Hozzászólások száma: 274
Oldalszám: 14
Témakörök > Droszt Híradó > Közterület-figyelő kamera -kontra- Taxi = 30.000Ft A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
no name 2012.07.08. 19:23:33 / # 38962
avatar
Van vagy három ilyenem folyamatban. Remélem akkor azok is megállnak.

tomajer 2012.07.08. 18:27:37 / # 38961
Az eddig is büntethetett... de mivel emberből van, legrosszabb esetben elzavart... vagy csak morgott.
taxico 2012.07.08. 17:50:59 / # 38960
avatar
Akkor most ez mit jelent? Kamerás büntetés nem lesz de ha jön a rendőr vagy közterületes az büntethet?
osztap 2012.07.08. 12:46:09 / # 38959
Ez jó hír,és már hatályba is lépett?

tomajer 2012.07.07. 20:25:46 / # 38941
És akkor megint. Talán már végleg??? [b]A tilosban megállás kikerült az objektív felelősség alól Már nem büntethet a rendőrség 30 ezerre a térfigyelő kamera képe vagy egy fotó alapján a megállni, várakozni tilosért. [/b] Pár hete ülésezett először az a munkacsoport, amelyet Bíró Márk, a közlekedési szabályozás mai állapotának visszásságait - és nyilván az ennek rendezésében rejlő politikai lehetőségeket - először felismerő fideszes parlamenti képviselő hívott életre. Az Országgyűlésben most született meg az első olyan döntés, melyet ennek a bizottságnak a munkája alapozott meg. Siker Elvileg immár nem lehet automatikusan közigazgatási bírsággal sújtani a megállási és várakozási tilalom ellen vétőket, vagyis vége lehet annak a gyakorlatnak, hogy a térfigyelő kamerák felvételei alapján boldog-boldogtalan kapta a harmincezres csekket. Akkor is, ha kopasz BMW-sként vészvillogóval a zebrán parkolt keresztben a Körúton, meg akkor is, ha havi százezerből élő kétgyerekes családanyaként egyszer életében belógott a Megállni tilos alá egy centivel. Akkor is, ha taxisként egy sárga csekk formájában azzal szembesült, hogy 30 ezerért rakta ki utasát, egy járókeretes nénit a néptelen utcán, a bemondott címen, ahelyett, hogy - a szabál' az szabál' - elvitte volna pár száz méterre arrébb, a parkolóba (megtörtént eset). A szabálymódosítás szövege pontosan: "(2) A Szabs .tv. 11 . §-a a következő új (4) bekezdéssel egészül ki : (4) A Kormány a (3) bekezdésben meghatározott rendeletének hatálya a megállás és várakozás szabályainak megsértése szabálysértések esetére nem terjed ki." Az indoklás: "1 és 3. pontokhoz: Jelenleg a megállás és várakozás szabályainak megsértése esetén a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény szerint objektív felelősséggel tartozott a normasértő. Ez indokolatlanul szigorú szabályozás a szabálysértési törvénybe helyezné vissza a megállás és várakozás szabályainak megsértése eseteit. Ez indokolt azért, mert a járművel történő megállás vagy várakozás tiltott helyen nem jelent a közlekedés biztonságára olyan közvetlen veszélyt, mint például a gyorshajtás." Vagyis a tilosban megállók, várakozók ellen nem az automata kamera, hanem inkább a hús-vér rendőr és közterület-felügyelő járhat el, mérlegelhet, ha indokolt, szabálysértési bírságot szabhat ki. Ha a szabályszegő vitatja a büntetés jogosságát, netán valamilyen életszerű rendkívüli eset miatt kényszerült szabálysértésre, megvédheti igazát a hatósággal szemben. A bizottság, melyben ott ül a Közlekedéstudományi Intézet munkatársa, fuvarozói civil szervezetek képviselői, kerékpáros, autósiskolás érdekvédők, újságírók (személyemmel autós-közlekedési szakújságíróval, illetve a konkrét táblázási, szabályozási hibák ellen küzdő Ésszerűbb Közúti Közlekedésért Egyesület képviselőjével gazdagabb a munkacsoport) csont nélkül fogadta el ezt a javaslatot, melyet Kovács Kázmér, az Autóklub jogi képviselője dolgozott ki. Bíró Márk pedig beömlesztette egy módosító indítványba, és elvitte a Parlament elé, ahol a Fidesz frakciója megszavazta.

turul 2012.06.12. 12:28:55 / # 38958
Helló Laci! Nagyon nagyon köszönöm. Mátol vagy holnaptól tuti vagyok minden éccaka. Műszaki probléma miatt nem vagyok pár napja. Üdv:Sanyi
mármegint 2012.06.12. 12:23:16 / # 38957
avatar
Kinyomtattam, úgyhogy nálam lesz, és ha összefutunk odaadom.
turul 2012.06.12. 11:43:02 / # 38956
Szia Tibor Nem bolygatni akarom,csak nem értettem,hogy egyik napról a másikra mitől lett megszüntetve a macera,Bár volt itt már több fellebbezésem,amit + bíráltak el.Tudják,hogy kár ügyet csinálni,mert úgyis fellebbeznék? Nem tudtam kinyomtatni az oldalt,mert nincs éppen nyomtazóm.Lefotóztam,de az nem a legjobb. Ha valaki megtenné,hogy kinyomtatja azt nagyon megköszönném. Üdv:turul Email:turuls54@gmail.com
no name 2012.06.12. 11:15:07 / # 38955
avatar
Megállás: 40. § (5) Tilos megállni: i) autóbuszöbölben és autóbusz forgalmi sávban, kivéve a kijelölt megállóhelyen megálló autóbuszt (trolibuszt), villamost, a személytaxit, a betegszállító gépjárművet, továbbá 20 és 6 óra között a kommunális szemét szállítására szolgáló járművet; forrás: http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=97500001.KPM

Mat 2012.06.12. 09:53:32 / # 38954
avatar
Buszsávban,és buszöbölben megállhatsz taxival. Akkor buszmegállóban miért nem? Melyik paragrafusa tiltja a KRESZ-nek?
Bátyó 2012.06.12. 05:34:08 / # 38953
avatar
JÓ reggelt mindenkinek. És a TAXI droszton ?
málna 2012.06.11. 21:13:41 / # 38952
avatar
Szia! A buszmegálló, az buszmegálló..Erre fog hivatkozni a jogalkalmazó. Felebezni nem mindig érdemes, pláne ha az zebra, buszmegálló és megállni tilos hatálya alatt van..Elég cinkes. És mázlis vagy, ahogy korábban írták már. Ne bolygasd, ha nem muszáj. Az oldalt nyomtasd ki és tedd el! :) Tanácsolni két dolgot szoktam.. 1. Autókkal párhuzamos megállás esetén index lámpa használat, amely parkolási szándékot jelez, a KRESZ nem tiltja..Közben a "kiállni szándékozó" meggondolta magát, pont jön (vagy megy) az utas, Te pedig elhaladsz. Nincs szabálytalanság jelen esetben. 2. Gépháztető felnyit, elakadás jelző bekapcsol, néhány tétlenséget jelképező mozdulat, utas megjön (vagy megy), műszaki hiba elhárult, haladhatunk tovább. Sajnos, rá vagyunk kényszerülve az ilyen apró trükkökre. Remélem segítettem. :) Üdv!
turul 2012.06.11. 20:42:16 / # 38951
Volt már valakinek ilyen?

turul 2012.06.11. 12:12:07 / # 38950
Kedves Tibor Ez pedig kettős buszmegálló. Esetleg nézd meg a lapot itt: https://kozigbirsag.police.hu/Payment.aspx Ügyszám:805504961 Frsz:EBL 167 Mi a véleményed?Én semmit nem tettem eddig,mert vártam,hogy a postán megkapjam és fellebbezzek. üdv.
pupák 2012.06.11. 10:24:42 / # 38949
avatar
Ezúton is szeretném különös hálámat kifejezni azon kedves hős és bátor pályatársaimnak, akik halálmegvető bátorsággal megállnak bárhol a kamerák kereszttüzében, és akik miatt ezáltal engem néz hülyének sok kedves utas, hogy én miért nem vagyok hajlandó megállni a belvárosi kereszteződések élén egy pillanatra, mert a a"kollegái mindig meg szoktak állni". Még örülhetek is ha nem rendeltetnek be egy ilyen miatt etikára, ha betelefonálna, hogy nem oda vittem, ahova kérte.

mármegint 2012.06.10. 17:29:34 / # 38948
avatar
Mázlista!
málna 2012.06.10. 17:28:01 / # 38947
avatar
Buszmegállóban csak a busz állhat meg, az a jogos.
turul 2012.06.10. 17:07:29 / # 38943
Az lehet,mert két oldalon is fent van a Magyar felségjel.Bár az egyik az rovásírás. Adjon az Isten!
Bao 2012.06.10. 17:03:49 / # 38942
avatar
Rájöttek, hogy MAGYAR vagy! :D Szebb jövőt barátom!

turul 2012.06.10. 17:01:52 / # 38945
Nem lehet,mert a bt vezető a haverom a kocsi pedig az enyém.Persze,hogy nem fizetek semmit. Lefotóztam az oldalt és elmentem. Ami lehet az,hogy többször fellebbeztem ilyen megállást és eddig mind megnyertem.Úgylátszik most előre megadták. üdv

Oldalszám: 14