Hozzászólások száma: 372
Oldalszám: 19
Témakörök > Droszt Híradó > Szegény utasok topikja :) A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Bao, a FŐNÖK! 2007.01.19. 08:57:31 / # 106122
avatar
És ez: A múltkor beült egy normálisnak látszó srác. Mellém. Alapból a jobb lábát felrakta a bal térdére. Kényelembe helyezte magát. Szórakozott volt vagy bunkó? Megkértem rakja a lábát máshova,beleegyezett...
coffos 2007.01.19. 08:47:53 / # 106113
avatar
Én azt bírom hogy rágyújt a lépcsőházban, kilép az utcára, majd (jó esteben ) megkérdezi hogy dohányozhat-e a kocsiban...Neeem :-))

Bao, a FŐNÖK! 2007.01.19. 08:42:30 / # 106121
avatar
Kedvenceim közé tartozik: Jön a pár egy buliból, Férfi előre(ő a főnök nem?) Lány hátra. Egész úton beszélgetés,felém fordulva jön a sörös,hagymás,mittudoménmilyen lehellet rám! Ezt próbáljátok ki kedves utasok józanul! Egészségetekre!

Bao, a FŐNÖK! 2007.01.19. 08:38:26 / # 106120
avatar
Párat. :) Egyre több a szemtelen utas mostanában,mi lehet velük? Majdnem mindennap én vagyok a bunkó mert megkérem ,hogy a barátját ne hozza magával(sör)!
coffos 2007.01.19. 08:33:01 / # 106119
avatar
Hányat találgathatok ? :-))
Bao, a FŐNÖK! 2007.01.19. 08:31:35 / # 106118
avatar
Az ilyeneken én is elgondolkozom,vagy nevetek. A múltkor is egy brigád rendelt pont oda. A cél Zugló. Merre mentem volna? Megértették. De az volt talán a legviccesebb amikor egy törzsutas gyerek a Hollán sarokra rendelt és a Rottenbillerbe ment, Ő is nézett merre is indulok el. Elmagyaráztam,megértette. Legközelebb hova rendelt?:)
coffos 2007.01.19. 08:23:12 / # 106117
avatar
Kedves Ildikó és Bodri ! Én is mesélnék egy szösszenetet ha megengedi. Szt. István krt 4. ügyvédi iroda... Szóval kb. 8 percig feltartottam a forgalmat ( Anyukám kb. egy hétig csuklott ), lejön Az Ügyvéd Úr, majd köszönés nélkül közli velem hogy Markó u. Bíróság, sietek... Visszaköszöntem.Lehet hogy egy kicsit hangosabban. Mindegy. Elindultunk. Át a Margit-hídon Buda felé ( szabályosan ), mire egyből megjegyzi hogy hová megyünk, a Markó u. baléra van ! Örültem hogy egy kollégával van dolgom, hogy így ismeri a várost, meg is kérdeztem hogy hol forduljak balra, mire Ő A Nagy Megrendelő : hát nem fordul vissza a hídon ? Mondom neki dehogynem ! 10000 Ft. lesz .Láthatóan megsértődött, és igaza van ! Az a bunkó taxis a sokmilliós autójában, amit Ő fizet ki nekem ( milyen kedves ), hagy tegye már azt ami neki jólesik, és hogy jön ahhoz ott elöl az a marha hogy nem tartja be az utasításait, mikor Ő siet ! Kb. 18 perc alatt átvergődtünk a hídon oda-vissza, érk. a Bírósághoz, 1140 Ft.-ra 1140 Ft. Jatt semmi. Hiába. Ha egy taxis bunkó ne kapjon jattot.... Ui: Nekem is van kutyám, és sokkal egészségesebb vagyok mióta sétáltatom...

Bao, a FŐNÖK! 2007.01.19. 07:50:34 / # 106116
avatar
Szia! Egyik este volt egy rendelés. Batthyányi tér. Pár perc múlva szólt a kolléga,hogy nem viszi el az utast mert magatehetetlen részeg. És a csattanó! A mentősök hívták a taxit neki! :)))
csogu 2007.01.19. 07:42:18 / # 106115
Látom-látom, gyűlik a szakmai tapasztalat:-)) Ez az IFÁ-s dolog tetszett!!:-))
törölt felh. 2007.01.19. 07:37:14 / # 106114
avatar
Kedves Ildikó ! Én azok közé a szerencsések közé tartozom akik saját autóval taxizhatnak! Tehát már akkor is ki volt fizetve a sokmilliós autó mielőtt taxi lett volna! Miért gondolja hogy 600-800 ft-ért vagy jó esetben 1500Ft-ért Ön megvásárolt az utómmal együtt és ott azt csinál amit akar ? Az olyan igényes utasokat akik ázottkutyát , forrókutyát, vagy rókát akarnak elhelyezni a z autó különböző rejtett zugaiban , a szolgáltatást platós IFA-n javaslom igénybe venni , azt le slaggozza az ember könnyen és fel lehet rá szállni jó sokan egyszerre! Nincs ez a hülye 4 személy korlát! Mostanában divatt lett hogy hátra bepréselik magukat 4 en gyorsan , holott nem emlitették a telefonosnak hogy 5 -en utaznának , és mikor közlöm , hogy igy nem indulunk el akkor csak mosolyognak ! Aztán pedig én vagyok a szemét hogy arra a 8 km -re sem vagyok hajlando ennyit megtenni !

csogu 2007.01.19. 07:01:28 / # 106112
Pont ezt nehezményezem én is. Egyes elvetemült kollégák nem átallnak elutasítani egy táncolásban megfáradt utast, amikor az épp energiát vételezik magához miközben szállna be. Csöpög a hot dog, potyog a hagyma a hamburgerből. Ilyen kifogásokat hallok folyton. Én persze elviszem ezeket az utasokat is, sőt, kifejezetten örülök nekik. Én azoknak az utasoknak nem örülök, akik nehezményezik, hogy más dögje (itt az ön kutyijára céloznak) összeszőrözte az ülést, és a parasztok (itt a hamburgerevők vannak megemlítve) összemustározták az ülést és az ő rongyai (darabja cirka 20-30 ezer) beszennyeződtek. Miért, gondolja az operában nagyobb a tisztaság ahova épp igyekszik? Na ne vicceljünk, ott is csupa por minden. Hallatlan hogy egyes utasok mit meg nem engednek maguknak:-( Miért nem jön egy tréningben és öltözik át a színházban mondjuk ha már flancolni akar. Elvárja, hogy az ön kedves ebét hátrébb soroljam mint egy embert. Normális az ilyen? Na meg a köhécselő gyerekek, hogy cigifüst van. Anyád ne sirasson. Örülj hogy levegőt kapsz, nehogy már minősítsd is azt büdös kölke. Hogy asztmás? Tehet ön arról? Dehogy!!! Ha beteg, ha finnyás, menjen kórházba, vagy gyalog. Nehogy már önt kelljen megkérnem, hogy állattal, égő cigarettával, kajával ne utazzon velünk, akik feszítünk, de szerintem csak a derekunk van becsípődve és a vigyor, amit ön annak lát, az inkább fogcsikorgatás. A legmélyebb tiszteletem és kézcsók a kedves mamának!!
törölt felh. 2007.01.19. 03:08:20 / # 106111
avatar
Semmi baj,csak "civil a pályán" esete forog fent. Megértően csak.
törölt felh. 2007.01.19. 03:06:06 / # 106110
avatar
Kedves Ildikó! Ha én beülök egy fogorvosi székbe,akkor az igazából az enyém?Ott azt tehetek amit én akarok(már ha nem tudok viselkedni embermódra)mert én veszem részben a fogorvosnak? Én úgy látom hogy nekünk az autó munkaeszköz és nem luxus,amire(hamár évegik nyögjük az uzsorát) szeretnénk vigyázni is.Mindenki maga dönti el hogy mit enged benne,visz el,miért válla rizikót. Civilekkel ellentétben mi örülünk ha szabadidőnkben nem látjuk,tehát nem élvezetből ugrunk bele életfogytiglani hitelekbe. Javaslom,ha nem hiszel nekünk,akkor less bele egyszer egy tételesen adózó taxis adóbevallásába. Ja,és kérdezz meg egy fogorvost,mit szól ahoz az emberhez aki a székét irigyli tőle. Amúgy baráti üdvözlettel,és tárt karokkal várva megrendelőnknek(magasszintü kiszolgálással és egy buszjegy ára borravalóért már mindenre hajlandó taxis):) Atta
Kryss 2007.01.19. 02:52:47 / # 106109
avatar
Nem hülyeség. 1; A hitelre vett autó, amire a hitel elfogy-kifizetődik.. az az autó TALÁN ér annyit hogy egy másik autónak a kezdőrészlete legyen újabb 6-10évre.. tehát akkor hiába van kifizetve az értéke eggyenlő a nullával. Mig az őn autója, mondjuk ugy szép pénzt érhet. Teljesen mindegy hogy egy Suzuki, vagy egy Passatról beszélünk, az érték vesztése ha taxi 95%os. 2; Se a benzint, se az autó részletét nemlehet leirni az adóból.. szóval nemtudom miről is beszélünk.
törölt felh. 2007.01.19. 01:55:00 / # 106108
avatar
Kedves Ildikó! Papíron tényleg van lehetőségünk gépkocsink adóból történő leírására, nem tudom, hogy ezt a lehetőséget az elmúlt néhány évben, mióta a lehetőség megvan, kihasználta-e valaki. Ennyit a lehetőségről, a többit, hogy ez milyen jó nekünk, képzelje el. Kutyával az a helyzet, hogy előbb-utóbb mindenki belefut egy olyan kutyába, hogy soha többet nem vállalja. Egyszer vittem ázott kutyát, még három nap múlva is büdös volt a kocsi. A plüssülésből a kutyaszőr eltávolításáról nem is beszélve.
r069 2007.01.19. 01:18:20 / # 106107
avatar
Ildikó! Szerintem te az az ember vagy aki utálja a taxisokat és akinek hiába mond az ember bármit úgyis az lessz a vége hogy mi vagyunk a szemetek. Meggyőzni csak azokat lehet akik átgondolják amit a másik mond nekik.Te sajnos nem ezek közé tartozol.Azért jó éjt neked!
törölt felh. 2007.01.19. 00:35:27 / # 106106
avatar
Ez hülyeség! Mindenki hitelre vesz autót. Én is. Csak éppen én nem írhatom le az adómból, nem fizettethetem ki senkivel. A tisztességesen leadózott jövedelmemből kell kifizetnem! Végeredményben, kerestek, xxx forintot, ne firtassuk mennyit, és mellé még veszünk nektek egy sokmilliós autót is. Majd sajnállak benneteket, ha ráérek! Innen nézve ugye látszik, hogy az az autó, nem az ő vára, hanem az utasoké, akik kifizetik?
tomajer 2007.01.19. 00:14:50 / # 106104
Kedves Ildikó! Örülök, hogy hallgatta a műsort, és annak még jobban örülök, hogy idetalált hozzánk. Én voltam az aki ezt az elvetemültséget elkövette, hogy "csórnak" neveztem magunkat. Higgye el nekem kedves, hogy azok a sokmilliós autók, nem a képezik a mi tulajdonunkat. Sajnos szinte mind, bankok tulajdonában van. Egy átlag taxiautó, mire kifizetődik, már nem ér egy vasat sem, de az szinte biztos, hogy társaságnál taxizni nem lehet vele. Tehát, azonnal lehet venni a következőt. Ennek köszönhetően, folyamatosan a mókuskerékben futunk, görgetve magunk előtt az adósságainkat! Ahhoz, hogy ki mit hajlandó, vagy nem hajlandó, a szolgáltatás keretein belül megcsinálni, nem szólnék hozzá, megteszik majd helyettem, hevesebb vérmérsékletű kollegáim!:-) Nem vagyunk egyformák!

száguldás 2007.01.19. 00:08:36 / # 106103
avatar
Szia Ildikó! Honnan tudod hogy az aki benne ül az autóba milyen anyagi helyzetben van.Tudod te mennyi kiadása van egy taxisnak?Mért kéne megengedni hogy dohányozzanak az utasok a bkv megteheted?Igen is az az ő házuk úk tartják fenn!Talán te takaritod?Nem,ők!Őrülnek minden fuvarnak hidd el föleg a mai helyzetben!

törölt felh. 2007.01.18. 23:59:48 / # 106105
avatar
Sziasztok taxisok! Hallgattam a Danubiuson a műsort. Megkérdezném, hogy miért állítjátok magatokról, hogy csórók vagytok, amikor sokmilliós autókban feszítetek, akkor dolgoztok, ha van kedvetek, nem vagytok hajlandók elvinni a rövid fuvart, húzzátok a szátokat, mindig minden extrább kívánságért. Ne ríjon nekem az a taxis, aki nem hajlandó elvinni a kutyámat, akinél nem lehet rágyújtani, aki úgy feszít az autóban, hogy ez az én házam az én váram, itt az történik amit én akarok! Ha tényleg csórók lennétek örülnétek, minden fuvarnak!

Oldalszám: 19