Hozzászólások száma: 125
Oldalszám: 7
Témakörök > Droszt Híradó > MI A MEGOLDÁS? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
sipi 2013.02.05. 12:45:47 / # 39137
avatar
Oké megjöttek a bővítmények! Kivizsgálást kérünk! Tűnjenek el a csalók a szakmából!

sipi 2013.02.05. 12:42:02 / # 39136
avatar
Pár szóval bővebben,ha kérhetem!
sipi 2013.02.05. 12:39:04 / # 39134
avatar
Taxisaink fele még ma sem dolgozik 8 óránál többet. Még én sem. Nekünk lőttek,de nem megy több kifáradtam... Ezen kollégák agyalnak ki valami újat mindig hogy kicsit nyugisabb legyen. Csak valami hatékonyabbra gondoltam. hogy újra lehessen szabadnap,szabadság,család. Nem lehet 16 órázni negyedévnél tovább,utána ők is leállnak. Különben is a 16 óra fele semmit tevés.. Na erre nincs szükség. Se nekünk,se a családnak,se senkinek. 160 óra ücsörgés a többségnek csak azért mert akárhova nézek minden szinten a 30 éves maradi gyakorlatot látom. Kedves szereplők térjetek már magatokhoz ne tartsatok minket rabságban,az óra rabságában. Futnak a percek és nem történik semmi. jönnek a címek és nem tudom felvenni, vagy egyáltalán nincs cím. Ez nem jó nekünk ,nem értitek ? Az utca már meghalt, megyünk utána mi is.!
sipi 2013.02.05. 12:19:52 / # 39133
avatar
Olvastam odaát,mielőtt írtam. anno nekünk is volt ilyen beszélgetésünk Palival. Jogos válasz volt, egyedül nem megy... Sok kollégával beszéltem a fixről. szinte senki nem érzi bevezethetőnek. ? Cégvezetőink többsége jelezte felfelé,a pénzük védelmében nem akarják ! A baj az hogy gyűjtő-szenvedélyben élnek. Kódokat gyűjtenek a nagy játszmáikhoz. Kint vagyunk az utcán azt..." nyírd a másikat barom". Se füle se farka az egésznek. Ki vagyunk szolgáltatva a 40 éves címkiadó rendszernek, a 15 éves tarifának.Csak azért,hogy hónap elsején újabb esélyt kapjunk a túlélésre. de már nem tudjuk túlélni !!! Meg kell kezdeni a cégvezetőknek a létszám-csökkentést. ( péntek,szombaton nem kell öt perces autó senkinek).
Jeanne D ARC 2013.02.05. 09:24:45 / # 39135
avatar

Jeanne D ARC 2013.02.05. 09:22:49 / # 39131
avatar

Karaj 2013.02.05. 08:04:42 / # 39130
avatar
"Mi a taxisok többsége rendes,lelkiismeretes,céltudatos emberek vagyunk. Cégvezetőink ugyanúgy rendes,lelkiismeretes,céltudatos embereknek látszanak." B@zdmeg Sipi te mindíg meg tudsz lepni.... Pedig komolyan felkészültem tőled már mindenre... Én tudom hogy te tényleg ilyen vagy,csak azon csodálkozom hogy élsz meg ebben a világban...te tényleg dolgozol napi 16 órákat ugye?
Bao 2013.02.05. 07:45:18 / # 39129
avatar
:D
tomajer 2013.02.05. 07:38:24 / # 39119
Neeeem... asszem azon már 2005-ben túl voltunk.
Bao 2013.02.05. 07:33:27 / # 39115
avatar
Akkortájt akart megverni a csogu? :)
tomajer 2013.02.05. 06:49:32 / # 39114
(3428) csogu (2013.02.05. 05:03:03) Ez a bejegyzés is azt igazolja, hogy mindennél erősebb a humor:-))) Viszont egy pillanatra szaladjunk vissza a múltba... Egy baromi érdekes írásra bukkantam. Az egyik taxis a következőt kérte számon az egyik cégvezetőn: Azzal van problémám, hogy fontosabb nektek az egymás elleni küzdelem, mint egy picit is, a taxisok gondjaival törődni. Erre kapott a cégvezetőtől egy választ...külön érdekessége a dolognak, hogy ennek immár most lesz 8 éve: [i]A kurva életbe ma már Kb, 10-szer írom le TE TAXIS miatt van az egész Te Taxis finanszirozza ezt a helyzetet! Hát ki a franc kötelezi a TAXIST ,hogy 139-FT-ért dolgozzon!!???? Hát ki nem megy el oda ahol 170-ért is lehet?? Te önérzetes Taxis mit nyilatkoztál amikor azt kérdeztem mít teszel Te Taxis ha a jelenlegi cégedtől el megy 40mFT- nyi múlti és ezzel 50.000ezer fuvar! - ERRE TE TAXIS AZT MONDTAD AKKOR ELMEGYEK A RÁDIÓHOZ!! Hát ezért küzdünk egymással , hogy enyém legyen a nagyobb torta szelet mert azt TE TAXIS KÖVETELED TŐLEM ÉS CSAK EZÉRT FINANSZÍROZOD!!! MERT A PIAC nyitott bárki bármikor bejöhet és letarólhat mindegyikünket! Hát ne hablatyolj Te semmi felelőtlenségről valami elnyomásról valami hátrányos helyzeről amit TE TAXIS TARTASZ FENN ÉS GERJESZTESZ!!!! Én vezető csak össze gyüjtöm az igényeiteket és éjjel nappal azért dolgozok , hogy TE TAXIS ELÉGEDETTEN HOZZÁM FIZESS BE MERT AKKOR ÉLETBEN MARAD A CÉG AMI SZÁMOMRA AZ ÉLET A HARMADIK DÉDELGETETT GYERMEK!!! ÉS TE TAXIS EKÖZBEN AZT CSINÁLHATSZ AMIT CSAK AKARSZ_ MERT FIZETTÉL ÉRTE ÉS MERT TE VELEM SZEMBEN MINDIG EGYEDÜL VAGY MINDEN UTASSAL AKI MEG AZÉRT VAN VELED AZÉRT ADJA A BEST _OFF:OT MERT BIZALOMMAL VAN FELÉM ÉS FELÉD A MATRICÁD ÁRNYÉKÁBAN!!!! HÁT TE TAXIS HAGYJÁL MÁR FEL A LÁZÍTÁSSAL LEKICSINYLÉSEDRŐL MERT TE TAXIS UGYAN ANNYIRA VAGY BENNE MINT ÉN VEZETŐ!!! Mert Te TAXIS akármennyit is fizethetsz én vezető ezért akármennyi címet is szerezhetek azt csak TE TAXIS VISZED VIHETED EL!!!!! [font size=4][b]HÁT AKKOR HAGYD ABBA A FÉLRE BESZÉLÉST ÉS VÁLLALD A MAGAD FELELŐSSÉGÉT !! 2005.06.03 [/i][/b][/font] ...és ebben van nagyon igaza Dodinak, újra és újra ugyanazokat a köröket futjuk...futjátok meg...és ehhez azoknak, akik értenek is valamit ehhez az egészhez, akik tehetnének is valamit ez ellen az egész ellen, nincs kedvük...egy újabb "generáció" növi ki magát...majd talán Ők...mi már tuti nem fektetünk bele ebbe energiát... Persze néha még "el-elcsattan" köztünk egy-egy "pofon", de ez is csak annak köszönhető, ha valamelyikünk nagy ráérő idejében "tollat" ragad:-)) ...és ez sem komoly, hanem olyan nosztalgikus civódás :-)) -------------------------------------------------------------- (3429) tomajer (2013.02.05. 06:30:30) Válaszoltam is rá:-) Tényleg tanulságos lenne, ha a kollégák mielőtt feltalálják a spanyolviaszt, belekukkantanának miről beszélgetünk itt tíz éve! Indexes fórumunk kvázi a hallotaxi bölcsője:-)

sipi 2013.02.05. 06:06:14 / # 39128
avatar
Egyébként nem is értem miért nem csinálnak(unk) céget a mezítlábasok(nak). TAXIStreet Ahol egy Taxi Like tud működni... Ugyanúgy működhetne ez is. Kedves kolléga töltsd le Applikációnkat és dolgozz kényelmesen. És fizess...na már megint... csak a marketingért.

sipi 2013.02.05. 05:57:09 / # 39127
avatar
A mezitlábasoknak beindul a melódia. Kedves utasunk már tudja,olcsóbb indulni az utcán. Most a többség 300-al indul, a cégek miatt. Vonzó lesz, nappal-éjjel. De 16 órán át indulhat 480-ról, éjjel meg 772-ről ha a maximálttal fuvaroznak. A cégek felosztása csak azért vagy addig... Az önkormányzatunk vagy egyáltalán vagy nehezen fog alapot emelni. Tehát a cégek ezt egységesen (azonos összegű kiállási díjjal) nem merik bevezetni,hisz félnek a Verseny Tanácstól- ezek összebeszéltek... De ha ez az utcáról jön,a szakmától... És egyesével felkeressük Őket,ráadásul ez is eltérő, vagy 40 forintjával csak három-négy cégnél egyforma,nehezen találnának fogást. Az utas meg csak számoljon hogy a 4 kilóméterjével hol olcsóbb. Mi a taxisok többsége rendes,lelkiismeretes,céltudatos emberek vagyunk. Cégvezetőink ugyanúgy rendes,lelkiismeretes,céltudatos embereknek látszanak. Nem lehet akadálya egy ilyen akciónak,engedjenek minket is élni, mert már félholt emberek nyomják a gázt az utcán. Hagyománya is van a Főtaxi a 100 ból 70 évig így dolgozott,bár egyedül volt, vagy kettecskén. Bár a mai helyzet is lehet hasonló a fúzióknak köszönhető.
hiénakutya 2013.02.04. 19:16:32 / # 39126
Nem szívjuk a Sipi vérét, mert szétcsapok köztetek! :-)

Rita 2013.02.04. 19:15:18 / # 39125
Azt hittem, kiszállási díj. :-)
törölt felh. 2013.02.04. 19:01:53 / # 39124
avatar
A díjj az összeg nagyságát hivatott jelezni. (azért dupla) Bocs csak vicc :)
törölt felh. 2013.02.04. 18:59:54 / # 39123
avatar
A mezitlábasoknak nincs kiállási díjj. Nekik csak beszállási díjj lessz. Azon meg még töri a fejét :)
Rita 2013.02.04. 18:50:57 / # 39122
Okosan felosztottad a kiállási díjat a cégek között. A korszakalkotó ötletedben hol vannak a "mezítlábasok"?
sipi 2013.02.04. 18:40:29 / # 39121
avatar
Egy megoldás...
sipi 2013.02.03. 18:23:04 / # 39118
avatar
Nem kell rendeletet módosítani. Kiállni lehet bármennyivel. A cégek nem alkalmazzák... hallgatólagos egyezség...0 ft .Egy cég úgysem tud emelni ha a másiknál marad. Javaslat.Legyen a kiállás 600-800 ft között. Felosztva a cégek között 20 ft eltéréssel. A legmagasabb kiállást alkalmazza a legkisebb km díjas, a legalacsonyabbat a legmagasabb km díjas. Ha utas tájékoztatva van,tarifatábla,internet,taxi központ megfelelő az alkalmazása. Ha nem akarjátok az órát állítani, maximum kiállási díjnak kell elnevezni.
Oldalszám: 7