Hozzászólások száma: 711
Oldalszám: 36
Témakörök > Droszt Híradó > HARDVER SZOFTVER! Mit tegyünk a géppel, ha...? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
coffos 2006.12.15. 08:04:09 / # 86498
avatar
Akit érdekel és védekezni akar, annak ezt az oldalt ajánlom. rako.hu :-))))
6ker 2006.12.15. 04:51:02 / # 86497
avatar
Az a gond, hogy az emberekkel megvetetik a kulonbozo "nagytudasu" vedelmeket es semmivel sem tudnak tobbet mint az ingyenesek. Abszolute nem leszolas vagy valami, de szinte biztos, hogy senki nem akart hozzad betorni.A lentebbi iras neked is jo. Az hogy a program low-rol felment high-ra, az hmm, ha mar ilyen nagy a veszedelem meg a vedelem akkor megvan az is, hogy honnan jon. Be kell csukni az osszes portot, kiiktatni a guest es egyeb nemhasznalt felhasznalot a geprol.Maris 70%-ot javult a vedelem. Akit erdekel es vedekezni akar, annak ezt az oldalt ajanlom. wigwam.sztaki.hu
6ker 2006.12.15. 04:44:31 / # 86493
avatar
Ez a baj a szamitastechnikaval meg az osszes virussal es irtoval. Egy ido utan elfogy a sör!!
6ker 2006.12.15. 04:42:17 / # 86496
avatar
A windows es tsa-i allandoan pofaznak mindenfele. Amiket te eszleltel az vloszinu UDP kapcsolatok tobbsege volt, melyek nem behatolasi kiserletek, csak a gepek 95%-an nincs kikapcsolva, hogy ne keresgeljen mas gepeket.
vi 2006.12.15. 02:55:38 / # 86495
avatar
Most visszaolvastam az előzőeket, és úgy tűnik paranoiás vagyok. Erről csak annyit, hogy amikor először telepítettem tűzfalat (próbából), akkor visszanézve a logot elgondolkoztam azon, hogy az én ismeretlen gépemet 10 perc alatt 174 behatolási kísérlet érte. Az interneten több 100 millió felhasználó van állandóan, és ebből nem kevés a rossz szándékú, talán jobb, ha védekezünk a lehetőségek szerint.

vi 2006.12.15. 02:30:13 / # 86494
avatar
Sajnos már nem csak az értékes adatokra kell vigyázni. Már vannak olyan vírusok (rootkitek), amelyek zombiként használva a gépedet más gépeket támadnak meg, vagy spameket küldözgetnek az írójuk irányításával, úgy hogy te nem is tudsz róla. Kicsi az esély rá (de azért nem lehetetlen), hogy a rendőrség csenget, mivel a nyilvántartások szerint a te gépedről ment el 10000 levél, ami a bankos adathalász oldalak látogatására szólít fel (ez most divat). Ezért csak 2-3 programot kell telepíteni, és akkor nagyjából nyugodtan alhatsz.
vi 2006.12.15. 02:05:14 / # 86492
avatar
Az a baj a vírusokkal, hogy néha képesek sunyi módon viselkedni. Mondjuk december 15-én bekapcsoláskor törlik az összes "exe" fájlt. Akkor nem sokra mégy vele, ha nem tudtad, hogy a gépeden van.... Egyébként az AVG jó vírusirtó, de nem árt néha, amikor eszedbe jut (függetlenül a használt vírusirtótól), lefuttatni néhány webes tesztet, más vírusirtóval. Meg egy jó tűzfal sem árt (nem az XP-é), meg néha spyware keresés, irtás. Persze felesleges állandóan parázni, valamit előbb-utóbb úgyis kap az ember :-))
Sas882 2006.12.15. 01:32:05 / # 86491
avatar
hát a Norton nem egy boot bajnok AVG van nekem is, de ez anti virus, nem tűzfal, ezt néha le kell futtatni, ugy a jo. Nekem ugy van, hogy két HD van, az egyiken csak az OS, a másikon a játékok, filmek, egybek, minden letöltés a másik HD re érkezik, igy nagy baj ne, lehet, sőt ha szétesik az XP, vagy lassu, akkor csak Format C, de a többi dolog megmarad. 4-5 GB játékot nem igazán szeretnék sűrűn telepiteni+ patchelni.

TOMLA 2006.12.14. 23:28:19 / # 86490
avatar
A Norton állítólag nagyon lassítja a gépet?
TOMLA 2006.12.14. 23:26:24 / # 86489
avatar
Kaptam egyszer egy olyan jófajtát, hogy mindég újraindította a gépet. No az nem volt vmi. nagy öröm. Akkor kezdtem el azon gondolkodni, hogy mosmá az fog következni: beugrik vki. az ablakon oszt kihúzza a dugót a konnektorból. Azóta egy kicsit jobban vigyázok.
tomajer 2006.12.14. 22:52:12 / # 86488
Én Norton Internet securityt használok évek óta. Soha semmi gondom nem volt. A gyaerekeim gépén seemilyen védelem nincs, és mégsincs neki semmi gázuk! Igaz, értékes adatok az ő gépeiken nincsenek. Egy vindózt, meg a játékaikat, fél délután visszapakolják maguknak, ha bármi történik! Vagyis a lányomnak, meg ez már megoldódott amióta a linuxal szórakozik.
TOMLA 2006.12.14. 22:39:38 / # 86487
avatar
Jónap. 1 éve használom az AVG free editiont naponta frissül oszt még sose kaptam semilyen rosszindulatu kódot. Persze erre azt mondja az én Imre barátom, hogy kaptam csak nem vettem észre. No ezt már akkor se értettem merha nem okoz kárt akkor elfér. Tűzfalnak meg a windows sajátját. No tegap feltettem a keirót, hogy keményedjen a védelem oszt most nagyon nyugodt lennék ha nem fogyott volna el közben a söröm. Hej..........

Sas882 2006.12.14. 18:46:43 / # 86486
avatar
és hol támadnak be, mi a pozicio, milyen porton?
Sas882 2006.12.14. 18:44:27 / # 86485
avatar
tűzfal, anitvirus és kodold le sosem értettem, ezt az online regisztrálós módot, s akinek nincs nete, mert az is előfordulhat, az kapja be? másrészt én félévente az egész systemet ujrarakom, remélem akkor is müködni fog. igaz én az xp t sem szeretem, az egyik gépemen még ME van, a másikon viszont xp, az előbbit nem kell rendben és karban tartani, az xp folyamatos figyelést igényel, különben behal. az összes többi OS n a játékok nem futnak, igy linux & co kilőve nálam.
azisz 2006.12.14. 18:41:18 / # 86484
avatar
Vásároltam kisebb vagyonért olyan programot ami állandóan figyeli a netet és próbál védekezni a betörés ellen. A hétvégén történt, hogy jelzett hogy folyamatos betörési kisérlet van folyamatban. Beléptem a programba és amikor már az alacsony fokozatból felemelkedett a "high"-ba pánikszerűen kikapcsoltam és ahogy javasoltátok kitéptem a hálózatból. Sajnos munka közben ha ezt sűrűn megcsinálom akkor sose végzek.
azisz 2006.12.14. 18:29:29 / # 86483
avatar
A gépen vannak olyan adatok, amik a munkámhoz kellenek. Volt olyan hónap, hogy hetente kellett újratelepítenem az egész gépet mert úgy szétcseszték! Ezt onnan tudom, hogy a szolgáltatóval kellett telepítés után telefonon egyeztetnem mindenféle kódokat és akkor derült ki hogy náluk is el volt valami állítva ami szerintük egyértelű hacker támadásra utal.
tomajer 2006.12.14. 17:59:33 / # 86482
Szakmai titok:-))) Nna jó! Pl. a hallotaxi szerkesztőfelülete. Aszonggya, minimum IE 5.5 vagy jobb kell neki. Még a vindózos mozillával se megy, meg a mobil IE-vel se:-( És bizony hidd el sok ilyen van. A Linuxos messengerek nagyon fapadosak, az oppen office, bizony egy extrább doksit igen furán jelenít meg, sz'al, a legjobb szándék mellett sem tudok végleg áttérni. Vagy megtérni:-) Mindig minden újat kipróbálok, több linux is fut a lakásban, de azért, sokkal több hozzáértést, és időt kíván az üzembentartásuk!:-( De hogy megnyugtassalak, a Lányom már határozottan Uhu párti. De ehhez az kellett, hogy kinőjön a messenger extráiból!!!
wolfy 2006.12.14. 17:55:56 / # 86481
avatar
természetesen van: nem kapcsolod be a gépet :-)) komolyra fordítva a szót ugy a legbisztonságosabb, ha komoly jelszót adsz meg(kis és nagybetű, nem éertelmes szó és még néhany számjegy bele) és nem mekkmesterrel, hanem igazi szakemberrel ákkíttatod be. 100 százalékos biztonság természetesen nincs, de ha ezt a két lépést megteszed, akkor eléred a maximális védettséget és használhatod, úgy hogy nyugodtan alszol. üdv.: wolfy
6ker 2006.12.14. 17:15:28 / # 86480
avatar
Persze, kihuzod a halokartyabol a csatlakozot:)) Otthon kell vedekezned vagy melohelyen?
azisz 2006.12.14. 17:00:46 / # 86479
avatar
Üdv mindenkinek! Azt szeretném kérdezni egy hozzáértőtől, hogy van-e biztos védekezési mód a külső támadások ellen, mint például a hacker támadások.

Oldalszám: 36