Hozzászólások száma: 23
Ugrás a hírhez Oldalszám: 2
Témakörök > Hírek fórumai > Taxissztrájk New Yorkban A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Szerényke 2007.09.16. 11:10:27 / # 33735
avatar
Az tény hogy nem most volt de megtörtént. A másik meg most már nem arról a drosztról dolgozok ahonnan régen igy semmi rálátasom nincsen a más és a saját cégnél zajló dolgokra. A jo hiremet meg ne féltsed az már régen nem jó
tomajer 2007.09.16. 05:09:59 / # 33734
Húúúúú! Annak már majd tíz éve:-) Azóta a 6x6 tulajdonosi szerkezete is gyökeresen átalakult. És akkor sem a 6x6 pénztárban fizettük a leadót, hiszen a Misibácsinak önálló irodája volt. Kásőbb az Orcin is külön iroda volt, de még közösen bérelték, a Kondorosira a Letti meg már nem is költözött ki. A Lettisek nagy örömére:-) A gáz, hogy már az elszakadási folyamata odáig jutott, hogy nem is fizethetik a tagdíjat a lettiben, nem is válthatják be a csekkeiket a lettiben, hanem két helyre kell járniuk ügyintézni. Szóval alapvetően jó lenne, ha előbb utánnajárnál a dolgoknak aztán beszélnél. Persze engem nem zavar, ha hülyeségeket beszélsz, csak hátha nem tesz jót, a "jóhírednek" :-)

Szerényke 2007.09.15. 19:44:30 / # 33756
avatar
Mért kié akkor?????????????????? Mert anno entem ügyintézni amikor még a Dózsán volt a cég ott mentek be a kollegák a zárásokkal meg a leadóval ha a 6x6 pénztárába szedték a lét akkor???????????
tomajer 2007.09.09. 21:07:13 / # 33755
1; A Letti Taxinak 0% köze van a 6x6 Taxihoz! 2; 3 év 8 órás TB-je, Kb 2 millió forint. Tehát, ha csak egy millát tolt be, akkor négy órásként volt bejelentve. 3; 7 évig voltam lettis. Nehezen tudom elképzelni, hogy ez előforduljon! Minden hónapban, és minden év végén korrektúl megkaptunk minden elszámolást. Drága dolog a Lettinél dolgozni. Pont ezért, mert mindent befizetnek, amiben a kollégával megállapodtak. Bocs, hogy beleugattam.
Szerényke 2007.09.09. 20:06:35 / # 33754
avatar
Meg azt is megkérdezném töled mért volt az hogy a kollega bulcsázott a Letti bt.-be és amikor kilépett ki derült nem volt 3 évig bejelentve a befizetett kb 1milliobol amit betolt gyorsan kifizettek neki 7 kilot de bezzeg addig ti forgattátok a lét ami fialt nem keveset Akkor kinek kell betelefonálni Köszi a válaszodat
Kovács Zoltán 2007.09.07. 13:04:46 / # 33753
avatar
Szia Sanyi! A Taxisok Világát ti tartjátok fenn, azt ír, és csak azt, amit ti megengedtek a Karcsinak. Azok az ívek valahogy elkeveredtek az élet forgatagában, és amikor szükség lett volna rájuk, nem is kerültek elő. Még azt sem akartátok megengedni, hogy a ház elött történjen az aláírás gyűjtés. Akkor változtattátok meg a hozzá állásotokat, amikor mondtuk hogy kérünk a rendőrségtől területfoglalási engedélyt. A matricákat pedig nem engedtétek kiragasztani. A Sipeki pedig még annyit sem engedett meg, hogy a T2000 rádióján bármilyen szöveg elhangozzék a tüntetéssel kapcsolatban. Szerintem ne akarjál kibújni a kalap alól, mert az véd téged, és meleget és megélhetést ad neked. Abban teljesen egyet értek veled, hogy ez a vonat már elment. Pedig ma talán már pár dolog talán egyszerűbb lehetne. Gondolok itt a reptérre és a pályázatokra.
Neduddgi 2007.09.07. 00:20:55 / # 33752
avatar
Nem tudom, ki az a Jani, akivel összekeversz, de nem irígylem!:-)
tomajer 2007.09.06. 23:31:33 / # 33751
[b]Sztrájkolnak a New York-i sárga taxik Immár második napja sztrájkol a New York-i taxisokat tömörítő szakszervezet. A sárga taxit vezető sofőrök a hitelkártya-leolvasó és helymeghatározó rendszer beépítését előírja városi rendelet ellen tiltakoznak.[/b] A sofőrök részben a berendezések költségei miatt tiltakoznak, de az útiköltségeket terhelő tranzakciós díjak miatt is morgolódnak. A sztrájkolók azt állítják, hogy a mintegy 6000 dollárt (jóval több, mint egymillió forintot) kóstáló GPS-rendszer a magánéletükbe tör be - írja a Bloomberg. Arra is panaszkodnak, hogy a hitelkártya-leolvasók, a hátsó ülésre irányuló kamerákkal, a fuvardíjak 5 százalékát el fogják vinni. A helymeghatározó berendezések képesek minden időben nyomon követni az autókat, segíthetnek megtalálni az elveszett vagyontárgyakat, és vész-üzenetet küldeni a sofőröknek - mondja a Taxi és Limuzin Bizottság (TLC). A taxisofőrök legutóbb 1998-ban éltek a munkaszüntetés fegyverével, a mostani sztrájkot 48 órásra tervezték. A sztrájk során gyűléseket is szervez a mintegy 7000 taxivezetőt tömörítő szervezet. A városban - "amelyik sosem alszik" - több mint 44 ezer taxisofőr dolgozik, akik 13 087 engedélyezett taxit vezetnek - mondta a TLC szóvivője, Allan Fromberg. New York polgármestere, Michael Bloomberg azt mondta tegnap, hogy a sárga taxiflotta zöme a sztrájk alatt is normálisan működött. A garázstulajdonosok szerint az autók 75 százaléka az utakon van a sztrájk alatt - a megelőző héten ez a szám 93 százalék volt. A város nem állt meg, és az emberek továbbra is eljutnak oda, ahova akarnak - mondta a polgármester, aki szerint a taxisok csak saját maguknak okoznak kárt akciójukkal. A GPS-berendezések beszerelését a taxik vizsgálatával koordinálják, a procedúra októberben kezdődik és a tervek szerint januárban fejeződik be. [origo]

cbtaxi 2007.09.06. 20:23:34 / # 33750
avatar
Azt meg csak halkan teszem hozzá,hogy 90-ben a "taxisblokád"-nál jó érzés volt,hogy mellénk álltak oly sokan!

Szerényke 2007.09.06. 20:17:43 / # 33749
avatar
Azért mikor telefonálsz be majd hogy a cég kifizetii az óra meg a transfer közti különbséget????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Nem csak a taxisokat kelenne nevelni hanem az irodába is magatokba kelene néznetek kicsit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szerényke 2007.09.06. 20:15:50 / # 33748
avatar
Mért kellett volna kimenni dolgozni ha van sztrájk egyszer jo lenne ha a társadalom össszefogna azon pár ember ellen akik miatt fuldoklunk a szarban Pl a taxiban is Bp-en csak max 20-30 ember van aki lenyoma másik 10000 fejét a szar alá

tomajer 2007.09.06. 20:05:40 / # 33745
Elnézést, hogy már megint egy kalap alá vettelek! De legalább megszólaltál végre!:-) A Nyújorki cikk pont olyan felületes, mint az itteniek szoktak lenni!:-( De az ottani újságíró, legalább egy szóval jelezte, hogy számára hihetetlen (hiteltelen) a cégvezető úr nyilatkozata a taxisok nevében. Én meg (szerintem humorosan) erre a párhuzamra szerettem volna rámutatni. Márminthogy, itt is mindig olyanok nyilatkoznak a nevünkben, akik évtizedek óta nem ültek taxisként a balegyen!!! Sőt ellenérdekeltek, pl. egy sztrájk ügyében. Egy másik topicban a BKV sztrájk ürügyén szóba került, hogy szolidarítanunk kéne! Te meg azt nyilatkoztad, hogy nagyon felkészültetek, és minden autótok ki lesz rendelve az utcára! Persze tudom, te nem így mondtad!:-) De így írták le!!!

cbtaxi 2007.09.06. 19:15:50 / # 33747
avatar
Szia! Valóban félreérthető volt,de így már tiszta. Köszönöm a kimerítőt!
cobretti 2007.09.06. 18:35:45 / # 33746
avatar
Szia Zoli! Nem én mondtam, mármint hogy baj van a memóriáddal. Ha utána szeretnél nézni, hogy is volt pontosan akkoriban, ajánlom szíves figyelmedbe a Taxisok Világában abban az időben megjelent interjút Orbán Lajossal, aki a 6x6 Taxi Kft. ügyvezetőjeként a tulajdonossal teljes egyetértésben kimondottan fixtarifapártiként nyilatkozott. A cégnél kikerültek az aláíróívek, aki akart mehetett a demonstrációtokra. Tomajert sem érte semmilyen bántódás a részünkről, volt tüntetni, szerepelt ahol akart, ha csak az én memóriámmal nincs valami baj. Persze én is öregszem:-) Csak mielőtt mindenkit egy kalap alá vennél. De kár már ezen vitázni, ez a vonat messze elment. Viszont a New York-ról szóló cikk felületes, ezért is van, hogy bele lehet magyarázni, és lehet mindenféle vad párhuzamokat vonni az itthoni helyzettel.
Kovács Zoltán 2007.09.06. 17:08:11 / # 33744
avatar
Szevasz Sanyi! Biztosan az én memóriámmal van a baj. De, én úgy emlékszem hogy, nem engedtétek meg az aláírás gyűjtést a fix-tarifa mellett a központban, és még azt is meg akartátok akadályozni, hogy a ház elött gyűjtsenek a srácok monogrammokat! Csak azért, hogy tényszerűek legyünk!
cobretti 2007.09.06. 16:58:17 / # 33743
avatar
Szia! Elnézést, én voltam félreérthető. Természetesen nem az a probléma, hogy egy dobokockás bármely cég kocsija mellé áll beszélgetni, hiszen lehetnek régi barátságok, olykor rokoni szálak. Jani valószinüleg tudja miről írtam. Az a probléma az ilyen egymás mellé állással, mikor forgalmas helyen a járda mellett szabályosan várakozó kocsi mellé áll valaki a saját kocsijával, kicsit már belógva a forgalmi sávba. Ugye ezt a KRESZ is pontosan szabályozza, a rendőr, ha arra jár kaszál érte, ha nincs jó napja, és azt gondolom, hogy a megélhetésért folytatott napi küzdelemben amúgy is ép elég szabálytalanságot kénytelenek elkövetni a kollégák, nem szükséges még azzal irritálni a tisztelt autóstársakat, hogy "na a taxisoknak mindent szabad" egymás mellett állnak az úttesten és beszélgetnek. Biztosan ismered a környéket, több cég autói is tutiznak a mosó környékén. Remélem így érthetőbb, miért "vadultam".
cbtaxi 2007.09.06. 16:31:15 / # 33742
avatar
Enged meg,hogy egy kérdés erejéig zaklassalak! A dobókockánál főbenjáró bűn egy főtaxis kolléga mellet állni és beszélgetni? A taxis társadalomban,több évtizedes szokás,mitöbb bevett gyakorlat ez a koreográfia. Találkoznak, szeva-szia-mizujs és közben még az urh-ra is tudnak figyelni. Ez olyan vad dolog,hogy a központon keresztül figyelmeztetni kell a kollégát? Remélem nem értesz félre! Csak kérdezek!
cobretti 2007.09.06. 15:55:15 / # 33741
avatar
Szia Jani! Állandóan vad dolgokat mondok, tudom ez az egyik javíthatatlan nagy hibám. Például ma is bevadultam reggel, mikor megláttalak a Napfény tutiban másodiknak parkolni a főtaxis kolléga mellett, és becsörögtem a központba, hogy ugyan kérjenek már meg, hogy vagy elé, vagy mögé állj, és ülj át beszélgetni. Ha már dobókockás jelzéseket viselsz. Ez tényleg vad volt:-) Tomejernek meg mindenről a fixtarifa jut eszébe:-) Aztán ilyenkor ő is bevadul és írkál össze vissza. Neki az se számít, hogy se dézé, se Sipi, se én nem vagyunk tulajok, csak ír, és ír, mert neki ez a dolga. Igaz, ahogy az utóbbi hónapokban látszik egyre kevesebben reagálnak. Talán ezért vadul be ő is, aztán elfelejt gondolkodni mielőtt ír. Lehet.
Neduddgi 2007.09.06. 14:46:02 / # 33740
avatar
Hoppá! Kiugrott a nyuszi a bokorból:-) Szia Sanyi. Lehet, hogy ezt a mondatot te tényleg nem mondtad, de azért mondtál te már elég vad dolgokat ahhoz, hogy egy ilyen mondatnál eszünkbe juss!:-) Szerintem Tamásnak azért jutottatok eszébe a cikkről, mert ott is a cégtulajdonos úr, szemrebbenés nélkül nyilatkozik a taxisok nevében! Ez meg nektek is benne van a zsigereitekben:-(
cobretti 2007.09.06. 09:53:07 / # 33739
avatar
"olyan, mintha". Csakhogy én ilyet soha sehol nem mondtam, úgyhogy velem kapcsolatban ne bocsátkozz feltételezésekbe, ha kérhetlek. Légy kedves tényszerű lenni. Ahogy az egy főszerkesztőtől - egyébként - elvárható lenne. Egyébként szia Tamás:-)
Oldalszám: 2