Hozzászólások száma: 111
Ugrás a hírhez Oldalszám: 6
Témakörök > Hírek fórumai > Elmebaj A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
csogu 2008.08.21. 12:31:12 / # 54635
Írta mindezt egy igazi hazafi...hogy is írta itt valaki, milyen forradalmár?.-))
Bao 2008.08.21. 12:27:17 / # 54634
avatar
Kedves mew! Elolvastad a cikket egyáltalán? Vagy a beléd kódolt Magyarellenesség szólt csak belőled? Annyira lehetnél korrekt héber felebarátom,hogy nem szarsz oda ahol eszel,ha már nem otthon eszel,mivel otthon a palesztin visszaüt,vagy netán kapsz tőlük egy kasszán rakétát a hátsódba! Szégyeld magad,hogy nem otthon vagy,ahol katonának kéne lenned,de tele tőle a "tórád" !! Ne bántsd a világ legbefogadóbb és legbékésebb népét!!! :(((
mew 2008.08.21. 11:00:06 / # 54633
avatar
Ne ezen a weblapon reklámozd azt a szennylapot!
Bao 2008.08.20. 08:59:27 / # 54631
avatar
Ez a cikk nagyon ott van! Abba lehetne végre hagyni a demoralizálást!!

Bao 2008.08.20. 08:57:45 / # 54630
avatar
Nem ,nem és nem!!! Nem igaz a nagy számok törvénye! Ebben a cikkben nagyon jól összefoglalja Balla József!
málna 2008.08.19. 19:01:53 / # 54629
avatar
Olvass vissza a 77-es megszólalásomhoz és megérted,hogy miért nem lehetséges! A saját életemet nézve nem vagyok pesszimista,de a hazám,az más!
Bao 2008.08.19. 09:56:40 / # 54628
avatar
Kicsit pesszimista vagy. Ha anno negatívvá lehetett változtatni,akkor miért ne lehetne egyszer pozitívvá is változtatni a dolgokat?
málna 2008.08.19. 07:59:22 / # 54627
avatar
Nem biztos,hogy a politika mindenért a felelős.Nyílván,előbb is el lehetett volna utalni a pénzüket,de nem hinném,hogy csak ezen múlik a felkészülés...A Talmácsi,amikor még nem GP-ben mocizott,és szponzori támogatás kellett volna neki,nem találtak.És miért?Mert képtelenek vagyunk felismerni a tehetséget,és ezt kamatoztatni!Nézd meg a fociban a magas taljesítményt nyújtó utánpótlást...Már kettő tehetséget el is vittek az angolok! Tehetség...Fontos dolog!Ha valaki nem az,akkor minek viszik ki?A létszám miatt?A biciklis Bognár minek kellett?Szerencsétlen soha a büdös életben nem volt előkelőbb a 62. helynél! Cseh Laci...Ő tehetséges!De csak addig a Miénk,amíg ki nem megy az USA-ba tanulni,és nem telepedig le! A sporthoz nem csak pénz kell!Kell a kitartás,az előbb említett tehetség és az akarat!Ha az egyik nincs meg,cseszheted,ha van hozzá pénzed!
málna 2008.08.19. 07:42:15 / # 54626
avatar
Nincs alternatíva!Tudom nehéz,de hozzá kell szokni!Tök mindegy ki van kormányon,egy nép életvitelét vagy éppen a "kódolt" és negatív életérzését nem lehet megváltoztatni! Sajnálom!
Bao 2008.08.18. 23:38:17 / # 54625
avatar
Nem baj,hogy hosszúra sikeredett,hiszen mindig érdekeset írsz. Most is találtam vitatható dolgot és hiányérzetem is van. A sport igenis függ a kormánytól,hiszen a kormány irányítja vagyis kéne ,hogy irányítsa ,az ország életét. Azt meg nem is értem,hogyan lehet ilyet kijelenteni:"Akárki lenne most a kormányon, akkor is csak ennyi érmünk lenne,". A nagy számok törvényével ismételten nem értek egyet,nem ezt bizonyítja a múlt. Hiszen a Magyar egy tehetséges,ügyes nép (ezt hiányolom az írásaidból),sok mindennek meg van a maga szép hagyománya,pl.: a vívás. Ugyebár a honvédség tisztjei voltak a legjobb vívók,most meg már honvédség sincs .(csak valami kis szánalmas csapat) Ki van ez találva,ne legyenek szép sikerek,töröljük el a múltat,legyen hülye a nép. Erre példa:meg akarják szüntetni a történelem érettségit. Ne,hogy már emlékezzünk a régi nagyságra,adjon egy kis erőt a dicső múlt! Merjünk kicsik lenni. "Most a világmezőnyben itt helyezkedünk el." Ez igaz,de nem itt kéne lennünk. Vezényelhető idiótákat akarnak faragni belőlünk ,akik annak örülnek,ha a kijönnek a fizujukból a hónapban,meg legyen a meleg sör,hideg virsli (újra). És eközben azt táplálják belénk,hogy milyen kirekesztő meg rasszista,meg antiszemita,meg gonosz ,bűnös nép vagyunk! :(
MCCCXCII 2008.08.18. 22:28:17 / # 54624
Ebben nagyon igazad van.
MCCCXCII 2008.08.18. 22:26:43 / # 54623
Tudod Bao. Valahol egy véleményen vagyunk, és csak a sportolókat hibáztatni, a meg nem nyert aranyért, kicsit túlzás. Akárki lenne most a kormányon, akkor is csak ennyi érmünk lenne, mert ez független a kormányzó, vagy az ellenzéki párttól. Most a világmezőnyben itt helyezkedünk el. A sok „elvonásnak” persze meg van az eredménye. De kiktől vontak el? Nem a fő főemberektől, mert nekik továbbra is meg van a pénzük, hanem akik valóban sportolnak. Az pedig, hogy a nagyobb számú sportolóból a nagy számok törvénye alapján, csak több tehetséget lehet találni, mint a kevesebből, azt ugye te is belátod. Bár előfordulhat olyan csoda is, hogy hat jelentkezőből három világklasszis lesz. Elolvastam az M6-ossal kapcsolatos dolgokat. Meg kell mondjam, hogy ez is engem igazol. Anno 1988-89-ben amikor állítólag a rendszerváltást ünnepeltük, s a „Népköztársaságból” „Köztársaságot” csináltak, már akkor azt mondtam (kérdeztem), hogy most minek örülünk? Igen csak csúnyán néztek rám egyesek akkor is. De sajnos úgy látom, hogy nekem lett (van) igazam. Akkor azt mondtam, hogy nem változik itt semmi. Ahhoz, hogy változzon valami, el kell telnie legalább kettő, de inkább három emberöltőnek. Sajnos kísért a múlt. Anno, amikor az 1970-es években egy tervező intézetnél dolgoztam (akarom mondani töltöttem a munkaidőmet), akkor azokban az időkben Jánosom Kádáru valamelyik pártkongresszuson arról beszélt, hogy spórolni kell a gazdaság költségvetésében. Még mielőtt boldog kaján mosoly ülne ki orcádra, hogy lelepleződtem, ki kell hogy ábrándítsalak. NEM VOLTAM HIVATALOS A KONGRESSZUSRA! Erről a hírről a médián keresztül vettem tudomást. Abból az összes egy televíziós csatornából. Mellesleg, akkor kezdett nálunk is begyűrűzni az első olajválság. Szóval a tervező intézetnél, ahol töltöttem a békés napjaimat, s mellesleg vízlágyítással foglalkoztunk tervezési szinten, ott is megvalósították egyesek a „spórolás” nemes eszméjét. A vízlágyításra azért volt szükség, mert a kazán egy igen kényes szerkezet. Csak megfelelő Ph értékű vízzel hajlandó üzemképesen működni. Finnyásabb a lelkem, mint egy mai mosógép, s hol volt, akkor még a „Calgon”. Tehát a mindenhol kemény vizet lágyítani kellett. Erre egy bizonyos granulátumot használnak, e granulátum regenerálására pedig savat. Hogy hol lehet itt spórolni? Hát a csőhálózat szerelvényein, karimákon, elzáró szerelvényeken, csöveken, stb. Azt ugye nem kell magyarázni, hogy egy savas anyaghoz saválló anyagból készült szerkezeteket kell tervezni. Csakhogy ez igen drága. Igaz utána nem sok gond van vele. A „spórolás” meg abból állt, hogy mindent megterveztünk szépen saválló anyagból, ahogy annak lennie kellett. Ekkor jöttek a „fejesek”, s végrehajtották a „spórolást”. Az összes szerelvényt, csapokat, szelepeket, karimákat, stb. anyagát átjavították sima zománcozott öntöttvasra, ami persze tized annyiba került. Így a mondjuk 10 milliós beruházás rögtön csak 1 millióba került. A „megspórolt” 9 millió forint 15 %-át (1 millió 350 ezer) pedig szét lehetett osztani. No nem a „csúnya pocsékoló” tervezők között, akik a népgazdaság vagyonát herdálják, hanem a fejesek között, akik ilyen eredményesen „spórolnak”. Az igaz, hogy a zománc igen jól bírja a savat, csak nem szereti, ha hajlítási feszültségnek teszik ki, mert akkor hajszál repedezik. A sav pedig kapva kap az alkalmon, és beszivárog a repedésbe, ahol felzabálja a közönséges öntöttvasat. Most két megoldás volt lehetséges. Vagy rendesen meghúzzák a tömítéseket biztosító csavarokat, de akkor nagyobb lesz a repedés a zománcon, ezért hamarabb megy tönkre a szerelvény. Tehát sűrűbben kell cserélni a szerelvényeket, ami nagyon megdrágítja az üzemeltetést. Vagy a másik módszer, hogy nem húzzuk meg a csavarokat, csak éppen hogy. Így nincs akkora repedés a zománcrétegen. Igaz így meg egy kicsit csurog, csöpög minden tömítés. A talaj elszennyeződik, de az kit érdekel. Most cserélik a talajréteget több helyen, ahol megszűnt az üzem. Szerinted ki fizeti mindezt? No biztos nem azok, akik a 9 millió 15 %-át zsebre tették. Most annyi a változás, hogy a beruházás legyen minél „nagyobb”, mert abban van a sok pénz. Ezért kell építeni alagutakat, hidakat, mert egy „egyszerű” úton nem olyan nagy a haszon. Persze, hogy figyelem a híradásokat, és különösen felbosszantanak a „megélhetési sportmenedzserek” nyilatkozatai. Aki azt hiszi a diszkosz sportról, hogy az egy fő helyen meghagyott kosz, amit dísznek hagytak meg. A sporteszköz megújítására pedig azért nem ad pénzt, mert alig veszik meg az „új” diszkoszt, és azok a renitens sportolók rögtön eldobálják. Akkor meg minek vegyünk újat. Keressék meg a „régit”, és tanulják meg becsülni az értékeket. Ne dobálják el állandóan. Persze a maga költségvetését azt nem nyírbálja, mert „neki” fontos dolgokra kell a pénz. És itt jutunk el oda, hogy a költségvetésből mindenki a maga hasznára akar „kivenni” pénzt. Lehetőleg minél többet, mert négy évnél hosszabb időre, alig van esélye rá. Így építünk mindent többszörös áron, stb. stb. Már látom előre, hogy azokban a sportágakban, ahol nem „jött” be a várt eredmény, erre való hivatkozással nagy elvonások lesznek. Ezt érezni lehet a híradások szelének illatából. Bocs, hogy megint hosszú lettem, de „írva” gondolkodtam.
Bao 2008.08.18. 21:40:32 / # 54622
avatar
És milyen alternatívát tudsz erre kínálni? (nemkár kedvenc kérdése)
csogu 2008.08.18. 20:09:17 / # 54621
Esküszöm, ezt jól összefoglaltad.
málna 2008.08.18. 20:02:30 / # 54620
avatar
Kicsi ország,nagy elvárásokkal,siránkozó emberekkel,tehetetlen társadalommal,ingyenélő kisebbséggel,randalírozó szájhősökkel és amerikalizálódott élettel! Ezek vagyunk Mi,MAGYAROK!
Bao 2008.08.18. 18:02:21 / # 54619
avatar

Bao 2008.08.18. 17:53:24 / # 54618
avatar
Teljesen igaz, a sportolók is azt szeretnék,hogy ne legyen se bal,e jobb,csak Magyar sport. Nem tudom,figyeled e a híradásokat,a sportolók és edzőik mind panaszkodnak a támogatásokra. A számokkal sem érdemes játszani,hogy kik mennyien vannak. Érdekes módon,ez a kis ország mennyi tudóst,remek sportolót adott már a világnak,ha a számarányokat nézzük,akkor ez szinte lehetetlen . A lényeg,hogy idióták,vagy ha jobban tetszik gazemberek vezetnek minket,akiknek kisebb gondjuk is nagyobb,mint ,hogy olyan dolgokra költsenek mint a sport. Inkább ,hadd hozzam fel ezt a példát,de sorolhatnám, szórják a pénzt hülyeségekre! Igen,hajlandó lennék a pénzemből támogatni a sportot,inkább mint az előző hülyeséget! Csogu,egy kicsit fellelkesültem a vízi emberek sikerein,pardon!
MCCCXCII 2008.08.18. 15:47:00 / # 54617
Kedves Bao! Nagyon nem is kéne válaszolnom, de nem bírom megállni. A sport az legyen sport, és ne politika. A teljesítménynek semmi köze a valláshoz, pártálláshoz, származáshoz, stb. Itt csak a teljesítmény számít. Már az idővel, vagy méterrel mérhető számokban. A pontozásos versenyekben egy kicsit más a helyzet. Bár egy bokszoló, ha kiüti az ellenfelét, akkor igen nehéz pontozással győztesnek kihozni az ellenfelét. De azt a tényt is figyelembe kell venni, hogy az olimpiai játékok újkori megrendezésének történetében 1896-ban az első olimpián összesen csak 12 ország indult 81 versenyzővel. A többi 230 versenyző az görög volt. Csak hogy visszanézzünk úgy cirka 100 évre. Sok országról azt se tudtuk, hogy ott folyik valamilyen versenyszerű sport. Azután elérkeztünk a mához. Annyi ország indult, hogy felsorolni is hosszú. De ha mást nem veszel alapul, mint Kínát a maga milliárdos lélekszámával, s ha egy sport iránt minden milliomodik lakos érdeklődik, akkor is vannak ezren, akik közül ki lehet választani a legtehetségesebbet. Nálunk ha a kb. 10 millió lakosból minden 100 ezredik érdeklődik a sport iránt, akkor is csak 100 emberből lehet válogatni. Nem biztos, hogy megtalálod a 100 ember között a világ legjobbját, mert rögtön 10-ed annyi az esélyed rá. Itt pedig nem számít a politika. Az atlétikai számok közül a futó számokban gondolod azért nyernek az afrikai futók, mert jól megfizetik őket? Jó, kapnak valami szponzori pénzt, mert a mai sport az üzletről szól, s a sport ma egy nagy üzlet. De ha visszanézel a múltba csak a múlt század elejéig, akkor ők még az „oroszlán elöl futottak” el. Aki lassú volt abból ebéd lett. (:- )) Persze ha egy ilyen oroszlán elöl elfutó sportoló elindul egy futószámban, akkor ő a nyerő. Nálunk ugye a pitbullra szájkosarat kell tenni. Ezért el vagyunk egy „kicsit” lustulva. DE FELTÜNT, HOGY KIS ORSZÁG KIEMELKEDŐ SPORTOLÓK! Szép dolog is az, ha egy „kis ország” nyerni tud főleg, ha aranyakat, de a realitásoktól azért ne szakadjunk el teljesen. A sok, és nagyon sok induló között szép az az ezüst vagy akár bronz is, de még a pontszerző hely is. Kis országban a támogatások is valahogy kevesebbek. Vagy te hajlandó lennél valamelyik sportolót, esetleg személyesen anyagilag támogatni a felkészülésében? Ezért a mezére cserébe mondjuk rá lenne írva a mobilod száma, ahol közvetlenül téged tudnának hívni az utasok. De itt van két mondat különböző szemszögből: 1. Most azért nem nyerünk aranyakat, mert „fletóék” ezt is „elkúrták”. 2. Most azért nem nyerünk aranyakat, mert nem akarunk „fletóék”-nak dicsőséget szerezni. Ez ugye így egy nagy baromság mind a kettő így egymás mellett, de külön-külön is. Még a végére csak annyit, hogy manapság a sport már erősen függ a szponzoroktól. Akit támogatnak, az könnyebben boldogul, mint akinek magának kell megküzdenie az eredményekért. Egy kis tanmese ennek illusztrálására: Az edzéstervről: Nyuszika ül a fa tövében és írogat. Arra megy a róka és megkérdi: - Mit írsz, nyuszika? - Edzéstervet arról, hogy a kis állatok hogyan tudják megvédeni magukat a nagyvadaktól. Jól haladok vele, nem rossz ez a téma. - Ez egy hülyeség! Gyere a bokorba és mutasd meg nekem, hogy hogyan tudod magad megvédeni! Be is mennek. Később a róka véresen jön ki, de a nyuszikának semmi baja. Tovább írogat. Arra jár a farkas is, és ő is megkérdi a nyuszikát: - Mit írsz, nyuszika? - Edzéstervet arról, hogy a kis állatok hogyan tudják megvédeni magukat a nagyvadaktól. - Ez badarság! Te nem tudnád megvédeni magad tőlem. A nyuszika őt is behívja a bokorba, és a farkas is elpáholva jön elő, de a nyuszikának semmi baja. Arra jár a medve is: - Mit írsz, nyuszika? - Edzéstervet arról, hogy a kis állatok hogyan tudják megvédeni magukat a nagyvadaktól. - Ez egy vicc! Butaságról írsz edzéstervet. De bebizonyíthatod az igazad, ha elbánsz velem. De a medve is ráfázik a bokrosban, ő is sajgó csontokkal botorkál haza. Ezután előjön az oroszlán is, és így szól: - Látod, nyuszika, nem az számít, hogy miről írsz edzéstervet, hanem az, hogy ki a szponzorod! Na ennyit a mai valóságról. Ma már nem nagyon lehet „hobby” szinten „élsportolni”. Sok pénz kell hozzá, nagyon sok. De mi tettük ilyenné ezt a világot.
Bao 2008.08.18. 09:21:53 / # 54616
avatar
A 60. hozzászólásod után éreztem ezt..

Bao 2008.08.18. 09:20:08 / # 54615
avatar
Megszoktuk a kicsapongásaidat (ez a félrebeszélés finomított verziója) ,szia ,jó éjt! :)
Oldalszám: 6