Hozzászólások száma: 162
Ugrás a hírhez Oldalszám: 9
Témakörök > Hírek fórumai > Rettegjünk, vagy repessünk? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
csogu 2007.01.26. 17:24:19 / # 102093
Na most kicsit komolyabban. Tudod a bizalom az egy olyan dolog nálam(nálunk), hogy alapból mindenki felé megvan. Azt, ha azt eljátsszák, akkor nehéz azt visszanyerni. A bizalmat az ebben a szakmában dolgozó emberek többször is eljátszották nálunk. Mi fejünkbe vettük, hogy mindenről tájékoztatunk, amiről tudomásunk van, vagy amit ti jeleztek. Mi ennyit tudunk tenni, és hidd el, ez sem kevés. A lehetőség a cégeknek is megvan, hogy éljen a mi általunk nyújtott lehetőséggel és a legnagyobb örömömre ezzel el is kezdtek élni egyesek. Nézd csak meg dézét. Itt sokan azt sem tudták, hogy mi a csendes címkiadó rendszer. Viszont már félnek tőle. Ez is egy lényeges kérdése a szakmánknak. Vannak céghez közeli emberek, akik viszont arról akarnak benneteket és minket is meggyőzni, hogy CSEND! A csend az, ami idevezetett. Ha valaki jön, hogy ő megalakít egy szakszervezetet, akkor mi tájékoztatunk erről, de MI leszünk az elsők, akik arról is írni fogunk, ha hibáznak. Mert függetlenek és objektívak akarunk maradni, és erre garancia, hogy 3-an, 3 féleképpen gondolkodunk. Az meg, hogy a TFTSZ a cégek érdekeit nézi és nem a taxisokét, vagy nem csak a taxisokét, de inkább így fogalmaznék, hogy elsősorban nem a taxisokét, azon meg nem szabadna megbotránkozni, hiszen ezt a cégek alapították. Ez egy olyan elvárás lenne, mintha a Taxis Szakszervezettől azt várnák el, hogy a cégekért legyen. Nem mókás elvárás?:-)
tomajer 2007.01.26. 17:20:15 / # 102092
Bizony pálesz, mindhárman taxizunk. Abból élünk, ez a hobbink, hogy legyen hova hordani a lóvét!:-)))
tomajer 2007.01.26. 17:18:57 / # 102091
Ne égessééé!:-)
HáziPálesz 2007.01.26. 17:15:44 / # 102090
avatar
Miért nem találtok ki 1 olyan megoldás, ami a lapnak is jó? Nem kell hogy noprofit szerevezet legyen hisz senki nem dolgozik ingyen. El kéne gondolkozni azon hogy ez a lap lett a taxistársadalom sajtója, így nem ártana ha tennétek is érte valamit.
Kovács Zoltán 2007.01.26. 17:11:42 / # 102089
avatar
Semmi asztalborogatás! Semmi szülőzés! Semmi múltbavájkálás! EGGYIK OLDALRÓL SEM!!! / Mert azt én is tudok feléjük, ha nagyon muszáj!/ Csak szigorúan jövőbe nézés! Én nem egyenlősdiről beszélek, hanem arról amit a Dudás Zoli fenhangon emlegetett: SZÖVETSÉGESSÉGRŐL!!! Csak egy gesztusról, ami nekik nem kerül semmibe! Egyetlen szavazatról, ami könnyen leszavazható! Csak annyiról, hogy megjelenne a mi elképzelésünk is!
HáziPálesz 2007.01.26. 17:11:27 / # 102088
avatar
Az a gond, hogy jelenleg Ti vagytok azok az emberek ebbe a szakmába akik a legtöbb embert ismerik és mindenhova bejárásotok van. Tudom hogy Ti messze többet tesztek mint mások, de úgylátszik ez nem elég. Talán a számítógép elterjedése nagy segítség lehetne, így sokkal több emberhez juthatnak el információk. Szerintem a lap látogatottsága rohamosan nő, mint a pc piacon minden. Olyan megoldást nem lehetne csinálni, hogy mind a lapnak mind pedig a taxisnak jó legyen? Ezzel a lappal nagy a felelősség rajtatok!
Bbetyár 2007.01.26. 17:10:32 / # 102087
ritkán
csogu 2007.01.26. 17:06:51 / # 102086
Házi, értsd úgy, hogy nincs kedvünk több cégvezetőt kinevelni, mint tettük ezt a "MI Józsinkkal":-) Amit tud, azt tomajertől tudja...:-)
csogu 2007.01.26. 17:05:43 / # 102085
:-))) Ez hármunk vállalkozása, ő csak egy sima kissebbségi címmel rendelkezik. Lapalapító...nagy kunszt:-))Tomajer meg mozgalmi dandártábornok és főszerkesztő...na:-)
HáziPálesz 2007.01.26. 17:03:19 / # 102084
avatar
Én se szívesen engednék el a saját vállalkozásomból embereket. Te taxizol?
csogu 2007.01.26. 16:57:17 / # 102083
Hányszor mondtam már tomajernek, hogy demonstrálásként locsolja le magát a Kossuth téren benzinnel és gyújtsa meg magát (természetesen erős biztosítással, hogy nehogy baja legyen! Én ott állnék mögötte poroltóval!), de azt hiszed kapható volt rá? Nem:-( Pedig össze is dobtuk a srácokkal a 100 liter benzinre valót és Fox hozott egy 1 kg-os poroltót, de ez sem győzte meg. Ilyen, sajnos előbb égett ki, mint meg:-)
tomajer 2007.01.26. 16:50:30 / # 102080
Köszönöm:-)
tomajer 2007.01.26. 16:48:29 / # 102079
Köszönöm a bizalmat. De mi itt egy újságot üzemeltetünk, és nem érdekvédelmi szervezetet. Egy seggel, nem tudunk több lovat megülni:-( Már ez a három is nagyon ficánkol:-) Minden ilyen jellegű szervezkedésnek boldogan helyet adunk, minden segítséget, ami tőlünk telik megadunk. De ne várd tőlünk, hogy még egyszer szakszervezetesdit játszunk! Mi ezért már megkaptuk a saját pofonunkat:-( Tőletek!!! Örülök, ha te ott voltál a fixtarifás tüntetésen, és természetesen érvényes, hogy akinek nem inge....
Bbetyár 2007.01.26. 16:47:29 / # 102078
Nem kellene! Tomajer kartárs egy "régi mozgalmi" ember, szervezkedett már annyit, ha mindenki a negyedét tette volna akkor itt már semmi probléma nem lenne. Amúgy meg annyi dolga és feladata van, hogy azokkal sem végez mindíg ídőben, így a mozgalmi életre nem ér rá. Viszont a lap változatlanul teret ad minden fogalmazásnak, felhívásnak, közleményeknek, sőt minden új kezdeményezésről szívesen tudósit is. Mert ez a feladata. Köszönettel Medgyesi György Lapalapító
tomajer 2007.01.26. 16:43:55 / # 102077
Nna akkor most mi legyen? Álmodjak, vagy ne álmodjak? Pálesz szerint, kéne csinálni végre valamit, és ő benne lenne! A franc tudja mi lenne a jó:-( Meg kéne keresni azokat az embereket, akikben ez a banda még meg tud bízni! Akiket én tudok, visongva menekülnének a megtiszteltetés elől:-(((
HáziPálesz 2007.01.26. 16:33:41 / # 102076
avatar
Te mondtad: majd csak leesik valami. Ez jó hozzáállás 1 olyan embertől aki nyakig benne van a szakmába és akit mindenki ismer. Nekem kéne szervezkedni ezen az oldalon? Ezt ti üzemeltetitek, akkor nem kéne tenni valamit sztorizgatások helyett? Csak hogy valami értelme is legyen ennek az egésznek. Mellesleg megemlítem demonstráción voltam, ezzel kockáztattam is, sőt ha tényleg ti mint igazi taxisok csinálnátok ezen az oldalon keresztül 1 normális érdekképviseletet akkor én tuti fizetnék. Az pedig hogy te nem hiszel a 2. esélybe, hát elég érdekes. Még a bíróságok is sokszor nehezen, több tárgyalással hoznak meg olyan döntéseket amik 1 ember életét befolyásolják. Pedig nekik azért van némi gyakorlaruk.
Sas882 2007.01.26. 16:16:32 / # 102073
avatar
Egyértelmű, hogy ez a szövetkezés csak a cégek érdekét fogja szemelőtt tartani, nem tudom minek ezen csodálkozni, ha maguk alapitották és finanszirozzák, üzemeltetik, akkor nehéz elvárni, hogy a taxis érdeket képviseljen. A veszély abban rejlik, hogy képesek lesznek mindenféle hatósággal a taxisok nevében tárgyalni, s érvényesiteni a céljaikat, ami nem biztos, hogy egyezik az alvállalkozók céljaival. Természetesen lehet pozitiv irányu befolyásolás is, de elsősorban a sját érdekeiket fogják szemelőtt tartani. Hasonló szervezete lehetne a taxisoknak is, amit lehetne hatékonyan müködtetni, de ez hiu ábránd.

Kovács Zoltán 2007.01.26. 16:15:01 / # 102072
avatar
Tomi! Ha ébren vagy ne álmodj! Ha alszol ne gépezz! Én sem tudok 5 embert csak összegondolni is akár. A többinél pedig emlékezzél a felvonulásra. Volt aki még ki is kérte magának, hogy neki programot csináljunk!
tomajer 2007.01.26. 13:26:15 / # 102071
Amit én itt megálmodtam, az megoldás lenne! Hogy megvalósíthatatlan, sajnos én is tudom:-(
Bbetyár 2007.01.26. 11:48:45 / # 102064
A magaslabdát nem is lehet.
Oldalszám: 9