Hozzászólások száma: 370
Oldalszám: 19
Témakörök > Droszt Híradó > "Dícséret" a taxi központok dolgozóinak A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
OLW 2007.07.25. 14:33:53 / # 111012
avatar
Nehézkes megmagyarázni, egyáltalán frivol a helyzet, ha már magyarázkodni kell, hogy nem ilyen a szolgáltatáskor elvárt öltözet. Általában az első benyomás meghatározó. Ne feledd, még vélt hátrányból is nehéz nyerni.
csogu 2007.07.25. 14:32:41 / # 111011
:-DDDDDd Helyes, örülök neki, hogy nem csak velem történnek ilyen dolgok...bár én már nagyon edzett vagyok az ilyenekben:-))) Ezt olvastad már? Klikk ide!
csogu 2007.07.25. 14:26:48 / # 111010
Hátha nem is ennyire nyersen, de én is így gondoltam anno. Azt egyszer pont akkor voltam bent, amikor egy ilyen elegáns emberek érkeztek. Mint kiderült kicsit körülnézni, mielőtt leszerződnének. Pont akkor jött be egy kolléga. Olyan igazi taxis:-))) Az én arcomról égett a bőr, majd magamra néztem, azt gyorsan én is elhúztam a csíkot a balfenéken. Mivel a cég székháza, így a beérkező kollégákról magát a céget is meg…illetve elítélik. Szóval van benne logika, még akkor is, ha nem tetszik ez nekünk. Képzeld el, ha a kolléga hazafelé a strandról ráeszmélne, hogy kicsit kiköltekezett, de van 12 ezerért csekkje, majd strandpapucsban, kicsit vizes gatyában besétálna…hááát, nem az igazi egy cég arculatában:-)))
csogu 2007.07.25. 14:21:08 / # 111009
:-DDDDDD Itt most kérem azt kellett értékelnem, hogy ez máskor mennyi időt szokott igénybe venni.
OLW 2007.07.25. 14:20:03 / # 111008
avatar
Bár nem ez a megfelelő fórum, de volt rosszabb. rendelés: nemzetközi hajóállomás ikszedik dokk, úszó hotel neve találjkibármit, vendég beszól. megyek is , ahogy kell, egymáshoz kötve ua. társaság három hajója, az enyém a középső. hajóhídon le, üvegajó automata, szét, én át, össze, hajó túloldalán másik ajtó, szét, én át, mögöttem össze. következő hajó átlép, üvegajtó, iszonyú csattanás, kép kontúrjai mosódnak, fáj az orrom. mivan!!!!!!!!!!! egy modellel régebbi hajó, az ajtókat még nyitni kellett... Ja a röhögő recepciós fejét leordítottam, hogy mért nem nyitotta ki előttem, ha látta hogy jövök. NEm elégtétel, de utána ketten sírtunk...
attus 2007.07.25. 14:00:46 / # 111007
avatar
Kicsit vaskalapos a cég, nem?! Ha nem dolgozol éppen, nem mindegy milyen öltözékben vagy? Mi a f@sz közük van hozzá, hogyan öltözöm a szabadidőmben?
attus 2007.07.25. 13:55:31 / # 111006
avatar
Ha nekem is hozol egy kis mannát, én bebizonyitom neked, hogy ennél is rövidebb idő altt meg lehet ezt oldani!-:)))
csogu 2007.07.25. 11:28:09 / # 110999
Nézd, az is igaz, hogy pucolóban voltam. Ott lebegett a fejem felett egy hét tiltás, ami nagyon rosszul érintett volna:-)) Történet a következő, bár szerintem tomajer majd kamuzni fog valamit:-) Mivel nálunk sajna úgy van, hogy az első pénztári napon ki kell fizetned a tiltást (már amennyiben te ezt a lehetőséget választod), így nekem ma be kellett mennem és sajna nincs most szekér nálam, mivel a Tüzes a szervizben várja, hogy megérkezzenek az alkatrészek, a 928-as Dodi, aki volt olyan rendes és rám merte bízni az autóját, ma egyéb elfoglaltsága miatt igényt tartott az autóra. Tomajer szaki bevállalta, hogy bevisz a Kerepesire, hogy ott befizessem tévedésem következményét (Dévényi helyett a Dévaiba mentem). Igen ám, de rohanásban volt rendesen, mert 11-re ki kellett érnie Dunakeszire, így amikor megérkezett a ház elé épp csak fékezett, én meg fürge zerge módjára beugrottam az autóba, ami azonnal el is indult alattam. Ekkor egy reccsenésre lettem figyelmes:-(( A gatyám varrásmentén repedt:-) Nem írnám le, hogy ekkor mit találtam mondani, mert félek hogy többeket sokkolna az itt olvasottak, de a lényeg az, hoyg roham fel a lakásba, és átvettem a sokkal erősebb anyagból készült farmerem. Na igen ám, de így meg tilos bemenni a központba:-( Gordiuszi csomó! Ha nem megyek be, akkor tuti 1 hét, ha bemegyek, és valamelyik illetékes meglát, akkor 1 hét. A tuti és a lehetséges közül én maradtam a lehetségesnél. Útközben elterveztem, hogy miként osonok be a központba, hogy észrevétlen maradjak. Meg kell állapítanom, hogy 125 kg-mal nem könnyű egy ilyen feladatot elvégezni hibátlanul. Kezdődött azzal, hogy tomajer természetesen nem jó helyen parkolt le, és már rohant is a portás, hogy figyelmeztessen engem erre. Én mutogattam neki, hogy nincs baj, mert a sofőr benne ül az autóba. Mivel a mellettünk lévő telepen építkezés folyik, és én már a diszi szoba ablaka alatt álltam, így a portás nem igazán értette, hogy mit mutogatok és sustorgok neki. A vége az lett, hogy a feltűnést kerülve a diszpécser szoba ablaka alatt üvöltöztem neki, amit végre megértett. Innen tovább osontam be az ajtón, de közben még visszanéztem tomajerre, hogy el kell-e parkolnia, vagy marad a helyén. Arra lettem figyelmes, hogy egy bánatos tekintetű kollégát döntök épp fel, aki szerencsétlenségére pont akkor igyekezett kifelé. Sűrű elnézéskérés, és már kommandóztam is tovább. Ahogy beléptem a folyósóra azonnal a 1011-es Palikába botlottam bele, akiről tudni kell, hogy nem igazán tud szemet hunyni a szabálytalanságok felett. Gyorsan eltereltem a figyelmét a nadrágomról és szinte futva érkeztem be a pénztárhoz. Rosszul mérhettem fel a féktávot, mert szegény Pöttyös nem kicsit lepődött meg, hogy nekirohantam az ablaknak. Majd meglepetésében azonnal szolgálatomra is volt. Pikk-pakk megvoltam, most már csak ki kell jutnom. Amint suhanok kifelé szembe találom magam a Szatírral, akinek fogalmam sincs már hogy mit mondtam, mert a fejemben csak az járt, hogy minél hamarabb eltűnjek. Itt követtem majdnem el azt a hibát, hogy átrohantam az üvegajtón. Szerencsére Szatír figyelt, és még időben rám szólt. Innen már sima utam volt tomajerig, akinek az tátva maradt a szája, hogy 3 perc alatt újra az autóban ülök:-)) Szóval nem egyszerű kérem az életem nekem:-)))

cbtaxi 2007.07.25. 11:07:25 / # 111004
avatar
Ez a 37 másodperces ügyintézés nem jöhetett volna létre a "FEJJEL A FALNAK" nevü verőbrigád segítsége nélkül,akik módszeres alapossággal takarították el a Ricsi előtt várakozókat. :-)
csogu 2007.07.25. 11:01:52 / # 111003
Nagyon köszönöm a gyors ügyintézést a Főtaxi pénztárosainak, akik ma a tiltó pénzt 37 másodperc alatt elvették tőlem és elvégezték az adminisztrációs munkát is! Még tomajer is megdöbbent, hogy 4 perc alatt visszaértem a kocsihoz. Igaz, Szatírnak is van mit köszönnöm, mivel még szokatlan számomra, hogy a fotocellás ajtó nem a jobb szélén nyílik kifelé, hanem középen, és ha nem szól rám, akkor szerintem nagy igyekezetemben átmegyek az üvegajtón :-)

MCCCXCII 2007.06.28. 08:58:34 / # 111002
"hisz egymásra vagyunk utalva, ugyanaz a munkánk" Na itt a lényeg. Ezt már régóta mondom. Nem azért vagyok, hogy te ne is legyél elvét kell folytatni. Mert ha te nem vagy, akkor én meg minek vagyok? Igenis egymásért vagyunk. Remélem még olvasod, ha már írni nem akarsz.
MCCCXCII 2007.06.28. 08:44:03 / # 111001
Egyik lehetőség. Gondolom a régi "jól bevált" pontrendszer. Lehet, hogy most másnak hívják, de a lényege ugyanaz maradt. Másik lehetőség, az "Etikai Szabályzat" pontosan leírja a teendőket. Ezek után még mit nem értesz? (:-))))
peugeot 2007.06.27. 05:52:11 / # 111000
avatar
Vajon a mobil taxi dolgozói látogatják ezt a lapot?

csogu 2007.05.20. 07:03:57 / # 110998
Na, önkritikát gyakoroltam magammal szemben (higgyétek el nem nehéz, kis gyakorlás és már menni is fog). Figyeltem a diszik melóját ma éjszaka. Például ültem a nyugatiban és figyeltem miként mondjátok a címeket, hogy kértek egy-egy helyre, helyről autókat. Ez olyan jól sikerült, hogy majdnem elfelejtettem droszt elsőként nyomni. Na, Piros ma szépen mondta az idővallumokat. Kérek tízpercceeeeeel. Igaz, az az érzés még nem múlt el bennem, hogy olyan, mintha kapkodna, esetleg néha összekavarodna, de ez lehet, hogy csak nekem tűnik így. Akit ma szeretnék megdicsérni (és ebből azért nem fogok rendszert csinálni:-D), az nem más, mint aki 04 és 05 óra között ült a csövön. Nagyon jó ritmusban dobálta a címeket és úgy lehetett nyomni, ahogy kell. Sajnos a nevekkel nem vagyok tisztában, így az időpontot jegyeztem meg magamnak, Ti biztos tudjátok, hogy ki ült akkor a cső másikoldalán:-)

szAsza 2007.05.19. 17:07:16 / # 110997
avatar
azért ennyi orjaleves, és dupla töltött borda után örülj neki, hogy csak kolléganőznek :P
chill of fear 2007.05.19. 14:38:49 / # 110996
avatar
Arra szeretnék választ kapni, hogy miért nem lehetséges a forgalmazócsatornán rendelni utasnak autót? Öntéskor még meg is értem, de egy sima hétköznapon? Annyira kellemetlen várni délen amíg beengednek, majd 3-4 percet mire sikerül kiadni a címet. Inkább nem is rendelek autót már.
csogu 2007.05.19. 13:55:33 / # 110995
Lehet van olyan szabály, hogy ha droszt vonzáskörzetébe esik a cím, akkor autómatikusan onnan kell kiadni.
csogu 2007.05.19. 13:31:30 / # 110994
De azért az világos neked, hogy én csak a Piroska vaaaaaaal veeeeeel eeeeeeeeeel aaaaaaaaaaaal-jait említettem meg mint nem annyira jó dolog. Ez sem személyeskedés, csak egy kérés. Különben is ezt is alig mertem ide leírni, mert tudom, emlékszem, hogy a Piros a Hattomi nagy kedvence volt és féltem hogy miatta megneheztel rám:-)) Viszont lenne egy kérdésem, de komolyan: Ha valamit nem találunk megfelelőnek és nem csak magunkban akarunk zsörtölődni, akkor azért nyugodtan szólhatunk, Nem fogtok miatta megsértődni? Mert mint te is írtad, mindenki hibázhat...én ezt szeretném annyival bővíteni, hogy ezért mindenkinek lehessen szólni.
csogu 2007.05.19. 13:27:21 / # 110993
IGEN!!!:-)))
csogu 2007.05.19. 13:26:48 / # 110992
Héllo, rólam beszélnek te:-))) Értelmezd már...és kikérem magamnak a kolléganőzést!!! Fene az ízlésedet:-)))
Oldalszám: 19