Hozzászólások száma: 299
Ugrás a hírhez Oldalszám: 15
Témakörök > Hírek fórumai > TAXIS BLOKÁD 1990. Október 25. A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Csumi 2010.10.26. 13:47:02 / # 58894
avatar
Ééés!? Én nem ugyanezt szajkózom mióta? ..hogy NO SZDSZ? Mint szervező? De ha jól tudom nem is ez volt a téma, hanem az a "jó ember" aki elől félreugrott Wartburg, Dacia, Lada az Árpád hídnál, csak mert Ő nagy gázzal közeledett, majd Esztergomnál még a rendőr is meghunyászkodott vas akarata előtt az egész blokáddal együtt.... Olvass vissza! :-)
Bao 2010.10.26. 13:40:28 / # 58893
avatar
Nos, hogy konkrét legyek. A "magyar" oldalak is azt tartják korrektnek, hogy a taxisok "forradalmára" ült rá valami ....
Csumi 2010.10.26. 13:37:19 / # 58892
avatar
Nem tudom miről beszélsz. Amit meg átéltem az első percétől az utolsóig, pár "hsz" miatt "írjam át" a fejemben? :-)))) Az a baj, hogy Te meg inkább hiszel újság íróknak, "azt hallottam" hozzászólóknak... De a Te dolgod, felnőtt ember vagy...
Bao 2010.10.26. 13:31:36 / # 58891
avatar
Drága Csumi! Született pár hsz ezután, amiből más véleményt szürhetnél le... :)
Csumi 2010.10.26. 13:22:48 / # 58890
avatar
A "nagy okosság" az idézet volt. Tőled. "...milyenek voltak az ötvenes évek és milyenek voltak a hatvanasok," Én sem tudom milyenek voltak az 50-es évek, Én meg 59-ben születtem. De hogy nem a kommunizmusért, és nem az orosz megszállásért harcoltak 56-ban az oroszok ellen a forradalmárok, abban biztos vagyok... :-)
hiénakutya 2010.10.26. 13:16:02 / # 58889
Figyelj, én nem tudom, '69-ben születtem. Én csak azt tudom, amit a szüleimtől hallottam. Ha élnek még a szüleid, akkor kérdezd meg tőlük, hogy milyenek voltak az ötvenes évek és milyenek voltak a hatvanasok, mondjuk. Vagy menj el a Terror Háza Múzeumba, esetleg... Ezt meg ugye Te írtad: "Nekünk akik ott voltunk, igenis "nagy okosság volt"..." Én nem tudom, mi lehetett benne az okosság, csak találgattam.
Csumi 2010.10.26. 13:14:28 / # 58888
avatar
Még egy dolog. Az újságok híreszteléseivel ellentétben ott dőlt ki a bili, hogy az akkori kormány is HAZUDOTT! Napközben még arról szólt a fáma, hogy nem lesz benzin ár emelés, éjfélkor, meg bezártak a kutak árat állítani... Erre jöötek a cb-n a "véleményezések, a központ meg nem tudott normálisan forgalmazni. Átzavart mindenkit a beszélgetőre, ott meg jó taxis szokás szerint mindenki egyszerre beszélt, érthetetlen volt az egész katyvasz. Ekkor egy pillanatnyi "lyukat" kihasználva szólt be a Betty, hogy ez így érthetetlen, akit érdekel a téma, jöjjön az integetőre....így kezdődött. 1 nappal a blokád előtt.. Nem ismerős? (Öszödi beszéd. Akkor is a hazugság miatt (ellen) lettek a "balhék". Hogy így kellett volna, vagy másképp, az más kérdés..)
Csumi 2010.10.26. 13:02:57 / # 58887
avatar
A TE tényed! pont. (és Én sosem mondtam, hogy hősök lettünk volna!!!! ) Aztán áruld már el 56-tól mitől lett élhetőbb az ország? Mit értek el vele? Kérdezem ezt úgy, hogy az Én szememben Ők hősök voltak, és ha akkor élek, köztük lettem volna. A blokád jó buli lett volna??? Kinek? Aki 3 napig kint ácsorgott az utcán? Aki nem tudta mikor lesz a fenyegetésből valóság? Aki nem tudta milyen számára negatív vége lehet? Ledózerolják az autóját vele együtt, ahogy ígérték? Esetleg lecsukják "lázadásért"? Nagyon "bulis kilátások! Nem igaz? Vicces emberke vagy....
hiénakutya 2010.10.26. 12:59:02 / # 58886
Igen, így van. :-D Miért, össze kell fogni valaki ellen? Ki ellen? Mi ellen? Szóljál! 335 a benzin, vagy mennyi. Buktassunk kormányt? Akarod? Engem minősítesz? De miért? Miért nem írod azt, hogy amit írtam, az itt, és itt, meg itt nem igaz? Gyerekek! Az oroszok azt mondták: "Elég volt belőlünk? Igen? Nem kellünk? Jól van, prosztó magyarok... Hát akkor ne kelljen az olcsó olaj se! Lóf@szt a seggetekbe, vegyétek az olajat világpiaci áron!" Van saját olajunk? Nincs. Drágul az üzemanyag, ha az alapanyag drágul? Drágul, wazzeg. Ez ilyen. Nem tudsz vele mit csinálni. És? Kiállsz, lezárod a hidakat, meg a kereszteződéseket, oszt mi fog történni? Mi? És akkor ez még nem elég a taxisnak. Neeeem! Még abban is partner (ugye, bölcs vezérünk H.P.?!), hogy a helyzetet meglovagolja a kommunista horda, meg a liberális söpredék! Hogy ez vajon miért kellett?! A zavar a fejekben, az! Azt se tudom, mi ellen, ki ellen tüntetek. El kellett volna dönteni: - gazdasági okokból tüntetek, vagy - politikai okokból tüntetek. Ha gazdasági, akkor mit keres ott az ellenzék? Minek jöttetek ide? Ki hívott ide benneteket? Menjetek innen a gecibe! Mi nem kormányt buktatni jöttünk! Megélni szeretnénk! Ha politikai okokból tüntetek, akkor meg nem kell levonulni. Akkor végig kell csinálni, amíg bedöntöm a kormányt, vagy bele nem tolnak a Dunába. Ennyi. De nem is tudom, ezt az egészet minek írtam le. A lényeg: Volt értelme a blokádnak? Volt bármi haszna? Lehetett volna egyáltalán??? Mit próbáltatok ti meg tulajdonképpen?
Taxi Szekszárd 2010.10.26. 12:33:21 / # 58885
Most már legalább látjuk, ha bármilyen dologban szükség lesz összefogásra, rád NEM számíthatunk. Köszönjük!
hiénakutya 2010.10.26. 12:22:53 / # 58884
Jajjajjajjajjajj! :-D Ha nem lehet összehasonlítani a kettőt, akkor miért is tesszük? Hogy a f@szomba vethető egybe egy diktatúra ellen felkelő tömeg pár ezer, anyagiak miatt lázadozó fuvarozóval? Ráadásul az sem igaz, hogy '56 sikertelen volt. A többség számára ugyanis sokkal élhetőbb lett '56 után az ország. Akik pedig hőssé váltak, pont attól lettek azzá, hogy odab@szott Nekik a hatalom, magyarul: saját rovásukra kikaparták másoknak a gesztenyét. Na most akkor megkérdezem: tesék mondani, milyen haszna származott a taxis társadalomnak a blokádból? Ha ezt egybevetjük azzal a mondással, hogy azt mondja: "amiből hasznom nincs, károm se legyen"... Ne haragudj, én benneteket sok mindennek neveznélek, de hősnek... Ezzel együtt elhiszem, hogy jó buli volt. Pár napig egységes volt a "szakma", nénikék vittek nektek zsíroskenyeret, meg teácskát, és páran meglapogatták a vállatokat. Királyság. Még egyszer mondom: NEM ÉN minősítem az eseményt és nem is a sajtómunkások véleménye határozza meg, hogy okosság volt-e, avagy sem. A blokád saját magát minősíti. Haszna nem volt, csak kárt okozott. A résztvevők nem csak maguknak okoztak kárt, hanem az egész szakmának. Nem hiszem, hogy ez szándékos volt és nem török pálcát fölöttetek. Ez csupán tényközlés. Pont.
Csumi 2010.10.26. 12:03:35 / # 58883
avatar
Nagyon szívesen! Mi legalább megpróbáltuk........ A sajtó meg magasról nem érdekel. Újságírók írják, akik köszönő viszonyban sincsenek a valósággal. Ma meg olyanok írnak róla, akik nem is látták....(vagy még nem is éltek) Nekünk akik ott voltunk, igenis "nagy okosság volt" Mint ahogy 56 is biztos "nagy okosság volt" a részt vevőknek, pedig Ők sem értek el semmit. Csak retorziót. Az én szememben mégis hős valamennyi. ..mert megpróbálták. Természetesen nem lehet összehasonlítani a kettőt, de a "blokádolók" legalább szintén megpróbáltak valamit elérni. Szintén sikertelenül.... Aztán ezt lehet csűrni csavarni jobbról balra, oda vissza.
Csumi 2010.10.26. 11:51:17 / # 58881
avatar
"Ez például egész igaznak tűnik: " Jajj Bao! Te javíthatatlan vagy! Ez Mitől tűnik neked igaznak? Úgy baromság, ahogy van. Jött Superman, megrázta az öklét a blokád felé, amitől az szétnyílt, mint Mózes előtt a Vörös tenger. És ezt országosan eljátszotta. Esztergomnál, még a rendőrt is "elfújta". Sőőőőt: Ő fingta a passzát szelet. Hidd el ezt is, mert igaznak tűnik. (ha nem így lett volna, a jóember át nem jut számtalan útzáron.
hiénakutya 2010.10.26. 11:45:28 / # 58880
Csumi 2010.10.26. 11:41:58 / # 58879
avatar
A "HunHírt" igen, az majdnem korrekt, a többit nem. Már így is elég "fehér a hajam"... :-)) A kommentek meg nem érdekelnek.....
hiénakutya 2010.10.26. 11:41:34 / # 58878
Hát, nem panaszkodhatunk, van sajtónk... Ezt is köszönöm! :-D [url] http://mandiner.blog.hu/2010/10/26/elfogtak_az_amokfutot#more2388509 [/url] http://mandiner.blog.hu/2010/10/25/ketszeresere_emelkedik_a_benzin_ara_tuntetes_a_parlament_elott http://mandiner.hu/cikk/20101026_taxisblokad Nagy okosság volt, kedves blokádolók...

tomajer 2010.10.26. 08:59:13 / # 58876
Tebajod...:-)
Bao 2010.10.26. 08:33:56 / # 58875
avatar
A (zs)indexre céloztam. Ritkán olvasom. :)
tomajer 2010.10.26. 08:31:19 / # 58874
Hogy a teljes eseménysort percről percre felelevenítik.... megírhatod a sztoridat, és az időrendbe beteszik.
Bao 2010.10.26. 08:26:04 / # 58873
avatar
Milyen kísérlet? :)
Oldalszám: 15