Hozzászólások száma: 372
Oldalszám: 19
Témakörök > Droszt Híradó > Szegény utasok topikja :) A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Kempes 2007.01.22. 20:56:19 / # 106142
avatar
A temetőben pont ilyen nagyokosokat várnak vermelésre. Ott is kevés a meló.
3asbreak 2007.01.22. 14:57:30 / # 106141
avatar
Hol ez a taxi, ezzel fogok járni! Moszkva - Békás olyan 15 km. Üzemanyagköltség: 250 Ft. Erkölcsi, anyagi avulás: 500 Ft. Haszon: 450. Ilyen tisztességes taxisokra van szükség.
muci 2007.01.20. 12:27:26 / # 106140
avatar
Csak neki áll az ajánlatom. Probának szánom, nevelési szándékkal:))
törölt felh. 2007.01.19. 16:30:06 / # 106139
avatar
De Muci! Ő haverokkal jár bulizni Békás-Csepel viszonylatban. Te hány embert tudsz szállítani?
muci 2007.01.19. 16:22:06 / # 106138
avatar
Zabos. Én valamelyik nap felajánlottam elviszlek a hátamon. Add meg a tel.számod, és egyeztetünk.
csogu 2007.01.19. 16:15:49 / # 106137
:-DDDDDDDDDDDDDDDDD
törölt felh. 2007.01.19. 16:14:19 / # 106136
avatar
És most minek örülsz, még mindig kereshetsz valakit, aki 300-ért visz Csepeltől a Moszkváig.
Rocktaxi 2007.01.19. 16:04:25 / # 106135
Megtartani ezt az "aranyembert"! Telefonszámot kérni!! Lefényképezni, berakni újságba! Tudjunk röhögni Rajta!! Az ilyen nem is érdemel több pénzt!!!
zabos 2007.01.19. 15:45:15 / # 106134
avatar
Este Moszkva térről Békás 1200 forint. Taxi4 vitt. Vannak még olyanok akik megbecsülik a pénzt, ti meg csak hőbörögjetek.

csogu 2007.01.19. 14:55:16 / # 106133
Guriga, te elég új vagy a pályán. Volt már negatív tapasztalatod, ha igen, mi volt a legrosszabb?
csogu 2007.01.19. 14:53:03 / # 106132
..és az utakon is sokkal több lenne a tekintélyünk, azt kifelejtetted:-)) email?
törölt felh. 2007.01.19. 14:36:28 / # 106131
avatar
Ime 10 jó ok, amiért IFÁval kéne taxizni! 1. alapból van rajta sárga rendszám! 2. a plató tisztántartása egyszerű , 100ft ból le gőzborotvázható a leggagyibb kúton is ! Ezért kutya, macska és egyéb szennyeződések nem okoznak problémát ! 3. Reptéri transzfer esetén a kombi elbujhat és a rokonokat is kivihetjuk integetni, akiket majd vissza is kell hozni ! 4. Nehéz elvéteni ! Mondjuk a rossz IFÁba száltam elég gyenge kifogás lenne ... No utas tévesztés ! 5. A "Nem látom a kollégát , hol áll ? " kezdetű kérdéseknek is elejét lehetne venni! 6. Nem zavarja az URH és a műsorvevő rádió a kedvest és sem az illatosítót sem a sofőrt nem kell szagolni! 7. Nincs több taxis támadás mert a fülke ajtó zárva ! 8. Az utasnak nem kell köszönni mikor fellép a platóra! 9. Forgalmi dugó esetén egyszerűen csak lelép a mögöttünk álló motorháztetejére és metróra szállhat! 10. Nem kell a beszélgetni , vagy a panaszait hallgatni sem taxisnak sem utasnak !
csogu 2007.01.19. 14:31:50 / # 106124
Kedves Ildikó!! Szeretném figyelmeztetni, hogy kedden esetédkes az autóm részletének a fizetése! Szeretném megkérni, hogy már hétfőn utalja át az aktuális összeget, hogy azt minél hamarabb tudja eljuttatni az illetékeshez! Köszönettel B. Csogu

csogu 2007.01.19. 14:24:50 / # 106130
Ez azért nem semmi:-DDDDDDDDD
Rocktaxi 2007.01.19. 13:48:34 / # 106129
A bérelt autókra nem kell vigyázni, nem kell takarítani, hogy ne csak egy évig legyen normális állapotban???
Rocktaxi 2007.01.19. 13:42:39 / # 106128
Akár hogy is van a taxi emberek szállításáról szól első sorban, lehetőleg kultúrált körülmények között. Egyébként én is találkozom olyan taxissal akivel a melegvíz-szappan duó csodákra lenne képes. :-( Az autók esetében: naponta ki lehetne rázni a szőnyeget, esetleg két naponta 50Ft-ért egy porszívózás. Ez az utasok megtartása miatt szerintem nem nagy költség.

3asbreak 2007.01.19. 13:41:42 / # 106127
avatar
Ildikó, elégedett taxissal sosem fogsz találkozni, mint ahogy 16 éve nem lehet :-) Tudod itt sokan még a 80-as éveket sírják vissza, amikor más volt a képlet, és nem értik meg, hogy olyan nem lesz többet. Az elégedettek pedig nem ide írnak :) Az is egy téves felfogás szerintem, hogy "majd én megmondom mit csinálhat az autómban" - pardon, nem kötelező saját autóval szolgáltatáni, lehet bérelni, akármi. Ugyanakkor az utasnak is kell egyfajta önmoderációt tanusítania, pl. cigizés nélkül szerintem egy taxiutat ki lehet bírni. Az, hogy valaki nem akar kutyát szállítani megértem, én sem rajongok ha saját autóval kell vinni az ismerős kutyáját. Az, hogy a taxisok többsége miért elégedetlen, sok tényező függvénye, egyrészt az elég magas kiadásoké, másrészt azé, hogy rengetegen vannak, és nincs rájuk elég utas, illetve hát azé is, hogy sokan egy helyről dolgoznak, mert nem szeretnek új területeket megtanulni :)
Rocktaxi 2007.01.19. 13:31:54 / # 106126
Szevasztok!! Én nagyon szeretem az állatokat. Egyszer vittem egy kutyát, olyat aminek 100 000Ft kilója. Zsebkutya. Nem is volt vele baj. Következő utas mit ad Isten, allergiás volt a kutyaszőrre. Szegény még be sem ült, már ugrott is ki a kocsimból fuldokolva. Szerintetek? Azóta nem szállítok állatokat! De sajnos az emberek között is előfordul egy- egy példány!!

törölt felh. 2007.01.19. 12:26:38 / # 106125
avatar
Mikor még engedtem előző autómban a dohányzás igy jártam: Kedves megrendelő jobbhátul ült.Opel astrám volt,ahol az ajtó könyöktámasznál van egy mélyedés,valami tartó lehetett.Hátul középen a kardánalagútnál van a hamutartó. Öltönyös fickó volt,normálisnak látszott. Miután kiszált akkor vette észre hogy hova hamuzott és nyomta el a csikket? Az ajtótámaszban lévőmélyedésbe ahova könyökölt. Most erre mit lehet mondani? Ugye én vagyok a bunkó hogy azóta nincs cigizés a kocsiban? Másik eset a kutya: Elviszem ,nem szokott általában gondotokozni egy kistestü.Kocog le a néni egy csüngőhasu keverékkel,bevetődnek előre.Persze állatkorház(cc.800-100ft mindennel együtt).A néni elővesz egy zacskót,ami tele van kutyakajával.Elkezdi etetni menet közben a kutyust,és termszetesen hull a "forgács" az ülésre,szőnyegre,ajtókárpitra,sebváltóra. Finoman megkérdezem tőle hogy esetleg nem lehetne megetetni a kutyust indulás elött hamár ennyire muszáj neki enni? Válasz:jobb ha etetetem,nem birja az autót,és ha abbahagyom hányni fog. Na rögtön javasoltam neki a gyorsabb falatokat,mert inkább porszivózok félórát utána,mint köjálozzak. Másik eset volt,odaérek a ház elé,a bácsi nyitja a hátsóajtót és a kutya ugrik fel az ülésre.Mondom sorry,csak elöl lábnál.Válasz:mit képzelek,ez a kutya tisztább mint a legtöbb ember.Elhiszem,de a talpa tiszta sár lett mire leértek az utcára,és ha lehet nem akarok óránként mosóba járni belső tisztitásra.Lemondtak,mert én voltam a bunkó biztos. Én is meggondolom százszor mikor vállalok be kutyát,ha tetszik az utasoknak,ha nem.

törölt felh. 2007.01.19. 10:25:57 / # 106123
avatar
Ildi: 1. Mivel hallgattad a műsort gondolom arra is fel figyeltél, hogy itt lényeg a taxisokat ért támadások voltak. 2. Sok milliós autó: Igen én is 3 hónapja vettem egy új autót igen 4300000ft.volt. 10 évre vettem fel a hitelt. Igen szeretnék rá vigyázni. Mert elviszem a kutyusodat és engedlek beszállni a sörös üveggel a kezedben és még rá is gyújtasz. Na akkor az új autómat dobhatom ki fél éven belül. Mert a taxi nem állat szállító persze ha dobozba van az ebed semmi gond elfér a csomiban. Söröd véletlen ki öntöd az ülésre(cirka 60-80eft egy ülés) Rágyújtasz persze véletlen kiégeted az ajtó kárpitot (cirka 15-20eft) Erre felhúzod a válad mit érdekel téged te fizetsz érte. Na jó nagylelkesen adsz annak az embernek 820ft-ra egy ezrest. Hiszen neked is van lelki ismereted. 3. Másnap taxisunk akinek 1000ft-ból nem sikerült kicserélnie a sörös ülést a kiéget kárpitot és eltüntetni a kutya szagot. Felvesz egy rendelést éppen a szöszi barátnödet. Aki amikor beül finnyás undorral néz rád mert te egy büdös taxi lehetsz akiből árad a sör szag bűzlik a kocsija a kutya szagtól és egy trehány alak mert tiszta csikk az egész kocsija. 4. Légy szíves egyszer fuvarozzál már haza engem mikor éppen hánytam és a pocsojába fetrengetem. Kifizetem az utadat sőt nem 210ft-ot adok neked kiló méterenként hanem a dupláját 420ft-ot és még jattolni is fogok okés. De pár kikötésem lenne a taxidhoz maximum 6éves legyen klimás nagy bel terű minimum octávia és legyen rajtad kosztum mint egy taxisnőhöz illik. Ha meg esetleg hányás szagú leheletemmel udvarlók neked ezen kéretik mosolyogni mert én vagyok az utas. Ja és előre is bocsi de a cigim le fog esni mert ilyenkor nem tudom kordinálni magamat. Ha meg az út végén mégsem fizetnék hanem inkább el vágom a torkodat és elviszem a kocsidat akkor a gyerekeidtől előre is bocsi de megnyugtatás képen már egész jó árvaházak vannak. Majd viszek nekik csokit ha letöltöttem a 2évemet.
Oldalszám: 19