Hozzászólások száma: 21
Oldalszám: 2
Témakörök > Droszt Híradó > A fuvar lenyúlás szép dolog? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Vin 2014.03.30. 23:59:27 / # 8758
avatar
Az Accordos szerint biztos ;) hiába a saját testvéred integet hogy ne kelljen +15 métert tántorognia,ő előadja a szétrugdossam a kocsid storyt. Azt hittem viccel,de komolyan gondolta :D

no name 2014.03.30. 15:09:11 / # 8754
avatar
Bizony-bizony! Szimpla kertnél péntek éjjel utas kiszáll, másik ülne be. Jön a sárga mellényes hogy "nó disz förszt kár". Szegény embert a hátsó ülésről húzta ki. Kezd már nagyon tele lenni a tököm. Mondtam én pár hónapja, hogy visszajön a bézból ütős korszak.:(

csogu 2014.03.30. 14:33:17 / # 8750
Igen, közben végig gondoltam... a kérdést és rájöttem, hülye egy kérdés volt:-))

alelölülő 2014.03.30. 14:25:24 / # 8751
Hogyne lett volna. Bátyám spanja minden hajnalban elvitt egy zöldségest óra nélkül 100 forintért Újpestről a Haller-piacra. Úgy kezdődött minden napja, hogy volt egy százasa. Nem volt rossz pénz akkor.
csogu 2014.03.30. 13:18:57 / # 8749
Figyu, az úgynevezett "aranykorban" lett volna értelme állandónak...a taxis részéről?:-)
anyad 2014.03.30. 12:05:22 / # 8748
avatar
Már bizonytalanná tettetek.Én 1978-86 között voltam Főtaxis.Szerintem akkor még nem volt ilyesmi.Nagyon kemények voltak a szabályok.Nagyon nehéz volt bejutni.De piti dologért is hamar kirúgtak.Legalább is ebben az időben.

Bátyó 2014.03.30. 09:54:24 / # 8747
avatar
De lehetett,a mobil telefon megjelenéséig!!A kezelő kérdezte 3xxx az állandód keres.Mennyi lenne??? Stb.Szerintem is felesleges a fuvarlenyúlás fogalma,ha az nem szerződött "csekkes"fuvart takar.A megrendelőnek igenis joga van a pénzéért azt választani akiben megbízik, aki neki szimpatikus,Képzeld el ha pasi megy a kupiba és kéri az Évát.A Puffmama meg azt mondja,"Maga mindig az Évát kéri,most a Magdit küldöm"!Na nem! A pénzemért én választok,majd biztosan elviszik a Magdát is,akinek Ö a gusztusa!

osztap 2014.03.30. 09:22:47 / # 8746
Bármit lehetne csak szándék nincs rá.

Bao 2014.03.30. 08:48:22 / # 8766
avatar
Nemrég egy haverhoz már ültek volna be oroszok, odaugrott egy forgalomirányító úr és becsapta a haver ajtaját. A vicces az volt, hogy ezekután semmilyen győzködés hatására sem mentek el velük a ruszkik. :) Lehetne szabályozni némiképp azt a forgalmas utcácskát mindenki örömére...
osztap 2014.03.30. 08:28:37 / # 8765
Igen az is az, mert 2 hete leszakították az utas karját mivel nem a Maxba akart beülni önként. Szerintem ha valakinek azért vannak állandói, mert összegbe aláígér és ezért "válasszák" őt az fuvarlenyúlás.
Bao 2014.03.30. 07:56:36 / # 8764
avatar
Az fuvar lenyúlás, ha leintenek a Nagymezőben? :) Csogu?

focilabda 2014.03.30. 07:45:12 / # 8763
Örök állandó vita marad, hogy kié az utas. Mint a tyúk meg a tojás esete.

csogu 2014.03.30. 05:05:17 / # 8762
Pont a 266 jutott az eszembe, hogy folyamatosan csajokkal rohangált és urh-n kifejezetten őt kérték:-)
füles1277 2014.03.30. 03:56:41 / # 8761
avatar
De bizony,hogy lehetett. Sokszor keresték a 884-et no meg a 266-ot is. Emlékszel Ricsi?
csogu 2014.03.29. 23:46:55 / # 8760
Lehet keverem a Rádióval...egyik sem most volt:-))
anyad 2014.03.29. 23:16:30 / # 8759
avatar
Szerintem a Főtaxinál soha nem lehetett konkrétan taxist kérni.A céhbés korszakot nem ismerem mert csak URH-án dolgoztam.
Sirály 2014.03.29. 21:13:15 / # 8757
avatar
Igen, viszont ennek is van minősített esete.Nekem vannak,ill. voltak állandó utasaim,lányok persze,s egy esetben nem tudtam értük menni,ezért megkértem egy "nagyon jó barátomat" akt 30 éve ismerek. Azt hittem ismerem. Ezután többször nem tudtam menni,és Őt hívták,nincs is gond ezzel. Illetve szerintem annyi van,hogy neki illett volna szólnia,hogy figyu már,engem hívogatnak a csajok.Előfordult hogy csörgött a telefon,nem tudtam felvenni,mert utaztam, fizettek,stb...visszahívtam pár perc múlva,mondták a csajok,semmi gond,már jön a cimbi.Ezek után félrehívtam a barátomat,és megbeszéltem vele,hogy szerintem ez nem szép dolog,ez fuvarlenyúlás,és nem hiszem hogy ez többet ér mint 30 év barátság. Elröhögcsélte hogy ez nem fuvarlenyúlás,hanem taxis lenyúláS. Szerintem ez nem így van,többször is beszéltem vele erről,azt is mondtam neki,hogy fordított esetben,én egyből szóltam volna,hogy figyu már haver. Hívogatnak a csajok,mi legyen? Addig fajult már,hogy egyik nap a Blaháról elvittem az egyik lányt Zuglóba,A Nagy Lajoson túl,és a lány a fuvar végén,kiszállt,és mondta hogy mindjárt hoz pénzt. Eltelt másfél perc,EZER forintot,hogy ennyi szokott lenni! Agyhugykövet kaptam! Tegnap este,meg a nagyon jó cimbivel utaztam haza,és hívták őt a csajok,persze ő nem tudta elvinni,mert velem utazott,és egyik haverjának adta ki a melóthogy ő nem ér rá,meg a vásárlás nálunk 2000 ft. stb. Kiszálltam,becsaptam az ajtót,és ma megírtam neki,hogy ne is keressen engem többé. Kiváncsi vagyok a véleményekre,köszönöm.
csogu 2014.03.29. 17:50:29 / # 8756
Ez egy rosszul berögzült fogalom. Anno lehetett kód szerint kollégát kérni, sokan éltek is ezzel a lehetőséggel. Megjegyezném, hogy a Max taxinál most is lehet. Van, aki szereti a kötöttséget, a némi kiszámíthatóságot a kollégák közül, illetve az utas részéről meg igenis joga van (mint szolgáltatást igénybe vevő) arra, hogy amennyiben valakinek a szolgáltatásával elégedett, akkor esetlegesen vele utazzon, nála hagyja ott a pénzét. Szeretném leszögezni, hogy nekem szinte sosem volt „sok” állandóm. Részben ez azért teher is, hiszen alkalmazkodni kell, elveszi azt tőlünk, ami némileg vonzó lehet a szakmánkban: a szabadságot, a kötetlenséget. Viszont volt „szerencsém” megélni a Főtaxinál (kb. 1996 környéke), amikor ezt tiltani kezdték pár olyan befolyással rendelkező kolléga nyomására, akik az igazi bunkó taxis kategóriába sorolandók. Ők voltak azok, akik elvárták, hogy az utas hálaimát rebegjen, amiért vele utazhat. A szolgáltatás fogalmával sem voltak tisztában, illetve (volt ilyen nem kevés) sem az autójára, sem magára nem adott...ráadásul ez mellé még párosult egy olyan stílus, hogy Én még beszélgetni sem álltam le némelyikkel és csak kényszerből biccentettem oda köszönésképpen. Na, ezek elég nehezen viselték, hogy az ellentéteiket folyamatosan kód szerint keresték, és amíg Ő szidta a sorsát, aminek a kovácsa Ő maga volt, addig más dolgozott…HISZEN AZOKNAK A KOLLÉGÁKNAK A SZOLGÁLTATÁSAIRA VOLT IGÉNY.
dr.Kotász 2014.03.29. 16:19:55 / # 8755
Mi az a fuvarlenyúlás? Ha az utas választ a pénzéért,akkor ez a fogalom nem létezik. Ő fizet,tehát Ő mondja meg,hogy neki a Jóska-Pista nem kell,ezért vagy azért.Esetleg,mert koszos vagy netántán büdi.Bár ezt nem hiszem senkiről. Mi sem a rothadt törött gyümőlcsöt és zőldséget vesszük meg az áruházban,hanem kiválasztjuk a legszebbet.Amenyiben valakit azért választ az utas,mert burkoltan olcsóbban viszi,azt mélységesen meg kell vetni és a kollégális körből ki kell zárni. Na akkor most lehet ostorozni.

cheater 2014.03.29. 15:23:27 / # 8753
Szerintem igen.

Oldalszám: 2