Hozzászólások száma: 125
Oldalszám: 7
Témakörök > Droszt Híradó > MI A MEGOLDÁS? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
kekeckedő 2012.12.04. 18:17:15 / # 39077
Mai szenzációs hír. TAXISOK DEMONSTRÁCIÓJA: Taxisok meneteltek ma kinn a szabadban. Ráadásul mindezt gyalogosan tették. Demostrációjuk célja volt tudatni azt a tényt,hogy nem vagyunk birkák. Kép:

hiénakutya 2012.12.04. 17:55:47 / # 39076
Na, addig is marad a játék kamion. :-D
hiénakutya 2012.12.04. 17:34:59 / # 39075
Nem nagy ügy, igazad van, kb. 7 kilo egy olyan jogsi, amivel mehetsz nemzetközizni. Semmiség.
Zorba 2012.12.04. 15:40:56 / # 39074
avatar
Kamionos jogsit letenni nem nagy ügy,viszont nekik ugyanúgy megvannak a saját problémáik. Nem mindeggy hogy tulajdonosvagy,vagy csak sofőr. Ha a taxizáshoz x forint kell a kamionozáshoz Sok-sok x forint kell.
hiénakutya 2012.12.04. 14:43:24 / # 39072
Tévedtél. :-D
hiénakutya 2012.12.04. 14:42:27 / # 39071
Ez részben igaz, mert bár van olyan taxis, aki tudja, hogy mi lenne az érdeke, mégsem képes érte síkra szállni. Maradjunk a birkánál, de innentől nagyon sánta lesz a hasonlat. Vannak mindenféle önfejű kosok, akik mennének a maguk feje után. Ezeket a gazda fejbekólintja, vagy a kutyák marják meg a lábukat. Van azonban egy ennél is hatékonyabb módszer arra, hogy a birka ne lázadjon. Mesterségesen fölgyorsítjuk az anyagcseréjét. (Nyilván a valóságban ilyen nincs.) Mi történik? A birkának folyamatosan ennie kell, mert a táplálék csak átszalad rajta, ezért egyfolytában éhes. A mi kis taxis világunkban ez úgy néz ki, hogy a lehető legmagasabban tartják az állandó költségeket. Belekergetik a taxist autólízingbe, autóbérlésbe, jó magas tagdíjakat alakítanak ki. A taxisnak hiába van relatív magas árbevétele, a pénz csak átfolyik rajta, mint birkán a mit tudom én mi. Mi a faszt eszik egy birka? Mindegy. Illetve nem mindegy. Mert a taxisunk ráadásul, - hogy folyamatosan éhes legyen - alacsony tápértékű kaját kap. Szar tarifával kell dolgoznia a "jobb a sűrű fillér mint az apró forint" elve mentén. Tehát valami baszott mennyiséget kell lelegelnie. Ez kizárólag egy módon oldható meg: ha a gazdát szolgálja, mert a gazdáé a legelő. Na, a lényeg, hogy azt embert, aki a létfenntartása és egyéb költségei okán, minden szájbabaszott napját 10-12 ezer forint mínusszal kezdi, azt még akkor sem fogod tudni rávenni, hogy lázadjon a rendszer ellen, ha történetesen tisztában van azzal, hogy a rendszer nem érte, hanem kimondottan ellene van. Miért? Mert a rendszer végső soron biztosítja számára a szükséges árbevételt. Lényegében a rövid távú érdekek teljesülése érdekében beáldozásra kerülnek a hosszú távú érdekek. Nem arról van tehát szó, hogy a taxisok egy része nincs tisztában az érdekeivel, hanem sokkal inkább arról, hogy a gyomruk korgása erősebb inger, mint az agyukban esetlegesen megfogalmazódó gondolatok. Kétség kívül vannak aztán azok a taxisok, akik "egykori kollégák(?) , barátok(?) évtizedes építkezését" emlegetik. Velük nyilvánvalóan nem lehet mit kezdeni. Hogy mi a faszomat építettek föl évtizedek alatt, azt nem is értem. Mire gondolhatnak? Mert a piac, több ezer ember megélhetésének módszeres átjátszása alig két tucat senkiházi kezére, a taxisok végsőkig kiszolgáltatottá tétele aligha nevezhető építkezésnek. Az sokkal inkább rombolás. Na most egy ilyennek a büdös életben nem fogsz tudni fényt gyújtani az agyában, hogy mi is az Ő valós érdeke. Kár is vele kísérletezni. Ezek abban élnek, hogy amíg nem volt Plus, addig minden nagyon szép és jó volt. Egy dolgot azonban látni kell, de az ilyenek soha nem fogják: a Plus létrejötte és felvirágzása az évtizedes "építkezés" szükségszerű következménye - és még csak azt sem mondhatom, hogy végkifejlete. Ezek a taxisok nincsenek tisztában az érdekeikkel. Problémáik megoldását a droidok, a hiénák, a nyugdíjasok, a másodosok, a rendszámbérlők (a sor tetszőlegesen bővíthető) leradírozásában látják. A legkomolyabban gondolják és vallják, hogy a szakma felét egyik napról a másikra likvidálni kell és bármikor készek megnevezni, hogy szerintük kik közül kerüljenek ki az áldozatok. Szerintem az ilyenekből van több. Ezek az "építkezők". Ezek építették azt, ami most a fejünkre omlik, és ezek építgetik a fényes jövőt is. Bár lenne egy olyan jogsim, amivel el tudnék menni kamionozni! :-)
Zorba 2012.12.04. 14:39:44 / # 39070
avatar
BP önkormányzat üzemeltetne eggy GPS alapú Taxi fuvar közvetitő irodát az összes többit kiszoritaná?

deftones 2012.12.04. 12:57:37 / # 39069
avatar
látod,már meg is unta,ennyi volt. mondtam hogy gyorss lesz. azt meg most tudtam meg?hogy a tgfsz is fuvarszervező akart lenni amennyiben folyamatos ötszáz feletti lett volna a létszám. beszarok,komolyan!
Rocktaxi 2012.12.04. 12:12:55 / # 39068
Én egyikkel sem szeretnék.
Bbetyár 2012.12.04. 11:33:18 / # 39067
Annak az érdekét lehet védeni aki TUDJA mi az érdeke.
Bbetyár 2012.12.04. 11:29:44 / # 39066
A Horváth Pali! Metál, Apuka és a Pásztor Gabi. szerintem velük kellene beszélni.
puccos 2012.12.03. 21:15:00 / # 39063
avatar
A birka nem fog megszünni birkának lenni. Tudja hogy nem jó ez ahogy most van, de nem tesz a saját érdekében semmit. Miért? Mert várja, hogy valaki majd kikaparja neki a gesztenyét, vagy majd lesz valahogy? Vagy mi? Nem tudom mi, de valaminek történnie kell ebben a szakmában. Nagyon nincsenek itt helyükön a dolgok.

hiénakutya 2012.12.03. 13:51:05 / # 39064
A birka - nem bandát, hanem nyájat - nem lehet összerántani. Azt terelni lehet. A terelés mindig valamilyen nyomásgyakorlás alkalmazásával történik, tehát egyfajta erőszakkal. (Lásd: terelőkutya, pásztorbot...) Ehhez a fuvarszervezők kiválóan értenek. (Lásd: etikások, szankciók...) De azt is látni kell, hogy övék a legelő. Hiába jelölsz ki vezért, vagy áll elő egy önjelölt vezér, neki nem lesz legelője. Ezért egy feltételezett vezér egyetlen eszközzel élhet, az pedig az erőszak. Ez nem csak törvénytelen, hanem önmagában elégtelen is, hiszen jutalmazni nem tud. Hiába sorakozik föl mögé egy rakás birka az erőszak hatására, jóllakni nem fognak. Az éhség pedig előbb-utóbb legyőzi a félelmet és a birkák a vezér minden fenyegetése, és tettlegessége ellenére is szépen visszavándorolnak majd a régi nyájba, ahol puhább az erőszak és a jól viselkedőknek még legelő is jut. Úgyhogy a megoldás az, ha a birka megszűnik birkának lenni, de ez meg eleve esélytelen. A birka az birka, és az is marad.
puccos 2012.12.03. 13:36:16 / # 39062
avatar
Költői kérdés volt.
deftones 2012.12.03. 13:31:34 / # 39061
avatar
most mi van?akkor minek kérdezel hülyeséget?és ki a madár?
puccos 2012.12.03. 13:12:41 / # 39060
avatar
Tudom én hogy nincs ilyen, de mindig van egy két madár akinek ujra, és ujra el kell magyarázni, hogy mitől döglik a légy.
Rocktaxi 2012.12.03. 12:59:08 / # 39059
Sorold a neveket! :-)
puccos 2012.12.03. 12:56:02 / # 39058
avatar
Én csak arra gondoltam, hogy kéne már egy olyan ember aki összerántja ezt a birka bandát.
deftones 2012.12.03. 09:13:24 / # 39057
avatar
hát persze,hogy mentehetetlen.idejön,jártatja a száját,csináljuk meg bazdmeg,adjunk nekik..aztán rájön..húúúbaszki,ezt be kell jegyezni,ehhez szerződés kell,el kell menni az ügyvédhez,le kell gyártatni a matricát,húú baszki a reklám nincs kész,ja és pénz kell hozzá nem kevés.agyhalál ez,végig sem gondolják mit beszélnek.
deftones 2012.12.03. 09:05:05 / # 39056
avatar
mi az hogy önzetlen vezér?áldozzon időt és pénzt arra,hogy megmentse a segged a veszélytől?majd akkor eldöntöd,leköpöd név nélkül őt is,vagy beállsz mögé...aztán leköpöd név nélkül. el lehet kezdeni a sort a szerencsétlenkedés helyett.
Oldalszám: 7