Hozzászólások száma: 48
Ugrás a hírhez Oldalszám: 3
Témakörök > Droszt Híradó > Szereltetnél-e kamerát a kocsidba? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2015.04.10. 06:44:18 / # 338781

Én hoztam át.

törölt felh. 2015.04.10. 06:40:31 / Módosítva / # 338780
avatar

  Taxiboy  2015.04.10. 00:46:08 / Válasz

Miért is legyen az életünk könnyebb?

Valamelyik nagyokos kitalálta, hogy a kocsiban a kamera személyiségi jogokat sért, ezért engedélyeztetni kell. Az még véletlen se jutott eszébe, hogy egy közlekedési balesetnél akár emberek sorsa is múlhat a korrekt beazonosításon, még akkor is, ha nem az az autó a résztvevő, amelyikben fel van szerelve. 

Taxiban ez a mai közlekedési morálban különlegesen fontos lenne. Arról nem is beszélve, hogy a belső tér figyelése és az ott elhangzottak szükség szerint utólagos visszajátszása a taxis védelmét is szolgálhatja. Ugye mindenki találkozott már a tipikus kötekedő "utassal" aki a történetet teljesen másként adta elő, mint ahogy az lezajlott. Mivel Ő az "utas" ezért természetesen a kollégát marasztalják el. Arról meg nem is ejtek szót, hogy a nem oda való patkányok (ingyen utazók) beazonosítására és nyilvánosságra hozásának a legjobb eszköze lehetne.

Tehát ez a szerkezet a MI biztonságos munkavégzésünket szolgálhatná, bizonyos szabályok közé szorítással. Ezeket nem részletezném, mert mindenki sejtheti mire gondolok. Na, nem arra, hogy a hatóság vagy valamelyik más szerv benézhessen a kocsiba, hanem a felvételek mentése, törlése szabályozására.

Ma már minden nyilvános helyen készülnek képanyagok rólunk, a tudtunkon kívül is. Elég csak kimenni az utcára, és már is kamerák figyelik a mozdulatainkat. Ott nem lázadozik senki a személyiségi jogai miatt, de taxiban ami elvileg közterület, és személy szerint a soför minden pillanatban veszélyben lehet, ( Amikor az úton halad a közlekedés többi résztvevőjétől, amikor utassal megy, akkor pedig annak nem várt viselkedés módjától) ott már igen. Mi a különbség a kettő között?

Nos Én végig csináltam az engedélyeztetési procedúrát és meg is kaptam a regisztrációs számot. A mai nap pedig egy csinos borítékot hozott a postás amiben egy négy! oldalas levél lapult és közölték velem, hogy törlik a regisztrációt, mert a törvényben nincs benne, hogy TAXI. Amikor az megszületett még nem volt a járművekben elterjedt ez a fajta biztonsági eszköz. Azóta viszont haladtunk a korral, csak a törvény alkotók közül senkinek nem jutott eszébe azon is módosítani. Így a legegyszerűbb betiltani, vagy legalább is kezünket leporolni és kitörölni az egészet, és oldjátok meg magatoknak parasztok! Az Én olvasatomban magánszemélyként tehetek az autóba kamerát, és aki beül azt tájékoztatom róla. Ennek a legegyszerűbb módja egy táblát kihelyezni. Én így tettem ez nem tiltott és nem is tilthatják meg a törvény szerint, mert a gépkocsi a saját tulajdonom.

Azért csak két oldalt teszek közkinccsé, mert az első kettő csak mindenfajta törvényi rizsa és ezeken van a lényeg egyértelműen leírva. Mindenki döntse el, hogy mit tesz, Én továbbra is használom, mert nincs ott a tiltó listán, és az egyéb rendelkezéseknek megfelel. Lehet, hogy egy napon az életem múlhat a felvételeken.

Bocsánat a hosszú írásért, de így egyértelmű részemről!

Ez is kell, hogy teljesen egyértelmű legyen az írásom

 

művészúr 2010.08.16. 09:14:22 / # 55771
avatar
Pedrónak volt ilyen a superb - ben. Most max taxinál van...
terminátor 2010.08.14. 13:19:52 / # 55770
avatar
Sziasztok. Melyik most a legjobb,legolcsobb, kamera kocsiba? Külső és belső. Valakinek van aki használja+tapasztalat? Köszi

tomajer 2010.03.18. 16:48:45 / # 55769
Dehogyis.... csak nem támogatta... mondjuk úgy a személyiségi jogokat látta veszélyben. Tehát, ha van pénzed, magadnak beszerelhetsz. Csak jelezni kell, hogy van benne....
Dodi 2010.03.18. 12:25:14 / # 55768
avatar
Hát azért az már gyanúra adhat okot,nem? Volt már rá példa,hogy egyedül volt a delikvens és megkerülve az autót MÖGÉM!!ült be. Megkértem,hogy fáradjon előre,vagy pedig séta. Az meg sovány vigasz,hogy UTÓLAG beazonosítják,az útvonalat.Ha tragédia történik,az már nem segít rajtad.
taxisfelvonulas 2010.03.18. 12:13:04 / # 55767
avatar
Ez hülyeség, csomó boltban, uszodák öltözőiben is láttam már kamerát. De ha valaki ölni akar, leszarja a kamerát. Nincs megoldás. Mobiltelefonja már mindenkinek van, ha nem telefonálsz, akkor is beazonosítható az ember visszamenőleg, hol járt... Mi van, ha kapucniban száll be és napszemüvegben?

Dodi 2010.03.18. 12:07:23 / # 55766
avatar
"Szívesen beszélnék ilyenkor azzal az emberrel aki [font size=4]MEGVÉTÓZTA a belső kamerát, mindenféle jogokra hivatkozva"[/font] Írta karaj a ma hajnali T2000-es támadás kapcsán. Erről nem is tudtam.Ez már eldöntött tény,illetve törvény is született rá? Tilos beszerelni kamerát?

MCCCXCII 2007.06.04. 10:25:01 / # 55765
Azért figyelj oda a kikapcsolásra, mert az asszonyok sokkal "dörzsöltebbek", mint gondolnád. Ha megnézi a felvételeket, és túl nagy szünet van két kép között, akkor azután igen csak magyarázkodhatsz. (;-))
kisember 2007.05.15. 17:48:23 / # 55755
avatar
Köszönöm a választ. A lapon teljes körű tájékoztatást találtam.

tomajer 2007.05.15. 14:09:00 / # 55764
Példáúl te is írsz egy emilt, a janchip@gmail.com -ra. Vagy megnézed, az Autocam lapját.
kisember 2007.05.15. 14:01:59 / # 55763
avatar
nagyon szépen megköszönném és - esetleg mást is érdekel - hol lehet beszerezni és mennyiért, autóban is használható kisméretű digitális videórögzítőt.
indi50 2007.05.15. 12:12:22 / # 55762
Köszi!
janchip 2007.05.15. 03:38:12 / # 55761
Igen lehet olyan megoldás is, igény szerint, ezen kívül időzített leállítás is megoldható. A többire pedig szintén privát e-mailben válaszolok.
nemkar 2007.05.15. 03:28:38 / # 55760
avatar
Lehet olyat, hogy motor indításra indul be a kamera, és motor leállításnál áll meg? És amit addig felvett, azt tárolja? És , ha nem volt különös esemény, akkor, azt rögtön tudjam törölni? Egy - egy problémásabb esetnél, REB felé, tudok-e bizonyítékkal szolgálni? A kétes fuvarok elmenthetőek-e? Tán ezért is jó lenne,ha hangot is mentene.

janchip 2007.05.15. 03:20:47 / # 55759
Indi a janchip@gmail -re írj és privátban minden kérdésedre válaszolok, Csak ne várj azonnal választ, mert rengeteg dolgom van mostanság.
janchip 2007.05.15. 03:17:47 / # 55758
Ja ez kimaradt, igen tudod szabályozni.
janchip 2007.05.15. 03:17:05 / # 55757
Természetesen van olyan megoldás is, Akkor törlöd amikor akarod, Mondjuk hogy 24 órát lehet vele HIVATALOSAN rögzíteni. Hamarosan (4,-5 nap) több, kb 6 féle kamera típus közül lehet majd választani, valamint vezeték nélküli rendszerek is lesznek. Lesz egy alap csomag és ezt igény szerint lehet majd bővíteni. Péterfalvi is meg lesz elégedve. A részletfizetésen nagyon rajta vagyunk, de nem egyszerű higyjétek el:-(

nemkar 2007.05.15. 03:04:33 / # 55756
avatar
Mekkora a tárhelye? Tudom-e szabályozni? Na, hogy értsd, tudom-e akkor törölni amikor Én akarom? Vagy csak 3 naponként törlődik? Van-e olyan variáció, ami Péterfalvinak megfelel?

nemkar 2007.05.15. 02:57:03 / # 55753
avatar
Van olyan megoldás, hogy mindig csak az utolsó fuvar maradjon meg? ÉS "az" akár örökre? Ellentétben veled csogu, Én szeretném, ha életem kioltói életük hátra lévő részét "jó helyen" töltenék.-:)))

Oldalszám: 3