Hozzászólások száma: 126
Oldalszám: 7
Témakörök > Hírek fórumai > Miért lettek a taxisok balekok??? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2008.06.12. 13:51:54 / # 39305
avatar
tomajerék is nagyon jól tudják,hogy itt nem az összeg a lényeg,hanem a tény, hogy ezt meg lehet csinálni a taxisokkal.
törölt felh. 2008.06.12. 13:49:08 / # 39304
avatar
Én nem voltam ott, mert felesleges bohóckodásnak tartottam már akkor is,mert ez egy előre lejátszott "lezsírozott" dolog volt.Csak szembesítelek vele,hogy ebben a maffia módszerekkel müködő ,velejéig korrupt országban minden összefügg a politikával sajnos.Mégha ez neked fájó pont is mint tudjuk.Tudom most megvádolsz,hogy nekem mindenről ez jut eszembe és agitátor vagyok.De mond meg mi a nyavaja jusson eszembe,amikor azt látom,hogy ezt a Böhm nevű mszp-szdsz-s DÖNTÉSHOZÓT kilóra megveszik.Ha figyelsz egy kicsit a pici agyaddal, a DÖNTÉSHOZÓN van a fő hangsúly.
csogu 2008.06.12. 12:54:10 / # 39303
A matek mindig is a gyengéje volt:-))
üvegtigris 2008.06.12. 12:51:42 / # 39302
Tomajer ki írt itt tízezer milliárdot? Szerintem ez 10 000 000 millió,azaz nagy cégenként 1 000 000 millió ft. Ez pedig cégenként nem is olyan nagy összeg. BOCS
tomajer 2008.06.12. 10:22:47 / # 39300
Ami ugye feltételezés, tehát illik odaírni, hogy szerintem! És, hát tízezer milliárd forint azért szerintem kicsit sok is! :-) Meg persze némi tárgyi tévedés azért van, hiszen a törvényjavaslat ellenszavazat nélkül átment a parlamenten. Ahol visszavonták, az a Fővárosi Közgyűlés volt.
üvegtigris 2008.06.12. 08:43:54 / # 39299
Igen!!! Valóban így tőrtént. Bőhm A beterjesztette a törvényjavaslatot,majd egy hét múlva visszavonta. Ja,mert közben a telefonszám tulajdonosok rájöttek,hogy nekik ez nem lenne jó. Összedobtak hát cégenként 1 millát és így Bőhm szaki "nem időszerű a kérdés tárgyalása"indokkal visszavonta. 10 000 000 milláért megvették az "urat"
tomajer 2008.06.12. 05:47:01 / # 39298
Ezt a kérdést, a demonstráción feltettük! Te melyik vagy a képeken? :-)))
törölt felh. 2008.06.12. 02:26:21 / # 39297
avatar
Szerintem pofon egyszerü a dolog.Van ugye pár cégvezető akik sameszaikkal(etikás,időmérő+egyéb csókos) áláírás gyüjtésbe kezdenek taxiskörökben,hogy nem kell a fixtarifa mert akkor nem lesz elég fuvar.Miután a sok eladósodott ostobát beparáztatták,hogy ha bevezetik nem lesz elég kanyarjuk,az aláirásokkal behaladnak a főv.önkormányzathoz(megtámogatva egy szatyor suskával),hogy eszükbe ne jusson itt szavazgatni mindenféle fixtarifáról.És persze ezután egymás keblére borulnak,hogy milyen jó itt minden,és miért háborog az a pár hülye.És akkor mondja valaki,hogy ez nem polítika.A cosa nostra is hasonlóan müködött,és abban is benne volt nyakig a politika.Én utoljára Böhm András mszp-szdsz-es politikust láttam kb. 2éve nyilatkozni a fixtarifáról,hogy levették a napirendről.Vajon miért Böhm úr???Csak nem jó vastag volt az a boríték...
csogu 2008.06.11. 23:41:17 / # 39296
Várj, hiszen nem érti a virágnyelvet....ami nekünk egyértelmű, az nem mindenkinek az....ők szerintem a szerencsésebbek. Figyelj kolléga, a következő a lényeg. Mondtok egy példát, ami csak egy példa....minden azonosság, ami a valósággal megegyezik, csak a véletlen műve. Tételezzük fel, hogy van egy maroknyi lelkes taxis (kb. 3-4 ezer), akik szeretnék, ha a tarifát fixálnák. Alapítanak egy szakszervezetet, aminek a neve mondjuk legyen TGFSZ a neve. Na el is indítják a hivatalos procedúrát némi hátszéllel. Mit tesz ilyenkor a törvényhozás? Kikéri a szakmai véleményt...pontosabban szakvéleményt kér. Kitől? Na kitől? Olyanoktól, akik messze nem taxisok...természetesen tételezzük fel. Olyantól, aki a mi érdekeinket védi minden nap 17 óra és 17 óra 10 perc között, mert különben meg cégvezetősködik...tételezzünk fel egy ilyen brutálisan extrém lehetőséget. Ha szerencsénk van, és érdekvédő időpontban kérdezik meg, akkor azt mondja: IGEN kell a fix...ha pechünk van, akkor lehetséges, hogy egy olyan nyilatkozat fog megjelenni a sajtóban, hogy: A TAXISOK SEM AKARJÁK A FIXTARIFÁT!!! Tudom ez mind abszurd feltételezés csak, és ilyen manapság egy demokratikus országban nem fordulhat elő...
tomajer 2008.06.11. 22:51:53 / # 39295
Még mindig nem tudjuk, te hol voltál, mit csináltál, amikor tüntettünk a fix tarifáért! :-) A politikusok, úgy tudják, hogy a taxisok nem támogatják a fix tarifát˘ Nincs rajtuk mit számonkérni. Majd, ha be tudod nekik bizonyítani, hogy a taxisok szeretnék, netán követelik, akkor lehet, hogy lesz olyan aki foglalkozik a kérdéssel. Huszadrangúak vagyunk a számukra. Egy olyan volt az elmúlt tizenöt évben, aki próbált tenni valamit. Azt lelkesen utálta az egész szakma, cégvezetői sugallatra:-( Idézzek? Nnajó! A mezitlábasok szekerét tolja, a fixtarifamániájával! Nekünk cégeseknek akar rosszat!!! Ugye a Rusznák után nem gondolod, komolyan, hogy lesz politikus, aki önként és dalolva belenyúl ebbe a darázsfészekbe? Csak ártana magának. Miért tenné??? Tehát, ahol most tartunk, a mi hibánk, és a megoldás is a mi kezünkben van. Jja igen! Mint Csogu emliítette: Be kéne lépni a kamarába!!! Persze az ellen is biztos van kifogásod:-) Pedig én időben szóltam. Asszem azóta már talán négyen be is léptek:-(
törölt felh. 2008.06.11. 20:47:58 / # 39294
avatar
Én ugy tudom,hogy a föv.önkormányzatnak lenne jogköre bevezetni a fix tarifát,hogy ne lehessen különböző "trükkökkel" az árak alá menni.Vagy nem jól tudom? De azt is tudom,hogy ez sok taxisnak nem tetszik.Csak azt nem értem miért?
csogu 2008.06.11. 20:41:43 / # 39293
Csak egy kérdés hozzád. Tudod kik nyilatkozták azt a sajtónak, hogy a taxisok nem akarják a fixtarifát? Tudod kik azok, akit a törvényhozás ma mérvadónak tart? Jaaa még egy kérdés....beléptél a BKIK-ba, ahogy arra felhívták a figyelmet itt a lapon, hogy szavazáskor az igazi, valódi taxisok legyenek létszám fölényben? Na jó, ez nem egy kérdés, csak megszaladt velem a billentyűzet:-)

csogu 2008.06.11. 20:31:02 / # 39292
Ha ismernél, akkor tudnád, hogy én tomajerrel már azért sem értek sosem egyet, mert a génjeimben ez benne van....de...sajnos itt a 39-es hozzászólásának minden szava igaz. Olvasd el még egyszer és értelmezd. Elég intelligensnek tűnsz ahhoz, hogy szerintem ez neked ne okozzon problémát. Na további jó munkát minden éjszakásnak!...nappalosok meg mehetnek aludni:-))
csogu 2008.06.11. 20:27:09 / # 39291
Figyelj, rövidre zárom, nem másért, csak azért, mert most írom le utoljára....ha akarod ebből is megérted: NEM ŐK SZABOTÁLJÁK!!! Na most ezzel az információval tessék megbarátkozni:-)) Különben meg igazad van, egyetértek veled...ezt az egy dolgot kivéve.
törölt felh. 2008.06.11. 20:23:56 / # 39290
avatar
Miért szerinted az ugynevezett módszerváltás óta nem az mszp-szdsz irányitja a fővárosi önkormányzatot??Nem ők szabotálják 18éve a fix tarifát?(főleg az utóbbi években)Elárulom neked,hogy ők.Ha mondjuk a budhisták szabotálnák akkor őket hibáztatnám ezért,és ha ebben politikát lát valaki,azt csak sajnálni tudom.Egyébként meg kell nézni,hogy most például spanyolországot,hogyan bénitják meg a fuvarozók.Példát lehetne venni róluk.Pedig ott lényegesen magasabb az életszinvonal.És mégis sztrájkolnak...Lehet törölni innen minden beírásomat,de a fekete akkor is fekete marad,még ha ez egyeseknek csípi is a szemét és politikai deformáltságát.
csogu 2008.06.11. 14:58:20 / # 39288
Ezért van aki fizet??? Van felvétel??? Szeretném jelezni, hogy én még az oroszlánt is ráveszem, hogy vega legyen, ha arról van szó:-)) Ha valaki rendesen megfizeti, még Baoból is embert faragok:-))
csogu 2008.06.11. 14:44:35 / # 39286
Te naponta szerzel magadnak új barátokat:-DDD
csogu 2008.06.11. 14:43:25 / # 39285
Azt értsd meg, hogy nem ők szabotálják...különben is ha jól emlékszem, pont a Fidesszel volt a legtöbb gondunk...na mindegy...nem ők szabotálták.
tomajer 2008.06.11. 14:43:16 / # 39284
Érdekes, hogy csak arra nem válaszoltál, hogy te hol vltál, mit csináltál, három éve a fixtarifás tüntetés alatt:-( Miért érzem azt bizonyos nickekről, hogy semmi nem számít, csak hogy terjeszthessék politikai hittételeiket? Írtam egy kisregényt, a szakma bajainak okairól, erre te újra ideírod, a politikai kiskátét! Kértelek, hogy ne itt!!! Ez a lap, nem a politikkai propaganda színtere.
törölt felh. 2008.06.11. 14:24:50 / # 39283
avatar
Te azt nem akarod(vajon miért..?) megérteni,hogy ebbe a nyomorult országba minden összefügg a politikával.Addig amig képviselők tömik a zsebüket és nyulják le a milliárdokat,addig muszály erről beszélni,mert ez mindennek az alfája és omegája.Szerinted az nem politika,hogy az mszp-szdsz föv.önkormányzat szabotálja a fix tarifa bevezetését,mert gondolom nem keveset kapnak ezért zsebbe, bizonyos telefonos emberektől.Persze jópár kollaboráns taxis ennek még tapsol is.Szerinted az nem politika,hogy tömeges kezd lenni az országban az elszegényedés.És ne gyere azzal,hogy hány drága autót látsz a belvárosba,mert te is tudod,hogy ez szemfényvesztés.
Oldalszám: 7