Hozzászólások száma: 34
Oldalszám: 2
Témakörök > Droszt Híradó > Ferihegy Liszt Ferenc anomália A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
nazoli 2011.06.09. 11:53:00 / # 34490
avatar
Ezt a riportot, meg a nyilatkozatokat - különös tekintettel a Metál, és a Komáromi nevűre - nézve az jutott eszembe, hogy addig itt nem lesz rend, amíg oda nem baszunk egy nagyot! Metál. „150 autó olyan autó volt, és olyan taxitársaság képviseltette magát ezen a demonstráción, akik a meghatározó.... bla bla.” Taxitársaság?? Mit keresnek ott? Te őket képviseled? Azokat, akik miatt itt tartunk? Komáromi. „Minden a szabályzásban keresendő, és erre a Főváros nyitott!” (Na végre! Van valaki, aki látja a lényeget!) „Elsősorban el kell érni, hogy a taxik ne egy ilyen heterogén járműparkból álljanak össze…!” (Úrisen! Ez a fogalmazás! Ezt sem a verbális képességei miatt nevezték ki!) Hát, tényleg ez a legfontosabb! Én nem is értem, hogy eddig erre miért nem gondoltunk? Ha ez megoldódik, és egyformák lesznek a taxik, akkor mindjárt minden rendben lesz! (Rájöttem! A szakértelme miatt nevezték ki! Nem rendőr volt ez véletlenül?) „Azzal is egyetértünk, hogy a tarifával valamit kezdeni kell. Mi nem a hatósági árban látjuk a megoldást, hanem egyébként az az árverseny, ami a fuvarszervezők között kialakult, azzal kapcsolatban kell szintén a szabályozás szintjén valamit tenni a Fővárosnak.” (Nem én fogalmazok ilyen hülyén! Én csak leírtam, amit mondott!) Felhívnám szíves figyelmét, hogy ezek nem a fuvarszervezők tarifái! Ezek a taxisok tarifái, amibe a fuvarszervezők belekényszerítik őket, piaci helyzetüknél fogva! Látszólag tényleg a fuvarszervezők versenyeznek, de a taxisok futják le a távot, és döglenek bele a mások versenyébe! „Kialakul egy egységes járműpark, aminek azonosak a költségei, és akkor lehet arról beszélni, hogy ezek a költségek vajon a mostani maximált árat meghaladják, vagy nem haladják meg. Én még ilyen számítást egyébként nem láttam, és ameddig még itt a fuvarszervezők azér ilyen 160-180 Ft-ért szervezik, és hirdetik magukat, addig én úgy gondolom, hogy nem feltétlen biztos, hogy a maximált árat emelni kell! Ezt azért látni kell, közgazdasági számításokat kell végezni.” Komáromi Úr! Még az azonos járműveknek sem azonosak a költségei! Az azonos szó, a mindenben megegyezőt jelenti! És még egy fontos dolog. A költségek nem a járművek költségei, hanem a taxisok költségei! A kettő nem ugyanaz! Csak végezzék már el végre azt a kibaszott számítást! De korrekt módon! Nem tart az olyan sokáig! (Hány darab számítást kell még elvégezni, hogy elegendő legyen, és minden faszkalap, aki csak a taxi közelében Fővárosi, vagy törvényhozási szinten megfordul, és beleugat a dologba, lássa azokat?) Zoli!(Metál.) Nem adtatok be még ilyeneket? Az OTSZ, TFTSZ és a Kamara nem adott be még ilyeneket? Egyébként is. A TFTSZ, meg a Kamara mi a bánatos faszt keres a taxis demonstráción, vagy az egyeztető tárgyalásokon? A Sipeki úr nyilatkozata szerint, a Kamara nem érdekképviseleti szerv. A TFTSZ-nek meg szintén semmi köze a taxis érdekképviselethez! Az a fuvarszervezőket képviseli! Legalább az OTSZ ne pacsizzon le velük, mert abból csak a mi szopatásunk még magasabb szintre emelése fog következni! (Mondjuk azt sem igazán értem, hogy Fővárosi Taxiállomásokat Üzemeltető Kft. Ügyvezetőjének mi köze van, a tarifához, meg a gépkocsiparkhoz? Vagy talán más címet, rangot kéne kitalálni neki. De ez mondjuk, nem a te sarad.) No meg nagyon gyenge válaszokat adtál a riporter kérdéseire. Amit egyébként a motivációd tesz érthetővé. Egy kérdés. Ki az az ősz hajú bunkó, aki állandóan bele rágógumizott, meg nyomult a kamerába? Erre is oda köllene figyeeni! Ne égessetek azért ennyire minket! Összegzésül. Azt gondolom, hogy amíg ilyen szintű érdekképviselők egyáltalán megjelenhetnek a tárgyalásokon, addig sok jóra nem számíthatunk. Ennek megfelelően fognak komolyan venni minket. Zsolti! Bele kell húzni egy kicsit!
Apuka 2011.06.09. 01:50:10 / # 34489
m.index.hu/video/2011/06/08/kozlekedjenek_taxival_mert_ez_a_jovo/

Dodi 2011.06.08. 11:58:47 / # 34484
avatar
KV-van?
bemondó 2011.06.08. 11:39:56 / # 34483
avatar
"Amennyibe tilos a Boktras Bt személyszállítóinak a repülőtéren utast ugyanolyan jogokkal utast felvenni illetve kiszállítani akkor a személyszállítás feltételei nem egyelő eséllyel és bánásmóddal de jogilag sérülnek." Jogilag feltétlenül!! :DDDD

bemondó 2011.06.08. 11:28:32 / # 34482
avatar
Mondd, hogy a "mond" csak véletlen elírás és valójában 2 d-vel akartad!!:)))

siros 2011.06.08. 11:07:54 / # 34488
avatar
Az eggyenlő, hogy Te 8 utast lopsz el, két kocsi helyett?
siros 2011.06.08. 11:06:48 / # 34487
avatar
Idiota a 8 utasával! Akkor Te nagyobb szar vagy, mint bármelyik repteres!
Karaj 2011.06.08. 10:43:55 / # 34486
avatar
Erre gondoltam én is...
Dodi 2011.06.08. 09:24:32 / # 34485
avatar
Ugye,ezt nem ebben a formában küldted el? Mond,hogy nem!!
osztap 2011.06.07. 15:15:50 / # 34481
Értelek, ezt nevezik pusztába kiáltott szónak.
Karaj 2011.06.07. 14:04:59 / # 34480
avatar
olvasd el jobban,nem a tartalmát kritizáltam...
osztap 2011.06.07. 13:45:37 / # 34477
Annyira nem ,mert ezt eddig is mindenki tudta csak a kutya sem törődik vele. Itt külön törvények érvényesülnek, a pénzé és az "összeköttéseké".Legalább lemerte írni.

Karaj 2011.06.07. 13:24:23 / # 34479
avatar
Hát ha ezt elküldted,akkor megint a taxisokról állítottál ki szegénységi bizonyítványt....
pokol11 2011.06.07. 13:15:46 / # 34478
avatar
Tisztelt BRFK Bokor László Személyszállító Panasziroda.! Tárgy Panasz és Kifogás. Panaszolom az egyenlő elbánást a munkavállalás korlátozását a Versenyegyenlőséget az utasok szabad választását a mozgásuk szabad elhatározását ( A Liszt Ferenc Repülőterén Az érkező oldalra való Taxi behajtását Kivétel Főtaxi )ezt törvényesen nem lehetne megtenni Kérem a továbbá az álhírek teljes kivizsgálását az ötvenezer forintos fuvardíj kifizetését a taxiba való beszállást a kamera rögzítette illetve a taxiszámla száma alapján kinek lett kiadva. Szigorú számadásra kötelezett számláról van szó ennek az útja kiszámítható. Kérem a Rendőrséget más taxi munkáját a Rendőrség ne akadályozza és ne védje a Főtaxit. Határozottan állítom, a Főtaxi minden repülőtéri fuvar után 1000 ft kenőpénzt ad. Amiért munkát nem végez, ezt a pénzt kitermelni nem lehet. Ez áfa és adócsalásra ad okot hiszen a taxi tankol, amortizálódik ez pedig adózottan csak úgy lehet ha a taxiórába a napi 5- 6- 7 fuvar után bevétel nincs, pedig kellene lenni de nincs. Vagy nincs bejelenve, Bt vagy Kft alkalmazásában van? De ez a rendőrség dolga igenis ellenőrizzék bejelentést. A taxivezető minden napra napi minimum 8 órára be legyen jelenve. Mert aki reptérről induló taxiknak havi bevételnek 600-700.000 ft nak kell lenni és ez ÁFA körbe tartozik. A másik probléma, hogy lehet a repülőtérnek megkülönböztetni a tisztességesen adót fizető taxi fuvarozókat és kitiltani a repülőtérről. Ott ellehetetleníteni a megállást. Az ott alkalmazásba levő Incal security még magyarul sincs megnevezve pedig Magyar hazában élünk, de úgy látszik nekik magyarul nem kell kiírni ?? ellenőrzés. Miért merészel a taximegállóhelyről elzavarni, hogy mer utasítást adni, a szabad mozgásomban akadályozni. Mi az hogy rendelt taxi leszállás illetve indulás a kreszben ilyen nincs van várakozni tilos tábla. De ehhez nincs semmi köze az Incal-osnak nekem ne parancsoljon és a Rendőrnek ne adjon tanácsot és az ott teljesítő rendőrrel ne nevetgéljenek rajtam. Utasaim 8 fő beszállt elszerettem volna szállítani, a beszálláskor 33 fok volt, de a rendőrök teljes ellenőrzést hajtottak végre az utasaim kiszálltak mert egészségük nem engedte meg, hogy az autóban 5o fokban tovább üljenek Műszaki vizsga volt az autón de megkerestette a bíztósítást pedig a vizsgán ez elengedhetetlen feltétel. A fénycsík ledes ami az autó belsejében van, kifogásolta ez megengedhető ez nem tiltott. Ez nagyon szépen fog külhonba tetszelegni a kivételezés a Vegyépszer tulajdonosaival. A várakozni tilos táblát betartottam két kört mentem az autót nem hagytam el.. Lakcímkártya nem volt meg nem tudom, hol vesztettem el de a mai technikával egy perc alatt ellenőrizhető nem értem miért kell ez ha a jogosítványom rendbe van elkövetni csak az követtem el, hogy szabad verseny hiányában utast vettem fel a repülőtéren, sőt még szerveztem is, mert olcsóbban szállítottunk el még plusz 6 utast mint a Vegyépszeres Főtaxi kik szabálytalanul minden kresz utasítást figyelmen kívül hagyva száguldoznak. Nem egy halálos balesetet okoztak már a halálútnak nevezett gyorsfogalmi úton. Kérem a Rendőr főkapitányságot Vizsgálja ki mi a helyes cselekedet a versenyszellem és a szabad munkavállalás joga. Amennyibe tilos a Boktras Bt személyszállítóinak a repülőtéren utast ugyanolyan jogokkal utast felvenni illetve kiszállítani akkor a személyszállítás feltételei nem egyelő eséllyel és bánásmóddal de jogilag sérülnek. Kapja Helsinki Bízottság Dr Budai Gyula Úr Elszámoltatási miniszter. Vitézi Dávid BKK Ig.Úr Tarlós István Főpolgármester Úr. 2011-06-03

Oldalszám: 2