Hozzászólások száma: 126
Oldalszám: 7
Témakörök > Hírek fórumai > Miért lettek a taxisok balekok??? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2008.06.10. 09:37:53 / # 39264
avatar
A mai magyar taxizásból nem a szakértők, a jogászok, a közgazdászok hiányoznak, hanem a Taxisofőrök akik valóban „tudják, mennyit ér a munkájuk, teszik”a dolgukat. Aki tud és mer követelni,ha Ő és családja megélhetése bajba kerül. A taxisok nem zsákbamacskaként árulják munkájukat, hanem , jól láthatóan csak normálisan szeretnének ebből megélni. Amíg a telefonszám tulajdonosok alárendeltjei maradnak,addig itt változásra senki,de senki ne számítson. tisztelettel.

turul 2008.06.10. 09:19:29 / # 39263
Úgy hallottam,hogy valamennyi cég emelésre készül. Tud erről valaki bővebb információt???

tomajer 2008.05.30. 15:27:30 / # 39261
Szerintem, még egy sör! Me' qrva meleg van:-)))
partizán 2008.05.30. 13:53:13 / # 39262
avatar
Boros vagyok. (rendes magyar ember) De csak ritkán vedelek, de akkor mint állat. Most konkrétan nem ittam, mert mindjárt megyek kaszálni. Enyém az éjszaka:-) Ez a sok nyafi meg egymás vállára borulva kesereghet az élet igazságtalanságán. Attól majd jobb lesz. 15, de 20 éve is ugyanígy martuk egymást minden fasszságért, erre jöttek szépen sorban a szabályozások. Mindig a ruppótlan gengszterek miatt kerül szivatóra a normálisan, munkáját örömmel végző többség, ez az igazság.
partizán 2008.05.30. 13:44:46 / # 39260
avatar
Egyszerű vagyok. Na és? Két hete taxizom, megtanátam a számításomat. Előtte biztonsági őr voltam, túlórákkal, éjszakai pótlékkal volt hogy 95 ezret is hazatalicskáztam. Ehhez képest a taxizás aranybánya. Már most látszik, ha így megy a hónap, akár a dupláját is hazaviszem. Igaz nem hivatalosan, mert a próbaidő alatt csak egy kamu 4 órás munkaszerződéssel vagyok a pályán. Droid vagyok. Napi 7 rugóért ülök egy pompás Oktávián. Aszonta a gazdám, ha továbbra is ilyen faszán dolgozom, akkor még a nyáron ad alám egy SzuperBét 8 rugóért naponta. Mi kell még a boldogsághoz?
törölt felh. 2008.05.30. 10:05:55 / # 39259
avatar
A telefonszám tulajdonos maffiának hű szolgálata, a gyávaság, avagy az iskolázottság hiábavalóságát igazoló szellemi töpörödöttség az, aminek segítségével hályogot feszítenek a taxi gépjármű vezetők rövidlátó szemeire? Nem vesszük észre,hogy napi rezsi/pld:üzemanyag/kiadásaink rohamosan napról napra nőnek?Minden forint amivel ma többe kerül a munkánk azt mind a családunktól vonjuk meg. Kérdés századszor: Meddig kell még a munkánkat megalázó alacsony tarifával dolgoznunk? Mikor határozzuk meg MI taxisok a munkánk értékét?Végül és nem utoljára,meddig maradunk BALEKOK?

Apuka 2008.05.28. 19:08:28 / # 39258
igen-igen :)))))))))
R005 2008.05.28. 18:35:43 / # 39257
avatar
Patrizán! Te nagyon egyszerű ember lehetsz! Majd 15 éve kezdtem, és akkor még a munka volt a legfontosabb, ment is ezerrel... akkoriban még nem volt ez a szigorkodás, mégis jól voltak a dolgok! Nyugalom volt és összetartás! Volt pénz, szabadság meg minden! De te valószínűleg akkor nem taxiztál és ezért vagy ilyen sötét! Vagy etikás vagy kőkemény 2-3 éves múltal a hátad mögött??? Vagy csak egy egyszerű seggnyaló? Ne szólj bele a dolgokba ha nem értesz hozzájuk!
csogu 2008.05.28. 14:14:27 / # 39256
Azért adott neki rendesen:-)))))
Apuka 2008.05.28. 14:12:57 / # 39251
Nem nick nevet, topic nevet írt!!!! van egy kis külömbség!
partizán 2008.05.28. 13:01:05 / # 39250
avatar
Sokat álltál napon? Veszélyes. Az a válasz a nyafira, hogy partizán? Nem köl minimálért szopni itten, lehet menni békávéhoz buszra, dupláját is hazaviheti bárki. Ja, hogy sirelózni könnyebb?

Apuka 2008.05.28. 10:59:30 / # 39254
Mivel a taxisok között nincs egy szemernyi összetartozás sem ezért velük bármit meglehet csinálni! Majd amikor az utcán (is) tudtok egymással kommunikálni és kibírtok egy ebédszünetnyi időt munka nélkül, egyszerre... Nna, majd akkor lehet rá esély, hogy hogy kikérjék a véleményeteket. Addig? Három alternatíva közül választhatsz: Vagy csendben maradsz szépen és nyelsz nagyokat, vagy átmész egy másik céghez, esetleg befejezed a taxizást. Punktum. :(
partizán 2008.05.28. 09:39:15 / # 39253
avatar
Kötelezett rá valaki, hogy ezt csináld?
turul 2008.05.28. 09:04:44 / # 39255
Topicnévben a válasz. No comment,
R005 2008.05.28. 08:27:59 / # 39252
avatar
Sziasztok! Miért akarnak mindent megszabni a fuvarszervező cégek??? Miért hiszik, hogy megszabhatnak valamit is nekünk? Maximum kérhetik, hogy így vagy úgy de nem kötelezhetnek! Mit szólnának pl a fodrászok, ha azt mondanák nekik, hogy nyakkandőben vágják az emberek haját, mert akkor több kuncsaft lesz??? Mit szólnának a tv szerelők ha megszabnák nekik, hogy melyik jelerősségmérővel dolgozhat csak, és azt csakis egy helyen szereltetheti??? Mit szólna akermelyik szolgáltató iparban dolgozó ha köteleznék munkája elvégzése után arra, hogy papírfecnit fogadjon el, amit meghatározott időben válthat pénzre(ha odaautózik, és előre befizet egy fix összeget kauciónak)??? És még sorolhatnám az eszement dolgokat amit mindenféle nem normális talál ki, és a cégek meg kötelezik a taxisokat, akik csupán egy szolgáltatást vesznek igénybe a magyar minimálbérrel megegyező összegért!!! Miért van ez a foglalkozás ilyen kiemelt helyen a szigorkodás tekintetében??? Az utast szinte semmi sem érdekli(tiszta autó, tiszta ruhás sofőr, pontosság, legrövidebb útvonal, tisztelettudás kivételével!), de az etikásokokat szinte minden!!! Nem szeretik a nyugalmat??? Nem éreznék fontosnak magukat ha nem szabnának meg dolgokat??? Sajnálom, hogy ide jutott ez a foglalkozás!

nemkar 2008.05.20. 15:13:03 / # 39249
avatar
Hááát Öreg, ha Én nagyképű vagyooook...?-:))
R005 2008.05.19. 00:25:53 / # 39248
avatar
Sziasztok! Azt hittem, legalább egy valaki próbál meggyőzni, hogy neki milyen jó,a nyolcvanezres-kilencvenezres részlet mellett... de nam. Persze, hisz ők nem érnek rá írni, melózniuk kell...

Bao, a FŐNÖK! 2008.04.23. 21:35:42 / # 39239
avatar
.

törölt felh. 2008.04.23. 13:00:42 / # 39247
avatar
Igen!Az ingyenkiállást és várakozást köszönhetjük a városi taxinak.Csak tudnám mitől olyan nagyképüek,amikor a legbalekabb taxisokat ott találjuk.Öltönyben és nyakkendőben feszengenek a kocsijaikban,túlöltözve még az utasokat is.Azt a látszatot keltve,hogy ők a mindenekfelett álló professzionális taxiscsapat. A baj az,hogy minden cég vezetője és etikásai,csak ezt a profi társulatot képes majmolni.Holnap kitalálják,hogy ingyen jószóért dolgoznak,akkor mi is bevezetjük ugyanazt?
törölt felh. 2008.04.23. 12:43:51 / # 39246
avatar
100% -ig minden igaz amit leírtál. De az ostoba taxisoknak (tiszt. a kivétel) semmi sem számit. Csak nyomkodnak napi 14 órákat rabszolgaként,belizingelt "csodaverdáikban". Eszük mint a hintalonak. Már a bkv-soknak is több agyuk van,mert ők legalább saját érdekükben képesek voltak sztrájkolni.Az a baj,hogy manapság ami ebben az országban van az a legsötétebb balkán, vagy inkább kő kemény rablókapitalizmus.
Oldalszám: 7