Hozzászólások száma: 68
Ugrás a hírhez Oldalszám: 4
Témakörök > Hírek fórumai > A létszámról A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
carlotax 2006.02.27. 14:30:59 / # 51212
Üdv mindenkinek! Ez szintén érdekes téma ezért szívesen hozzászólok,csak sajnos ez így közöttünk marad és semmi nem változik.Mível igen egy "Birka" nép vagyunk,sokat tűrünk,de hogy meddig azt nem tudom. -Szóval:Igen könnyű ma taxisnak lenni,cirka 100 ezer,és meg van minden hozzá!Bérel egy autót,és usgyi neki. Nem baj,hogy nem ismeri a Várost,majd belejön.Valahol el kell kezdeni mindent,ez igaz,de nem mindegy,hogy hol és hogyan! Angliában ugytudom,hogy 3 évet tanulnak mindezért.??Hát ezt azért soknak találom,de mondjuk az 1 év vagy fél év intenzív az elfogadható lehetne! Hogy mihez kötném a felvételt? Nekem nincs éretségim,bár nem árt ha van,lehetett is volna,de nem feltétlenűl alapkövetelménnyé tenném,gondolom én!! Psichológiai vizsgálathoz viszont feltétlen,de egy komolyhoz nem úgy mint a Páv-2. A létszámot feltétlen megkéne határozni! Aztán lehetne adni-venni az engedélyeket. Természetesen csak szigorú ellenőrzés után. Hát hirtelen ennyi,de még rengeteg ötletem lenne. Na üdv.

törölt felh. 2006.01.23. 18:38:58 / # 51211
avatar
Logikusan ezeket a kérdeseket mindenhol a helyi viszonyoknak megfelelően kell megoldani. De a cikkben a Bbetyár pont azt boncolgatta, hogy bennünket kell értékessé tenni, nem a taxiengedélyt, mert hamar azon kapjuk magunkat, hogy az a bizonyos korlátozottszámú engedély nem a mi kezünkben van, és az ahhoz tartozó autókat nem mi vezetjük! Ez gyanítom ott Szegeden még reálisabb veszély!!!
balu szeged 2006.01.20. 10:17:15 / # 51210
avatar
Szerintem az öltlet természetesen jó csak a kivitelezésel nem teljesen értek eggyet én draszikusabban szabályoznám a kérdést. Nem adnék ki addig új taxi engedéjt ameddig a létszám nem redukálódik a megfelelő szimtre - ha megfelel az előírásoknak ha nem - mindeggy. A mi városunban (Szeged 160ezer fő) kb 450 taxis dolgozik (szeretne), mert nincs meló ennyi taxira egy évben csak egyszer lehet úgy dolgozni mint régen (szilveszter) de ebből ugye nem lehet megélni. Én úgy tudom pl. Bécsben 2000 taxi dolgozok (javítsatok ha nem jól) és hasonló nagyságú város mint Bp. nyilván ők meg tudnak élni. És a taxi engedélyeket úgy adják veszik mint az autót, mert nem adnak ki többet és így értéke van. Ez kellene itt is!!! Sziasztok Jó melót!

törölt felh. 2006.01.18. 10:49:32 / # 51209
avatar
Udvariasak, de büdösek a taxisok Egy felmérés szerint a perui taxisofőrök rendkívül udvariasak, de sokszor nagyon kellemetlen a szaguk. A rendszeresen taxizók 32 százaléka szerint a sofőrök koszosak és büdösek, ez pedig nagyon zavarja az utasokat. Peruban szinte bárki lehet taxisofőr, gyakran még a munkanélküliek is kiragasztják autóikra a "taxi" feliratot.

törölt felh. 2006.01.18. 09:09:03 / # 51208
avatar
Természetesen. hallotaxi.hu :-)
törölt felh. 2006.01.18. 08:28:20 / # 51207
avatar
Ezt elküldted valahova hogy olvasgassák?

Csumi 2006.01.18. 00:59:46 / # 51206
avatar
Szerintem meg megvalósítható, sőt meg is kéne valósítani, mert per pill. ez egy olyan elgondolás, ami a jelenlegi taxisok érdekeit nem sérti, de hosszútávon segíthetne a szakmán. ( még ha ennek gyümölcsét esetlegesen mi már nem is tudnánk élvezni) Valamit ki kell találni, mert ez így már rég nem gömbölyű

törölt felh. 2006.01.17. 12:36:44 / # 51205
avatar
Ez nem megvalósítható. Érdekellentétek vannak. Ha kevesebb a taxis, akkor több lehetőség van utcáról megélni. Több az utas az utcán, akkor kevesebb a céges taxi, csökken a cégek bevétele. A gyenge cégek meghalnak, az erősek nem tudnak tovább fejlődni. A kamarának is csökken a bevétele. Egyedül a taxisnak lenne ez jó, az meg nem cél.

Oldalszám: 4