Hozzászólások száma: 391
Oldalszám: 20
Témakörök > Droszt Híradó > MIt, miért, hogyan... és tényleg így? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
forest95 2009.02.05. 18:36:38 / # 8446
avatar
Rőzsehordó! Hiába téped magad. A legjobban Bbetyár fogalmazta meg. A piacon kint lévő "taxisok" 95%-a nem tudja, nem érti és nem is foglalkozik azzal, hogy mi lenne az érdeke. Nem csak ezzel nem foglalkozik, azzal sincs tisztában, hogy hogyan intézze a pénzügyi dolgait. Fogalmuk sincs a bruttó pénzforgalom, a költség, a nettó kereset stb fogalmakról. Ezeket tanítani kellene egy nagyon komoly tanfolyamon mielőtt valakiből taxis lenne. A taxisok 95%-a annyira a mának él, hogy fogalma sincs arról mi lesz a jövőhéten, de még arról sem, hogy mi lesz holnap. Mi sem bizonyítja jobban, mint amikor arról beszélnek a tagdíjfizetés előtt kettő nappal, hogy vajon hogyan fogják megkeresni a lóvét ennyi idő alatt. Fogalmuk sincs mit vállalnak egy autórészlettel ami mellett van nekik még lakáshitelük, hűtőhitelük, LCD TV hitelük stb, gyerektartásuk stb. Szóval előszöra taxisok fejében kellene rendet csinálni aztán lehet a szakmánkról is beszélni.

tomajer 2009.02.05. 18:34:50 / # 8443
Tömören: Csak! Kicsit bővebben: Csak, mert hülyék vagyunk:-(

Rocktaxi 2009.02.05. 14:39:48 / # 8448
Hilfe! Help! S.O.S.! Segítség valaki!! :-)) Valaki nálam okosabb mondja már el nekem legyen szíves, hogy miért azoknak a multiknak, vezetőiknek, full gazdag embereknek adjuk meg a legkedvezményesebb tarifát, akik akár a többszörösét is ki tudnák fizetni a mostani tarifának? ... és magukban (a kevésbé szemérmes nyíltan) röhögnek rajtunk, hogy ezt így csináljuk!! :-(

Rocktaxi 2009.01.28. 16:40:02 / # 8552
Megint igazad van!! SAJNOS!!!

rőzsehordó 2009.01.28. 16:34:50 / # 8556
avatar
Köszönjük az értékes információt! Tudjuk, hogy a nagy többségnek fogalma sincsen, de azért mert sokan nem tudják, még nem kellene hagyni összeomlani ezt az egészet. Sajnos itt nem lehet csak összességében beszélni, és ha sikerülne kicsikarni némi változást az bármily fájó is, de mindenkinek megoldást jelentene.

Bbetyár 2009.01.28. 16:31:32 / # 8560
[font size=5]Annak lehet az érdekeit védeni, aki tudja mi az érdeke.
rőzsehordó 2009.01.28. 16:28:58 / # 8559
avatar
Valahogy el kellene tekinteni ettől a rengeteg taxis kérdéstől, mert valami azt súgja, hogy ez nem fog összejönni. Valaki valakik kellenének, akik szánnak a kevés idejükből egy keveset, és elmennének tárgyalni azokhoz, akik ezekben az ügyekben érdemileg döntenek. (no persze nem a cégvezetőkre gondoltam, és nem is az ál-érdekvédőinkre) Egyszerű emberekre, akik ebből élnek, akik az elkövetkezendő időkben is ebből szeretnének megélni, és képesek tárgyalni, több ezer ember érdekében. Egyszerű utcai taxisokról beszélek!
rőzsehordó 2009.01.28. 16:24:24 / # 8558
avatar
Igazad van, ruppótlanok lettünk. Akinek van még egy kis tartaléka, előbb utóbb annak is kiürül a kassza. Más városokban miért lehet létszámstop a beáramlás megfékezésére? Miért nem jó a cégvezetőknek, ha életbe tartják a (most nyögvenyelősen is), de fizetővendégeiket? Ha tönkretesznek több ezer embert, akkor ki fog fizetni nekik a semmiért??? Tőlem lehet egyesek szerint szenvedés is, kit érdekel, hogy mit gondolnak? Ők ugyanúgy szenvednek, csak nem vallják be még maguknak sem. Mert zéró az összetartás...:(
tomajer 2009.01.28. 16:23:21 / # 8553
Meg lehet csinálni. Szervezés kérdése. Nem kell hozzá más, csak rengeteg taxis!

Rocktaxi 2009.01.28. 16:08:55 / # 8555
Minden szavaddal egyetértek. De figyeld meg majd jön "valaki" és elmagyarázza, hogy nem kell taxizni, válts szakmát, tanulj, ha ennyire rossz a taxizás! Okosok mindig vannak. ... és tényleg ennyire ruppótlanok vagyunk, hogy nem tudunk váltani, mert nincs arra az időre tartalék, amíg bárhonnan jönne pénz. :-(( Ja!! ... és ez "egyesek" szerint csak sírás, rinyálás.

rőzsehordó 2009.01.28. 16:06:03 / # 8554
avatar
Egyszerű emberek, akik amikor lehetett volna változtatni nem tettek semmit sem. Mostmár gondolom ezrével bánták meg azóta, hogy nem mentek el a fixtarifa tüntetésre, hogy nem álltak ki a jogaikért akkor amikor még lehetett volna, de szerintem változtatni sosem késő, és amennyire kitudják a túloldalon használni a kilátástalanságot, az elkeseredettséget, a küzdelmet, ugyanúgy ki lehetne használni a mi oldalunkon is a változtatásra. Csak egy kicsi összefogás kellene, és elhietni, hogy lehet ezt évi 6-7-800.000 forint kiadás nélkül is csinálni.

öreg 2009.01.28. 16:00:22 / # 8562
avatar
Beteglettem műtétem volt. Szomszédok segítettek, kaptam enni. Legközelebb nem várom ezt meg. Több évtizede vagyok taxis. Végakaratom az lessz hogy amikor visszaadnak az anyafőldnek taxis ne legyen a környéken.
rőzsehordó 2009.01.28. 15:53:50 / # 8561
avatar
Nagyon nagy lesz itt a baj! A cégek többségénél már most is egymást rugdossák a "kollégák", vagy ellenfelek, ki minek akarja annak nevezze. Ez jó a cégvezetőknek, és a kinevezetteiknek, mert addig sem velük foglalkoznak. De mit is lehetne tenni ez ellen? Gondolom már sokan, sokat gondolkodtatok rajta. A legkissebb ötletet megmozdulást is lefújja a pénzkereset, az, hogy minden napra van valami fontos vagy még fontosabb befizetnivaló. Elindultak a vándorlások, pedig sehol sem jobb,(egy tele 5nél vagy egy citynél max több címet mond, de arányaiban többen is vannak)és egy halom pénzbe kerül szinte mindenhol a cégváltás. Már ha valakinek maradt erre pénze. De csak jönnek az újjabbnál újjabb ötletekkel, hogy cserélj autót, taxizd be, vegyél vagy bérelj néma címkiadót, kártyalehúzóval, meg minden ilyen fasza ötlet, ami kizárólag a taxis zsebét veszi igénybe. Ahol egy kicsit gondolkodtak, hogy ezt azért már mégse lehet rájuk hátékázni, ott havi 5 ropiért életed végéig bérelheted, és a megemelt kauciót is fizetheted részletekben. Egy a lényeg, a tagdíj mindíg időben be legyen fizetve. Az egy cégvezetőt nem érdekel, hogy egy csomó fizetőjének több éves tb sara van, mert azzal nem neki tartozik. De hogy miből lesz nyugdíja majdan, az se. Más nagy cégeknél hogy gondolkodnak? Nem menesztették az embereket, nem lehetetlenítették el az életüket, csak csökkentették a munkaidejüket, részmunkaidős bejelentést vezettek be, ugyanígy mondhatták vona a taxicégvezetők is, hogy akkor most kerestünk már rajtatok épp elég milliárdot, itt a válság, legyen most a tagdíj a lehető legminimálisabb, hogy tudjatok fizetni mindent, és ne lehetetlenedjetek el. Nem fogják fel, hogy akik most kihullanak és elmennek, mert kénytelenek más munka után nézni azokból már sosem csinálnak fizetővendéget maguknak. Szégyen ide szégyen oda napi megélhetési rabszolgákat csináltak belőlünk, ahol az összetartás szóra már csak értetlen arckifejezésű meredt szemű emberek néznek vissza. És még mindíg megy a vakítás, és még mindíg képzik a taxisokat, és senki nem sétál be sehova, hogy köszönjük, mostmár vagyunk épp elegen, és húzzunk most egy határt, mert akik ebből (belőlünk) éltek, élnek, azok már pont annyi pénzt kerestek, hogyha még száz évig élnének, akkor is elég lenne csak a kamatokat felvenni minden hónapban. És ez csak a tagdíj minden hónapban, nem beszéltünk még a bentlévő több milliárddal kezdődő kaucióról. És nem sétál be senki fixtarifa ügybe sem... Kíváncsi vagyok mit hoz a jövő, mennyi ember életét teszik tönkre azok akik még 10-en sincsenek 5600 emberrel szemben.

bubic01 2009.01.24. 19:57:18 / # 8579
avatar
...
csogu 2009.01.24. 19:22:34 / # 8578
Amikor csodálkozva kérdezi pár taxis, hogy-hogy én nem vágyom a Citybe, akkor mindig ez a válaszom rá, amit te most leírtál.
bubic01 2009.01.24. 19:20:31 / # 8577
avatar
Köszönöm, és próbálok ilyen maradni, még ha idegesítelek is!)) És tényleg úgy tünik, hogy létszámstop van, ez nem átbatyás, de én már a döntés elött jeleztem ,hogy visszajönnék...Ne vádaskodj!) Nem vagyok nyuszi, az igazamért kiállok, de tudni kell, hogy meddig érdemes küzdeni... Szerintem te ezt teljesen átlátod!...
bubic01 2009.01.24. 19:14:02 / # 8576
avatar
Tamás Miklós előtt, bármikor megemelem a kalapom, és bárkivel szemben megvédem, hihetetlenül korrekt embernek ismertem meg, és tudom, hogy tehetetlen bizonyos esetekben, nem tehet semmit! Ö 1 ember a tagság pedig közel 500...

attus 2009.01.24. 18:53:56 / # 8575
avatar
Nézd az, hogy nem rúgtak ki 100 embert csak úgy neki és a vezetőségnek köszönhető, mert ha ez megtörtént volna felálltak volna mindannyian! De egy cégvezető nem foglalkozhat minden aprósággal, lejjebb meg megy a kavarás sajnos! Na viszont nekem menni kell melózni! Jó melót, ha az lesz!
csogu 2009.01.24. 18:47:18 / # 8574
Viszont Bubictól 10x kaptam már agyvérzést, mert ő a tökéletesen megvezethető taxis...és ez a két információ, hogy őt kirúgták és kreált vádakkal,a Citytől, ahol a Miklós van a székben....hááát nem tudom. Gondolom az idősebb kollégának volt némi hatalma és ez miatt sikerülhetett ez így...bár azért azt sem szabad elfelejteni, hogy miből lesz a cserebogár....lehet Bubic változott...és ma holnap ő lesz a Deák tér legnagyobb hiénája:-)
csogu 2009.01.24. 18:44:37 / # 8573
Én is erre gondoltam, csak nem merem elhinni. Nekem Tamás Miklós személye olyan meggyőző, ami a becsületességet illeti, hogy ezt nem tudom feltételezni...már mint azt, hogy ehhez ő asszisztálna.
Oldalszám: 20