Hozzászólások száma: 9363
Ugrás a hírhez Oldalszám: 469
Témakörök > Droszt Híradó > Végső visszaszámlálás! Átalakítják a TAXI fuvarozói jogszabályokat. ( MEGSZIVATNAK ) ORSZÁGOS TAXIRENDELET! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2011.03.18. 11:17:38 / # 264005
Ez jó ötlet! Arra gondoltam, hogy (nna ez igencsak ellentétes a hallotaxi érdekeivel) hogy mindenki pakoljon fel egy felhívást Facebookra iwiwre, hogy a barátai ismerősei tudjanak róla!
alelölülő 2011.03.18. 10:27:38 / # 264004
Ha igaz és országos rendelet készül, akkor nem ártana aktivizálni az itt megforduló vidéki taxisokat sem. Megkérni őket, hogy töltsék le az ívet és aláírás után küldjék el postán. Taxi Szekszárd, Indy, Jani19dci jutott eszembe, de biztos vannak többen is.
Apuka 2011.03.18. 09:11:47 / # 264003
Szeretnék köszönetet mondani a taxi2000-nél dolgozó éjszakás csapatnak, külön is kiemelve Bao nevét! A nagy hajtásban, gondoltam, tartok egy kis kávé szünetet a Podi-Jókai spiccen! Bao barátunk éppen ott tutizott és amint észrevett, le is rohant! Ám nem elégedett meg azzal, hogy aláírt hanem a csőre berobbanva elhadarta a tartózkodási helyünk koordinátáit! Meg kell mondjam, rég láttam ilyet! Perceken belül annyi 2000-es volt ott, hogy a kívülállók azt hihették, újabb hármas brék van nálunk! Nem tudom , honnan, milyen messziről jöttek a srácok, de nem akart fogyni a taxi áradat! Srácok! Köszönet nektek!

Apuka 2011.03.18. 09:00:39 / # 264002
Tévedsz! A szakmát azok tették tönkre, akik több és több tagdíj fizetőt akartak. Többet, mint amit a piac elbírt! A saját piacuk) Ha csak annyi embert vettek volna fel, amennyit eltudtak látni munkával, akkor hiába jöttek volna az új taxisok, mert cégek nélkül egyik sem tudott volna megélni egy percig sem! Ám az éhség nagy úr! Most ennek isszuk a levét!
tomajer 2011.03.18. 08:54:55 / # 264001
Hölgyek urak! Nagyon jó lenne, ha a személyeskedést abbafejeznénk, és megpróbálnánk a munkára koncentrálni. Higgyétek el, most a legkevésbé se fontos ki mit hibázott, tett, fogalmazott rosszul a múltban. Hagyni kell a srácokat dolgozni, és amiben tudunk segíteni. Sok esélyünk nincs!!! Ragadjuk meg ezt az utolsó utánit.

Rezso_ 2011.03.18. 08:50:39 / # 264000
avatar
A szakmát azok tették tönkre akik áron alul fuvaroznak, pedig anno tanítottak velünk egy gazdaságossági képletet.

Apuka 2011.03.18. 08:45:30 / # 263999
Kedves mindenki! Jelenpillanatban a szakma a 24-ik órájában van! Rengeteg feladat van és lenne még előttünk, az időnk viszont rövid! Ez miatt viszont egy kicsit túlhajszoltak vagyunk, és ez ennek tudható be, hogy a szokásosnál érzékenyebbek is! Legyünk egymásra tekintettel, így az energiánkat továbbra is a feladatunkra tudjuk fordítani!

málna 2011.03.18. 08:30:39 / # 263998
avatar
Kedves Rita! Válaszod elfogadom és megköszönöm, részemről a téma lezárva. További szép napot kívánok! Üdv! Tibi
Rita 2011.03.18. 08:07:30 / # 263997
Kedves Tibor! Nem feltétlenül a felvetés sorrendjében, de reagálnék. A "külsős" alatt azt értem, hogy nem vagyok taxis, civilként irkálok ide a fórumra. Erről pedig tudnod kell, mert látod, függetlenül attól, hogy minek a tagja vagy. Más: Lehet, hogy nem verte ki a szemedet, de a Zsoltnak reagálva beírtam ide a nagy nyilvánosság elé, hogy részemről félreértés történt, hogy csak egyedül ő szaladgál az ügy érdekében, és emiatt a félreértés miatt elnézést kértem. De megismétlem és újra elnézést kérek mindazoktól, akiket önérzetükben megbántottam egy általam tévesen értelmezett megfogalmazás miatt. Senkit nem minősítettem, csupán rácsodálkoztam valamire, egy FÉLREÉRTÉS kapcsán. Látod? Nem olyan nehéz ez. Intelligencia és gerinc kérdése, hogy az ember tudjon bocsánatot kérni, ha hibát vét valakikkel szemben. Soha nem állítottam, hogy személyesen ismerjük egymást. Azt írtam, hogy saját bőrömön szerzett tapasztalataim vannak veled kapcsolatban és ezen tapasztalatok a legkevésbé sem pozitívak. Szakmailag nem minősítettelek; szakmailag a Gyurinak lehet véleménye. S mivel számomra ő az etalon, adok a megállapításaira. Ezt talán nekem is szabad. Emberileg van meg a saját véleményem és ennek semmi köze semmilyen szakmához. Ne aggódj, nem fogom idehányni, amit a TE idején műveltél. Részemről téma off. De a reagálás lehetőségét megadom, rajtad múlik, hogy kívánsz-e élni vele, vagy sem. Zsolti tudja az elérhetőségeimet.
zodiákus 2011.03.18. 08:03:03 / # 263996
avatar
http://www.fn.hu/baleset_bunugy/20110318/nyomoznak_ferihegyi_taxis_drosztok/ oszt még valami,ami hűen jelképezi,mi is az,amiben vagytok..

zodiákus 2011.03.18. 07:49:33 / # 263878
avatar
szasz!:) űűűűűűűűűűűűűűűű!akkor kitől? :)

zodiákus 2011.03.18. 07:38:38 / # 263995
avatar
http://hu.wikipedia.org/wiki/Diszkrimin%C3%A1ci%C3%B3 A megkülönböztetés szándéka [szerkesztés] Negatív [szerkesztés] Searchtool right.svg Bővebben: negatív diszkrimináció A hátrányos megkülönböztetés, diszkrimináció vagy negatív diszkrimináció a szociológiában ösztönös vagy tudatos kirekesztő, megalázó cselekedet. Indítéka lehet a fölérendeltség (uralom, elsődlegesség, dominancia) megszerzése vagy megtartása az embercsoporton belül vagy csoportok között. Az egyenlő bánásmód elvével ellentétes eljárás. Általa létrejön az esélyegyenlőtlenség, a gazdasági vagy a társadalmi igazságtalanság, melyet a meglévő elsődlegesség, privilégium, aránytalan mentelmi jog, protekció vagy a protekcionizmus bármelyike jellemez. Ürügye pedig a személy vagy embercsoport másiktól eltérő tulajdonságáról (másságáról) szerzett ismeret. Burkolt [szerkesztés] Burkolt vagy közvetett diszkrimináció akkor fordul elő, amikor egy látszólag semleges előírás, ismérv vagy gyakorlat kedvezőbb vagy kedvezőtlenebb helyzetbe hoz valakit. A burkolt megkülönböztetés egyik példája: amikor munkára jelentkező embereket vizsgára köteleznek valamely nyelvből, noha a nyelv ismeretére nincs is szükség a munka ellátásához. Az ilyen vizsga sok olyan embert kirekeszthet, akinek más az anyanyelve. na kérem!szóval ahelyett,hogy egymást basztatnátok ismét,egy kis sgítség,hogy milyen sérelem is ér benneteket..mivel a szakszervezetnek van jogosultsága fellépni a diszkriminatív helyzet ellen és ha jól olvastam,a fiúk gondoltak jó ügyvédre is,akkor inkább optimistábbnak kéne lennetek és mögéjük kéne állni!!! szvsz a másik ember hibáinak felolvasása,kiteregetése nem megfelelő helyen történik,itt javasoljatok,hogy Ők ügyesebbek legyenek,mivel nem profi marketinges-közgazdászok,hanem ugyanolyan átlagemberek mint Ti vagytok!de becsülendő a tenniakarásuk,és inkább ezt kéne szem előtt tartani,nem basztatni a másikat! én továbbra is szurkolok! ja,a tesóm is fűti a sorstársait 5.-re! :)

Rezso_ 2011.03.18. 07:19:46 / # 263994
avatar
OK. Igazad van:)

tomajer 2011.03.18. 07:04:19 / # 263993
Rimánkodva kérem, pártpolitikát ne keverjünk ide, mert félrecsúszik az egész!!! :-(
Rezso_ 2011.03.18. 06:23:00 / # 263992
avatar
Amennyiben ezt a törvényt elfogadják én leteszem a lantot. Mit tudnak új dolgot tanítani nekem 27 év taxizásban eltöltött idő után? Ezek az emberek akik ezt a dolgot kitalálták akkor még játékautót tologattak amikor én a droszton voltam. Különben szerintem hiábavaló a tiltakozás,úgy is bevezetik a törvényt, mert kényszert érez ez a nemzeti kormánynak mondott gittegylet a változtatásokra. /Magyar Köztársaság-Magyarország...Bíróság-Kúria..stb/

málna 2011.03.17. 22:19:55 / # 263991
avatar
Kedves Rita! Nem nagyon értem, hogy mit jelent az, hogy külsős..Mivel az elnökség tagja vagyok, gondolom tudnom kéne róla..és én nem tudok ilyenről. Leereszkedünk...Nem is értelek. Én nem ismerlek Téged, soha nem találkoztam Veled, ha jól tudom nem vagy taxis sem, így az TE idejében sem volt alkalmam a személyed megismeréséhez. A rólam alkotott véleményed bizonyára rendkívül pontos, és számodra szakmailag egy megkérdőjelezhető személy vagyok. A véleményedhez jogod van természetesen, bár ezek után kétlem, hogy helytálló lenne. Én sosem alkottam Rólad véleményt, mivel nem ismerlek..Egy évvel ezelőtt sem vontalak kérdőre. Nem kérdőjeleztem meg a segítőkészségedet. Te viszont -ennek ellenére- ezek szerint teljes profilt tudsz rólam felállítani úgy, hogy ezt még az Elnökkel is megvitatod hátam mögött. Nem is tudom, hogy erre mit reagáljak...inkább semmit. Nézd. Engem nem kell komálni. De azt igenis zokon veszem, ha ismeretlenül próbálnak beállítani másnak, mint aki vagyok..vagy esetleg utalni a személyem vagy a munkám felesleges mivoltjára. Én arra kérlek, hogy mivel ilyen messzeségből nehéz megítélni bárki munkáját vagy személyiségét, pláne, hogy szakmai kérdésekben sem tudnánk vitázni egymással, ne minősíts! Rajtam kívül más is zokon vette, hogy ebben a szervezetben a véleményed szerint csak egy ember dolgozik..Mivel a szabadidőt és a munkaidőt szánjuk mindannyian arra, hogy ebből a szarból kimásszunk, ez...hogy is mondjam...sértő... és közülünk senki sem sértegetett Téged! Szóval, én inkább szeretnék tenni ezért a szakmáért..Tenni, mert hamarosan mindenki belepusztul. Ezt ha el tudod fogadni és el tudsz vonatkoztatni egyéb összeesküvés elméletektől, akkor kérlek hagyd, hogy maradjon még energiánk, ne vedd el tőlünk ilyen módon. Mielőtt megkérdeznéd tőlem, hogy honnan veszem a fentiekben említett, a személyem iránti negatívumokat, csak az első két mondatodra irányulna a válaszom. Ettől függetlenül, ha úgy gondolod lenne mit megvitatnunk, akkor napközben ezt bármikor megteheted, szívesen venném. Üdv! Fárbás Tibor
Rita 2011.03.17. 21:30:00 / # 263990
Nemhiába tartja a mondás, hogy a kutya az ember legjobb barátja. :-) Bocs, nem tudtam kihagyni! :-)) Figyelj, NEM azért tettem, hogy bárki is kinyögjön valami köszönöm-félét. Alapból bennem van a segíteniakarás. Addig a pontig, amíg bele nem lépnek a gyomromba, vagy nemtelen eszközökkel meg nem próbálnak kicsinálni. Te ismersz a legjobban. :-)
Rita 2011.03.17. 21:17:23 / # 263989
Nocsak, nocsak! Leereszkedünk a külsőshöz? Kedves Málna! Nem tudom, melyek azok a 3 héttel ezelőtti mondataim, amelyekhez képest a mostaniak "érdekeseket". De kizártnak tartom, hogy ütnék egymást.
Rita 2011.03.17. 21:02:42 / # 263988
Szia Zsolti! Nem tudom, hol olvastál ilyet, de ezt nem is ragoznám tovább, úgy látom, Gyurival megbeszéltétek. Én nem szapulom a Málnát, bárki láthatja. Neked annyit mondtam, hogy komoly fenntartásaim vannak vele kapcsolatban, melyek személyes tapasztalatokon alapulnak a TE-korszakból. De azt se ide írtam, hanem telefonon osztottam meg Veled. Az meg, hogy elszörnyülködtem, hogy egyedül lótsz-futsz mindenhová, azért volt, mert számomra úgy tűnt az írásodból, hogy mindezeket jómagad intézed és még nem volt időd mindenhová eljutni. Nyilvánvalóan benéztem valamit, a félreértésért elnézésedet kérem. De akkor sem ezt a vehemens hangvételű lerohanást érdemlem.
málna 2011.03.17. 20:41:01 / # 263985
avatar
Köszönjük! :)
Oldalszám: 469