az a tanfolyam?:-) Lehet, hogy az első százban benne voltam, akik a "nagysárgát" megszerezték? Csak, hogy klasszikusokat idézzek:-)
bonifac 2006.11.17. 14:34:35 / # 114148
avatar
Nem! Végezz el egy tanfolyamot, ott majd elmagyarázzák olyanok, akiket ezért megfizetsz.
tomajer 2006.11.17. 14:19:36 / # 114147
Jajjmáájajj!:-) Akkor levezetnéd, nekem szegény droidnak?:-)
bonifac 2006.11.17. 13:46:36 / # 114146
avatar
Egy droidtól ez nem is elvárás.
tomajer 2006.11.17. 13:36:10 / # 114145
Ha én egyszer megérteném, hogy a lakásfelújjításnak, és a gyerek angol órájának mi köze a vállalkozásodhoz??? Számold már el az APEH felé költségként, és várd meg mit lép rá!?!:-)
bonifac 2006.11.17. 12:56:00 / # 114144
avatar
Szerbusz Góré! Nem tudtam, hogy olvasod ezt a topikot is. Köszönöm a válaszod és el is hiszem, hogy nem tudsz lépni a maximált tarifa ügyében. Folyamatosan megkísérled ez irányban a lépést megtenni, mint azt itt a lapon pár közleményben olvashattam. De a jelenlegi maximált árat sem használjuk ki, ami éves szinten jelentős bevételtől foszt meg minket. Amit nappal használhatnánk az 300 240 60. Éjszaka alkalmazható maximált tarifa 300 336 84. Mi az akadálya annak, hogy ezeket a tarifákat alkalmazhassuk? Ez irányú tanulmányaid alapján biztos vagyok benne, hogy már kiszámoltad, hogy figyelembe véve minden kiadásunk szegmensét, a jelenlegi tarifák nem egy vállalkozói árrést tartalmaznak. Maximum droidként lehetne nyereségesen dolgozni ebben a szakmában, de mint vállalkozó nem. Abban is biztos vagyok, hogy te, mint szintén vállalkozó, a saját vállalkozásodon belül, a kiadási oldalra csoportosítod a saját rezsiköltségedet is. Gondolok itt a telefon használatra, a gépkocsid szervízeltetésére, de még az otthoni villanyszámlára is. Pontosan abból kiindulva, hogy te egy vállalkozó vagy. Erről szól a vállalkozás. Csak a droid számolhat ezekkel a számokkal. Leadó+tagdíj+üzemanyagköltség. Ami ezen felül marad, az ő részére fizetést, keresetet jelent. A mi részünkre, vállalkozókról beszélek, minden más költség is még ez mellé csoportosul. Úgy, mint lakás felújítás, gépkocsi vásárlás, szervízelés, de még a gyerek külön angol órája is. Hiszen ez miatt vagyunk vállalkozók. Szeretném feltenni akkor neked a kérdést, ha már voltál olyan kedves és az előzőre is válaszoltál, hogy mi annak az oka, hogy nem használjuk a hivatalosan maximált árakat és ennek érdekében milyen lépésekre készülsz? Maradok a legnagyobb tisztelettel.
turul 2006.11.17. 12:30:46 / # 114141
Szevasz Tomajer!Persze,hogy értem.Képzeld el,ha nem kéne rendelni,csak úgy leinteni.Egyébbként ez a tarifasor még elfogadható is lenne,ha nem lenne 2-es 3-as tarifa.Éjjel meg +20%.Lehet,hogy nem is lenne gyalázat?Csáó.
tomajer 2006.11.17. 12:01:00 / # 114140
Pontosan. Ha egyszer még mindig olcsóbban járunk mint lehetne, akkor miért kéne vele vacakolniuk??? Ez volt a Rusznák álláspontja is!
Sas882 2006.11.17. 11:52:47 / # 114139
avatar
nincs számottevő különbség........ viszont a közgyűlés szemszögéből ugy látszik, hogy nincs értelme tárgyalni, ha a taxisok 6 év alatt képtelenek voltak elérni a felső határt, akkor biztos még igy is megéri nekik.
tomajer 2006.11.17. 11:39:41 / # 114138
Azért, ez nem egészen így van. A taxitarifa Budapesten maximált áras. Tehát, per.pill. Budapesten a nappali max. tarifa: 300.- 240.- 60.- Mivel ezt a tarifát, vészesen megközelítették, a telefonos tarifáink, meg vannak az urak lőve! Az a gyalázat, mégsem fordulhat elő, hogy netán telefonon rendelve ugyanannyiért utazzon a kedves, mint utcán leintve! Ugye érted, a rettenetes dillemát?!?:-)))
turul 2006.11.17. 09:54:23 / # 114137
Üdvözlettel!Én azt hiszem,hogy itt valami nem stimmel.Mi köze van a tarifához a közgyülésnek,vagy bárki másnak?Mivel a taxi nem hatósági áras,így a hatóságnak semmi köze hozzá.Kizárólag rajtunk múlik,hogy mennyiért dolgozunk.A taxicégek vezetőinek kellene egymásközt megbeszélni,hogy ki mikor mennyivel emel.Persze lehet,hogy ez nem érdekük,mert ők addig nyugodtak amíg MI a béka segge alatt vagyunk.Fizessünk és tartsuk a pofánkat,mert aki beszél azt majd tökön rúgják.Ha így megy tovább,akkor négy embert négy buszjegy áráért fogunk fuvarozni.Kérem a cégvezetőket,hogy tarifaügyben dugják össze a fejüket és jussanak közös nevezőre.Közgyűlés nélkül.Tisztelettel.

R063 2006.11.17. 08:32:43 / # 114136
avatar
De hülyének nézi a taxisokat ez a góré 001! Tudjátok ő mindent megpróbál tarifa emelés ügyben,de az a fránya közgyűlés minden javaslatot le söpör az asztalról.Hogy mik vannak.Kérdem én ki-kik döntenek arról hogy ki legyen használva a 300 240 60 ill,a 300 336 84-es tarifa.Hát ő meg a többi telefon szám tulajdonos!!! De nem ők nem élnek vele,mert szegény utasoknak az a lélektani határ amit ők meg határoznak.Úgyhogy a nyomott tarifákért ők a hibások nem a közgyűlés.Nem láttok át rajta?

tibi39 2006.11.16. 22:12:07 / # 114135
avatar
fair ne háborogjál már!Te nem hallottad a nagy böszmétöl,hogy a konvergencia a béke és a demokrácia most a legfontosabb!?Hogy az emberek beledöglenek majd az meg kit érdekel.Legfeljebb a morális lázadások után lesznek éhség lázadások is.De az se számit mert gumilövedék és vipera van doszt.

tomajer 2006.11.16. 21:58:39 / # 114134
Miután a kérdést te feltetted, nekünk már nem maradt feladat:-)
góré001 2006.11.16. 21:55:04 / # 114133
avatar
Szia bonifác! Miért nem Te kérdezed meg?? No mindegy- ime a válasz! A választások elötti Fővárosi Közgyúlés majd minden emberének elküldtem a tarifa modosításra felkérő levelemet- egészen pontosan: Demszky,Rusznák ,G Nagyné,Tiba ,Tírts,Balczo, mind mind lesöpörték azt írták vissza ebben az évben nem tervezik a Taxi üggyel foglalkozni! Most , hogy végre új Közgyúlés van minden / 3!/ frakció vezetőnek elküldtem a levelemet! Tárgyalási időt kértem amire természetesen egy új tarifa viszonyszámokkal kivánunk elmenni! Válasz még nem érkezett!Horváth Pál - Góré001
Oldalszám: 20