Hozzászólások száma: 78
Ugrás a hírhez Oldalszám: 4
Témakörök > Hírek fórumai > VERSENY A JAVÁBÓL !?! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2008.05.24. 10:03:50 / # 82648
Erről, majd tartok neked oktatást személyesen:-)
csogu 2008.05.24. 08:34:49 / # 82647
Sziasztok! Tegnap este kaptam az egyik kollégánktól egy emailt. Érdekes, a véleménye hasonló az enyémhez, meg még pár olyan kollégáéhoz, akikkel erről a témáról beszéltem. Nem szerette volna névvel vállalni a véleményét, mivel manapság az ésszerű gondolkodás nem épp népszerű dolog és hamar a támadások kereszttüzébe kerülhet az ember. No akkor egy részlet az emailból ( a szerző engedélyével!) [b][i]...Tudod mikor olyan emberek hangoztatják, hogy nem lehet „visszafelé fejlődni”, akik egy laza negyven év előtti helyzethez ragaszkodnak, ami akkor nagyon korszerűnek tűnt. De akkor a körülmények is egészen mások voltak. Negyven év alatt a világ azért csak változott valamit, ha nem is jó irányba, de változott. Ezt tudomásul kéne venni. De nekünk vannak hagyományaink, amihez mi baromira ragaszkodunk, még akkor is ha beledöglünk. Persze lehet, hogy a rossz berögződött szokás elmúlásának ez az ára. Olvasgatom a beírásokat, néha még írok is bele. De valahogy azt veszem ki minden „okos” hozzászólásból, hogy olyan, mint gazdaságos fuvarozás valahogy senkinek nem jut eszébe. Igaz nem is kell gazdaságosan dolgozni. Egy a szempont, hogy a „tervezett bevétel” mindennapra meglegyen bármilyen áron. A költség nem számít, csak a végösszeg a lényeg. Ha törik az autó, vagy belepusztulok majdnem, akkor majd gyűjtenek nekem. Már ha a megfelelő helyen jó vagyok. Mert azért valljuk meg, hogy nem mindenkinek gyűjtenek ám. De ezt most ne ragozzuk. Most ami nagyon borzolja a kedélyeket ez a benzin és gázolaj árának emelkedése. Tudomásul kéne már végre venni, hogy esztelen száguldozás, és a mindig vissza a tutimba módszer egyre kevésbé nyereséges. Sok üzemanyag kell hozzá. Nem beszélve a gyorshajtás várható szankcionálásáról, ami egyeseket majd igen érzékenyen fog érinteni. Ne legyen így, de biztos bele fog esni egy két nagypályás. Szóval a „néma” címkiadás az egyesek által igen hangoztatott „visszatérés a múltba”, ami az ő általuk preferált negyven évvel ez előtti rendszer előtt volt. Igaz akkor nem volt elterjedve az URH, talán még nem is halottak róla, de volt telefon, ami nem volt ugyan Mobil, legfeljebb annyira, amennyire a zsinór engedte. De volt gazdaságosság, ami mai szemmel nézve egy nagy baromság, nemde? Az tény, hogy a ma leginkább favorizált „tuti helyek” a legkevésbé vannak ott, ahol várható egy kódorgó utas beülése. De mi gazdagok vagyunk, mert fenntartunk olyan helyeket, amit nem is használunk. Ebből igen csak jól él egy két ember, mert ő keresztül vitte, hogy ez legyen kötelező. De ha már kötelező, akkor miért nem használjuk, vagy használjuk ki ezeket a helyeket. Tudom azért nem mert nem a legtutibb helynek számítanak. A tuti arrébb van a spiccen, a bokorban vagy a jó isten tudja hol. Ha meg ezeken a helyeken megmernek büntetni esetleg talán jogosan, akkor megint csak ordítunk, hogy már megint velünk foglalkoznak. Szóval sorolod a „néma címkiadás” előnyeit, meg hátrányait. De ez nem más, mint az igen csak elavultnak nevezett drosztozás. Csak éppen másként hívják. Most ez is csak abból állna, hogy egész Budapestet fel kell osztani valamilyen módon. Egyes részeit kevésbé, egyes részeit meg sok-sok kis apró részre. Mert az belátható, hogy valamilyen sorrendet fel kell majd állítani, mert a GPS sem fogja centiméterre megmondani, hogy ki van a legközelebb a címhez. Vagy megmondja? Akkor már látom is a fejlődés útját. Hamarosan meg fog jelenni a „GPS-batyu”. Ennek lényege, hogy erősebb legyen az én jelem a többiekéhez képest, mert akkor virtuálisan én vagyok közelebb a címhez....[/i][/b] Eddig a mondani Valójának a lényege. Én is erről beszélek. Az ésszerű, gazdaságos munkavégzés. Csak páran nagyon féltik a kiharcolt jogtalan előnyüket a nagy többséggel szemben. Kíváncsi vagyok melyik oldal fog győzni. Addig is marad a: a „tervezett bevétel” minden napra meglegyen bármilyen áron.

csogu 2008.05.24. 06:41:04 / # 82591
Mi az a szimplex??? Olyan mint a spanban?

MCCCXCII 2008.05.24. 00:09:27 / # 82645
Látom itt szép számmal összejöttek az URH-hoz értők. Volna egy kérdésem. Arra adjon nekem valaki értelmes választ, hogy az a jelenség mitől van, hogy egy címet feldobnak, és nem hallok semmit. Mármint csak a trillákat, ami azt jelenti, hogy senki nincs a címre. Feldobják másodjára, ami ugye a szabály szerint történik. Ekkor sem hallok semmit. No ekkor már kezdek erősen felizgulni, mert a következő dobás már bőven jó nekem, esetleg a szűkítéssel is. De ekkor jő a hideg zuhany. Dobás helyett kód bemondás. Bár trillát most sem lehet hallani. Majd a címet lediktálják, és csodák csodája a visszajelzésnél már hallom a trillát. Ilyenkor persze örülhetek, hogy esetleg nem kapok pontot, mert a dobást várva kezem már lendületben volt. Egy magyarázatot már kaptam. De amikor két nap múlva tudásom megosztottam mással, akkor azt mondták, hogy ne hülyítsem a kollégát. Szóval várom a válaszokat.

tomajer 2008.05.23. 23:57:44 / # 82646
Szerintem fülmosás! :-) Mert azt ugyi nem is feltételezzük, hogy a Főtaxinál bárki merne, és tudna szimplexben dolgozni:-)
MCCCXCII 2008.05.23. 23:47:53 / # 82644
Bocsika. "... nem egy nem két kollégának volt már problémája a kódadóval, amit a DZ „simán” orvosolni tudott, sőt.." De ezt a sőt kicsit bővebben kifejtenéd. Engem nagyon érdekel. De komolyan ám!
csogu 2008.05.23. 20:46:50 / # 82643
A gyorsabb kollégáknak 2x1 Seduxent kell szedniük, a gyorsabb autóknál meg csak hátulról vezethetsz:-))
csogu 2008.05.23. 17:12:47 / # 82641
Na mind1. Inkább erre tessék odafigyelni, mert ez többe fog kerülni, mint 10 ropi...Klikk ide, aki nem szeretne sokat fizetni

Csumi 2008.05.23. 16:17:57 / # 82642
avatar
Béby! Olvass vissza! Azt írtam, hogy max ez lehet különbség kód adó ügyben, de a Dávid Zoli meggyőződésem, hogy optimális tempójúra állította mindet. Így azért már más. Nem? Folytatva, akkor mi van a gyorsabb, vagy lassúbb rádiókkal? Mi van a gyorsabb, vagy lassúbb autókkal? A gyorsabb, vagy lassúbb kollegákkal? Lehetne folytatni.... :-)))
csogu 2008.05.23. 15:09:25 / # 82640
Egy kódadó max (mint írtam) gyorsabb, vagy lassabb lehet. Csumidázlak Csumikám. Egyem azt a becsületes fejed...:-)) Hááát pont most írtad le, hogy mi is a gond. Ha előnytelenebbül gyorsabb akkor az nem gond? A Breki nem valami ilyesmi miatt lett megdorgálva?
csogu 2008.05.23. 14:58:48 / # 82639
Köszi:-))...de tévedsz, ha arra gondolsz, hogy a megnevezett személy felhívott volna. Azé lehetnek önálló gondolataim nekem is:-))...még akkor is, ha azok nem jók...
Csumi 2008.05.23. 14:54:57 / # 82633
avatar
Hol voltak 30 éve "számítógépes" URHk? (Én nem mondtam, hogy ki ért hozzá, és ki nem) De egy normálisan működő valamit kikukázni, csak mert valaki rosszat álmodott...... :-)
idegen 2008.05.23. 14:46:14 / # 82638
avatar
Én Főtaxis vagyok,URH ügyben az van ,hogy serceg szakadozik STB.
idegen 2008.05.23. 14:44:35 / # 82637
avatar
Soha sem lesz rend,se itt se máshol.Egyik cégnél sem,és ez nem pár kodadon mulik.Majd ha lesz rendesen munka,kenyér akkor talán.:)
Csumi 2008.05.23. 14:33:13 / # 82636
avatar
Én nem vagyok Főtaxis, nem tudom mi újság Nálatok URH ügyben. De ha nincs rend, az nem a kódadók miatt van, hidd el! Egy kódadó max (mint írtam) gyorsabb, vagy lassabb lehet...... :-)
1x1 2008.05.23. 14:30:24 / # 82629
avatar
Nekem nem adott garanciát,sőt aztsem ismerte el ,hogy ő forrasztotta rosszul be!! Most jól kicseréltetem és számlára javittatom a jővőben!
Csumi 2008.05.23. 14:24:18 / # 82628
avatar
...jaaa..és még annyit! Ha Én garanciát vállalok valamire, Nekem sem tetszene, ha más turkálgatna benne..... A taxis meg hozzám rohangálna, hogy gariban állítsam vissza, mert "beleolvastak", és azóta nem olyan a "prüttye"....

666 2008.05.23. 14:05:35 / # 82631
avatar
Az a baj,hogy a Főtaxi a mai napig úgy kezel mindenkit mintha a mai napig alkalmazott lenne. Kezdve a diszpécserektől illetve onnan fölfelé és elfelejtik,hogy abból élnek amit a sofőrök tagdíjként behordanak. Azért ha elég jól nyalsz lehetsz még tűz közelben és egyenlőbb leszel az egyenlőknél. Nincs más hátra beállsz a sorba és befogod a pofádat vagy nyalsz,vagy tovább lépsz.

1x1 2008.05.23. 14:03:17 / # 82635
avatar
Adjuk meg az esélyt hátha rend lesz a Főtaxi urh-ba végre!! a számlákat nem kidobni!!!! :))
1x1 2008.05.23. 14:00:59 / # 82634
avatar
Van benne valami! Véleményem szerint nem arrol van szó ,hogy hipp-hopp dőntés szűletett!!! Valószinűleg a 700,ember tőbb mint akinek bekell nyelni ezt a 10 000-ft.ot énis érintett vagyok :(
Oldalszám: 4