Hozzászólások száma: 206
Ugrás a hírhez Oldalszám: 11
Témakörök > Droszt Híradó > Észt mundérban... (taxifájos élmények) A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2018.01.17. 10:24:59 / # 347369
Hááát,   taxisként ez kicsit fura.  Ülsz a tök csöndben és egyedül vagy.  A cég időnként küld üzeneteket, (általánosokat) de azok inkább a kezdőknek szóló lelkesítő, segítő, képző tacepaók.  Vagy a mindenhol szokásos utasítások, fenyegetőzések,  a szabályok betartásáról.
A többi kollégával semmilyen kapcsolatod nincs.  Állítólag vannak valamilyen Zello csoportok, meg a fészen is van egy titkos csoport ahova még engem se vettek föl :-)

Értékelni értékelnek az utasok.  Nem tudod melyik értékelt, és azt se hogy milyenre, csak azt látod, hogy kicsit mozog le föl az értékelésed.
Engem gyaníthatóan sokan "leértékeltek" ...  mert kicsit el vannak kényeztetve.  A szokásos, szabálytalanságok elvárása ...  "itt forduljunk meg"  de záróvonal van ...  "a többiek meg szoktak"  én nem szokok ...  stb :-)
Viszont te is értékelheted az utast!  Nem tudom persze valaki nézi e, mert én biztos nem figyeltem arra, melyik utasnak milyen az értékelése.
De minden fuvar után fűzhetsz hozzá kommentet, amit ben megkapnak.
Van még egy statisztikád, ami figyelemre méltó.  Minden fuvart, amit rádtol számol.  Ha visszautasítod, akkor oda számolja.  ha egyáltalán nem reagálsz rá, akkor oda   (nem tudom a megnevezéseket és nincs kedvem elindítani) 
A lényeg, hogy van egy aktivitási százalék is előtted, meg bent a cégnél is látják. Állítólag "illik" 70% fölött tartani.
Én decemberben épphogy 50%-os voltam:-)

A többi taxistól én semmiféle gyűlöletet nem éreztem.  Ugyanúgy beengedtek ha kéredzkedtem, ugyanúgy visszaintettek, akiknek én intettem.  Igaz, azok általában felismertek :-)
Utalni hetente utalnak.  A vasárnap éjféli állapotról kapsz kedden egy emilt, és szerdán a számlán a pénz.
A számla nem kell, hogy a sajátod legyen.  Bármilyen számlaszám megfelel.

Elég kimerítő voltam?
Jössz? :-P

Bao 2018.01.17. 09:39:27 / # 347368
avatar
Még azért biztos tudnál mesélni. Pl.: van kommunikáció a céggel, a kollégákkal? Értékelnek az utasok? Mennyi időnként utalnak vagy van más mód is? Érzel esetleg gyűlöletet a többi taxis részéről? Stb., stb.
tomajer 2018.01.17. 09:04:14 / # 347367
Sokat nem tudok mesélni.
Amikor a pluszt megvette a Zengő, tudtam hogy én ott nem akarok maradni.
Így aztán, decemberben hirtelen a legokosabbnak az tűnt, hogy rákérdezek a fájnál, hogy mik a feltételek.
Azonnal mehettem, másnap dolgozhattam.
Engem akkor más nem érdekelt, hiszen az autóm pontosan dec 31-ig volt alkalmas taxinak.
Két hetet dolgoztam le karácsony előtt.
Rettenetesen pörgött, de ez gondolom nem lep meg senkit, mert biztos máshol is.

Sok érdekes dolog van.  Jó is rossz is.
Nagyon jó, hogy nincs megégés, lukrafutás. ha tényleg messzire kapsz címet, egyszerűen felhívod az utast te, és megkérdezed megvár-e.
De ő is látja honnan jössz.  Általában nem is kell rájuk sokat várni, hacsaknem nagyon közelről jöttél.
De akkor is te tudod felhívni és kiénekelni a lakásból.
A szoftver jó.  Ha címet kapsz, azonnal látod is a térképen, hol van hozzád képest a cím,  és egy hevenyészett időt is saccol.  Amit egy taxis, helyből megfelez :-) Az utas beírhatja, és általában be is írja hova akar menni.  Ezt ugyan nem látod előre, csak amikor beült, de akkor azonnal pötyögés nélkül egy gombnyomással el tudod indítani a navigációt (akár waze is lehet) és már visz is a címre.
Hátránya.  Szinte nullára redukálódik a kommunikáció.  Beül, köszön (jóesetben) és nyomkodja a telefonját.  Ha nem veszed észre, hogy beírta a címet, bután vársz, hogy majd csak mondja hova szeretne menni :-)
Aztán rádnéz, és mondja, hogy  "Nem adtam meg?"   Szóval a sutyibbja képes egy szó nélkül beszállni kiszállni....  mert a fizetéshez se kell a közreműködése.  /fásult taxisoknak ideális :-))) / 
Az aplikációs fizetés, hihetetlenül kellemes.  Ha azt látod magad előtt, hogy appal fizet, tudod, hogy biztos ki leszel fizetve bármi történik. Bármilyen szar helyen is akar kiszállni, nincs semmi teendő, megállsz, köszöntök és megy. A többit te az appon intézed.  (még két gombnyomás)

Viszont, így szinte senki nem ad jattot.
Ami baj.  Mert azért, a normál taxizásnál, a kb 10%-hoz hozzá vagyunk szokva ...  nna most, ez a 10% mínusz a cég által levont 25%-al (vagy 20% netán 15%) együtt már komoly tétel.  Viszont nem kell gyűjteni a tagdíjra!!! :-)
Alapvetően, ha pörögsz és sokat dolgozol, akkor simán vered a 100 ezres tagdíjakat.  De aki csak hobbitaxis, annak nagyon megéri, mert csak azért fizet, amit meg is csinált!!!

A kp-s fizetés ugyanúgy működik mint bárhol máshol. (és ott a jatt is ugyanannyi) Félreértések elkerülése végett, ebből is vonnak leadót!!!  Ami 100%-ban a tied, az az utcai beülős.  Ahhoz semmi közük.
Kp-s, kb a fuvarok fele, harmada.  De gondolom januárban, amikor már nincsenek az új megrendelők, akkor még jobban az appos fizetés felé billen a mérleg.

Én a januárról ..  tehát, a normál üzletmenetről nem tudok beszámolni, mert azóta "kocsicserében" vagyok, és itthon élvezem a háztartási alkalmazotti létet :-)
Bao 2018.01.17. 08:29:45 / # 347364
avatar
Csak meséld el, mi ez az egész!
tomajer 2018.01.17. 07:29:04 / # 347363
Ez itt a reklám helye?!? :-P
Bao 2018.01.16. 21:44:13 / # 347359
avatar

Várjuk taxifájosaink elbeszéléseit!

Oldalszám: 11