Hozzászólások száma: 99
Ugrás a hírhez Oldalszám: 5
Témakörök > Hírek fórumai > Az aktuális helyzetről úgy általában A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Omega 2014.01.29. 08:38:07 / # 85913
avatar
Aha, értem! Ha kevesebben lennénk akkor csak 2 kört kellene mennem?!?
csogu 2014.01.29. 08:37:33 / # 85917
Nem, a probléma gyökere nem a létszámba keresendő, hanem abban, hogy 1990-től szép lassan agyonvágták azt a réteget, ami anno taxizott. Simán megélne, és jól élne meg 7 ezer taxis, ha az 1990-es állapotok lennének. Akkor munka után elmentek az emberek vacsorázni, moziba...nem sorolom tovább...a lényeg, hogy éltek társasági életet, és nem otthon itták meg az olcsó sört. Mi még emlékszünk arra, hogy milyen pörgős volt egy-egy kedd, vagy szerda, ha az fizetésnapra esett. Most megérzed ha fizetésnap van? Szóval a gyökerek sokkal mélyebben vannak, csak erről nem illik beszélni, mert szólás kussolás van...
csogu 2014.01.29. 08:33:20 / # 85912
Most is ezt vallom, ne essél tévedésbe, csak azóta nem "jólképzett" lettem, hanem megtanultam, hogy egy fecske nem csinál nyarat. Ezért is nem én írtam ezt a körözgetéses dolgot, mert tudtam, hogy úgysem értenék meg sokan...most is csak reagáltam egy TAXIS beírására, mert tetszett, ennyi.
törölt felh. 2014.01.29. 08:28:03 / # 85911
avatar
De attól tényleg jobb a gurulóm ha mindezt úgy csinálm, hogy a széchényi rakpart sarkáról veszem fel kettö percel és még a púdert kapott idömérö is ott liheg a seggemben. Vegyétek már észre nem a címkiadás mikéntjében rejtözik a problema hanem a LÉTSZÁMban. Sajnos nagyon nagy a frissen nyírt birkagyapjú iránt a kereslet.
Omega 2014.01.29. 08:25:20 / # 85910
avatar
Ugye mennyit számít ha Valaki hosszú évek kemény munkájával "felelős beosztást" ér el!!!
tomajer 2014.01.29. 08:21:09 / # 85895
Ha most demagóg lennék, előkereshetnék sok évvel ezelőttről egy valami Csogu nevű pasas által írt cikket arról, hogy ötévente egy új autó árát hagyjuk a kedves utasok zsebében az ingyenes várakozással. Abban ott akkor nagyon okosan levezette, hogy mit és hogyan kellene tenni ez ellen. Igaz akkor nem volt még ilyen "jólképzett" .. csak egyszerűen tíz éve taxizott:-)))
Omega 2014.01.29. 07:53:16 / # 85909
avatar
Sajnos szó szerint így történik!!!
csogu 2014.01.29. 07:43:41 / # 85894
Nem cégvezető szempontja, mert neki akkor is befolyik a tagdíj...önös érdek...hiszen minden egyes elveszített utast az én zsebem is bánja. Nem egyedi eset, és nem csak mostanában, hanem előfordult már 10 éve is, mielőtt azzal jössz, hogy ez a szotyi hozadéka, hogy előrendelésnél indítod az órát, a kedves késik és mire lekegyeskedik, addigra nem csak az alap van az órában. Felkérdez, mire készségesen, illedelmesen elmagyarázod az okot, mire elküld a picsába és rendel egy másik cégtől autót... Megteheti? Meg. Van számára hátrányos következmény? Nincs.

tomajer 2014.01.29. 07:30:42 / # 85908
Nna a cégvezető szempontjai:-) A másik cégnél is ketyeg az óra!
tomajer 2014.01.29. 07:30:05 / # 85907
Háát pedig bizonyos problémáinkat "házon belül" kell megoldani. Ez pl. ilyen. A törvényi keret adott hozzá.
csogu 2014.01.29. 07:28:57 / # 85906
Kétszer jön le ezer forintra és harmadszorra másik céget hív...
Omega 2014.01.29. 07:24:01 / # 85905
avatar
Álom, álom édes álom!!!
tomajer 2014.01.29. 07:08:23 / # 85904
Nna én ezért kotródok a belvárosból ahogy bevisznek... :-) Merthogy ez nappal hatványozott probléma. Viszont a rendeletben az van benne, hogy a taxaméter az igért időben indul. Tehát már csak azt kell elérni, hogy ha látja a telefonos, hogy te egy perc mulva a címen leszel, akkor ezt mondja is a kedvesnek! Jja! És hogy te el is merd indítani azt a qrva órát! Ha kétszer jön le ezer forintra, harmadszor lent fog várni. Sz'al szólj a lájkolódnak itt alattam, hogy ezt a saját cégénél mint főguru el is kezdheti megoldani!!! :-)
csogu 2014.01.29. 07:05:06 / # 85903
Csak tudod, hogy ezt át is lássa valaki, ahhoz ülni is kellett volna a bal1-ben, nem csak hallani róla:-) Érdekes, hogy ezzel nem nagyon foglalkozik senki, hogy az utasok 90%-ának nem kell 2 perces autó...és ahogy tanult barátom mondta, amelyik utas meg siet, az nem ér rá fizetni:-)
csogu 2014.01.29. 07:02:32 / # 85902
Like!
Omega 2014.01.29. 06:58:23 / # 85901
avatar
Attól lesz jobb a gurulóm ha egy percre vagyok egy belvárosi (Nádor, Október 6, Sas...)címtől, megkapom és három kört kell mennem mire a Kedves lefárad mert állandóan kitolnak???

tomajer 2014.01.29. 06:46:43 / # 85899
"Nem tudom, miért kell beleokoskodnod, és ugyanazt leírnod amit én, csak úgy, hogy közben ellentmondj annak, amit én állítok. Holott te is ugyanazt állítod." Mondjuk azért, mert a te nagyon okos hozzászólásodhoz szeretnék még egy picit hozzátenni. Nem azért, mert én okosabb vagyok, csak a több szem többet lát alapon úgy gondolom, hogy van értelme a "jón" is javítani! :-) Veled ellentétben, én qrvára leszarom ki írt egy hozzászólást, csak arra reagálok, amit olvasok. És naivul azt hiszem, hogy ez a felület azért van, hogy összedugjuk a fejünket, és okos dolgokat találjunk ki.... és naivul azt is hiszem, hogy azért mert valaki mást mond, gondol a dolgokról, mint én, nem kell őt utálni.... legfeljebb vitatkozni a mondanivalójával. Viszont illik azt elolvasni, értelmezni, és csak utána előkapni az ágyút és lőni.
Bao 2014.01.29. 06:43:39 / # 85898
avatar
Aki legrégebben van szabadon, annak járna a jövőben felállítandó bkk-s taxisellátó standokon ingyen kávé, sültgalamb, miegymás... :)

tomajer 2014.01.29. 06:38:12 / # 85900
Most elolvastam melyik hozzászólását javasoltad a Kolevnek megfontolásra... és úgy döntöttem inkább mégis elmagyarázom.... (csak mert abból se sikerült a "lényeget" leszűrnöd:-( Viszont én úgy értelmezem, hogy megfenyegettél. Amit a Kolev Zolitól, ismerve őt, nem tekintettem valódi fenyegetésnek, de tőled... ismerve téged annak tekintek! Nna sz'al: "A City rendszere az álló taxinak kedvez. Mert ahányszor átlépsz egy körzethatárt utolsó leszel abban a körzetben. Persze a körzeten belül autókázhatsz, csak ki ne csússz véletlenül egy fél utcasaroknyit...." Tehát: Persze a körzeten belül autókázhatsz amennyit csak akarsz, de normális taxis nem körbe körbe akar autókázni egy 2 km x 2 km-es kockán belül, hanem elindul egy általa jobbnak vélt terület felé. Ami bizony lehet hogy legalább két körzettel arrébb van. De ez rosszabb esetben több körzet is lehet, ha nagyon kivitték valahova. Tehát elindul befelé a város felé. Ahányszor átlép egy körzethatárt, annyiszor kerül a sor végére! Elér a kiszemelt területre, és ott is ő az utolsó. Mint mindenhol ahova frissen betéved. Pedig ő már x ideje szabadon van [i]"Azért lenne okosabb, ha azt nézné ki van legrégebben szabadon. Pont. ...körzet elfelejtve.... vagy ez már túl igazságos?" [/i] Tehát, amiről beszéltem nem az, hogy egyáltalán ne legyen körzet (habár én nem kedvelném az előre megrajzolt négyzethálót, hanem a Marci féle cím köré vont körzetet preferálnám ha lehet) hanem arról, hogy a rendszer "azt nézné ki van legrégebben szabadon. Tehát nem ki van a körzetben legrégebben szabadon, hanem azt, hogy ki van legrégebben szabadon. "Megpróbálom értelmezni. Nincs körzet. Az kapja a címet, aki a legrégebben van szabadon. Ha te vagy a legrégebben szabadon, te kapod a következő címet. Természetesen tekintet nélkül arra, hogy milyen messze vagy tőle. Mert ugye körzet elfelejtve. " Nemáááá... :-) Tényleg ennyire hülyének nézel? Ez azért fáj:-) Beértél egy körzetbe.. az okos szoftver megnézi ki van a körzetben és azok közül (akik a körzetben vannak) kiválassza a legrégebben szabadon lévő autót. Nem a legrégebben körzetben lévőt, hanem a legrégebben szabadon lévőt. Magyarul... hogy biztosra menjünk: Ha én két órája szabadon bóklászok, mert bárhova megyek sokan vannak, akkor nekem a két órám legyen a mérvadó és ne az, hogy az xy körzetbe most érkeztem meg, mintha épp ott végeztem volna egy utassal. Remélem sikerült..... :-)
tomajer 2014.01.29. 06:19:07 / # 85897
Akkor ideírom mégegyszer, hátha el is olvasod mielőtt megint személyeskedsz:-) [i]"A City rendszere az álló taxinak kedvez. Mert ahányszor átlépsz egy körzethatárt utolsó leszel abban a körzetben. Persze a körzeten belül autókázhatsz, csak ki ne csússz véletlenül egy fél utcasaroknyit.... Azért lenne okosabb, ha azt nézné ki van legrégebben szabadon. Pont. ...körzet elfelejtve.... vagy ez már túl igazságos?"[/i] Nem tudom el kell e magyaráznom szavanként, vagy bízhatok abban, hogy veszed a fáradtságot, és magad értelmezed? Én veled ellentétben bízom abban, hogy ha akarod megérted.
Oldalszám: 5