Hozzászólások száma: 397
Ugrás a hírhez Oldalszám: 20
Témakörök > Hírek fórumai > Ősszel drágul a taxi? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Rezso 2006.11.18. 08:28:06 / # 114172
avatar
Ugy latom mindenhol vannak gondok. Nalunk itt Bekescsaban harom csapat van. Annyira ar alatt dolgoznak, hiaba 180/km, akkor is csak szazzal szamolnak. En itt benne voltam az egyik csapat megalakitasaban meg '90-ben, de 10 eve mezitlabas vagyok, mert 3 gyerekem van, s nem vagyok hajlando belemenni az onmagunk kizsakmanyolasaba es a taxis szakma megalazasaba. 22 eve vagyok taxis. Az elso 12 csapatban, a maradek 10 pedig maganzokent, mert nem vagyok hajlando a foiskolasokat 7 km-re elvinni 800 forintert es a kocsma szemelyzetet 3 km-re 400 forintert

góré001 2006.11.17. 22:49:02 / # 114171
avatar
sAJNOS EZ SEM ÍGY IGAZ!! Én KB 6szor voltam a két cégnél egy kicsit úgy 60-80-évvel mindenben elöttünk járnak! Tudod ebben a versenyfutásban számítanak az évek mert ezt nem lehet átugrani ennek be kell következnie!!Útól soha sem éred! Mint ahogyan a Szüleidet sem éred útól csak követni tudod de a távolság soha sem csökken!!- SAJNOS!!
góré001 2006.11.17. 22:44:49 / # 114159
avatar
Sajnos ez nem vita ez álltalánosságok!! Én leírtam pár dolgot cáfold meg! Vagy mond hogy ez nem igaz! Ki ad kinek mikor mire betartott betartatott garanciákat??? Tudod nekem van egy csodálatos bizonyítékom! Több évvel ezelött szavazsra bocsjtottam egy akkoriban messze a többiek fölötti tarifa bevezetését cégemnél! Két kérdés volt ! Jó ez a tarifa és bevezessük-e?? Aláirsz-e 2-év hűségnyilatkozatot a céghez!! 600-an voltunk!! 81/% nem azaz NEM volt a válaSZ!! aZÓTA IS A PÁNCÉLOMBA ÖRZÖM!!!

tibi39 2006.11.17. 22:42:54 / # 114170
avatar
T.goréoo1!Azt elhiszem,hogy az igazságal és a tényekkel nem jo vitázni.Akkor el kell menni a bécsi ut végére ugy 2ookm-re picit körülnézni.Ott mükődik a fix tarifa ott müködik,hogy a telefonos rendelés plusz szolgáltatás drágább tarifával.És milyen érdekes ott egy taxis becsületesen meg tud élni.

Csumi 2006.11.17. 22:02:32 / # 114169
avatar
Rendben! Akkor vitatkozzunk! Miért nem lehet a ma érvényben lévő nappali, és éjszakai tarifákat alkalmazni? ÉS CSAK AZT! Azért mert azt a Rusznák ajánlotta, és nem a szakma? Ki a "szakma"?... a cégvezetők netán? Az itt a bibi, hogy ti páran sem vagytok képesek egy asztalhoz leülni tárgyalni róla, mert már annyiszor átvertétek egymást, hogy ha megállapodnátok sem hinnétek egymásnak, hogy be is tartjátok (volt már rá példa! ...vagy tévedek?) Hogy ki vert át kit, kiket, ezt most hagyjuk, ..nem ez a lényeg. Lényeg, hogy így történt nem egy alkalommal. Így most már le sem ültök, csak köpködtök egymásra. Mi meg szívunk. Azt hiszitek, ha az utcai, és a telefonos tarifa ugyanaz lenne, csökkenne a megrendelések száma, és elmennének utcázni a taxisaitok...Nos ez tévedés! Az a megrendelő, aki megszokta ,hogy telefonál, és az ajtó előtt várja a kocsi, az nem fog kisétálni, és taxira "vadászni" az utcán. (főleg, ha a kényelem nem is drágább) Így a megrendelések nem csökkennének, és az a taxis sem menne el, aki megszokta, hogy rádióról dolgozzon. Max többen intenék meg, de ez a szám nem lenne annyival több, hogy megérje "mezítlábazni" annak, aki nem ahoz szokott. Tehát mesterségesen megtartani az árrést a telefonos, és az utcai tarifák között, csak a mi zsebünkből kivett plusz pénz (nem beszélve az egyébb kedvezményekről, amit nem ti adtok, hanem velünk adattok) Természetesen ez nem csak rád vonatkozik, de azért neked van címezve, mert más még csak ide sem ereszkedik közénk :-( Úgyhogy a felső illetékesekre mutogatni dőreség, amíg azt sem használjuk amit évek óta lehetne......
Csumi 2006.11.17. 22:01:51 / # 114158
avatar
góré001 2006.11.17. 21:34:40 / # 114168
avatar
Sajnos ez akkora sületlenség hogy ezzel már vitázni sem érdemes!!!
góré001 2006.11.17. 21:31:07 / # 114157
avatar
De vitázzál bízony a jó izű jó irányú vita viták JÓ MEGOLDÁST tudnak hozni! A rosszizű személyeskedő és a butaságoktól hemzsegő " majd én megmondom a frankót" beleszólások nem visznek sehová! Bízony a jelenlegi árképzések és használatok nagymértékben függenek a külső és belső körülményektől! Sajnos KAPITALISTA versenyhelyzet van- tetszik nem tetszik - de EZ VAN! Minden cég szeretné a legtöbb "zsírosfúvart " magáénak tudni amire aztán a legtöbb csak pénztárca szívű taxis támogat kicsi mézével és matrica hordásával mert a család az csak követel neked meg teljesítened kell mindenki felé! Így aztán olyan ár verseny folyik a Taxisok hathatós támogatásával ami ehhez a helyzethez vezetett!/ lásd reptér!!- nálunk 3600-ért az ajtaját nem nyította ki a kollega és ugyan ezek összesen 17-en észvesztve rohantak oda belépni!!! És még de sok elsőre meglépett tarifa emelésről tudnám elmondani hogy a vissza esett címek miatt sokszor százával mentek az olcsóbb de pörgösebb cégekhez! A FIX tarifával nincs semmi baj csak ne a RUSZNÁK találja ki politikailag meg haverilag hanem a SZAKMA!!- és ne legyen semmilyen kiskapú a kikerüléséhez! Ne lehessen egyénileg szóban megegyezni ne elhessen transzferben megegyezni és ne lehessen álltalányban megegyezni és ne lehessen óra nélkül megegyezni és ne lehessen havi fixért megegyezni és még sorolhatnám- napestig a kiskapúkat! Hídd el nekem " cégvezetőnek az a jó , hogy Te minnél jobban keressél mert annál több jutna nekem is!Egy bíztonságos vállalkozás nagyobb terhet tud kibírni azaz Te is játszva és dalolva füzetnél akár kétszer ennyit is ha a TE kiadásadat is ráhagyással bíztonságosan ki tudnád belölle gazdálkodni!!Góré001
tomajer 2006.11.17. 21:17:53 / # 114156
Ne tessen rámverni a balhét!!!:-) Tessék csak szépen elmagyarázni a kollégáknak!:-)

tomajer 2006.11.17. 21:15:37 / # 114167
Akkor már, csak a lakás, mint "telephely" felújításának a költségeit próbáljuk valahová elsúvasztani, ha lehet:-)
góré001 2006.11.17. 21:14:40 / # 114164
avatar
Tisztelettel sajnálom , hogy Te aki mindenbe olyan hangosan néha túlontúl hangosan belebeszélsz nem tudod a legelemibb rendeleteket sőt az egész szabályozási rendszerrel és annak hátterével vagy jogi előírásaival sem vagy tisztába! Ez a sajnos , hogy néhányan csak hangoskodtok bele a világba de utána járni vagy megkérdezni az derogál! Sajnálatos! Kérdezd Tomajert Ő elmondja mi miért és hogyan van jelenleg! Ki dönthet és ki mit használtat és mit miért nem!
Bbetyár 2006.11.17. 21:01:50 / # 114152
a fagyi , a redbull, és a hamburger mellé. EIFK (Egyéb Igen Fontos Kiadások) oszlopba, a 2006/MDClXIII/14758477855521 törv erejű rendelet kimondja. ( könyvelők csak Lex Bonifácnak hívják)

tomajer 2006.11.17. 20:57:36 / # 114163
Nem bántom én! Csak szerettem volna megtudni végre, hogy a gyermek angoltanárját, hova kell könyvelni??? Oszt a magyarázat helyett, le lettem droidozva!:-)
Bbetyár 2006.11.17. 20:52:50 / # 114151
persze, nagy váééaékozó! nem látod

Bbetyár 2006.11.17. 20:51:44 / # 114160
Hagyd már, hagyd monnya. Iszom minden szavát.
coffos 2006.11.17. 19:46:48 / # 114166
avatar
Te több tagdíjat fizetsz mint egy "droid" ? Komolyan néha nem tudom elhinni hogy felnőtt ember hogy mondhat ilyen hülyeségeket....
tomajer 2006.11.17. 18:05:25 / # 114165
Izgalmas elképzeléseid vannak a világról! :-) Már csak a "rendes vállalkozó" fogalmát kéne tisztázni! Ki tartozik ebbe bele? Aki még soha nem adott be adóbevallást? Aki adott be ugyan bevallást, de több millióval tartozik, az APEH-nak, TB-nek? Aki benne lakik az autójában, hogy ezeket mégis ki tudja fizetni, a családja meg arra sem emlékszik, hogy hogy néz ki? Aki béreli a rendszámát, a "himihumi Bt"-től? Aki nulla forint befizetéssel hoz el egy Skodát, a kereskedőtől, és az elhozás pillanatában több millióval magasabb a tartozása, mint az autójának az értéke? Aki mindezért, még kockáztatja, saját családja, vagy szülei, rokonai ingatlanát, és ha bukik, akkor még hajléktalanná is teszi őket? Mert ezek mind-mind "rendes vállalkozónak" tartják magukat! A sötét droidokhoz képest ugye, aki fel tudja mérni, hogy mekkora kockázatot érdemes vállalni ekkora jövedelemért!!! Tehát, fussunk neki, csináljunk a vállalkozó urakból "rendes vállalkozót", és utánna essünk neki a költségeit, és kötelezettségeit tisztességesen fizető droidoknak. Biztos akarod ezt?:-)
Zolika 2006.11.17. 16:40:16 / # 114162
avatar
Nem tud most válaszolni Horváth Pál a Fodesz elnöke, mert Horváth Pállal a Rádiótaxi elnökével vitatkozik a kérdéseden:-))
bonifac 2006.11.17. 16:35:41 / # 114142
avatar
Horváth Pált kérdeztem. Nem egy droiddal akarok vitatkozni. A legjobb lenne ezt is szabályozni és nem engedni, hogy rendes vállalkozók elől elvegyétek a munkát.

tomajer 2006.11.17. 16:26:12 / # 114155
Eddigi tapasztalataink alapján, a közgyűlésnek nem volt olyan frakciója, amelyik a FIX TARIFÁT támogatta volna. Tehát, a kérdést pártpolitikai alapon tárgyalni fölösleges! ui: Mellékesen az MSZP frakció (Rusznák Imre javaslatára) kiállt mellette, és az összes többi nem! Így aztán, ők is kitolattak a dologból:-( Csak a tisztánlátás végett.
Oldalszám: 20