Hozzászólások száma: 76
Ugrás a hírhez Oldalszám: 4
Témakörök > Hírek fórumai > Így hosszabbítja meg Matolcsy a NAV kezét A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
deftones 2012.12.17. 15:46:00 / # 61084
avatar
szerkesztő úr,ez itt láthatod,senkit sem érdekel,nem téma.:)a taxis a mának él,azt mondja, ebből semmi sem lesz.és halesz,ahhoz is lesz radír.tehát,minden szép és jó.ja,ez pénzbe kerül.leszarja,felvesz majd providentet,vagy uzsora,vagy az ugyanaz.majd akkor jön a pofárazuhanás,amikor nagy mellel megy a szervízbe a marha és közlik,hogy olyan gyorsan kellett a történet,hogy nem volt idő radírfejlesztésre.bazdmeg,és addig mi lesz velem?ki nem szarja le!megy majd óra nélkül.. istenverte ostoba egy brigád!
mexikope 2012.12.16. 18:14:15 / # 61083
avatar
MPVI Mobil Zrt!?

tomajer 2012.12.16. 17:39:53 / # 61082
[b]A taxióragyártók szakvéleménye: - Mi a szakmai véleménye az online adatküldő rendszerre való törekvésről, amelyet szeretnének a vállalkozó és a NAV között kiépíteni, az elvégzett fuvarok utáni adatküldésre vonatkozóan… Ez mennyibe kerülhet, technikailag kivitelezhető és adatvédelmi szempontból megbízható lehet a működése?[/b] [font size=3][i]- Az online adatküldő rendszert véleményünk szerint rendkívül nehéz lesz bevezetni, engedélyeztetni. Hosszú években mérhető a megvalósítása. Természetesen technikailag kivitelezhető, megoldható a kapcsolat akár GSM rendszerrel, melyhez elengedhetetlen egy modem SIM kártyával (20.000 -50.000 Ft) és előfizetési díjjal (min: 3.000.- Ft/hó). Az adatbiztonság megegyezik a mobiltelefonoknál tapasztalhatóval, tehát sajnos „közepes alatti”! VENTUS-953 KFT. - Az online adatküldő rendszer kemény dió! A hivatalos előírások után, a fejlesztés és készülék szoftver és hardver frissítése. GSM-modul beszerelés, SIM kártya használata és annak havi díja, valamint a fogadó szerver kapacitása, fuvar felvételkor az állandó jó térerő ez mind nagy probléma, és tudnám még folytatni. Persze a MOBIL POS terminál is működik hasonlóan, tehát biztosan ki lehetne dolgozni egy megbízható rendszert, de ez nem megy máról holnapra. Az adatvédelem is megoldható. Ezek a fejlesztések súlyos pénzekbe kerülnek, nem beszélve az üzemeltetésről. EÖRDÖGH TRADE KFT. [/font][/i]

Brian May 2012.12.16. 15:57:43 / # 61081
avatar
Úgyvan!Biztos,hogy lesz erre is valami okosság.Legfeljebb majd az Eördögh épít belőlünk még egy házat.-)
Fotó 2012.12.16. 15:12:17 / # 61080
avatar
Einstein vagy csak fél Isten:)) Mint ha már leírtam volna de igazad van a sötét erőknek nem kell felfedni a kártyákat. Itt is leírom teljes szívemből üzenem nekik : tessék megrohadni!
hiénakutya 2012.12.16. 12:17:14 / # 61079
Hiénakutya taxióra-axiómái: 1. Bármely ember alkotta eszközt az ember képes elrontani, vagy rendellenes működésre bírni. 2. Egy nem működtetett eszköz alkalmatlan arra, amire kitalálták.

törölt felh. 2012.12.16. 12:09:51 / # 61078
avatar
"euróra való átállást is előkészíti átmeneti rendelkezésekkel." Nini, velünk már évekkel ezelőtt átállíttatták az órákat,hogy tudják kezelni az eurot.Most meg valszínű dobhatjuk ki az egészet.

krapek70 2012.12.16. 10:48:31 / # 61076
avatar
Egyet nem értek: Rase08-as órám van. Azt mondták a szervízben, hogy GPRS.-t is tudja alkalmazni. Gondolom tisztességes díj fejében bekapcsolják rajta a szervízbe. Mert elvileg akkor már én megoldottam kuszaszemű tervét, de nem tudom mit akarnak még rám terhelni kőltséget ezen kívűl. Ha valaki ebben jobban informálódott, szívesen olvasnám válaszát.

BiharyG 2012.12.16. 10:24:51 / # 61075
avatar
"Olyan vállalkozások, amelyek területileg úgy helyezkednek el, hogy nincs internet lefedettségük, mentességet kapnak a rendszer bevezetése alól. Nekik valamilyen adathordozón havonta kell a NAV-hoz eljuttatniuk számlaforgalmukat. " Itt vidéken beül majd az utas, megkérdezem hová akar menni, és van-e ott mobilnet lefedettség. Ha nincs, akkor gyorsan mentességet kérek a NAV-tól, minden fuvar előtt. Teljesen életszerű, nem?

sipi 2012.12.16. 03:46:06 / # 61074
avatar
Sajnos. Várható volt,hogy előbb-utóbb bevezetik. Már három éve olvastam evvel kapcsolatban. Felkötni a gatyákat!
törölt felh. 2012.12.15. 18:02:58 / # 61073
avatar
Talán akkor tök mindegy milyen szabályozás lesz bevezetve mert ez agyonvág mindenkit. Elég kevés taxi lesz áprilisban akinek fogja tudni a taxiórája az elvárásokat :)
fradika 2012.12.15. 16:52:05 / # 61072
:DD
tomajer 2012.12.15. 16:45:29 / # 61071
Ahhoz, csak a taxiórással kell megegyeznem:-) Ő (mármint a Matolcsy) ingyé megkapta a felületet mint látod.
fradika 2012.12.15. 16:38:04 / # 61070
Hívd fel a Matolcsyt,ajánld fel a Hallotaxi reklámfelületét e nemes ügy érdekében! Cserébe neked ingyen lesz!:)
tomajer 2012.12.15. 16:37:05 / # 61069
Hátőőőőőőő... én azóta is gondolkozom, hogy neme a politikába kéne ezt az eszmecserét lefolytatni?!? :-) De mivel ez nem az, így nem kezdem el az ötlet kitalálójának szellemi képességeit boncolgatni. Elképzeltem, amint három hónap alatt az órások megterveznek egy új órát, engedélyeztetik a navval, és még be is szerelik az összes autóba... életszerű:-) Ha ezt megpróbálják átverni, szerintem április elsején az ország boltjainak a nagyobbik része nem fog tudni kinyitni... és nem tréfából!!!

tomajer 2012.12.15. 16:02:12 / # 61068
[b]Taxióracsere áprilisra!?! Így hosszabbítja meg Matolcsy a NAV kezét[/b] ..... ..... ..... A taxamétereknél maradt a feketedoboz, de az adatszolgáltatás itt is internet alapon történik majd, GPRS vagy 3G segítségével, de hogy milyen szolgáltatón keresztül, és hogy mennyi lesz a költsége, az nem derült ki. Annyi biztos csak, hogy annak költségeit a vállalkozónak kell majd fedezni. .... .... ....

Oldalszám: 4