Hozzászólások száma: 67
Oldalszám: 4
Témakörök > Droszt Híradó > Részt vegyünk-e a liga mellett a sztrájkban? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Petit Poi 2007.11.27. 19:45:34 / # 85994
avatar
Trabszfer árak eltőrlése...

elégedetlen 2007.11.27. 19:33:29 / # 85993
avatar
az árak miatt lehetne sztrájkolni pl úgy hogy nem veszel fel címet így nem képesek tartani a szerződéseiket amiket nekik kellene elhordaniuk a hátukon ezekért az árakért nem pedig 5-6 millás verdákon. a létszám miatt lehetne szrtájkolni címfelvétel elmaradással + forgalom lassítással az egész városban. a sárga rendszám maradhatna na de az évenkénti vizsga az még néhány autonál meg is süríteném. a drosztsarc miatt meg megint csak félpályás és nem címet felvenni ne félj előbb utóbb fejükhöz kapna mindegyik de ha te már megint kezded a multkori kié mié hogyant akkor inkább ne szólj bele mert itt már nem elég a lufi meg a kék szalag. inkább szervezni kellene 1 igazit nincs rá szakszervezet ?
mlábas 2007.11.27. 18:18:10 / # 85992
avatar
Sztrájk ? Miért ? A legfontosabb, a sárga-fekete vagy kék-fehérbe kell a tagdíjat fizetni.

fejsze 2007.11.27. 15:44:12 / # 85990
avatar
Nem jönnél át a másikba?
nagyöreg 2007.11.27. 15:43:23 / # 85989
avatar
Magasabb viteldíjat kéne kiharcolni.Ugyse fogják eltörölni a droszthasználatit stb.Pont a taxisok áremelését nem bírja el az ország ez vicc.Mindenki orrba szájba emeli az árait csak mi nem tehetjük meg.Minek minden kis köcsögséggel szívatnak.Apeh kicsinál egy kis elmaradásért is az adó csalókat akik több milliot lopnak le se szarják.Ez a droszthasználati is nagy találmány azért fizetek évi 30 at hogy a parasztoknak legyen még több parkolóhelye.Én soha nem állok meg droszton .Amikor akkarok mindig civil autó áll ott és mi ezért fizetünk.Benzin árak stb ezt ezzel a tarifával nem lehet birni.

tomajer 2007.11.27. 15:32:23 / # 85991
Tehát: Kitől követelünk? Konkrétan mit követelünk? Csak ezeket megfogalmazva lehet gondolkozni azon, hogy hogyan követeljük! Ha túl sok mindent követelünk egyszerre, akkor csak igéreteket fogunk kapni. Csak határozottan körülírt, azonnal, ellenőrizhetően teljesíthető követeléssel érdemes előállni. Különben lelkesen megígérik, és nem fog történni semmi. De még mindig nem ez a lényeg, hanem maga a sztrájk mint eszköz!!! Még egyszer elmondom. A sztrájk, csak 100%-os részvétel esetén ér valamit, és akkor sem sokat. A legtöbb kárt mi magunk könyvelhetjük el! Egy forgalombénító demonstrációt többen vesznek észre (tehát nagyobb kárt tudunk okozni) és ha a taxisok fele részt vesz benne, sokkoló hatású. De most, ha minden igaz, te a cégvezető uraktól akarsz követelni. Nna őket csak a kasszánál lehet megfogni!!!
csogu 2007.11.27. 15:25:08 / # 85985
Rögtön bele is ütköztünk az első akadályba. Nem minden cégvezető örül ezeknek az alacsony áraknak, hiszen nem érdekük ilyen alacsonyan tartani. Viszont megy az egymásra mutogatás. Akkor most melyik cégvezetőket is kellene „arra kényszeríteni?”.
fejsze 2007.11.27. 15:24:36 / # 85984
avatar
Tudom, de nem mindegy, hogy mit és hogyan kapsz a pénzedért. Nem is remélem, hogy meg lehet szüntetni ily módon ezt a rendszert, de valahogy el kell kezdeni.
fejsze 2007.11.27. 15:21:26 / # 85983
avatar
Nem vagyok lelkes, sőt szkeptikus vagyok a végkimenetelt illetően, de útálok nem tenni semmit nyilvánvaló igazságtalanságok ellen.
tomajer 2007.11.27. 15:20:37 / # 85982
Sztrájkkal??????????? Miért érdekelné őket? A lényeg, hogy hó végén befizess:-)
tomajer 2007.11.27. 15:19:30 / # 85981
Fék! Ott egy konkrét követelés volt, egy konkrét szervezet felé. És nem sztrájk volt, hanem egy demonstráció, aminek nem kell 100%-osnak lennie az eredményhez. Ha ott ott van a taxisok fele, nyert ügyünk van. Egy sztrájkban a taxisok fele pont annyit ér el, hogy a másik fele jól keres!!!
fejsze 2007.11.27. 15:16:19 / # 85979
avatar
Nekem nincsenek ekkora ambícióim. Úgy látom pont jókor nyitottam az új topicot, máris megvan az ellenzék. Amit előszőr kellene megtenni, hogy rákényszerítsük a cégtulajdonosokat egy olyan üzletpolitikára, ami a mi érdekeinket is szem előtt tartja. Azt hiszem ezzel sokan egyetértünk.

csogu 2007.11.27. 15:15:19 / # 85978
Lehet ezzel vitázni azért, épp ezért kérlek tedd be az ennek nyílt fórumba is:-)))..és ne feledd, voltunk mi is ilyen lelkesek és hiába jött volna valaki, aki óvva a beégéstől, figyelmeztetve, hogy pont a taxisok lesznek azok, akik pillanatnyi önös érdekük miatt, de magasról tesznek majd ránk.

tomajer 2007.11.27. 15:11:58 / # 85980
És akkor sztrájk! A figyelmeztető sztrájkokat bődületes baromságnak tartom. Semmi más, csak erőpróba. Mindenki röhög is rajta. Egyetlen "haszna" hogy a gazdasági vezetés előre látja, ki az aki sztrájkolni készül, és tudja kit kell befenyíteni:-( A sztrájk egyértelmű célja, a KÁROKOZÁS !!! Qvázi a munkavállalók, okoznak kárt a munkaadónak, a munkabeszüntetéssel. Ezt általában konkrét, teljesíthető, a munkaadó hatáskörébe tartozó követelések kikényszerítésére szokták használni. Nézzük akkor most ezt a budapesti taxis viszonyok között: Konkrét követelés: Mit is követelünk??? Elárulom. Minden taxis, és taxis szervezet szerint mást. Van aki, (pl. én) a fixtarifát. Van aki, a maximált tarifa felemelését. Van aki a sárga rendszám, és az évenkénti vizsga eltörlését. Van aki a drosztdíj eltörlését. Van aki létszámkorlátozást. Van aki, adható, vehető taxilicencet. Soroljam még? Mind mind érvekkel alátámasztható jogos követelés. De egy sincs köztük, amivel minden taxis egyetértene! Tehát nincs egység. Kitől követelünk? Mindet, más és más szervtől kell követelnünk. Van olyan köztük, ami több szerv egyidejű együttműködését feltételezné. Tehát nincs egység. Már abban nem tudnánk megegyezni, hogy kitől is követeljük azt, amiben nem tudtunk megegyezni!!! És akkor a károkozás: Kinek okozna kárt, egy taxis sztájk??? A gazdasági szerveknek? NEM! A hatalomnak? NEM! Az önkormányzatnak? NEM! Az utasoknak? Kis részben igen. De túlélnék, csak még jobban utálnák a Kö..ög taxisokat. Tehát kinek is tudnánk komoly kárt okozni???: A TAXISOKNAK!!! Jó ötlet.

csogu 2007.11.27. 15:06:04 / # 85976
Szega elnézésed kérem, és egyben mindenki mástól is…előre…Én tudtam a temetésről, mivel olvastam a Rádiósban a beírásod, de nem járok már temetésre. Amikor elindult alap, akkor feltett szándékunk volt, hogy ilyen sajnálatos eseményekről is megemlékezünk….de nem megy. Képtelenség taxizás mellett hetente 1-2 temetésre menni, különben is emlékezz vissza, amikor mentünk, akkor úgy nézett ki a lap – itt idézném az egyik olvasónk -, mint egy vidéki újság hátoldalán található halálozási rovat. Egymás után más cikk sem ment ki, mint ez hunyt el, az hunyt el. Sem magunkat, sem a lap olvasóit nem akarjuk azzal sokkolni, ami vár ránk/rájuk. Meg a lényeg, ami valóban akadály…heti 1-2 temetésre valóban nincs időben lehetőségünk jelen lenni. Múlthéten temették a kollégát, akiről írtál, plusz a Főtaxi 434-es kollégáját. Jaa és ez csak az, amiről tudunk….
killer 2007.11.27. 14:59:35 / # 85975
avatar
Be, a volt 178-as volt az elhunyt. HP meg is ígérte, hogy ott lesz. Szega ott volt a Pali?
tomajer 2007.11.27. 14:52:31 / # 85974
És te beírtad ide azt a temetést??? Mert ha nem tudunk róla, nehéz ám elmenni!!!:-(
szega 2007.11.27. 13:23:04 / # 85973
avatar
Saját ügyünk mellett is képtelenek vagyunk kiállni, nem is remélem, hogy mással ilyen módon vállaljunk szolidalitást. Múlt héten egy olyan kolléga temetésén voltam aki közel 3 évtizedet nyomott le a bal-egyen, ehhez képest 5, azaz öt darab taxi állt a temetô elôtt (ebbôl 3-an a család barátai voltak). Az utolsó cégétôl senki egy szál virággal sem köszönt el Tôle. Kb. ennyit érünk és érdemlünk.

turul 2007.11.27. 09:27:41 / # 86038
"inzert válasz | 2007.11.27. 08:19:54 (6) Az én véleményem, hogy nem sztrájkolni hanem dolgozni kell." Főleg akkor ugye kedves Inzert,amikor más közlekedés esetleg leáll. Na!Akkor lehet ám nagyot harapni. Nem érdekes,hogy ezért néznek bennünket forintos tahónak,mert mi a mások ügyéből is pénzt próbálunk csinálni. Szega! Látom ráhibáztál a lényegre. Én is elképzelhetetlennek tartom,hogy a Taxisok képesek legyenek egy közös cél érdekében,bármilyen akcióban résztvenni. Légyen az akár politikai vagy civil kezdeményezés.üdv.
szega 2007.11.27. 08:56:36 / # 86037
avatar
Nekem az a véleményem a sztrájkról, hogy egy 2 órás figyu (nem is kell, hogy csúcsidôben) beleférne. Ezzel lehetne emlékeztetni MINDENKIT, a taxisok egységességére. Bár én ebben bízom a legkevésbé.

Oldalszám: 4