Hozzászólások száma: 702
Oldalszám: 36
Témakörök > Droszt Híradó > Segítség !!! Taxis akarok lenni. A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
rollin 2009.08.27. 13:19:31 / # 75929
avatar
ezzel mindent elmondtál... totál le vagyok beszélve az egészről. titeket egyre jobban csodállak és becsüllek, hogy meg tudjátok állni a helyeteket ebben szélmalomharcban. kis donkihóték :) más: hobbiból fotózok. főleg portrét, sportot és mindent ami érdekel. volt alap stúdiócuccom is, amivel el is lehetett volna kezdeni akár gyerkőcöket fotózni, meg ha gyerek, akkor óvoda. mondták, hogy ott is elég rendes kenőpénzek mennek a fotós hiénáktól a főnökségekbe, hogy csak ők mehessenek a rendezvényekre, meg egyáltalán. elég lehangoló volt. komolyan mondom, kár utánajárni bárminek is. tudatlanul sokkal nagyobbat lehetne kaszálni. lsd: politikusok... :)
málna 2009.08.27. 12:54:44 / # 75925
avatar
Igen!Nincs sok értelme,ha valaki végig gondolja...De hát a mi országunk ezért ilyen színes és bonyolult,amelyben nem lehet unatkozni.

mew 2009.08.27. 12:48:13 / # 75928
avatar
Drosztengedélyes kis sárgához kell a 6-os ablaknál az Évi nénivel beszélni, mert ő tud a bajszos emberrel kapcsolatba lépni, hogy soron kivül felterjesszenek Mozaikba!
Bao 2009.08.27. 11:58:23 / # 75927
avatar
??? Ha megvan, akkor gratulálok! :)
baupexim1 2009.08.27. 11:50:13 / # 75926
avatar
kérdés: friss egyéni vállalkozói bizonyitvánnyal is be kell mutatni a sétálópapírhoz az apeh nullást?

mew 2009.08.27. 00:03:16 / # 75924
avatar
Kedves Fiatalember! :-D A jobb helyek le vannak vajazva. A Ferihegy Mszp-érdekeltségű, Bajnai Gordonka és ismerősei nyerték meg a tendert a Zóna Taxival. Oda nem lehet bekerülni, mert lelőnének. Zónásnak mehetnél, de akkor meg idő kérdése mikor kenődsz fel a szalagkorlátra. Pályaudvarokon kivernék a fogaidat a hiénák. Nagy szállodáknál City taxi, vagy kivernék a fogaidat a hiénák. Mamut? Kivernék a fogaidat a hiénák. Utca? Nem száll be senki, max. 1-2 turista/fényév vagy 1-2 részeg/szökőév. Taxiscégek? Kivernék az utolsó fillért is a kezedből. Hova menj dolgozni? Tanulj tovább és legyél fogorvos! További tanácsokat is adok személyesen.
rollin 2009.08.26. 17:07:15 / # 75923
avatar
sejtem hogy engednének előre... csogu: az ilyen storyk hiányoznak. mikor szállítottam családi vállalkozásban, akkor akadtak hasonlók :P ja, ma láttam egy taxiellenőr passatot
csogu 2009.08.26. 14:51:12 / # 75922
:-DDDDDD Szegény úgy járna, mint az a srác, aki pont 1 órája volt taxis és a Moszkva téren két foga bánta, hogy rosszul mérte fel az erőviszonyokat:-))
siros 2009.08.26. 13:32:39 / # 75921
avatar
A reptéren nincs sor, mindenki beálhat ahova akar.... Meny ki és álj előre ugyis előre engednének...
Taxi Szekszárd 2009.08.26. 13:23:03 / # 75920
Ne haragudjatok, de kilyukadt a nadrágom. Ugyanis a bicska kinyílt a zsebemben. Ez a családcentrikus, jólnevelt emberpalánta nem is csak tisztességes mezítlábas, hanem mindjárt hiéna akar lenni. Azért szerintem ahhoz is meg kell tanulni a szakma alapjait. Az meg nem várható el, hogy a hiénák kiokosítsák, de Ti talán sikeresen hozzásegítitek, hogy alátok pakoljon pár apró csomagot. Komolyan mondom, csak nézek ki a fejemből, mint a lukinyúl.

rollin 2009.08.26. 09:24:07 / # 75919
avatar
1 ezer? megértem ha nme szereted, én tuti kétségbe lennék esve ezek után. ilyenkor nem lenne jobb kimenni ferihegyre és ott felszedni az érkezőket vagy ezt nem lehet? az a sok fekete passatos milyen munkarendbe van? ez az alap feladat vagy kaphatnak rádión is? ferihegyre van vmi különleges szabály vagy besorolás vagy etikett amit nem árt tudni?
rollin 2009.08.26. 09:20:19 / # 75918
avatar
kedves mew! tavalyi keresetem nagyrésze máshol landolt, szóval átérzem amit írsz. köszönöm az ebédmeghívást, már le vagyok bezsélve a dolgokról, minden esetre kihívásnak érezném ha el tudnám kezdeni. aztán meg cska épülnék lefelé? ki tudja. én úgy vagyok vele, hogy amíg bírom, addig vállalnék sok melót. eddig nem telt el olyan év, hogy nem tanultam volna valami újabb szakmát. hiába van diplomám, keresem a nekem való kenyérkereseti lehetőség. azt már tudom, hogy irodában nem akarom leélni az életemet, ennél több van bennem (vállalkozói család és saját 3 éves tapasztalat) nem a hirtelen meggazdagodás a cél, hanem az anyagi biztonság. vagy túl naiv vagyok?
csogu 2009.08.26. 07:06:57 / # 75917
Kedves mew.... :-) Nekem az a vacsora nagyon sokba fájt...Kolev úr nagyon hamar rátalált a "tutijaimra" :-)) Annyi a becsületére legyen mondva, hogy volt azért több vacsi is :-))
csogu 2009.08.26. 07:05:51 / # 75916
Amennyiben nem kenyérharcként kell megélni, akkor igen...én pl. szeretem...de ma éjszaka is 6 óra alatt 1...azaz egy ezer forintot bevételeztem (ami nem azt jelenti, hogy az a profit). Ilyenkor nem szeretem annyira...
mew 2009.08.25. 23:55:35 / # 75915
avatar
Kedves Csogu! 1.Egyszer volt Budán kutyavásár. 2.Nincs ingyenebéd. Kedves Fiatalember! 1.Nem érdemes taxisnak állni. 2.Látszatfüggetlenséget ad. 3.Igaz ugyan, hogy átmegy rajtad havi többszázezer, de annak a 75%-a máshol landol. 4.Ha érdekel több infó is, írj nekem, ÉN MAJD MEGHÍVLAK EGY EBÉDRE és lebeszéllek róla!
rollin 2009.08.25. 23:14:10 / # 75914
avatar
köszönöm a kimerítő írásod, jópárszor elolvastam. ami közelebb állna hozzám jelenleg, az a hiénázás. olvastam, hogy nem szeretitek, meg is értem, de ez ad olyan önállóságot, amit szeretnék. valószínűleg nem vágok bele, nem tudnám most vállalni ezt a ktg többletet, minden esetre sokat okosodtam a témában, vonz a taxizás. Hogy miért, azt nemtom. Tényleg, szereted, szeretitek amit cisnáltok?
csogu 2009.08.25. 18:18:39 / # 75913
Ha olyan igazi hiéna? Akkor semmi sem kell...egy autó...ha gondolod még egy taxióra is lehet. Van ilyen "taxi" pár az utcákon...több éve senki sem tesz ellenük semmit, így gondolom működőképes a dolog. Főtaixhoz is jöhetsz: Ami kell hozzá: Egyéni vállalkozóként 1 kg 20 dkg különböző hivatalos nyomtatvány. Kft, bt. 2 kg 40 dkg különböző íratok. 100 ezer kaució (kérlek ne kérdezd, hogy miért ez a megnevezése...fogalmam sincs), amit ha jól viselkedsz, akkor kamatmentesen visszakapod amikor menekülsz a pályáról...jól fog jönni, mert ha takarékoskodsz az árammal otthon, akkor abból vissza tudod kapcsoltatni. Tagdíj 65 ezer, ha nincs URH-d akkor adnak, de készülj fel, mert az URH szervíz 6800 Ft-os órabérben nyomja...pár ide-pár oda forint, szóval cirka 150 ezer és már bátran jöhetsz belépni...ebben benne van a belépésnél magadra költött ebéd, üdítő, benzin, nyugtató ára is. PávII. Fényképes igazolványod legyen...!! Cirka 40 ezer mindennel együtt. Ja és persze 10 éves autóval ne is álmodj róla...gyorsan betolod az astrád, felveszel egy 10 éves hitelt...lehetőleg 5-6 milliós autót vegyél, mert akkor nyomhatsz a csekkes fuvarokra is, amiket olcsóbban kell vinned, kiemelt figyelemmel az ügyfélre és majd a pénztárban kifizetik, ha nem hibáztál a kitöltésével...Pötyike, a pénztáros, megkülönböztetett figyelmet érdemel. Tessék vele kedvesnek lenni, különben megnézheted magad :-) Szóval. 1, jelentkezzél PÁV-ra 2 Végezzél el egy egyéni vállalkozást (taxira) a, Vedd fel a kapcsolatot valamelyik KFT-vel, Bt.-vel...vigyél nekik sok-sok pénzt...ha nem akarsz egyéni vállalkozó lenni. 3, Autócsere... 4, Taxióra.. (olyan 150 ezer) 5, Antenna (ezen sok múlik, hogy amikor 2-3 órai várakozás után eléd dobnak egy címet, akkor 1 perc egy nyomással te tud vinni)...jó antenna 25 ezer 5, URH, ha nem a Főtaxihoz vagy a TAxi4-hez mész...lehet kapni már 30 ezerért...de az reklamáláshoz jó csak, amikor előrendelésen 30 perce dolgozol már és majd közlik veled, hogy a kedves lemondott...jobb URH 60-70 ezer 6, Zsinór, ami az antenna és az URH között van...nagyon fontos...van métere 1000 forint...de jobbak 3-4 ezrek. Szóval...futás a bank, mama, papa, nagyszülők, hitel, nyugtató és várunk a pályán.... Ha azt hiszed, hogy túlzok, akkor tényleg gyere és majd rájössz .... :-)))
rollin 2009.08.25. 18:12:40 / # 75912
avatar
oké, köszönöm! de még erősen gondolati stádiumban van a dolog
törölt felh. 2009.08.25. 18:05:48 / # 75911
avatar
A Csogu minden kezdő taxisnak segit.Keresd bátran!
rollin 2009.08.25. 17:54:19 / # 75910
avatar
ilyesmi környékekre gondoltam én is. amúgy te merrefelé parkolsz, ha végzel egy fuvarral? vagy ezt a környéke válogatja?
Oldalszám: 36