Hozzászólások száma: 181
Ugrás a hírhez Oldalszám: 10
Témakörök > Hírek fórumai > Utcán tiltakoznak a behajtási díjak ellen a fuvarosok A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Dr. Justice 2008.03.22. 11:08:13 / # 28870
avatar
Horváth Pál a jeles érdekvédő?
csogu 2008.03.22. 10:55:09 / # 28869
Média és társai. Mi ezt anno Süti nagyon megtanultuk. A nyilvánossághoz fordultunk, de érdekvédőink ügyesen ellenünk fordították ezt is. Azt hittem kiesek a kocsiból, amikor meghallottam jeles érdekvédőnket a taxisok nevében(!!!) nyilatkozni, hogy MI taxisok sem akarjuk a fix tarifát csak ezek a csúnya törvényhozók akarják ránk erőszakolni. Mi Tamással még az nap előre megmondtuk, hogy mi fog veletek kapcsolatban is történni. Ott kint a helyszínen már előre sajnáltunk benneteket, sajnáltuk azt a sok reménykedő embert, akik majd becsapva fogják magukat érezni. Azt majd ti is eljuttok oda, hogy olyan baromságot írogattok, hogy a ti dolgotokban miért nem más kezdi meg az első lépést, mint ahogy ez most itt történt a 143-as és a 154-es hozzászólásban. Szóval csak ezzel tudlak biztatni: Hajrá Süti:-)))

csogu 2008.03.22. 10:48:55 / # 29043
Amikor mi magunk nem indulunk meg, akkor ne várjuk el azt, hogy valaki tesz helyettünk lépéseket ez az egyik. A másik: Meg kell érteni, legalábbis azt hittem amikor nekem mondták, hoyg ez nem olyan feldolgozhatatlan dolog, hogy ha a MÁV és hasonló logisztikailag nem helyettesíthető szállítmányozási szegmensek árait emelik, esetleg el lehetetlenítik, akkor azt nem csak mi taxisok fogjuk megérezni, hanem az egész ország. Emelkednek az élelmiszerek méghozzá az alapvető élelmiszerek. ...és nyugi, itt sem mozdult senki, nem csak magunkért, itt is csak mi ketten tomajerrel "mozdultunk".
csogu 2008.03.22. 10:45:02 / # 29041
Állítólag nézd meg az korabeli fényképeket...főleg a vidékieket. Szinte csak teheresek állták el az utakat.
Bao, a FŐNÖK! 2008.03.22. 09:30:35 / # 28990
avatar
Szia Süti! Lássuk! :)
Süti 68 2008.03.22. 09:27:50 / # 28987
avatar
Sziasztok! Regisztráltam a Hallotaxin, nagyon szuper az oldal. Köszönet még egyszer mindenkinek a pozitív hozzá-állását, véleményem szerint, ezen a fórumon megoszthatjuk egymással a szakma sajátos problémáinak a lényegét. Sajnos azt tapasztalom, hogy a média nem a valóságot mutatja, félrevezeti az embereket, mert ezzel pozitívnak akarják láttatni a rendeletalkotókat, saját maguk mellé állítják a „jónépet” idétlen sztereotip dumákkal: „élhetőbb város, kevesebb zaj, füst stb. Ha nem veszitek tolakodásnak, pár hozzászólásban, leírom, hogy mi a „behajtási rendelet” legnagyobb hibája, ami ellen tiltakozunk. Írásaimból megláthatjátok, hogy mi is pontosan ugyanúgy dolgozunk, mint a Taxisok, csak amíg Ti minket szállítotok, ha elromlott, ellopták, összetörték az autónkat, vagy jól bepiáltunk a kocsmában, vagy a havernál, mi pedig nektek (is) szállítjuk a kaját, piát, ruhát, építőanyagot stb.

Bao, a FŐNÖK! 2008.03.22. 08:19:04 / # 28960
avatar
Kicsit értetlenül állok én is a szolidarítás témához.. Allítólag onnan gyökerezik,hogy a fuvarozók segítettek a taxis blokádnak!(ban) ....
cbtaxi 2008.03.22. 08:12:05 / # 28958
avatar
Végre valaki, aki szintén erre is gondolt! Nem emléxem arra,hogy amikor ránk kényszerítették a droszt díjat, lett volna ekkora felzúdulás! Demonstráció, vagy tiltakozás. Tisztázni kéne valamit! Most "mi" valóban azt szeretnénk,hogy a teher fuvarozókkal ne tehessék meg ugyanezt, (mi érdekünk fűződik hozzá, vajon amikor velünk tették meg, akkor hol voltunk, ők hol voltak) vagy csak azért "szerepelünk" mert még jól jöhet a szimpátiájuk valamikor! Furcsa, hogy magunkért nem mozdulunk!
Csumi 2008.03.22. 06:03:44 / # 28957
avatar
Ezt a hozzáállást csak maximálisan támogatni tudom!! Köszi Süti! Ezután én is jobban fogok figyelni Rátok! :-)) ...és valóban: Össze kell (kellene) fognunk! De ha most ez irányban valami elkezdődött, az máris eredmény!! Szia! Balesetmentes km-eket! Vigyázz magadra!:-))
csogu 2008.03.22. 05:21:43 / # 28956
Ez lenne a normális...köszönjük Sütinek.
tomajer 2008.03.21. 21:01:57 / # 28955
Ezt a levelet kaptam ma. Úgy érzem, a közre tartozik! (Még ha kutya nem is ért vele egyet:-))) [b][i]"Szia Tomajer! Gratulálok a Hallotaxi- hoz, szuper, beraktam a "kedvencek" közé! Nagyon jó lett a cikk is, amit rólunk írtatok. Látom a taxis-társadalomnak is vannak sajátos problémái, amik megoldásra várnak. Nagyon, nagyon köszönöm, és mindannyian köszönjük a szolidaritásotokat,azt vettem észre magamon, hogy hétfői naptól máshogy nézek Rátok, "közlekedésügyileg" is, szívesebben kiengedek egy taxit, pl. egy útkereszteződésben. A BKV sofőrökkel sok éve "előzékenyen bánok" képes vagyok a 38 tonnás trélerrel is fékezni mint az állat, csak azér, hogy kiengedjem a buszmegállóból, ha van mögöttem ezer autó. Érdekes a buszosok felismernek, sokszor viszonozzák ezt azokon a vonalakon, ahol én is rendszeresen előforduklok. Szerintem ez így kölcsönösen jól működne, ha a kollégák nem köpködnének egymásra pusztán előítéletekből. ÖSSZE KELL FOGNUNK !!! Egységben az erő, én támogatom! További sok sikert a honlapotokhoz, ha valami érdemlegeset tudok a fejleményekről, tájékoztatlak! Süti: az egyik "teheres"."[/b][/i]

Bao, a FŐNÖK! 2008.03.20. 12:56:33 / # 28921
avatar
Ma ismét demonstráltak a fuvarozók az m3 bevezető szakaszán .

tomajer 2008.03.20. 10:34:55 / # 28920
A végén még kiderűl, hogy taxisellenes vagyok:-) Csak arra szeretttem volna felhívni a figyelmet, hogy nem kéne ellenségnek tekinteni kívül belül mindenkit, mert ez vezetett ahhoz a megosztottsághoz, amiből már most képtelenek vagyunk kitörni. Pár évtizeddel ezelőtt még egyértelmű volt, hogy kollégák vagyunk, hisz uganazt az aszfaltot túrjuk nap mint nap. A problémáink is hasonlóak, a megoldási lehetőségeink is. Nno és az ellenfeleink is!!! Közösen könyebb lenne. De persze egyszerűbb nyalogatni a sebeinket, egymásra mutogatni, szidni a tehereseket, a BKV-sokat, mentősöket, és mindenkit aki merészel az utakra kijönni, ahelyett, hogy újra megpróbálnánk segíteni egymást! Azt hisszük a mi problémáink a legnagyobbak. Ők is ugyanezt hiszik!!! Ha összehasonlítod a két szakmát, akkor látni fogod, hogy előrébb járnak már mint mi. Mármint a szakadékban:-( Pedig hasonlóan indultunk anno a nyolcvanas években. Alig alig maradt már egyéni vállalkozó FUVAROS. Mind tönkrement a nagy fuvarozócégek miatt. Ők már szinte mind alkalmazottak. Ez vár ránk is. (Zóna Taxi, Letti Taxi, stb...) Szóval acsarkodjunk csak mindenkire! Meglesz az eredménye:-(
rosszqtya 2008.03.20. 08:39:29 / # 28916
avatar
szóval nem mondtam, hogy minden jó és minden szép, csak veletek ellentétben én nem sírok naponta 100x, hogy "nem megy a bolt" illetve megyek a címre, nem csak a lépartról 27m-res távolságban nyomkodok! személyeskedni meg nem kéne :o) meg egy egész várossal kibaszni! holott az emelés veszett jogos 20 év után! vagy szerinted nem??? kíváncsi lennék, mi lenne ha most a taxisok adnák elő ugyan ezt, mert drága a gázolaj, nincs ÁFA visszatérítés, etc! hány kamionos(vagy civil) kurvanyázna a városban? hány taxisnak vennék el az engdélyét? etc? jah hogy az más... értem... no comment

tomajer 2008.03.20. 07:35:50 / # 28914
[b]Rászállt a rendőrség a tüntető fuvarozókra A KRESZ megsértése miatt 37, a fővárosi behajtási díjak miatt demonstráló fuvarozóval szemben intézkedtek a rendőrök kedden - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság szerdán. [/b] Mint közleményükben írták, kedden délelőtt 9 és este 6 óra között a közúti fuvarozók egyik szervezete figyelemfelhívó céllal kamionokat vonultatott fel nagy számban a Hungária körút Árpád híd és Lágymányosi híd közötti szakaszán. A rendőrség munkatársai fokozott figyelemmel kísérték az akciót, és ha szükséges volt, intézkedtek a közlekedés rendjének fenntartása, a KRESZ betartása érdekében. Összesen 37 fuvarozóval szemben intézkedtek, és 462 ezer forint helyszíni bírságot szabtak ki, 22 esetben tettek szabálysértési feljelentést - olvasható a közleményben. A Közúti Fuvarozók Érdekvédelméért Nonprofit Kft. ügyvezetője, Klinka László kedden azt közölte az MTI-vel, hogy a fuvarosok hétfői, a fővárosi behajtási díjak rendszere elleni demonstrációját követően kedden mintegy 500-600 teherautó "közlekedik" a Hungária körúton, hogy felhívják a főváros figyelmét a rendszer hibáira. Demszky Gábor főpolgármester a fuvarozók tiltakozása kapcsán elmondta: a környezet védelmét, a levegő tisztaságát kiemelten fontosnak tartja a város vezetése, ezért a fuvarozók nyomására sem áll el attól a céljától, hogy élhetőbbé váljon Budapest; így érdemben nem, csak "technikai jelleggel" módosítják a Fővárosi Közgyűlés jövő heti ülésén a nehézgépjárművek behajtási szabályait. Elmondta, hogy a fuvarozókkal folytatott egyeztetések alapján a módosítások közt szerepel az esetenkénti 10 vagy 20 százalékos díjcsökkentés éppúgy, mint a célforgalommal megközelíthető területek kibővítése, illetve az engedélyek 8 napos kiadási idejének a felére csökkentése. Forrás: MTI

tomajer 2008.03.19. 20:53:36 / # 28918
Kutya kutya! :-( Pont erről volt itt szó. Ők sokkal kevesebbér is megmozdultak. Qvázi tanulmányi kiránduláson voltunk. Nem mondom, hogy nagyot durrantottak, de azért nálunk jobban muzsikáltak. De emlékeim szerint pont te vagy az egyik olyan lelkes kolléga aki szerint minden nagyon szép, minden nagyon jó, csak a többiek hülyék, és nem tudnak taxizni! :-)
rosszqtya 2008.03.19. 18:03:37 / # 28917
avatar
nem értem... 20 éve nem emeltek neki, akkor miért nem tiltakoztak? szerintem tiltakozni kéne a 20 forintos benzinért meg a 10 forintos kenyérért is, ami 20 éve volt! teherről vissza lehet igényelni az ÁFAt? tudtommal igen! üzemanyagukról? szintén őgy tudom igen! (valaki azért javítson ki ha nem így van!) mi se a kocsinkról, ami ugye munkaeszköz, se az üa ÁFAját nem kapjuk vissza! akkor kinek kéne itt felvonulni? :D

yoda 2008.03.19. 17:31:10 / # 28915
avatar
Még valami...Számtalanszor előfordult,hogy a droszton elakadásjelzővel parkoló teherautót láttam,különféle tevékenységi körökből!Ha őt nem érdekli,hogy Te+én fizetünk érte,akkor mi miért törődünk velük?!Ez a közömbös Amerikalizálódott társadalmunk jellemzője...Sajnálom,de ilyenné váltam!!! Ha nekem kell fizetni,fizessen Ő is!
yoda 2008.03.19. 16:23:48 / # 28913
avatar
2003 nyara.Drosztengedély:1100 Ft 2004 május.Drosztengedély:23300 Ft A fuvarosok 8000 Ft körüli (éves) díját 73000 Ft ra emelik.A fent említett emelés hányszorosa az előtte lévőnek?Velünk vállalt valaki szolidarítást akkor emiatt?Szartak rá!Ki kell fizetnünk,és nekik is!Sajnálom,de én nem érzek velük együtt!
nemkar 2008.03.19. 08:48:22 / # 28912
avatar
Tomi! A Pali átment maffiozóba?-:)) Ezzel az idétlen napszemüveggel?
Oldalszám: 10