Hozzászólások száma: 96
Ugrás a hírhez Oldalszám: 5
Témakörök > Hírek fórumai > Segítségnyújtás nélkül hajtott el a taxis A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
nemkar 2008.03.23. 23:31:09 / # 31570
avatar
Ezt a térkép változatot, honnan szedted? A balesetet szépen visszavitted a buszsávba! Nem ott állt fejre, hanem legalább 150m-re. Jól látszik a Rudas fürdő látképe. A "baleset" kb a Romkert magasságában történt. Légyszíves, ne ferdíts!
tomajer 2008.03.23. 22:02:29 / # 31569
Azéé, ha a piros hetessel felborultál volna, az benne lett volna a híradóban! :-)
tomajer 2008.03.23. 22:00:26 / # 31568
Hmmm! No comment:-)
nemkar 2008.03.23. 21:35:25 / # 31567
avatar
Még annyit szeretnék elmondani, hogy a jelzett helyen 25 év alatt rengeteg balesetet láttam, de mindegyik 30-50 m-es körzetben volt. Egy ilyen volumenű baleset, engem a következő eredményről győz meg. Eset: A hölgy megy a külső sávban, és közben telefonál. A taxi a belső sávban, azaz a villamos sínen megy. A lámpa előtt kezdődő buszsávban, a kocsi mellé ér a taxi, majd simán megelőzi, és nem bevág. A hölgy meglepődik, és elkezdi a kormányt ide - oda rángatni, mert mi az, hogy őt megmerte előzni egy kocsi. Mivel a középső pedált nem találta, így a jobbszélsőre lépett, majd amikor az út 1 sávról 2 sávra váltott, még mindig jobbra húzta a kormányt, közben a TELEFON, A FÜLÉN. Kérdésem: A rendőrség, hol találta meg a telefont? Nekem az elmúlt 30 év során, volt pár „balesetem”, de egyikre sem emlékszem, hogy fejre álltam volna. Szerintem ehhez is, külön érzék kell! Mekkora sebességgel, és milyen szögben kell egy álló autónak neki menni, hogy felboruljak?

nemkar 2008.03.23. 20:54:46 / # 31566
avatar
Egyem a drága szíved, de valamit megint bele akarsz magyarázni. Ha netántán a helyszínt értelmeznéd! Hol kell a villamosnak elsőbbséget adni? És a rakpartnak? Amit Te írsz köze sincs a balasethez.
taxista 2008.03.23. 20:40:19 / # 31565
avatar
– Igaz-e, hogy Moszkvában Mercedeseket osztogatnak? – A hír igaz – közli a jereváni rádió –, azzal az apró korrekcióval, hogy nem Moszkvában, hanem Leningrádban, nem Mercedeseket, hanem Zsigulikat, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak.
ata8 2008.03.23. 18:27:12 / # 31564
avatar
okoztál. bocsi

ata8 2008.03.23. 18:26:15 / # 31563
avatar
Sziasztok. Ebből a buliból valamiért nekem is csak az jött le, hogy valaki a saját ..... ból kreált egy taxis sztorit. Vajon miért vagyunk ilyen népszerűek?? Már kezd unalmas lenni. Ha ebbe benne volt egy taxi, akkor a 23-dik szemtanú miért nem ment utána,hogy kollegám valami galibát oloztál??? Ez így megint csak egy rém-ál hír lehet.

tomajer 2008.03.23. 17:51:02 / # 31562
Imádlak Nemkar, és tudom, hogy profi vagy, de a hozzászólásod második felében megcáfoltad az elsőt, és igazat adtál nekem! :-) "addigra a Taxis kb a Döbrentei utcában volt, és onnan már nehezen láthatta, hogy Ő fejreállt." Ehhez ugye mégiscsak elsőbbséget kellett adni a párhuzamosan közlekedő villamosnak, és a rakpartról érkezőknek:-)
csogu 2008.03.23. 17:19:28 / # 31561
Igazad van, elég nehéz elhinni egy taxisról, hogy úgy vág be bárki elé is, hogy arra apelláljon, hogy majd a civil elrántja a kormányt és akkor ő befér. Legalábbis elég kamikaze akciónak hat ez számomra. Ha meg egyszer már befért, akkor meg minek rángatni a kormányt?:-))
nemkar 2008.03.23. 17:16:11 / # 31560
avatar
Na talán, ebben keresendő a baleset oka, amit írtál. Legalább 5x olvastam el az írást, és arra a megállapításra jutottam, hogy csak egy rutintalan „szőke” nővel történhet meg ilyen eset. A helyszínt tomayerrel ellentétben, nagyon jól ismerem, hisz 25 éven keresztül nap, mint nap arra jártam. Ez a fénykép a Rudas fürdő előtt készült, a Romkertnél. Tehát ott miért kellett volna a párhuzamosan közlekedő villamosnak elsőbbséget adni? Az említett buszsáv kb 100-150m-rel hátrébb van. Ha ott a taxi bevág, egy nála lassabban haladó kocsi elé, akkor miért csak 150m- re ütközik egy olyan kocsival, amitől fejre áll?!!! Egyáltalán a női sofőrnek, miért kellett úgy elrántania a kormányt, és annyira, hogy még 100-150m-t menjen, míg valaminek neki tud ütközni? Ezt hogy csinálta? Ha ott, és akkor, hirtelen félre kapta a kormányt, akkor hamarabb van a Dunában, semhogy ütközni tudjon. Úgyhogy számomra teljes képzavar, hogy Ő arra hivatkozik, miszerint a taxis elévágott. Mire Ő, ezt a 150m –t megtette, addigra a Taxis kb a Döbrentei utcában volt, és onnan már nehezen láthatta, hogy Ő fejreállt.
csogu 2008.03.23. 16:32:49 / # 31559
Nem ismerem a balesetben résztvevő civileket, meg általánosítani sem szabad, de előfordult már velem olyan is, hogy kicsit izmosabban közelítettem meg egy kereszteződést ahol nem nekem volt elsőbbségem, majd amikor érzékeltem, hogy balról érkezik egy autó, akkor a fékre léptem, majd álmélkodva néztem, amint a civil rodeós blokkol egyet, majd balra rántja a kormányt, majdnem felszalad a járdára, utána milliméterekre megy el a parkoló autóktól és végezetül félig kifarolva megáll. Biztos az eddigi több száz kilométeres „rutinját” az Alföldön szerezte meg és azért lepődött meg ennyire azon, hogy más is közlekedik az utakon rajta kívül. Miután kilúzerkodta magát, kiugrott az autójából és jó egészséget kívánt nekem és a legközelebbi hozzátartozóimnak. Nagyon felhúzta magát azon, amikor megkérdeztem tőle, hogy friss jogosítvánnyal miért kell azonnal a fővárosban kezdenie vezetni. Szóval tiszta gáz volt az ürge. Jaaaa és még annyit, hogy be sem lógtam a kereszteződésbe, szóval abszolút nem volt oka erre a manőverre, de otthon gondolom majd tök jó sztorit fog belőle kovácsolni, ünnepelve tudását, hogy ő egy ilyen veszélyhelyzetet milyen frappánsan megoldott….na persze ha egyáltalán épségben hazaért és nem borult fel az Erzsébet hídnál:-))
tomajer 2008.03.23. 16:25:08 / # 31558
Lehet, hogy épp az öklét rázta, és azért ment neki a parkoló autóknak:-)
csogu 2008.03.23. 16:22:47 / # 31557
Gyenge duma...bár mindenkinek a képességei szerint... Én azért észrevenném ha mögöttem felborulna egy autó aki elé bevágtam, hiszen azt is érzékelem, amikor egy-egy ilyen manőver után az öklüket rázzák...pedig félszemmel a stoppert nézem:-))
tomajer 2008.03.23. 16:19:31 / # 31556
Azt, hogy miként, és hogyan is (vágott be) a kolléga a Poló elé nem tudjuk, tehát véleményt mondani róla qvázi nem tisztességes. De tény, hogy ha sietek, és valaki töketlenkedik előttem, akkor én is megpróbálok elékerülni. Az is tény, hogy ha sietek, akkor előre nézek, és nem a tükörben nézegetem, hogy mi történik mögöttem. Tehát el tudom képzelni, hogy mire ott az események zajlottak, ő már rég azzal foglalkozott, hogy elsőbbséget adjon a villamosnak, és a rakpart felől érkezőknek. Tehát lehet hogy nem is tudja, hogy (ha közvetetten is) miatta valaki balesetet szenvedett.
tomajer 2008.03.23. 15:04:02 / # 31555
Az ÉLŐBEN a VÁROSBÓL Blogon, alig várják, hogy véleményezzük a történteket.

Oldalszám: 5