Hozzászólások száma: 220
Ugrás a hírhez Oldalszám: 11
Témakörök > Hírek fórumai > Tüntetnek végre a taxisok az Uber ellen!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
janoutas 2016.01.24. 17:28:17 / Módosítva / # 342664
avatar
Mindegy, hogy mi volt korábban, vagy hol dolgozott, akkor is nem elfogadható a tette! És az sem elfogadható, hogy emiatt általánosítsunk! Egy, vagy több hülye miatt, nem lehet az összes taxisról ezt mondani! 
tomajer 2016.01.24. 08:52:39 / # 342659

A miniszterelnök a taxi-Uber vitáról

Közzétéve | Szerző: szerk.

„A miniszterelnök a taxi-Uber vitában azt a megoldást támogatja, hogy új szabályozás jöjjön létre, a másik lehetőség a szabályok teljes feladása lenne, de Orbán Viktor szerint ez senkinek sem lenne jó.

Új szabályok jönnek a személyszállításban
Az emberek joggal várják el az államtól, hogy mindenkire ugyanolyan szabályok vonatkozzanak, és azt tartassa be. Ma a taxisokra szigorúbb szabályok vonatkoznak, mint más személyszállító szolgáltatókra.
Van elképzelés a megoldásra, vagy az állam a lovak közé dobja a gyeplőt, és azt mondja, hogy az ügyesebb, tehetségesebb majd boldogul. Ezt ő nem tartja jónak. A másik megoldás, hogy új szabályokat kell hozni, amelyek mindenkire vonatkoznak. A napokban lesznek ilyen változások.

Taxisdemonstráció
A taxisok és az Uber vitája rendkívül izgalmas. Érdekes, hogy a modern technológia hogyan kérdőjelez meg hagyományos üzleti modelleket, hogyan kell ezekhez a változásokhoz sokkal gyorsabban alkalmazkodni a jövőben. Ez a változás gyorsulni fog, a kormányok számára is kihívást jelent, beszélni kell arról, hogyan fog kinézni az élet 10-15 év múlva… ”

Forrás:
Orbán: Nem dobjuk a lovak közé a gyeplőt; Origo; 2016. január 22.

tomajer 2016.01.24. 08:42:16 / # 342657
Bizony bizony.  Fogják is biztos!
És az összes többi sajtótermékét, akik a világ uberellenes tüntetéseiről beszámoltak! :-)
hiénakutya 2016.01.24. 08:01:58 / # 342650
Ez nem volt kezdő. 
Korábban a méltán népszerű Taxi Plus állományát gyarapította.
Úgyhogy rutinos ár alatt fuvarozó volt.
alelölülő 2016.01.24. 03:52:25 / # 342648
Nem pánikgomb kellene nekik, hanem abbahagyni a kontármunkát.
Bátyó 2016.01.24. 02:06:30 / # 342647
avatar
Figyelj te éjszakai bagoly!Nem tudod,hogy mit beszélsz!Az Uberes kollégádat egy kocsma közönsége hagyta jóvá,amit lassacskán te is megérdemelnél!!!
janoutas 2016.01.24. 01:22:14 / # 342645
avatar

Szerintem inkább azon kellene elgondolkozni közösen, hogy mit lehetne tenni az ilyen esetek elkerülése érdekében! Esetleg elő lehetne kötelezően írni, a pánikgombhoz hasonló dogokat, de ez sem jelent 100%-os megoldást sok esetben! És megoldás lehetne az is, ha a személyszállításban kezdőket nem engednénk egy meghatározott idejű nappali műszakban eltöltött  idő előtt az éjszakába! Az éjszaka egy külön világ, különleges szereplőkkel! Tapasztalat nélkül elég meredek vállalkozás belevágni az éjszakába! 

janoutas 2016.01.24. 00:52:51 / # 342644
avatar
Mint korábban is írtam, az ilyen dolog elfogadhatatlan! Ezekre elfogadható magyarázat nincs! Viszont amit Te leírtál arra sincs! A kollektív bűnösség elvén alapuló érvelés, hogy egy megtörtént szomorú esetért ártatlan emberek megbüntetését akarod, csupán, mert ők is taxisok, csak a legsötétebb náci, és a legsötétebb Rákosi időkben volt divat! Gondold végig Te is még egyszer, hogy mit írtál! Megértem, hogy felháborít, hidd el nem vagy ezzel egyedül, de akkor sem az a megoldás, hogy általánosítsunk, főleg úgy, hogy nem tudhatjuk, hogy mi is van a háttérben! Lehet, hogy anyagi jellegű vita, nőügy stb. Ne vedd  sértésnek, nem bántó szándékkal írtam, és gondolom Te sem azért írtad, mert úgy gondolod, hogy pár hülye ember tettéért, az összes taxis is felelős!  Ha holnap egy BKV-s nem figyel egy pillanatra oda, elgázol valakit, és meghal az áldozat, akkor meg azt fogjuk majd mondani, az összes BKV-s gyilkos, és bojkottáljuk a BKV-t?
éjszakai sas 2016.01.23. 22:46:27 / # 342639
avatar

A Rendőrségnek meg kell vizsgálnia a HALLOTAXI.HU felelősségét is, a tegnap éjjeli brutális taxiserőszak kapcsán, amikor alkoholista taxisok egy sofőrt megvertek.
A több hónapos uszítás meghozta eredményét, egy ember majdnem meghalt.
Azonnali taxisbojkott indul! Utasok! Ne rendeljetek taxit! Tiltakozzunk így az uszítás és az erőszak ellen!


janoutas 2016.01.23. 21:45:37 / # 342636
avatar

Egyébként én soha nem voltam taxis...., de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ha át tud valaki látni egy rendszert, aminek nem kell feltétlenül, hogy használója legyen (pl.én sem vagyok az), vagy nem! Ha egy rendszert használó sofőr nem ismeri a rendszerben lévő legális lehetőségeket, akkor saját magával szúr ki.
Lelőtted előre a poént! Egyébként emiatt, fogyasztók védelmére hivatkozva, akár az egész rendszert is meg lehetne támadni, mert mindkét oldalról ki lehet ezzel használni a benne rejlő lehetőséget! Ha az általa említett 10 fő pl egy céges bulin egy nem frekventált helyen van, és egyszerre rendel akkor, elég nagy marhák, mert jól kiszúrnak egyesekkel, akik egy időben, de később rendelnek közülük! Mert kevés autó, nagy igény az szorzóval jár! De ha 10-20 percenként rendelnek, egy autót, akkor nem ugrik meg a szorzó, bár az is benne van, hogy, ha nincs újabb autó, akkor marad a legális taxi!
A sofőröknek egyszerűbb a helyzete, kis logikával rá lehet arra is jönni!
Valószínűleg, inkább szinte biztos, mert egy ilyen, ha kiderülne, az az egésznek a végét jelentené az egész világon, hogy az uber ezt  (a szorzókat) szándékosan nem manipulálja, de az, hogy ezt a rendszer egyes érdekeltjei az uber tudta, és beleegyezése nélkül meg tudják csinálni, fogyasztóvédelmi, és egyéb szempontok alapján is erősen aggályos, és megkérdőjelezhető! Erre a rendszerben rejlő veszélyre hivatkozva nem kizárt, hogy be lehetne tiltani ennek használatát! Vessétek fel az egyeztetőn a kormánynál is ezt, mert ez egy elég súlyos dolog sok szempontból szerintem! Még akkor sem, ha a szorzók eltörlése nem érdeke a legális taxisoknak!
janoutas 2016.01.23. 21:24:34 / # 342635
avatar
Kúno, kérlek fuss neki újra, és gondold alaposabban végig a lényeget! Ha érted az uber működésének lényegét, akkor rájössz, hogy miről beszélek! Ott kezd el, hogy mi tudja befolyásolni azt, hogy magasabb legyen a szorzó!  Mikor, és ki jár jobban? A 70 000 regisztrált utas nem utazik egyszerre, próbáld kiszámolni, hogy hány fuvar van pl. péntek este! Ne csak sajátodét számold,  kérdezz meg olyanokat is akiket ismersz! Gondolkozz, biztos rájössz a megoldásra!

666666 2016.01.23. 17:23:16 / # 342622
Pedig nem is én vagyok a "Beszész össze vissza" mármegint."kollega.
hiénakutya 2016.01.23. 09:58:53 / # 342602
Egy kollégád rendkívül találóan csak színes emléklapnak nevezte.
:-D
alelölülő 2016.01.23. 09:48:14 / # 342601
uber-számlát nem lehet elszámolni, mert nincs.
Hogyan tudna számlát adni?
Küld email-ben  egy ELSZÁMOLÁST - ennyi.
tomajer 2016.01.23. 07:30:15 / # 342596
Fordítva gondolta ... látszik, hogy ő taxis, te meg nem :-)))

Te csak szeretnél az lenni, de még sokat kell fejlődnöd!
kunó 2016.01.23. 04:13:14 / # 342595
avatar
A 70.000 regisztrált utasnál szerinted számít az, ha 10 haverod egyszerre rendel "érted"?
Ne röhögtess már. Béla, Józsi, Juci, Klára, meg valahány név a naptárba éjjel 3-kor úgy csinál, mintha rendelne? :-)
És a 10 haverodnak adsz 100-100 forintot fizettségként?

janoutas 2016.01.23. 02:59:39 / # 342594
avatar
Én is megerősíthetem ezt, mert velem is előfordult, hogy két helyre írtam be ugyan azt! Ezért utólag is elnézésedet kérem!
janoutas 2016.01.23. 02:32:20 / # 342593
avatar
Kúnó, kérlek mond már meg, hogy igaz-e az, hogy az uber számlát nem lehet elszámolni, mert 0 áfás?
A másik, meg szerinted mi a garancia, hogy az uber taxinál biztos, hogy nem variál senki? Ha pl. belépek 15 haverommal uberezni, és beállunk a bulinegyedbe hétvégente a megfelelő időben, és megbeszéljük, hogy egyszerre, csak két telefon legyen bekapcsolva, mert, ha kevés az autó, akkor nő a szorzó! És két telefonom lehet, az egyiken a "sofőr", a másikon az utas van bejelentkezve (két különböző felhasználóként)!
Látom mikor kell bejelentkezni autósként, és mikor kell kilépni! Ezzel a módszerrel bizony könnyen lehet befolyásolni az árat, a szorzókon keresztül, és mindig lesz, aki el fog fogadni egy 2x-es szorzót, és máris lehúztam az utast, bár minden szabályosnak tűnik! Bizonyítsák be, hogy szándékosan tettem! Nem lehet, el mehettem wc-re, kávézni, enni, dumálhattam egy jó csajjal stb. Nincs kötelező munkaidő stb. És ez miben más, mint a taxishiéna? Semmiben, csak ez fehérgalléros módszer! A hiéna, bár nem helyes amit csinál, de legalább bevállal valamilyen kockázatot, míg az utóbbi sunyi módon visszaél a  tuti korrekt, biztonságos rendszer jellegéből adódó lehetőséggel, amivel a lebukás esélye szinte 0-a! A többi dologról ne is beszéljünk! Pl. arról, hogy a nav ellenőrzésen nem bukott meg az ellenőrzött taxisok mindegyike, míg az ubereseknek sikerült! Ha egy üzemben a komplett éjszakai műszak megbukik, akkor a NAV valószínűleg, az összes embert is rögtön ellenőrizni fogja! Nem most buktak meg, hanem korában, és vajon miért nem léptek tovább a NAV-osok? Az is látszik, hogy az uber kezd odafent is kínossá válni, mert rájöttek, hogy ez a  törvényekhez való hozzáállás, ha általánossá válna, akkor az ország gazdaságára is komoly, súlyos következményekkel fog járni!  Az, hogy a kicsiket megbüntetik, a nagyok meg röhögnek az egészben, mert jól körbebástyázták magukat szerinted korrekt? Tudatában voltak ezek az emberek, hogy mit kockáztatnak, tájékoztatták őket az ebben rejlő veszélyekre? És az utasnak is van már felelőssége, hogy milyen autóval utazik, a rendeletben is benne van! A rendelet nem reklám újság, azt is érdemes lenne elolvasni az illetékeseknek! És, ha valamelyik autós, aki nem tudja, vagy nem akarja egyedül elvinni a balhét, és esetleg megpróbálja az utasokat is bevonni a buliba, mert úgy gondolja, hogy az utas is tudta (és felelősség is terheli), hogy miben vesz részt, még is utazott, akkor ő is vállaljon át valamit ebből! És, ha utasokat is megbüntetnek ezért, akkor szerinted ez nem lesz kihatással az uberre?
Nem megbántani akarlak, de azért egyszer legalább érdemes ezeket végig gondolni! Hiába mondja bárki azt, hogy valami piros, ha az jó esetben is csak max. narancssárga! Ha piros kell, akkor nem elég a narancssárga!
tomajer 2016.01.22. 19:50:28 / # 342587
De a történet nem erről szól!

Ha taxis akarsz lenni, lehetsz taxis.  Senki és semmi nem tiltja.  Ha nem akarsz taxis lenn, akkor ne taxizz!
Ilyen egyszerű ez.
Útálod a taxisokat, de taxizol, mindenféle engedély nélkül, csalva, és te mersz bárkinek bármit a szemére hányni? :-)
tomajer 2016.01.22. 19:46:40 / # 342586
Velem pl. nem.  És gondolom nem vagyok vele egyedül ....
De erre lett a rögzített hatósági ár kitalálva..   amit most ti megpróbáltok megfúrni.
Oldalszám: 11